WTA Cincinnati (Tvrdý povrch)
2:0
6:1
6:2
Petra Kvitová (11.) smetla na betonu v Cincinnati za pouhých 63 minut Ons Džabúrovou (20.) 6:1, 6:2 a neztratila s o pět let mladší Tunisankou sadu ani ve třetím vzájemném střetnutí. Jednatřicetiletá Češka je tak na akci kategorie WTA 1000 bez ztráty setu už ve čtvrtfinále. O vyrovnání turnajového maxima z let 2012 a 2018 bude dvojnásobná wimbledonská šampionka usilovat proti Angelique Kerberové (22.) z Německa, s níž se utká už pošestnácté v kariéře. Na vzájemná utkání vede Kvitová těsně 8:7.
2:0
6:4
7:65
Konečně to vyšlo. Karolína Plíšková před dnešním zápasem letos odehrála s Pegualovou už čtyři zápasy a ze všech odešla jako poražená. Na pátý pokus ovšem vyšla z konfrontace s Američankou vítězně, na její domácí půdě ji porazila 6:4 a 7:6.

První gem vyšel české hráčce na jedničku, hned v něm získala brejk. Jenže pak začala úřadovat Američanka, jež vybojovala čtyři hry v řadě. Zničehonic se však role otočily a najednou to byla Plíšková, která nechybovala a Pegulaová až nezvykle kazila. Výsledkem byl zisk pěti gemů v řadě světové čtyřky, tím pádem i vítězství v prvním setu.

Ještě bláznivější průběh mělo druhé dějství. Jessica Pegulaová dominovala a za stavu 5:0 nic nenasvědčovalo dramatu. Jenže Karolína Plíšková zase v pravý čas zapnula a skóre dorovnala. Sada následně dospěla do tiebreaku, v němž měla zprvu jasně navrch Češka, ale z pěti mečbolů čtyři neproměnila. Uspěla až posledním pokusem, při bekhendu jí pomohla páska poslat míček na polovinu sokyně.

Ve čtvrtfinále se Karolína Plíšková utká s vítězkou zápasu Rybakinová – Badosaová.
0:1
5:7
1:2
skreč 1
Ode mě je to pro dnešek vše, dobrou noc, případně dobré ráno. Na počtenou u dalších on-line přenosů.
2:0
6:2
6:4
Barbora Krejčíková (10.) prohrává i druhý letošní souboj se světovou jedničkou Ashleigh Bartyovou (1.). Ve čtvrtfinále podniku WTA 1000 v americkém Cincinnati jí podlehla 2:6 a 4:6. Ve druhém setu přitom vedla rodačka z Ivančic u Brna 4:2, pak ale prohrála čtyři gemy v řadě. V předešlých třech zápasech na turnaji neztratila Krejčíková ani jednou servis. V pátek o něj přišla hned ve čtyřech případech. Působit tak bude už jen ve čtyřhře, kde ještě dnes po boku krajanky Siniakové zabojuje o postup do finále.