29:30
(16:18)
České házenkářky v Praze utrpěly v souboji s Nizozemskem první porážku v kvalifikaci o postup na ME. Češky bohužel nezachytily vstup do zápasu a prohrávaly brzy o šest branek. Postupně se ale rozehrály k výbornému výkonu a když brankářka Novotná likvidovala osm minut hostům šanci za šancí, dokázaly se ve 47. minutě zásluhou Jeřábkové poprvé dostat do vedení 25:24. Jenže bylo to také naposledy, Nizozemky přeřadily na vyšší rychlost a otočily třemi brankami v řadě, když naopak delší půst potkal Češky. Domácí celek už stačil jen zmírnit v závěru smolnou porážku na nejtěsnější poměr, na víc už nezbyl čas.
Hezký večer fanouškům házené přeje Karel Jedlička, děkuji za pozornost!
35:26
(17:12)
Domácí celek naprosto zaslouženě vyhrává tento zápas, Dukla Praha vyhrála nad Brnem 35:26.
30:18
(14:9)
HCB Karviná – TJ Sokol Nové Veselí 30:18 (14:9)
Nejvíce branek: Nantl 6, Skalický 5/1, Plaček 4 – D. Flajsar 5, Dlouhý 3, Jochman 2. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 3/3 – 0. Vyloučení: 2:3.
30:22
(12:11)
SHC Maloměřice Brno – TJ Cement Hranice 30:22 (12:11)
Nejvíce branek: Mucha 8/2, Gábriš 6, Vaněk 4 – Kučera 6/2, Pelák 4, Korger 4. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/2. Vyloučení: 8:6. ČK: Třeštík, Kučera (HRA). Diváci: 132.
19:30
(9:16)
Zápas je u konce. Frýdek-Místek ho zvládl s grácií, a to i přestože dva z jeho hráčů dostali přímou červenou kartu. Domácí celek dokázal nastřílet jen devět v prvním a deset branek ve druhém poločase, a po nepovedeném utkání už je jasné, že si letos play-off nezahraje.
30:29
(17:15)
HBC JVP Strakonice 1921 – KH ISMM Kopřivnice 30:29 (17:15)
Nejvíce branek: A. Nejdl 11/2, Němec 5/1, Sedláček 5 – Hanus 6, R. Doležel 5, Brito Benítez 4. Rozhodčí: Kremláček Petr, Procházka Filip. Sedmimetrové hody: 3/3 – 5/4. Vyloučení: 3:4. ČK: Kancel (KOP).