2:0
6:3
6:1
Jan Jermář (-) se v Ostravě o překvapení nepostaral. Čtyřiadvacetiletý Čech, jenž dosud nikdy nefiguroval na singlovém žebříčku ATP, prohrál při své premiéře v hlavní soutěži challengeru se silně favorizovaným Enricem Dallou Vallem (266.) z Itálie za hodinu a 12 minut 3:6 a 1:6. Stříbrný medailista z loňské univerziády se prezentoval aktivním pojetím tenisu s častými přechody k síti. I přesto ztratil čtyřikrát svůj servis, zatímco soupeře o něj nepřipravil ani jednou. Po boku Slováka Igora Zelenaye se Jermář představí na antuce v Komenského sadech ještě ve čtyřhře.
1:2
6:1
6:72
1:6
Jakub Nicod (351.) navázal na ostravském challengeru na povedenou kvalifikaci a postoupil v Komenského sadech do osmifinále hlavní soutěže. V souboji s Polákem Maksem Kaśnikowskim (249.) se nechával devatenáctiletý Čech už po úvodním gemu ošetřovat. Po hladké prohře v prvním setu prohrával Nicod v tom druhém už 2:4, přesto nakonec otočil po více než dvou a půl hodině na konečných 1:6, 7:6(2) a 6:1. Příštím soupeřem někdejší juniorské světové třináctky bude krajan Zdeněk Kolář, jenž ve třetím největším městě republiky obhajuje loňský titul.
0:2
4:6
4:6
Dominik Kellovský při své první účasti v hlavní soutěži challengeru po pěti letech končí hned v úvodním kole na raketě o osm let mladšího slovenského talentu Petera Privary.
Kellovský tahal většinu souboje ranařů, kteří spoléhali především na tvrdá podání, za kratší konec. Ztrátu podání čistou hrou soupeři uprostřed první sady stejným způsobem oplatil, další brejk se mu ale už stal osudným.
Mnohem delší druhý set trval 65 minut a přinesl několik maratonských gemů se spoustou shod a brejkbolů. Kellovský dvakrát ztratil podání, zahodil hned devět brejkových příležitostí a přestože si servis ještě vzal zpět, Privara nakonec při prvním mečbolu na příjmu vítězným returnem rozhodl.
0:2
2:6
3:6
Enzo Couacaud potvrdil roli favorita, v prvním kole challengeru v Ostravě zdolal domácího Jiřího Veselého po setech 6:2 a 6:3.

Francouzský tenista zprvu odvrátil dva brejkboly, aby v dalším gemu získal výhodu brejku, ve zbytku první sady ještě jednou uspěl na returnu, zatímco sám zůstal na podání stoprocentní. Rovněž ve druhém dějství měl navrch devětadvacetiletý rodák z ostrova Mauricius. Enzo Couacaud prolomil podání soka ve třetím gemu, posléze zvládl odvrátit dva brejkboly v osmém gemu, v tom devátém potom na příjmu proměnil hned první ze dvou dostupných mečbolů.

V osmifinále se Enzo Couacaud utká s krajanem Manuelem Guinardem.
bahis siteleri