WTA Adelaide (Tvrdý povrch)
0:2
3:6
5:7
Markéta Vondroušová (92.) dohrála na úvodním turnaji WTA 500 v australském Adelaide ve čtvrtfinále. V tom nestačila na nasazenou dvojku Arynu Sabalenkovou (5.), s níž prohrála za hodinu a 33 minut 3:6 a 5:7. O výsledku prvního setu rozhodl jediný brejk ze čtvrtého gemu. Ve druhém setu prohrávala Vondroušová už 1:4 a 0:40, přesto se dvěma brejky skrze odvrácený mečbol dotáhla na skóre 5:5. Koncovka nicméně patřila favorizované Bělorusce, která dalším brejkem získala druhou možnost servírovat na ukončení zápasu. Vondroušová sice měla na příjmu za stavu 5:6 dva brejkboly, na tiebreak ale nedosáhla.
2:1
6:4
6:73
7:66
To už je ode mě pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji pěkný zbytek dne.
WTA Auckland (Tvrdý povrch)
0:2
6:74
6:72
Karolína Muchová (151.) v novozélandském Aucklandu do prvního semifinále po dvou letech nepronikla. Šestadvacetiletá Češka nezvládla v pátek roli papírové favoritky proti španělské kvalifikantce Rebece Masárové (130.), s níž prohrála ve dvou tiebreacích 6:7(4) a 6:7(2). Duel byl kvůli dešti opět přesunut pod střechu, pod níž začala lépe Muchová. Ta v sedmém gemu prolomila soupeřčino podání, jenže brejk nezvládla potvrdit. Druhá sada dospěla bez jediného brejku opět do zkrácené hry. Muchovou mohou mrzet zejména tři nevyužité možnosti na příjmu ze šestého gemu.