Maďarsko – Slovinsko 23:22 (kon.) | Francie – Švédsko 34:30 (po pr.) | Německo – Dánsko 26:29 (kon.)
Francie
34:30 (17:11)
Švédsko
Pátek 26.01.2024, 17:45 • Lanxess Arena, Kolín nad Rýnem • Mistrovství Evropy mužů • Semifinále

V Kolíně nad Rýnem se odehrálo strhující semifinále s bláznivými zvraty. Francouzští házenkáři stejně jako na loňském MS porážejí v semifinále obhájce titulu Švédy, přestože byli vteřinu od vyřazení.
    Lépe do zápasu vstoupili Skandinávci, jenže pak přišla sedmigólová francouzská šňůra mezi 6. a 14. minutou a vysoké vedení si Les Bleus udržovali až do přestávky. Švédsko však podporováno zezadu skvělým brankářem Paličkou postupně ze sedmibrankového náskoku ukrajovalo, až ho dorovnalo na 20:20. Následovaly tři góly Francie v řadě, které ale znovu vyburcovaly Švédy v čele s neomylným Claarem, kteří dokonce pětigólovou šňůrou směřovali k vítězství.
    V poslední minutě však selhali a přestože měli šest vteřin před koncem míč v držení, po zbytečném faulu inkasovali ze standardky v poslední vteřině základní hrací doby. Z šoku se už nevzpamatovali a prodloužení se už po hattricku Nahiho stalo jasnou záležitostí Francie. (19:50:15)

Francie – Švédsko 34:30 (17:11)
    Nejvíce branek: Descat 8/3, Mem 6, Remili 5 – Claar 9, Darj 5, Wanne 5. Rozhodčí: Nikolov, Načevski (MKD). Sedmimetrové hody: 7/4 – 0. Vyloučení: 4:1. Diváci: 19 175.

Ocenění pro nejlepší hráče zápasu dostávají Andreas Miroslav Palička (SWE) a Elohim Prandi (FRA).

70
    Zápas skončil. (34:30)
    70. Yanis LENNE - 34:30
    70
    Yanis Lenne z křídla pojistil postup házenkářů Francie do finále! (34:30)

70
    Jonathan Carlsbogård je prvním vyloučeným Švédem v celém zápase. Zbylých 50 vteřin dohrají Skandinávci v oslabení. (33:30)
    69
    Hned po rozehrávce skóruje Darj, zbývá minuta a 12 vteřin. (33:30)
    69
    Fabregas však vzápětí střílí uklidňující gól Francie. (33:29)
    69
    O osm vteřin později již Claar zavěsil bez pochybností. (32:29)

69
    Claarova rána se od břevna odráží na brankovou čáru, rozhodčí prověřovali videozáznam, zda ji míč nepřešel celým objemem, ale to se neprokázalo. (32:28)

68
    Carlsbogård sestřelil z metru míčem do obličeje právě Prandiho, kterého asi bude večer hodně brnět hlava. Rozhodčí přerušil hru, ale francouzský házenkář nakonec pokračuje ve hře. (32:28)
    68
    Hrdina poslední vteřiny řádné hraí doby Prandi zvyšuje na čtyřbrankový rozdíl bombou o břevno! (32:28)

67
    Ještě hůře to se Skandinávci vypadá po střele Wanneho, kterou střídající brankář Desbonet vyráží na tyčku. (31:28)
    67
    Ze spojky rozvlnil síť Dika Mem, tohle už budou mít stále ještě mistři Evropy velice těžké! (31:28)

66
    Začal druhý poločas prodloužení. (30:28)

65
    První poločas prodloužení skončil. (30:28)

65
    Tři vteřiny před sirénou Palička konečně vychytal Nahiho, jenže při dopadu si pošramotil kotník a zůstává ležet v brankovišti. To je velká nepříjemnost pro velkou oporu obhájců zlata. (30:28)
    65
    Až v poslední minutě poločasu skóruje bombou z uctivé vzdálenosti za Švédy Gottfridsson. (30:28)