Č. Lípa – Most 5:7 (kon.) | Roudnice – Sokolov 5:3 (kon.) | Šumperk – Břeclav 5:4 (kon.)
Trutnov – Jindř. Hradec 4:5 (po pr.) | Nymburk – Kutná Hora 1:3 (kon.) | Pelhřimov – Kolín 5:7 (kon.)
Chotěboř – Lev Benešov 0:4 (odl.) | Žďár n/S – Milevsko 5:3 (kon.)
DRACI PARS ŠUMPERK
5:4 (2:2, 2:0, 1:2)
HC Lvi Fosfa Břeclav
Neděle 19.09.2010, 17:002. liga skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Salith Šumperk: Boška (Peksa) – Holík "C", Novotný, Sedlák, Ondráček, Tesařík, Drtil, Drábek - Novosad, Meluzín "A", Fischer, Matějka, Hulva "A", Brunec, Haas, Velecký, Malý, Cink, Peška, Skoumal

HC Břeclav: Chvátal (Žůrek) - Dora, Rajnoha, Vozdecký, Svoboda, Zapletal, Škápik - Sedláček, Hrůza, Zháňal, Grmela, Fiedler, Klimovič, Barták, Paško, Novák, Kurial, Gabriška

Vážení fanoušci ledního hokeje, vítejte u on-line přenosu. Na Tyršův stadion dnes dorazil celek z jihu Moravy - Břeclav. Ta porazila v minulém zápase Havířov až po nájezdech 3:2. Od začátku se vývoj pro Lvy nevyvíjel dobře. Nepříznivý stav 0:2, ovšem stihl otočit Fiedler a Barták. Rozhodující nájezd proměnil Hrůza. Utkání sledovalo pouze 338 diváků.

Na druhé straně měl Šumperk také problémy vůbec vyhrát utkání. Opava byla velmi vyrovnaným celkem. Draci nakonec vyhráli 3:4. Branku a dvě asistence si opět připsal Aleš Holík, který má výbornou formu. Dvě branky přidal i Michael Velecký, posledním střelcem byl Novosad.

Uvidíme tedy, co přinese dnešní utkání. Fanoušci očekávají opět brankové hody, ale to nemusí být vůbec pravda. Břeclav přijede určitě namotivovaná proti domácímu týmu. Stejně jako v minulém utkání dnes bude bavit diváky nový maskot.

00:01

00:01
    První bully dnešního zápasu vyhráli domácí.

00:47
    Domácí jsou v útočném pásmu. Ondráček zkoušel nahazovat od modré, před bránou však nikdo nebyl, aby kotouč mohl tečovat.

01:36
    Tomáš Malý se neprorval před hostující obránce.

01:41
    Ale pozor na druhé straně. Erik Novák ujížděl na Bošku, který chvíli nevěděl, kde má pod sebou puk.

02:07
    Draci jsou opět v útočném pásmu. Tentokrát pálil těsně vedle Brunec.

03:02
    Novosad vybojobal pásmo. Vhazuje se po levici Jaroslava Chvátala.

03:27
    Aleš Holík skočil obětavě do střely Jana Grmela. Domácí obránce to naštěstí zvládl a bude pokračovat ve hře.

04:16
    Břeclav právě vstřelila branku!
    Domácí si říkali o průšvih. Lvi se dostávají do vedení 0:1. Nejprve to byl Michal Rajnoha, který se ovšem netrefil. Jeho střelu do brány ale dorazil IVAN PAŠKO, jenž tak překvapuje domácí fanoušky. Asistence: Michal Rajnoha

04:40
    Břeclav se zase dostala do nepříjemného protiútoku.

05:17
    Hosté budou hrát přesilovku. Vyloučen domácí obránce Tomáš Sedlák na 2 minuty za hákování.

05:28
    Hosté se hrnuli do útoku velmi rychle, je z toho offside.

05:44
    Šumperk vyhazuje puk až ke Chvátalovi.

05:58
    Adam Svoboda vyzkoušel pozornost domácího brankáře od levého mantinelu. Břeclav drží pásmo.

06:33
    Novosad čekal na přihrávku na modré, aby mohl sám ujíždět na bránkáře. Až na poslední hokejce skončil kotouč od Novotného.

07:01
    Další závar před Boškou.

07:40
    Rozjetý Brunec střílel z boku, Chvátal střelu vyrazil vedle. Šumperk stále drží pásmo.

08:02
    Hosté nepřesně rozehráli - icing.

08:48
    Holík měl sám před sebou Chvátala. Domácí obránce zvolil střelu, která skončila na hrudi hostujícího golmana.

09:32
    Novosad rozebral obranu Břeclavi. Nakonec ale nevystřelil, protože měl kotouč ve špatném úhlu.

10:27
    Prvním vyloučeným na straně hostů je Lubomír Škápik. Trest odpyká na 2 minuty za sekání.

10:47
    Draci právě vstřelili branku!
    Domácí využívají svoji přesilovku! Zdeněk Novosad vypálil střelu mezi betony. Kotouč se klouzal po brankové čáře, kde jej doklepl ROMAN MELUZÍN. Asistence: Zdeněk Novosad

12:01
    Hosté se vydali do protiútoku. Roman Boška musel opět zasahovat.

12:25
    Jan Tesařík se pokusil překvapit střelou od červené. Jaroslav Chvátal však bez problémů chytá.

13:18
    Meluzín špatně rozehrál - je z toho zakázané uvolnění.

13:57
    Sedlák chtěl přihrát z poza brány na jednoho ze svých spoluhráčů před Chvátalem. Tam ale bylo moc rušno. Domácí stále drží své pásmo.

14:16
    Michal Velecký vyhrál bully a puk směřoval na modrou k TOMÁŠI DRTILOVI, který to napálil nad beton hostujícího brankáře. Asistence: Michal Velecký

14:57
    Ovšem je tu bleskurychlá odpověď. ERIK NOVÁK si vyjel do mezikruží, kde dostal přihrávku od autora první branky Ivana Paška. Hostující útočník vrátil skóre na nerozhodný stav střelou do šibenice. Boška mohl málo dělat proti takové střele. Asistence: Ivan Paško, Roman Barták

16:03
    Čárový rozhodčí zastavil domácí na modré čáře - offside.

16:41
    Ivan Paško opět dělá problémy domácí obraně. Všechno nakonec hasí až Roman Boška.

17:06
    Fischer stál sám před Chvátalem a měl volnou bránu. Meluzín přihrál, ale domácí útočník byl zrovna otočen na druhou stranu.

17:50
    Jakub Klimovič se obtáčel kolem brány. Boška měl u tyče betony včas.

18:36
    Šumperk se osvobodil z tlaku.

19:10
    Erik Novák dnes opravdu velmi dobře hraje. V poslední akci už přehodil Bošku, který se ovšem včas zpamatoval a zasáhl lapačkou.

19:21
    Domácí budou hrát ještě přesilovku. Vyloučen Jan Kurial na 2 minuty za podražení.

19:53
    Na závěr je Šumperku zapískán offside.

20:00

Je za námi první třetina. Z pohledu domácích fanoušků určitě překvapující. Břeclav určitě neplní roli outsidera, na kterého byla pasována jiř před samotným začátkem utkání. Hosté mají v některých částech hry dokonce převahu. Pojďme si tedy zopakovat důležité situace v první části hry. Nejprve se do vedení dostali hosté, když Ivan Paško doklepl puk do brány od Michala Rajnohy. Poté se brankou uvedl Novosad, jenž vypálil mezi betony Chvátala. Kotouč se poté třepal na brankové lajně, kde jej dopravil na správné místo Roman Meluzín. V 15. minutě zvýšili domácí stav na 2:1. Tomáš Drtil se poprvé v sezóně trefil od modré. Břeclav však velmi rychle odpověděla. Erik Novák krásně vymetl šibenici Boškovy klece. Přinese tedy další třetiny opět vyrovnaný hokej nebo se už dočkáme pravého opaku.

Další třetina začně přibližně v 17:47.

20:01

20:02
    První bully druhé třetiny tentokrát vyhráli hosté.

20:38
    Martin Novotný neviděl své spoluhráče v útočném pásmu - offside. Vhazuje se ve středu hřiště.

21:26
    Ondráček s Matějkou stínili Chvátalovi, ten se nenechal zmást a střelu vyrazil. Domácí stále drží pásmo.

21:45
    Vyloučen Tomáš Sedlák na 2 minuty za držení protihráče.

22:33
    Šumperku se zatím přesilovka daří. Břeclav ani jednou zatím nevypálila na Bošku.

23:13
    Hosté budou hrát 32 vteřin přesilovku 5 na 3. Vyloučen domácí obránce Aleš Holík na 2 minuty za držení protihráče.

23:25
    Domácí se podařilo vyhodit!

23:54
    Lvi jsou stále v útoku. Draci je však nepouští vůbec ke střele.

24:27
    Až teď může uklidnit domácí fanoušky Roman Boška.

24:55
    Haas s Veleckým dokonce kombinují v útočném pásmu při svém oslabení.

25:13
    Šumperk hraje v plném počtu.

26:12
    Holík udržel pásmo. Příhrávkou poté mířil na Fischera.

26:55
    Hulva byl v dobré pozici, ovšem nemohl hrát, protože byl v ofsajdu.

27:25
    Štěpán Hrůza sám ujížděl na Bošku! Ten ho ale výborně vychytal lapačkou.

27:53
    Břeclav špatně rozehrála a je z toho zakázané uvolnění.

28:19
    Tomáš Drtil zkusil vystřelit od modré a málem to zase vyšlo. Puk byl nepříjemně tečován. Chvátal musel vytáhnout svoji lapačku.

28:30
    Domácí se zase dostávají do vedení. ZDENĚK NOVOSAD vypálil příklepem do rohu brány a vyšlo to. Asistence: RAdek Fischer

28:50
    Domácí otáčejí zápas! Z levé strany nečekaně vyjel JAN MATĚJKA, a tak překvapil břeclavského brankáře, když tvrdě vypálil na branku. Asistence: Jakub Hulva, Tomáš Malý

28:50
    Trenér Břeclavi, Pavel Nohel, si vyžádal oddechový čas.

29:41
    Hosté se snaží založit protiútok. Domácí je vždy zastaví ve středu hřiště.

30:28
    Fischer našel krásnou přihrávkou v brankovišti Jakuba Hulvu, který se však dobře nepostavil.

32:03
    Domácí teď drží pásmo delší dobu. Chvátal zatím ovšem nemusel zasahovat.

32:38
    Domácí budou hrát přesilovku. Vyloučen Jiří Zapletal na 2 minuty za krosček.

33:27
    Sedlák tvrdě vypáli od modré, střelu ale nechtěně zastavil domácí Ondráček. Těžko říct, jestli by to skončilo v bráně.

33:41
    Síly na ledě se vyrovnají. Už potřetí dnes vyloučen Tomáš Sedlák na 2 minuty za hákování.

34:32
    Erik Novák hledal místo mezi betony Romana Bošky. Domácí brankář včas vytušil zámery tohoto útočníka.

34:38
    Břeclav hraje v plném počtu.

35:46
    Brunec přihrával na volného Hulvu, k tomu už kotouč nedorazil, protože Chvátal ukázal, že i brankář umí použít svoji hokejku.

35:52
    A Brunec u další akce. Tentokrát pálil těsně vedle, když byl Chvátal mimo klec.

36:12
    Zakázané uvolnění na hostující straně.

36:53
    Zbyněk Vozdecký střílel od modré, Boška byl připraven.

37:09
    Vyloučen domácí Roman Meluzín na 2 minuty za sekání.

37:29
    Jakub Hulva při svém oslabení ujel sám na Chvátala. Chtěl zakončit nad lapačku, ovšem břeclavský golman věděl záměry domácího forwarda.

37:47
    Bude se hrát 4 na 4. Vyloučen hostující Jiří Zapletal na 2 minuty za hákování.

38:20
    Domácí si vyzkouší přesilovku 4 na 3. Vyloučen Štěpán Hrůza na 2 minuty za nedovolené bránění.

38:39
    Šumperku se nepodařilo usadit ve svém pásmu.

38:50
    Je tu zajímavá situace. Další vyloučení na břeclavské straně. Michal Rajnoha hrál moc tvrdě a jsou z toho 2 minuty.

39:03
    Břeclav vyhazuje puk až k Boškovi.

39:20
    Šumperk hraje 5 na 3.

39:45
    Tesařík trefuje pouze brusle Vozdeckého, kotouč je mimo pásmo.

40:00

Je tedy za námi další, prostřední třetina. V této části jsme mohli vidět u větší převahu domácích. Často se vylučovalo na obou stranách. Šumperk vstřelil obě branky v krátkém čase. Nejprve to byl Zdeněk Novosad, poté Jan Matějka, kteří poslali jasný signál pár fanouškům, jenž pískali v první třetině za neuspokojivý stav zápasu. Poslední třetina rozhodně o tom, zda-li si domácí ponechají všechny tři body v Šumperku.

Další třetina začně přibližně v 18:35.

40:01

40:02
    První bully třetí třeny vyhráli domácí.

40:41
    Sedlák hledal na modré Holíka, pro něho byl však kotouč velmi rychlý.

41:27
    Tomáš Malý vypálil na Chvátala, který musel vytáhnout svoji lapačku.

41:37
    Na začátku třetiny je hned vyloučen Aleš Holík na 2 minuty za podražení.

41:49
    Ivan Paška před sebou viděl prázdnou bránu, ale nemohl vypálit, protože byl tísněn.

42:00
    Martin Novotný se nesportovně pustil do šarvátky, když jeho soupeř už ležel na zemi. Je proto vyloučen ještě s Erikem Novákem na 2 minuty za hrubost.

42:40
    Šumperk vyhazuje puk do bezpečí. Roman Boška nyní může být v klidu.

43:25
    Jakub Klimovič přehodil tečí Bošku, zasahovat musel až jeden z domácích obránců!

44:10
    Opět Jakub Klimovič, teď pro změnu netrefil prázdnou bránu, když stál u tyče!

44:15
    Vyloučen Roman Barták na 2 minuty za hrubost.

44:55
    Semafor lapačkou musel ukázal Chvátal - Sedlákovi totiž vyšla parádně střela od modré.

45:51
    Domácí kombinují v útočném pásmu, zatím ale bez střely na Chvátala.

46:15

46:39
    Drtil zastavil střelu Bartáka až svým kotníkem, hra pokračuje.

47:21
    Domácí velmi protestují za vyloučení Aleše Holíka, který bránil nedovoleně - 2 minuty.

47:23
    Šumperk okamžitě po vyhraném bully vyhazuje do útočného pásma.

47:55
    Sedlák vypálil příklepem od Bošky. Chvátal měl tedy co dělat, aby tento kotouč zkrotil.

48:31
    Hosté ještě neřekli poslední slovo. JIŘÍ SEDLÁČEK využil svoji přesilovku tak, že střelou tahem překvapil domácího golmana. Asistence: Štěpán Hrůza

48:57
    Domácí budou hrát přesilovku. Vyloučen Ivan Paško na 2 minuty za podražení.

49:15
    Holík provětral od modré betony Chvátala.

49:53
    Je tady přesilovka 5 na 3. Za hákování je na 2 minuty vyloučen Jan Kurial.

49:56
    Břeclav vyhazuje.

50:17
    Ondráček pálil přímo do hrudníku hostujícího brankáře.

50:25
    Střelu Holíka někdo tečoval, kotouč naneštěstí pro domácí nešel na bránu.

51:14
    Michal Rajnoha osvobozuje své mužstvo. Domácí se musí vrátit.

51:53

52:11
    Je zde šance pro hosty. Vyloučen domácí Tomáš Brunec na 2 minuty za podražení.

52:22
    Novosad vyhazuje.

52:54
    Hosté využívají svoji přesilovku. Od modré se prosazuje ADAM SVOBODA. jeho střela byla ještě tečována, Boška tedy mohl málo udělat proti této akci. Asistence: Erik Novák

53:25
    Rychlý Hulva vypálil do vyrážečky Chvátala!

55:08
    Matějka střílel těsně nad branku!

55:16
    Hosté jsou pod tlakem a musí vyhodit na zakázané uvolnění. Bude se vhazovat po pravici Chvátala.

55:23
    Břeclav si přitížila. Vyloučen Jiří Zapletal na 2 minuty za hákování.

55:42
    Břeclav vyhazuje podruhé kotouč ze svého pásma.

56:17
    Meluzín střílel po přihrávce Novosada mimo!

56:56
    Už to vypadalo, že tato akce skončila, ale nikoliv. JAN MATĚJKA si najel před brankoviště a v nájezdu zvedl kotouč nad beton! Asistence: Jakub Hulva

57:31
    Malý s Fischerem ujížděli 2 na 1, když druhý jmenovaný dostal přihrávku, ale Chvátal zakročil velmi dobře.

58:29
    Chvátal zastavil ve stoje betony střelu Brunce. Hosté teď měli štěstí.

59:19
    Do útoku se vydal Hulva s Haasem, jejich akce byla zastavena až břeclavskou obranou.

59:40
    Radek Fischer jel sám na Chvátala, ten stihl včas sklapnout betony k sobě.

59:56
    Radek Kučera si vyžádal oddechový čas.

60:00

Pro dnešek je to tedy vše. Domácí si zaslouženě ponechávají 3 body, i když Břeclav byla velmi vyrovnaným soupeřem. Pěkný zbytek večera. Naschledanou.

Luboš Heider

Branky a nahrávky: 11. Meluzín (Novosad), 15. Drtil (Velecký), 29. Novosad (Fischer), 29. Matějka (Hulva, Malý), 57. Matějka (Hulva) - 5. Paško (Rajnoha), 15. Novák E. (Paško, Barták), 49. Sedláček (Hrůza), 53. Svoboda (Novák E.)

DRACI PARS ŠUMPERK: Boška (Peksa) – Holík "C", Novotný, Sedlák, Ondráček, Tesařík, Drtil, Drábek - Novosad, Meluzín "A", Fischer, Matějka, Hulva "A", Brunec, Haas, Velecký, Malý, Cink, Peška, Skoumal
    HC Lvi Fosfa Břeclav: Chvátal (Žůrek) - Dora, Rajnoha, Vozdecký, Svoboda, Zapletal, Škápik - Sedláček, Hrůza, Zháňal, Grmela, Fiedler, Klimovič, Barták, Paško, Novák, Kurial, Gabriška

Rozhodčí: Klimecký - Poláček, Trunečka