1:2
5:7
6:1
6:74
Jiří Veselý tedy v bavorském Pullachu po vydřeném vítězství postupuje do čtvrtfinále, když jeho výkon byl včera i dnes jako na houpačce a rozdíl více než 200 míst v žebříčku znát nebyl. Belgičan dokonce získal v celém zápase o šest fiftýnů více, což mu je samozřejmě málo platné.
V první sadě prohrával český reprezentant už 2:5, odvracel šest setbolů, avšak dokázal se vzchopit k velkolepému obratu. Druhý set byl přerušen pro déšť už po jednom gemu a dnešní dohrávka Veselému hrubě nevyšla. Po hromadě chyb ztratil set 1:6 a ve stejném duchu začal i rozhodující sadu, v níž šel soupeř do vedení 2:1 s výhodou podání.
Tehdy odstartoval Veselý druhý velký rozmach, čtyřmi gemy v řadě otočil na 5:2, nedokázal však zápas dopodávat, zahodil dva mečboly a houževnatý Coppejans si vynutil zkrácenou hru. V té už vládl český tenista, kterého ještě dnes ve čtvrtfinále čeká Portugalec Pedro Sousa.
0:1
5:7
5:2
skreč 2
Jiří Veselý už měl za sebou dva sety polední dohrávky s Coppejansem a nakonec nebyl schopen toto utkání dohrát.

Český tenista do něj nevstoupil vůbec dobře, brzy si prohrál podání a prohrával 3:5, poté ale získal převahu a první set čtyřmi vyhranými gemy v řadě otočil na 7:5, patrně se ale nějak zranil, protože o přestávce mezi sety byl téměř deset minut ošetřován a ve druhém setu už se takřka nijak nepohyboval, za stavu 2:5 také utkání zcela vzdal.