Vítkovice – Plzeň 6:1 (kon.) | Zlín – Třinec 3:2 (po s.n.) | Litvínov – Mladá Boleslav 4:1 (kon.)
Motor ČB – Pardubice 3:2 (po s.n.) | Sparta – Kometa Brno 3:4 (po s.n.)
po s.n.
Banes Motor České Budějovice
3:2 (0:0, 0:2, 2:0 - 0:0)
HC Dynamo Pardubice
Pátek 01.10.2010, 17:40 • Budvar Aréna • Tipsport extraliga

Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni René Vydarený (CEB) a Tomáš Zohorna (PCE). Po nezajímavé první třetině se nakonec rozpoutal na jihu zajímavý hokejový příběh. Pardubice se dostaly během 26 vteřin druhé třetiny do vedení, ale domácí ze začátku třetí dvacetiminutovky během třiceti vteřin stav srovnali. Rozuzlení nakonec přinesly až samostatné nájezdy, kdy Růžička kapituloval dvakrát, Kovář jen jednou a bonusový bod tak zůstane na ledě Budvar Arény. Zajímavá je i paralela s přípravným soubojem Mountfieldu a Eatonu před sezónou, kdy Pardubice také vedly před třetí třetinou o dvě branky, ale nakonec padly v prodloužení. Z Českých Budějovic je to pro dnešek vše, příjemný zbytek večera přeje Michal Špírek. (20:29:19)

sn
    Mountfield právě vstřelil branku!
    MILAN GULAŠ si připisuje na své konto vítěznou branku.

Bartkovu střelu Kovář vyrazil, je rozhodnuto!

Milan Gulaš předvedl zajímavou kličku, na kterou byl Růžička krátký - 2:1 a Bartek musí dát!

Jan Buchtele si rozhýbal Kováře a umístil puk mezi betony - 1:1

Václav Pletka (CEB) volil střelu pod víko a skóruje - 1:0.

Tomáš ZOhorna si na KOváře nepřišel!

Samostatné nájezdy začínají.

Krásný moment v Budvar Aréně. Domácí fanoušci sympaticky vyvolali jméno Josefa Jandače, trenéra spjatého s úspěchy budějovického hokeje a s postupem do extraligy. Vyvolán byl i Výborný.

Střetnutí mezi HC MOUNTFIELD a HC Eaton Pardubice dospělo až do nájezdů. Kovář versus Růžička, kdo z brankářů zazáří?

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:49
    Trma vrma před Růžičkou, signalizováno bylo potrestání Kudělky, ale domácí puk neodevzdali, Ptáček však mířil mimo. 11 vteřin přesilovky pro domácí.

64:00
    Už zbývá jen jediná minuta, puk je na hokejkách hostů.

63:37
    Ofsajd českobudějovického celku.

63:00
    HC MOUNTFIELD přežil krizové chvíle a uvidíme, v jakém duchu se ponesou poslední dvě minuty prodloužení, zda se jen bude čekat na nájezdy...

62:38
    Domácí v plném počtu. Pivkova rána ukončení zápasu neznamenala.

62:15
    A znovu, dvacet vteřin zbývá z trestu Květoně..

61:35
    Na Kašpaříkovi si vylámal zuby na buly i Zohorna a Jihočeši se osvobozují.

61:30
    Kovářova lapačka vylétla vříc puku vystřeleného Pineaultem a domácí brankář drží svůj tým.

Michal Špírek

Branky a nahrávky: 42. Květoň (Gulaš, Mertl), 43. Vydarený (Snopek, Kašpařík), 0. Gulaš - 27. Zohorna (Rákos), 27. Bartek (Zohorna, Pivko)

Banes Motor České Budějovice: Kovář (Hrubec) - Snopek, Vydarený, Ptáček, Melichar, Novák, Šulc, Tůma - Podlešák, Šimánek, Kuchejda - Gulaš, Mertl, Květoň - Martynek, Kašpařík, Pletka - Pšurný R., Červený, Pšurný M. - Ježek.
    HC Dynamo Pardubice: Růžička (Svoboda) - Kaberle, Nakládal, Kočí, Kolář, Mezei, Jillson, Kudělka, Píša - Nahodil, Starý, Koukal, Rákos, Pivko, Zohorna, Bartek, Somík, Špirko, Buchtele, Cetkovský, Pineault.

Rozhodčí: Mikula, Polák - Poruba, Vengřín.