Plzeň – Mladá Boleslav 5:4 (kon.) | Pardubice – Kometa Brno 0:1 (kon.) | K. Vary – Litvínov 6:3 (kon.)
Motor ČB – Sparta 4:2 (kon.) | Slavia – Kladno 3:0 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
HC Kometa Brno
Úterý 12.10.2010, 18:00 • ČEZ Arena • Tipsport extraliga

60:00
    Konec zápasu. Pouhý jeden gól z hole Jozefa Baleje rozhodl o tom, že si hosté odvážejí tři body. Zásahy brankářů - Svoboda - 5 (celkově 13), Hovi - 8 (celkově 26). Nejlepší hráči - Martin Bartek za domácí a za hosty Marek Kvapil. Pro dnešek to je vše, nashledanou. (20:20:21)

59:51
    Nepřesná nahrávka kazí další šance domácí, je rozhodnuto.

58:50
    Puk v útočném pásmu Brna, Svoboda již na lavičce.

58:31
    Na ledě se po souboji u hrazení ocitl Petr Hubáček, který po krátkém ošetření odjíždí na lavičku. Vypadá otřeseně, ale snad to nebude nic vážného.

58:18
    Hosté již hrají v plném počtu.

57:44
    Po dalším vyhození domácí rozjíždějí útok.

56:59
    Kaberleho slabá střela sotva prošla do brankoviště, kde souboj o puk vyhrál hráč hostí, který následně vyhazuje.

56:25
    Hosté ovšem okamžitě dostávají puk z obranné třetiny.

56:18
    Šance pro domácí celek. Ondřej Veselý dostává dvě minuty za hákování.

56:00
    Dnešnímu duelu přihlíží 8295 diváků.

55:24
    Mezei nezvykle zakončoval útočnou akci a i když Hovi puk pod kontrolou rozhodně neměl, rozhodčí zapískal. ČEZ Arena ho odměnila hlasitým povykem, ale i přesto se bude vhazovat po pravici hostujícího brankáře.

54:20
    Eaton drží hosty v obranném pásmu, ale žádné šance z toho zatím neplynou.

53:20
    Pineault v útočné třetině zahrál nepřesně a puk mají hosté.

51:34
    Na druhé straně v šanci Koukal, když se prosmíkl podél hrazení a již stál sám proti Hovimu. V posledním momentu se ale domácímu kapitánovi nepovedlo zasunout puk za záda hostujícího brankáře.

51:22
    Střelec první branky Balej se dostal po nahrávce od Kvapila ke střele. Ta však domácím staroti nenadělala.

50:26
    Hraje se v plném počtu na obou stranách.

49:53
    Kočího nahození tečuje naštěstí pro hosty Pivko mimo Hoviho branku.

49:06
    Stehlík vyhazuje ze třetiny.

48:26
    Velký závar před Svobodou končí vyloučením. Příliš aktivní ve snaze o dopravení puku za brankovou čáru byl hostující Pospíšil, jenž dostává dvě minuty za sekání.

48:08
    Eaton hraje v plném počtu.

47:56
    Domácím se nepovedlo vyhodit v pokračující přesilovce Komety a mohl přijít trest. Volný Veselý však v dobré pozici minul puk.

46:45
    U hrazení vyštrachal touš Huml, který si následně i najel do mezikruží a vypálil. Jeho ránu však Svoboda vyrazil nad branku.

46:08
    Za faul kolenem je vyloučen Libor Pivko - přesilovka pro Kometu.

45:39
    Po Jillsonově nahození se puk ve spleti těl dostal na hůl Petra Koukala, kterému ale v ideální pozici puk na poslední chvíli uskočil z hole, a tak domácí kapitán nezakončil do poloprázdné branky.

44:59
    Domácí výběr již hraje v plném počtu.

44:18
    Adam Pineault se v oslabení dostal do zakončení. Jeho ránu Hovi vyráží mimo.

43:32
    Kudělka vyhazuje přes všechny čáry.

42:59
    Přesilovka pro Kometu. Jan Kolář II dostává dvě minuty za hákování.

42:34
    Eatonu se nepovedlo zakombinovat ve středním pásmu, a tak tu máme zakázané uvolnění.

41:51
    Špirko se ocitl po nezištné příhře Koláře II v dobré pozici, jenže to by musel lépe zakončit svoji šanci. Domácí forvard netrefil bekhendem branku.

41:26
    Zohornu podél mantinelu nepustil dobře fungující Martin Richter.

40:27
    Starého nahození hostující brankář v klidu vyráží na hrazení.

40:01

40:00
    Druhá třetina skončila. Hokej nevalné úrovně pokračuje i v druhé třetině. Šancí pomálu a o nějaké velkém momentu si můžeme také jenom zdát. Třetí třetina začne asi v 19:48 a snad bude hokejově nejpovedenějším artiklem dnešního duelu. Zásahy brankářů: Svoboda - 3 (celkově 8), Hovi - 9 (18).

39:49
    Hubáček pouze vyvezl puk do středního pásma a vyhazuje.

39:22
    Po přerušené hře se vhazuje po levici Adama Svobody.

39:08
    Kvapil již se řítil na Svobodu, jenže naštěstí pro něj hostujícímu hráči utekl puk.

38:23
    Hosté bez újmy v plném počtu.

38:03
    Pivko se provinil proti pravidlům ledního hokeje ofsajdem. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

37:40
    Kometa opět vyhazuje.

36:53
    Znovu domácí kapitán Koukal s pukem na hokejce hledal Pivka, ale jeho nahrávka byla příliš razantní, a tak puk odjel z útočné třetiny.

36:44
    Koukal poslal na Mezeie, jenže ten pálí přímo doprostřed branky, kde je králem hostující brankář.

36:23
    A navíc si Eaton v závěru druhé třetiny zahraje přesilovou hru. Radek Dlouhý obdržel dvě minuty za nedovolené bránění.

35:25
    Somík po nahrávce Špirka pálí pouze opět do betonů Hoviho. Domácím chuť do vyrovnání rozhodně nechybí, ale Hovi zatím hosty drží nad vodou.

35:10
    Bartek ideálně vybídl ke skórování Libora Pivka, ale ten trefuje pouze dobře postaveného branáře hostí Sasu Hoviho.

33:44
    Kometa právě vstřelila branku!
    Hosté využívají přesilovou hru a jdou do vedení. Po chybě Kočího za brankou domácích přihrál Hruška na JOZEFA BALEJE, který překonává do té doby v oslabení výborně chytajícího Adama Svobodu. Asistence: Radim Hruška, Marek Kvapil.

33:05
    5/4.

32:55
    Dvakrát fantastický Svoboda! Nejprve zneškodnil ránu od modré, načež si poradil i s dalším pokusem hostí.

32:19
    Téměř dokonalá akce hostí do prázdné branky končí neúspěche, když Erat netrefil odkrytou klec!

31:45
    Před hosty z Brna se rýsuje velká příležitost. Za podražení odchází na trestnou Branislav Mezei. Hraje se 5/3.

31:05
    Přesilovka pro Eaton. Adam Svoboda nešťastně vyhodil na ochrannou síť a domácí tak dostávají dvouminutový trest za zdržování hry. Trest odpyká Jan Buchtele.

30:41
    Buchtele táhlým pokusem zkoušel nachytat Hoviho, jenže ten si s jeho ranou poradil a vyrážečkou vyrazil.

29:58
    Po zakázaném uvolnění hostí se vhazuje v útočném pásmu domácího výběru.

29:25
    HC Kometa Brno již hraje v plném počtu.

29:12
    Další pokus Branislava Mezei a další úspěšný zákrok hostující obrany, která dokázala odvrátit i zblokovaný touš.

28:40
    Mezeiova rána končí na betonech Hoviho a Kometa následně vyhazuje.

28:26
    Špirko na Barteka, který pohotově vypálil, jenže Hovi výborně zakročil lapačkou. Vhazuje se v útočném pásmu domácích.

27:41
    Kolářova táhlá rána od modré skončila mimo a hosté tak v klidu vyhazují.

27:25
    Přesilová hra pro Eaton Pardubice. Martin Richter dostává dvě minuty za zdržování hry.

26:07
    Již ve hře 5/5 přišla šance hostů. To se na vrcholu přesilovkové pyramidy zjevil Tomáš Malec, jehož ránu s námahou vytěsnil domácí brankář Svoboda.

24:45
    Přesilovka se hostům zatím příliš nedaří. Jedním z důkazů může být i zakázané uvolnění, po kterém se hra stěhuje před Hoviho.

24:04
    Přesilová hru pro Kometu Brno. Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Daniel Rákos.

23:44
    Ondřej Veselý se podél mantinelu protáhl do útočné třetiny, kde i zakončil, ale mimo klec Adama Svobody.

23:09
    A další icing hostů z Brna.

22:38
    Stále bez jediné šance v druhé třetině vyhazuje Hovi na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po jeho levici.

21:36
    V úvodních vteřinách druhé třetiny vidíme velký boj u hrazení o kažý kotouč.

20:30
    Hovi zasahovat v pokračující přesilovce nemusel a Kometa již je v plném počtu.

20:01

Pardubický tým bude mít v úvodu druhé třetiny možnost dohrát svoji načatou přesilovou hru. Pospíšil bude na trestné lavici přesně třicet vteřin.

20:00
    První třetina skončila. Průměrný hokej zatím vidíme dnes v ČEZ Areně. Eaton je aktivnější, ale i tak si žádnou velkou šanci nepřipsal. Hosté jsou na tom obdobně, a tak doufejme, že v druhé části uvidíme více hokejových momentů. Zásahy brankářů: Svoboda - 5 zásahů, Hovi - 9 zásahů. Druhá třetina začne asi v 18:56.

19:38
    Osamocený forvard Kolář I v dobré pozici minul Hoviho klec. Zřejmě největší šance Eatonu v dosavadní přesilové hře.

19:22
    Kolář II od modré trefuje pouze hůl branícího hráče hostí.

18:53
    Richard Stehlík vyhazuje přes všechny čáry.

18:30
    A prozměnu si domácí hráči přesilovou hru zahrají oni. Tomáš Pospíšil obdržel dvě minuty za sekání.

18:03
    HC Eaton Pardubice již hraje v plném počtu.

17:52
    Hubáček vracel na modrou, kde stál k ráně připravený Malec. Hostující bek ale nevystřelil ideálně, a tak pro Svobodu nebylo příliš těžkého jeho projektil zneškodnit.

17:22
    Mezei vyhazuje z pásma domácích.

16:34
    Protivný na Stehlíka, jenže ten trefuje pouze obětavého Pineaulta, který skočil do rány.

16:03
    Přesilovka pro Kometu. Václav Kočí dostává dvě minuty za zdržování hry.

15:36
    Po vhazování v útočné třetině hostí pálil od modré Martin Richter. Svoboda dobře jeho ránu vyrazil mimo svoji klec.

14:52
    Po Somíkově nahrávce se podél mantinelu až před branku protáhl Jiří Cetkovský, jenže zakončil pouze do konstrukce branky. Hostující bek jej dobře vytlačil ze střeleckého úhlu.

14:06
    Veselý svojí nahrávku nenačasoval ideálně a vystavil kolegu do ofsajdu. Vhazuje se ve středním pásmu.

13:10
    Šance na obou stranách. Nejprve se domácím nepovedlo ideálně zakončít, načež na druhé straně se pěkně vytáhl Adam Svoboda, který dobře zneškodnil ránu Marka Kvapila.

12:08
    Série dvou proměněných přesilových her v řadě v podání domácího Eatonu právě končí, Richter již je na ledové ploše.

11:45
    Hostující brankář opět v hlavní roli. Sebral touš ze vzduchu a poté jej ještě velmi rychle stačil vyhodit do středního pásma.

11:25
    Další střelecký pokus a další úspěšný zákrok Hoviho. Tentokrát na něj nevyzrál Rastislav Špirko, který mířil mezi betohy.

11:08
    Kolář I přihrál volnému Starému, ale ten i přes celkem slibnou pozici zakončil pouze do Hoviho.

10:42
    Mezei napálil pouze bránícího hráče Komety a hosté poté vyhazují.

10:15
    Kaberleho táhlý pokus od modré sebral Hovi v poklidu lapačkou.

10:08
    Je na světě první přesilová hra duelu. Tu si zahrají domácí hokejisté. Martin Richter vyfasoval dvě minuty za držení.

09:29
    Na druhé straně zahrozil Roman Erat, který se celkem v klidu dostal přes Kaberleho a vypálil. Byl již však v těžkém úhlu, a tak si s jeho ranou Adam Svoboda poradil.

09:10
    Slabá a navíc těčovaná rána Pineaulta končí bezpečně pro hosty pod lapačkou Hoviho.

08:19
    Kometa dlouho váhala ze zakončením, konkrétně Dlouhý a v následném brejku na druhé straně to mohl potrestat Bartek. Jeho pokus od levého mantinelu však Hovi zastavil betony.

06:47
    Kamil Brabenec se dostával do dobré pozice v útočném pásmu. Již to vypadalo, že i dokáže zakončit, ale to by mu nesměl do jeho rány vložit hůl bek Kolář II, který tak pokus zastavil.

06:37
    Hostům se nepovedla kombinace, a to znamená zakázané uvolnění.

05:49
    Martin Bartek vystihl rozehrávku hostující obrany a řítil se pouze na jediného beka Komety. Zkusil rychle vystřelil, jenže naneštěstí pro Eaton netrefil klec.

05:23
    První zákrok domácího brankáře má na svědomí Jakub Svoboda, jenž pálil od pravého mantinelu.

04:01
    Hosté poprvé v delším časovém úseku v útočném pásmu, ale nic vážného z toho není.

03:11
    Starý bleskově přistrčil do tandemu na Koukala, který prudkou ranou protáhl hostujícího brankáře. Ten předvedl slušný zákrok pravým betonem.

02:34
    Domácí tým je zatím aktivnější a hosté pouze vyhazují na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po pravici brankáře Komety Brno.

02:21
    Po dobré práci bijce Pineaulta u hrazení se k puku dostal mladík Buchtele, který i vypálil, ale přímo doprostřed branky, kde stál připravený Sasu Hovi.

01:47
    Eatonu se nepovedl přechod do útoku a to znamená ofsajd. Vhazuje se ve středním pásmu.

01:38
    Richterovo nahození zhruba z poloviny hřiště domácí brankář Svoboda raději pozdržel v lapačce.

00:36
    Po vhazování jeden z domácích vypálil na Hoviho, který touš pouze vyrazil. Starý jej přesto dostal do branky, ale až po odpískané přerušené hře.

00:30
    Hosté začínají v ČEZ Areně zakázaným uvolněním, po kterém se bude vhazovat po levici Hoviho.