0:2
6:72
1:6
Prvním semifinalistou prostějovského challengeru se stal Dalibor Svrčina, jenž v českém derby porazil Jakuba Menšíka po setech 7:6 a 6:1.

Úvodní brejk získal Dalibor Svrčina ve třetí hře, ale v šesté o tuto výhodu přišel. Set potom doputoval až do zkrácené hry, v níž dvacetiletý rodák z Ostravy dominoval a mladšímu krajanovi povolil pouze dva body. Ve druhém setu Jakub Menšík odpadl a protihráči už nedokázal vzdorovat ani půl hodiny, uhrál jediný gem a sám v pozápasovém rozhovoru přiznal, že dnes zkrátka nebyl lepším hráčem a prohru si zasloužil.

V semifinále se Dalibor Svrčina utká s vítězem česko-slovenského zápasu Jiří Lehečka – Lukáš Klein.
0:2
3:6
4:6
K ryze českému semifinále v Prostějově nedojde. Jiří Lehečka se na zdejší antuce nedostal ke své hře. Nedokázal si pomoct podáním a téměř při každé hře na servisu vzdoroval brejkbolům. Mnohem přesněji hrající Klein své šance dokázal využít a jeho lepší rozpoložení se přeneslo i do druhého setu, v němž utekl do vedení 4:0. Tři brejkboly na 5:0 slovenský tenista nevyužil. Lehečka změnil styl hry a v nejlepší fázi zápasu snížil na 3:4. V závěru se Klein opět chytil, nedovolil větší drama a podruhé v sezóně postoupil na ATP Challenger Tour do semifinále.
2:0
7:5
6:2
Tomáš Macháč přehrál Argentince Romana Burruchagu 7:5, 6:2 a v Prostějově si tak zahraje semifinále! V prvním setu musel český tenista otáčet skóre. Prohrával 3:5, ale pak získal čtyři gemy v řadě. Herní pohodu si pak přenesl i do druhé sady, která už byla jeho jednoznačnou záležitostí. V semifinále Macháče čeká Burruchagův krajan Francisco Comesana. Děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek dne!
www.ibrshop.com