2:1
7:64
3:6
6:3
Viděli jsme několik brejků, obrovský boj do posledního míče. Dnes nehrálo podání velkou roli. Ostapenková to nakonec dokázala a je ve finále jako nasazená hráčka číslo 47. Tohle asi nečekal nikdo. Dnes ten zápas mohl skončit jakkoliv, rozhodovalo pár balonů. Servis byl spíše nevýhodou. Těch jednoznačných gamů bylo pramálo, ale nakonec se raduje Lotyška. Ta si zahraje finále v sobotu od 15:00 s vítězkou druhého semifinále Simona Halepová – Karolína Plíšková!
2:1
6:4
3:6
6:3
Karolína Plíšková světovou jednčkou (zatím) nebude. Dnes předvedla vynikající výkon proti (asi) nejlepší antukářce planety. Své podání si prohrála v prvním setu pouze jednou, ale dva body darovala soupeřce dvojchybou. Jinak to byl vyrovnaný zápas. Česká tenistka dělala daleko více nevynucených chyb, ale to se dalo čekat. Údery Halepové měly dnes výbornou délku, Rumunka byla skvělá od základní čáry, dobře returnovala. Tím pádem je světová čtyřka jeden zápas od toho, aby vyhrála grandslam a stala se v pondělí světovou jedničkou. K tomu potřebuje v sobotním finále od 15:00 porazit Jelenu Ostapenkovou z Lotyšska.
1:2
6:2
2:6
10:12
Průměrná délka výměn dnešního zápasu byly zhruba tři údery. Rohan Bopanna se dlouho nemohl chytit a svým výkonem připomínal ten z loňského Ria, kde v souboji o bronz prohrál s Mirzaovou s párem Hradecká/ Štěpánek. Ind spoustu svých returnů vyhodil. Byla to Dabrowská, kdo táhl outsidery zápasu. Tenhle mix byl o drobnostech v závěru. Grönefeldová a Farah měli dva mečboly, ale grandslamový titul z Roland Garros berou Kanaďanka s Indem, tedy Gabriela Dabrowská a Rohan Bopanna.
0:2
6:73
1:6
Bylo to zřejmě větší drama, než Veselý čekal, ale roli favorita splnil a Bělorusa Ignatika poráží i popáté v kariéře. V Prostějově navíc při postupu mezi nejlepší čtyři znovu neztratil ani set. Klíčový okamžik byl první brejk celého zápasu, který přišel na začátku druhé sady. Ignatik už poté odpadl a zřejmě určitou roli sehrála i únava ze včerejšího dlouhého zápasu s Pavláskem.
2:1
7:5
6:73
6:4
Máme za sebou dlhý zápas Slováka Lukáša Lacka proti Konstantinovi Kravčukovi. Zápas bol v druhom sete za stavu 6:6 prerušený dažďom, no ani to nezastavilo Slováka na ceste do druhého kola. Počas celého duelu obaja hráči dominovali na svojom podaní. Lukáš Lacko dokonca nepustil svojho súpera ani k jednému brejkbalu! Aj vďaka tejto skutočnosti si náš tenista dokázal poradiť so skúseným Rusom Kravčukom. V druhom kole sa Lukáš Lacko stretne s víťazom duelu medzi Rumunom Copilom a Britom Clarkom. Ja vám ďakujem za pozornosť a pri tenise niekedy nabudúce. Prajem pekný zvyšok dňa.