Třinec – Kometa Brno 6:2 (kon.) | Olomouc – Vítkovice 3:6 (kon.) | Vsetín – Jihlava 7:0 (kon.)
Motor ČB – Mladá Boleslav 3:8 (kon.) | Sparta – Slavia 3:2 (po s.n.) | Liberec – Písek 6:2 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
7:0 (3:0, 3:0, 1:0)
HC Dukla Jihlava
Sobota 25.09.2010, 14:00 • Na Lapači • Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Dobré odpoledne ze zimního stadionu Na Lapači. Dnes budeme sledovat utkání domácího celku VHK Vsetín proti Jihlavské Dukle. Hráči obou celků po rozbruslení již odešli do kabin a za pár minut nám odstartuje zápas.

Oba celky odehrály včera 8. kolo extraligy staršího dorostu. Vsetínští doma přivítali celek Třince a po vyrovnaném utkání nakonec dokázali zvítězit 2:1. Dukla přivítala na domácím ledě lídra tabulky a to celek z Vítkovic, který dokázala udolat v prodloužení gólem Patrika Přidala 6:5.

VHK Vsetín: Kohn (Bača) - Pelc, Žák, Štědrý, Hradil, Vašíček, Báchor, Gajdoš, Ptáčník, Daněk, Slováček, Janeba, Štrbík, Tobola, Kohout, Stodůlka, Pokorný, Kývala, Neuwirth, Brida.

HC Dukla Jihlava: Krejčík (Hlávka) - Kohout, Kříž, Tobola, Dobrovolný, Peroutka, Čurilla, Vítek, Hošek, Březka, Lupač, Svobodník, Štěpán, Brabec, Vlček, Přidal, Střecha, Gregar, Štěrba, Donutil, Vantuch.

Domácí již bruslí po ledové ploše, hosté každou chvíli nastoupí a za pár okamžiků nám začne zápas.

00:01

0:28
    Vsetín vstřelil branku!
    Slováček založil útok po pravém křídle, přihrál Daňkovi, který vystřelil, ale Hlávka jen vyrazil před sebe a MARTIN PTÁČNÍK už měl snadnou pozici. Asistence: Daněk, Slováček.

1:30
    Domácí jsou po vstřelené brance aktivní a několika střelami prověřili Hlávku (JIH).

2:42
    Vsetín teď zamkl hosty v obranném pásmu, ale byla z toho jen Janebova střela do ochranné sítě.

3:11
    Lupač (JIH) se dostal sám před Kohna, ale domácí gólman skryl jeho pokus v lapačce.

4:45
    Vsetínští se opět pokoušeli dostat kotouč do brány hostí, ale Hlávka (JIH) byl v bráně pozorný.

5:27
    Ondřej Slováček (VSE) se dostal do samostatného nájezdu, ale jeho blafák do beckhandu Hlávka vychytal. Teď měli hosté štěstí.

6:35
    Po vhazování v útočném pásmu domácích pálil z první Janeba, ale Hlávka v bráně teď podává skvělý výkon.

7:05
    Vašíček (VSE) teď udělal hrubou chybu při rozehrávce, které se zmocnil Tobola (JIH) a Kohn teď skvělým zákrokem zachránil domácí.

7:18
    Máme tady první přesilovou hru. Vyloučen domácí Daněk (2 min) za hákování.

7:40
    Tobola (VSE) vystihl rozehrávku hostů a ujížděl sám na Hlávku, ale ten opět podržel Jihlavu.

9:00
    Hosté zamkli domácí v obranném pásmu, ale nedokázali zužitkovat tento tlak ani jednou střelou na Kohna.

9:18

9:58
    Vsetín si zahraje první přesilovou hru za držení si jde na dvě minuty odpočinout na trestnou lavici Dobrovolný (JIH).

10:25
    Po přihrávce Kohouta napřáhl PETR HRADIL a ztečovanou střelou za pomoci hole Jihlavského obránce vymetl šibenici brankáře Hlávky a využívá tak přesilovou hru. Asistence: Kohout.

10:40
    VÍTĚZSLAV PELC propálil od modré vše co mu stálo v cestě a domácí vedou již 3:0. Asistence: Slováček.

10:40
    Jihlava střídá gólmany, na místo Hlávky přijíždí do brány David Krejčík.

12:23
    Hra se nyní trochu uklidnila a většinu času se hra odehrává ve středním pásmu.

12:50
    Po delší době se dostali Jihlavští do útoku, ale střelu Gregara (JIH) zlikvidoval Kohn.

14:02
    Domácí opět tlačí Jihlavu do obrany a ti se osvobozují icingem.

14:30
    Po vhazování zůstal kotouč před Hlávkou (JIH), pro který si dojel Daněk, ale byl v hodně těžké pozici a tak gólman hostí šanci zlikvidoval.

15:00
    Hosté nyní v útoku několika střelami zahřáli Kohna (VSE) v brance.

16:32
    První formace domácích Ptáčník-Daněk-Slováček si v útočném pásmu dělají co se jim zlíbí jen tomu zatím chybí gólové vyjádření.

18:30
    Střelu Pokorného (VSE) skvěle chytá Krejčík (JIH) do lapačky .

19:00
    Máme tady poslední minutu první třetiny.

19:33
    Ve velké šanci se ocitl Dobrovolný (JIH) kdy nikým nepokrytý střílel z mezikruží, ale Kohn drží pevně své čisté konto.

20:00

Máme za sebou první třetinu, ve které sme viděli velký tlak domácích, kteří zatím jasně na hřišti dominují a svou therní převahu dokázali třemi brankami zužitkovat. Hosté už byli nuceni vystřidat gólmany a náhradní gólman Krejčík zatím drží stav 3:0. Druhrá třetina začne přibližně ve 14:53.

Diváci se již vrací na svá místa, hokejisté nastupují na led a tak druhá třetina může každou chvíli započít.

20:01

20:01
    Jihlava dostává 2 minuty za pozdní příchod na led.

20:01
    Hostům se ještě něco nezdá a diskutují s hlavním rozhodčím o trestu.

20:30
    Domácí se usídlili v útočném pásmu, ale nedokázali vystřelit a tak se hosté osvobozují.

21:20
    Pelc nabruslil do útočného pásma, přihrál Hradilovi ten našel v mezikruží Žáka a jeho střela proletěla pár centimetrů kolem tyče.

22:01

22:46
    Štrbík krásnou přihrávkou našel najíždějícího MILANA GAJDOŠE do mezikruží a ten rychlou střelou zápěstím prostřelil Krejčíka. Asistence: Štrbík.

24:10
    Domácí kontrolují hru a nedovolují Jihlavě žádné velké útočné manévry.

24:45
    Po vhazování v útočném pásmu se dostal ke kotouči Kříž (JIH) a vyslal od modré tvrdou střelu, kterou schoval Kohn (VSE) ve své lapačce.

25:57
    Hosté se dostali do šance 2na1 kdy Přidal (JIH) vystřelil na Kohna, ale ten pouze vyrazil k dojíždějícímu Gregarovi (JIH), který na zakončení už neměl klid. Teď bylo štěstí na straně domácích.

27:30
    Až k brankáři hostů se dostal Martin Ptáčník (VSE), ale jeho beckhandový pokus skončil na betonech Krejčíka (JIH).

28:08
    Hra se nyní vyrovnává a hosté se začínají více dostávat do útočných šancí.

29:02
    Jihlavané špatně střídali a v dnešním utkání už snad po třetí se dostal hráč Vsetína tentokrát Štrbík do samostatného nájezdu, ale Krejčík chytá.

29:05
    Po vyhraném vhazování Kohouta se dostal ke kotouči LUKÁŠ STODŮLKA a svou tvrdou ranou mezi betony gólmana Jihlavy posíla Vsetín už do vedení 5:0. Astistence : Kohout.

30:40
    Brida (VSE) se ocitl sám v brankovišti Jihlavy, ale neměl dostatečný klid ke skórování.

31:56
    Hezkým průnikem až k brance se předvedl Petr Donutil (JIH), ale jeho střela šla přesně na hruď domácího gólmana.

32:10
    Hostům se nyní povedlo zamknout domácí v obraně, ti ale skvěle brání a nic Jihlavanů nedovolili.

32:40
    Daněk se Slováčkem nyní krásně zakombinovali v útočném pásmu hostů a byla z toho gólová šance, kterou ale Ptáčník nezužitkoval.

33:54
    Další útok domácích. Štědrý si nabruslil po levé straně a vyzkoušel tvrdou střelou pozornost Jihlavského gólmana.

34:06
    Po vyhraném vhazování Kohouta se dostal ke kotouči VÍTEZSLAV PELC a takovou polostřelou poslal kotouč na Jihlavského gólmana, který nic neviděl a kotouč skončil za jeho zády. Vsetín vede už 6:0. Asistence : Kohout.

35:10
    Ondřej Slováček (VSE) předvádí své krásné technické dovednosti, prokličkoval se obranou Jihlavy až ke střele z mezikruží a Krejčík se měl co otáčet.

36:30
    Jihlava po delší době v útočném pásmu a Svobodník otestoval bdělost Kohna (VSE).

37:06
    Domácí si zahrají přesilovou hru na trestnou lavici odchází Jan Štěrba na 2 minuty za podražení.

37:52
    Po akci Vsetínských skončil kotouč na boční síti branky což zmátlo pana hlavního, který zasignalizoval gól domácích. Po chvíli si chybu uvědomil a tak stav zůstává stále 6:0.

38:55
    Domácí mají Jihlavské pevně zamknuté v jejich obraném pásmu, ale nedaří se jim díky dobré obraně hostů vystřelit.

39:06

39:06
    Sledujeme posledních momenty druhé třetiny

39:40
    Ještě se dostal do šance domácí Daněk, ale obrana Jihlavy ho včasně odzbrojila od kotouče.

40:00

Druhá třetina se nesla ve velice podobném duchu jako část první. Vsetín jasně vládne na hřišti a nepouští Jihlavany téměř do žádných šancí. Domácí opět dokázali vstřelit tři branky a zajistili si tak už velice pravděpodobnou výhru v dnešním utkání. Nyní probíha přestávka která končí v 15:41 ve stejný čas začne poslední třetina dnešního kláni, na kterou vás srdečně zvu.

Domácí i hosté již nastupují na led a za několik okamžiků začne poslední dvacetiminutovka.

40:01

40:06
    Domácí se hned pouští do útoku. Janebovu (VSE) střelu likviduje lapačka Krejčíka (JIH).

40:50
    Brabec (JIH) ujížděl sám na domácího brankáře a Pelcovi (VSE) nezbývalo nic jiného než faulovat - 2 min. podražení

41:20
    Hostům se nedaří dostat do útočného pásma a křížná přihrávka skončila zakázaným uvolněním.

41:52
    Domácí útočí i v početní nevýhodě, ale Kohoutova rána šla jen do lapačky Krejčíka (JIH)

42:30
    Patrik Přidal (JIH) si najel z levé strany do útočného pásma a hezky si položil Kohna (VSE) na zem, ale ten bravurním zákrokem vytěsnil kotouč do bezpečí.

42:50

43:47
    Opět útočné trio Ptáčník-Daněk-Slováček předvedlo krásnou kombinaci, ale další branka z toho nebyla.

44:05
    Daněk (VSE) si vybruslil z poza brány podél mantinelu do mezikruží a vyslal projektil na Krejčíka, který zalehl kotouč před brankovištěm.

44:50
    Domácí teď vysílají na gólmana hostů jednu střelu za druhou,ale většina šla mimo bránu.

45:30
    Jihlavané nevědějíc si rady jak bránit rychlé, aktivní a skvěle kombinující hráče Vsetína volí tvrdé zákroky u hrazení.

46:42
    Špatná rozehrávka Báchora (VSE) měla na svědomí šanci Brabce (JIH) na zkorigování výsledku. Tomáš Kohn, má ale dneska svůj den.

47:52
    Patrik Přidal (JIH) nyní dobře bruslil za branou domácích, odpoutal od sebe obránce, vybruslil před bránu a vypálil do připraveného Kohna (VSE).

48:26
    Jihlavané se snaží vstřelit alespoň jednu branku a nyní se mnohem víc dostávají do svého útočného pásma.

48:52
    Druhá pětka domácích teď zamkla hosty v obraném pásmu a ti takticky přidrželi kotouč v rohu kluziště.

49:12
    Ve třetí třetině už jde patrně vidět snahu obou týmů zápas vklidu dohrát. Kromě občasných úniků do ůtočného pásma soupeře se hraje mnohem klidněji než v předchozích dvou třetinách.

50:35
    Hlavní sudí nyní pouští tvrdé zákroky na hrazení v obranném pásmu Vsetína.

51:32
    Tak co teď předvedl v brance domácích Tomáš Kohn bylo až neuvěřitelné, Patrik Přidal (JIH) střílel zpoza obránce a Kohn jeho pokus vykryl betony v zápětí přišly hned další dvě dorážky a domácí gólman velice rychlými přesuny jeho jasnou gólovou šanci vychytal. Krásný hokejový moment.

53:16
    Za vražení na hrazení si jde posedět na 2 minuty hráč Ondřej Svobodník (JIH)

54:05
    Domácí se usídlili v útočném pásmu a nyní to byla série tvrdých střel od modré čáry, které ovšem Jihlavský gólman zneškodnil.

55:16

55:32
    Poslední minuty se hraje velice tvrdě.

55:54
    Michal Brida si najel do prostoru levého kruhu v útočném pásmu a tvrdou střelou na rameno nechal vyniknout brankáře Jihlavy.

56:17
    Josef Daněk vybojoval kotouč za branou Jihlavských a přesnou přihrávkou našel před gólmanem hostí MARTINA PTÁČNÍKA, který si objel Krejčíka a zasunul do prázdné brány. Asistence: Daněk.

59:01
    Probíhá poslední minuta zápasu.

59:32
    Hra už je velice klidná zápas se z obou stran pouze dohrává.

60:00

Dnes jsmě měli možnost sledovat utkání, ve kterém měli po celou hrací dobu převahu domácí hráči a zvítězili zaslouženě 7:0. Další utkání je čeká opět doma proti celku Zlína, na který vás srdečně zveme. Za zvuků vítězného rituálu domácích hráčů na ledě se svámi loučím a přeji vám příjemné strávení zbytku dne. Nashledanou. (16:14:49)

Filip Bazala

Branky a nahrávky: 1. Ptáčník (Daněk, Slováček), 11. Hradil (Kohout), 11. Pelc (Slováček), 23. Gajdoš (Štrbík), 30. Stodůlka (Kohout), 35. Pelc (Kohout), 57. Ptáčník (Daněk)

VHK ROBE Vsetín: Kohn (Bača) - Pelc, Žák, Štědrý, Hradil, Vašíček, Báchor, Gajdoš, Ptáčník, Daněk, Slováček, Janeba, Štrbík, Tobola, Kohout, Stodůlka, Pokorný, Kývala, Neuwirth, Brida.
    HC Dukla Jihlava: Hlávka (11. Krejčík) - Kohout, Kříž, Tobola, Dobrovolný, Peroutka, Čurilla, Vítek, Hošek, Březka, Lupač, Svobodník, Štěpán, Brabec, Vlček, Přidal, Střecha, Gregar, Štěrba, Donutil, Vantuch.