1:2
4:6
7:64
3:6
Druhý nasazený Cameron Norrie příště potká Američana Marcose Girona. Ten cestou do čtvrtfinále vyřadil bez ztráty setu Mannarina a Wolfa.
WTA Adelaide 2 (Tvrdý povrch)
1:0
7:66
0:0
skreč 2
Petra Kvitová (16.) neztratila sadu ani při svém pátém letošním vystoupení. V souboji s Čchin-wen Čeng (30.) stačil dvojnásobné wimbledonské šampionce k postupu jediný získaný set. Číňanka dvakrát nedopodávala sadu do vítězného konce. Nejlepší tenis si schovala rodačka z Bílovce na závěr tiebreaku. Prohrávala v něm už 3:6, pěti získanými míči v řadě se ale postarala o obrat. Čeng poté avizovala zdravotní problémy a po krátké poradě s fyzioterapeutkou se rozhodla utkání skrečovat. O semifinále si Kvitová v Adelaide zahraje buď s krajankou Barborou Krejčíkovou, nebo Ruskou Kasatkinovou.
0:2
2:6
5:7
Barbora Krejčíková tak nezvládla úvodní kolo v Austrálii a nenapodobí Petru Kvitovou v postupu do čtvrtfinále. Češku vytrestaly vlastní chyby a někdy možná až přílišná sebedůvěra, která přinesla spoustu autů a hlavně tři dvojchyby, které Ruska vůbec nezapsala. Hezké ráno!
2:1
6:3
3:6
7:5
Kateřina Siniaková nezachytila proti světové čtyřce úvod, prohrávala 0:5, ale nakonec padla v osmifinále turnaje v Adelaide až po velkém boji a tuhém odporu. Ve druhé sadě byla lepší hráčkou, odolávala soupeřčině palbě z podání a dokázala odehrát skvělé výměny. V závěrečné sadě vyrovnala z 0:3 na 3:3, ale rozhodující brejk přišel v jedenácté hře a Caroline Garcíaová nakonec po více než dvou a čtvrt hodinách vydřela postup poměrem 7:5.
WTA Hobart (Tvrdý povrch)
0:2
5:7
4:6
Marie Bouzková (26.) vypadla na podniku v australském Hobartu, kde platila za nejvýše nasazenou hráčku, už v osmifinále. V tom neuhrála ani set s ruskou kvalifikantkou Annou Blinkovovou (72.), s níž padla po dvou předešlých vzájemných výhrách za hodinu a 40 minut 5:7 a 4:6. Češka v utkání rychle vedla 3:0. O výhodu brejku poté přišla, další ale získala v osmém gemu, po němž mohla sadu dopodávat do zdárného konce. To se nestalo, Blinkovová se naopak čtyřmi gemy v řadě postarala o obrat. Ve druhém dějství dokázala Bouzková dvakrát reagovat na ztracený servis rebrejkem. Od stavu 4:3 už nicméně uhrála turnajová jednička jen dva fiftýny, a musela tak skousnout nečekanou porážku.
Challenger Nonthaburi (Tvrdý povrch)
2:1
2:6
7:60
7:5
Je dobojováno! Sledovali jsme zápas plný zvratů. V prvním setu dominoval Michael Geerts a podobně to vypadalo i ve druhé sadě, kde měl Belgický hráč výhodu brejku. Marek Gengel však dokázal ztracený servis získat zpět a ve zkrácené hře vyhrát. Ve třetí divoké sadě ztratil Gengel dvě podání, avšak svému soupeři vzal hned tři, což nakonec rozhodlo. Ve čtvrtfinále se Marek Gengel utká s Rakušanem Dennisem Novakem.