23:22
(12:13)
Maďarsko – Slovinsko 23:22 (12:13)
Nejvíce branek: Lékai 6, Bóka 4/1, Bánhidi 4 – Dolenec 5/1, Vlah 4, Blagotinšek 3. Rozhodčí: R. Schulze – T. Tönnies (oba GER). Sedmimetrové hody: 7/2 – 2/2. Vyloučení: 5:2. ČK: Sipos (HUN).
34:30
(17:11)
V Kolíně nad Rýnem se odehrálo strhující semifinále s bláznivými zvraty. Francouzští házenkáři stejně jako na loňském MS porážejí v semifinále obhájce titulu Švédy, přestože byli vteřinu od vyřazení.
Lépe do zápasu vstoupili Skandinávci, jenže pak přišla sedmigólová francouzská šňůra mezi 6. a 14. minutou a vysoké vedení si Les Bleus udržovali až do přestávky. Švédsko však podporováno zezadu skvělým brankářem Paličkou postupně ze sedmibrankového náskoku ukrajovalo, až ho dorovnalo na 20:20. Následovaly tři góly Francie v řadě, které ale znovu vyburcovaly Švédy v čele s neomylným Claarem, kteří dokonce pětigólovou šňůrou směřovali k vítězství.
V poslední minutě však selhali a přestože měli šest vteřin před koncem míč v držení, po zbytečném faulu inkasovali ze standardky v poslední vteřině základní hrací doby. Z šoku se už nevzpamatovali a prodloužení se už po hattricku Nahiho stalo jasnou záležitostí Francie.
26:29
(14:12)
Německo – Dánsko 26:29 (14:12)
Nejvíce branek: Uscins 5, Knorr 4, Dahmke 3 – E. Jakobsen 6, M. Hansen 5/4, Pytlick 5. Rozhodčí: B. Lah, D. Sok. Sedmimetrové hody: 4/2 – 4/4. Vyloučení: 3:3. Diváci: 20 000.