Třinec – Vítkovice 3:2 (kon.) | Berani Zlín – Plzeň 3:4 (kon.) | Motor ČB – Liberec 2:4 (kon.)
Litvínov – Kladno 4:1 (kon.) | Pardubice – Mladá Boleslav 2:3 (po s.n.) | Kometa Brno – Slavia 1:2 (po s.n.)
Sparta – K. Vary 2:1 (po s.n.)
po s.n.
HC Dynamo Pardubice
2:3 (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0 - 0:1)
BK Mladá Boleslav
Úterý 19.10.2010, 18:00 • ČEZ Arena Pardubice. • Tipsport extraliga

Konec zápasu. Vedení 2:0 hostům nestačilo, když se Eaton fantasticky vrátil do utkání v rozmezí pár sekund. V nájezdech však bod navíc pro svůj celek ukořistil Vrbata. Ten tak zpečetil pátou prohru Pardubic v domácím prostředí v řadě. Pro dnešek to je z ČEZ Areny vše, nashledanou. (20:35:04)

65:00
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Dvě branky v dovednostní disciplíně předvedl DAVID VRBATA, který druhým nájezdem, kterým si položil Růžičku a bezchybně zakončil, zajišťuje hostům bod navíc.

1:2 - Bartek si sice Valenta položil, ale ranou netrefil klec.

1:2 - Vrbata uspěl i podruhé. Kličku na bekhend provedl mistrovsky a dává hostům matchball.

1:1 - Gajovský si krásně položil Růžičku, ale zakončit pod břevno se mu nepovedlo.

1:1 - Koukal zkoušel také pěknou kliku, ale Valent betony vyráží.

1:1 - Loskot neuspěl. Jeho kličku a zakončení Růžička vyráží.

1:1 - Libor Pivko vyrovnává. Kličku udělal na forhend a následně bleskově vypálil.

0:1 - David Vrbata to udělal podobně a posílá hosty do vedení.

0:0 - Kličku do bekhendu Valent přečetl výborně.

Jako první pojede Špirko.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Prodloužení skončilo. Uvidíme trestná střílení.

64:39
    Starý chytře pálil zpoza beků, ale jeho ráně chybělo pár centimetrů.

64:01
    Pivko se dral za volným kotoučem, jenže obrana hostí byla rychlejší, a tak jsou u puku.

63:33
    Divíškův prapodivně tečovaný touš dal zabrat domácím. Růžička však byl u pravé tyče včas a vyráží.

62:45
    Bartek si nerozuměl se Somíkem a to znamená ofsajd a vhazování ve střední pásmu.

61:48
    Nakládalův nebezpečný skákavý pokus od modré hostující brankář vyráží mimo.

61:08
    Na druhé straně stejně úspěšný Valent.

60:49
    Nepříjemnou ránu od levého mantinelu Růžička kryje.

60:00
    Konec třetí třetiny. Již to vypadalo v ČEZ Areně na nudný závěr v kterém hosté zvítězí, ale nakonec to dopadlo trochu jinak. Eaton zásluhou tref Kaberleho a Špirka srovnal a uvidíme tak prodloužení.

59:39
    Nepřesná rozehra domácích v útočném pásmu zároveň končí přesilovou hru a Macho je na ledě.

59:18
    Kolář I se dostal do ofsajdu, po kterém se bude vhazovat ve středním pásmu.

58:49
    Ani Pivko neudržel puk v útočné třetině a hosté opět vyhazují.

58:29
    Hosté vyhazují.

57:54
    Boháčův brejk v oslabení končí pro hosty nezdarem. Hostující forvard trefuje pouze brusle Kaberleho.

57:42
    Mezeiova rána po příhře Kaberleho končí mimo.

57:38
    Vhazovat se bude po pravici Valenta.

57:38
    Trenérské duo Jandač, Votruba si následně vybírá oddechový čas.

57:38
    Přesilová hra pro Eaton. Dvě minuty dostává Michal Macho za faul loktem na Petra Koukala.

57:18
    Přeci jenom ohrožení i na druhé straně. Pálil Nouza a Růžička musel být v pozoru.

56:21
    Domácí stále svírají hosty v obranném pásmu a ti si neví příliš rady.

55:24
    Bude se vhazovat stále v útočném pásmu, a to po střele Somíka, který převzal puk od svého krajana Špirka.

55:11
    Tlak úřadujícího mistra nepolevuje. Znovu pálil Starý a poté i Koukal, ale Valent si poradil. Vhazovat se bude po pravici hostujícího brankáře.

54:42
    Dnešnímu duelu přihlíží 6957 diváků.

54:35
    Domácí v další šanci. Starý však byl před Valentem příliš blízko, a tak nemohl lépe zakončit.

54:02
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Velký comeback Eatonu je na světě! Somík projel útočné pásmo a zpoza branky našel RASTISLAVA ŠPIRKA, který sice netrefil puk ideálně, ale přesto gumová pryž prochází pod Valentem je vyrovnáno, Asistence: Radovan Somík.

53:06
    A to se také stává. Na konci přesilovkové kombinace stál v mezikruží připraven FRANTIŠEK KABERLE, který snižuje na 1:2 z pohledu domácích. Pro Eaton to je branka na domácím hřišti po téměř dvou hodinách (114:28) Asistence: Jan Kolář I a Petr Koukal.

52:31
    Darrell Hay dostává dvě minuty za sekání. Eaton má pravděpodobně jednu z posledních šancí zvrátit nepříznivý průběh.

52:25
    Na druhé straně zakončoval Libor Pivko, ale znovu pouze do Valenta.

51:28
    S končící přesilovkou pálil Nouza, ale rána hostujícího forvarda nebyla příliš přesná, Růžička si tak poradil.

50:08
    Matějovský zakončoval pěknou kombinaci hostí pouze do připravených betonů Růžičky.

49:59
    Hostům se přesilovka příliš nevede, ale s dvoubrankovým náskokem v zádech to je jiná pohádka, než ta, kterou hrají hráči Eatonu.

49:24
    Branislav Mezei dostává dvě minuty za vražení na hrazení.

48:28
    Další závar před Valentem, když Pivko našel Buchteleho, končí střelou nad branku hostujícího brankáře.

47:30
    Handlovský ujel domácím bekům, ale v samostatném úniku se mu nepovedlo zakončit za ležícího Růžičku.

46:27
    Závat před Valentem končí pro Eaton stejně, jako všechny předešlé závary, tedy neúspěchem. Somík, Rákos, Buchtele = všichni bez úspěchu.

45:25
    Bahenský posunul do útočného pásma na rozjetého Divíška, který bleskově zakončil. Růžička však jeho pokus udržel v lapačce.

45:05
    BK Mladá Boleslav již hraje v plném počtu.

44:42
    Hra 4/4 příliš hokejových okamžiků nepřináší. O jeden z nich se pokusil útočnou akcí bek Eatonu Jillson, ale selhal.

43:39
    Přesilovka však končí velmi rychle. Jan Starý je vyloučen za sekání na dvě minuty.

43:05
    Přesilovka pro Eatonu. Marek Loskot dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

42:34
    Bahenského pokus od levého mantinelu končí na bleskurychle vytaseném pravém betonu Martina Růžičky.

41:51
    Pineault přistrčil puk na Kočího, jenž se se pokusil vystřelit od modré. Jeho pokus vyšel, jenže rána nebyla příliš prudká, a tak si Valent znovu poradil.

41:25
    Špirko nahrál na Barteka, který sice byl ve velmi těžkém úhlu, ale přesto vypálil. Puk končí na ochranné síti.

40:10
    Růžička za bránou nepřesně rozehrál, ale stačil se vrátit zpět do brankoviště při pokusu Boháče.

40:01

Střelecká nemohoucnost Eatonu v duelech v domovské ČEZ Areně již překonala sto minut.

40:00
    Druhá třetina skončila. Beznaděj Eatonu v domácích zápasech trvá. V tabulce domácích zápasů je na tom celek trenéra Jandače velmi špatně a je na posledním místě. To se projevuje i dnes a hosté přidávají k trefě z první třetiny i branku v části druhé. Jak to bude ve třetí třetině, tak na to si počkáme do 19:38.

39:21
    Špirko na druhé straně vyzval k ráně Píšu, jenže ten svoji šanci příliš nezužitkoval. Sice vystřelil, ale jeho ráně chyběla razance.

39:09
    Jindrova rána od modré končí těsně mimo branku domácích.

38:59
    Přečíslení 2/1 zakončoval Pabiška k pravé tyči, ale tam se zjevil Růžička, který výborně v leže zakročil betony.

38:02
    U mantinelu byl sražen Nahodil a hosté šli do útoku. Ránu Handlovského domácí brankář bez problémů vyráží do rohu kluziště.

37:09
    Jillsonova nepříliš přesná a navíc prudká nahrávka končí bez zásahu na zakázaném uvolnění.

35:20
    Eaton se snažil o snížení stavu, když jeden z forvardů zaměstnal svojí ranou Valenta. Ten však čiší jistotou a v pohodě chytá.

34:35
    A je to tak, hosté již vedou o dvě branky. Divíškova nahrávka před branku trefila štastně do brusle DANIELA BOHÁČE, který dává hostům druhý gólový moment večera. Asistence: Tomáš Divíšek.

34:35
    Boleslav právě dala branku, ale zkoumá se, zda puk nebyl kopnut do klece Růžičky. Vypadá to však na vedení hostí o dvě branky.

34:29
    Divíšek se ve středním pásmu otočil s pukem a vypálil. Růžička výborně zasahuje.

33:47
    Píšova rána od modré byla sice tečována jedním z hráčů, ale projektilu domácího beka to příliš nepomohlo. Rána skončila mimo.

32:58
    Zakázané uvolnění stěhuje hru před Růžičku.

32:18
    Hostující útočník Nouza zkoušel vtipně tečovat puk patičkou, ale jeho pokus skončil nezdarem. Puk ani nedošel k brance.

30:32
    Hosté však také hrozí. Po střele jednoho z útočníků musel Růžička předvést pohotový zákrok.

30:11
    Kočí našel v dobré pozici volného Pivka, který však pouze pálí opět do Valenta.

29:52

29:33
    Divíšek zpoza branky našel Bahenského, ale jeho ránu stačil zblokovat jeden z domácích beků.

28:42
    Somíkova brilantní práce v oslabení však hosty zatím před Růžičku nepouští.

27:58
    Eaton již ve čtyřech.

27:52
    Jenže to se může rázem změnit. Hosté totiž mají před sebou další přesilovku. Z té první, kdy odešel Špirko zbývá pouze šest vteřin, ale ta následující bude dvouminutová. Pineault dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

27:22
    Hostům přesilová hra příliš nevychází a žádné ohrožení Růžičky není na pořadu dne.

26:36
    Kočí v oslabení dokonce zakončuje individuální akci. Skrytou ránu domácího beka Valent vyráží netradičně lapačkou.

26:19
    Domácí vyhazují.

25:58
    Přesilovka pro hosty. Rastislav Špirko dostává dvě minuty za podražení.

25:26
    Eaton se nadále snaží, ale Valent hosty stále drží. Bezchybný zákrok předvedl i proti střele Píšy.

24:47
    Rákosův odvážný průjezd podél mantinelu zakončuje domácí útočník bekhendem, se kterým si však Valent ví rady a vyrážečkou jej zneškodňuje.

23:43
    Hosté hrají v plném počtu.

22:50
    Píšovu rána se ztratila v chumlu před brankovištěm, až ji našel Špirko. Ten však bohužel pro domácí v dobré pozici netrefuje branku.

22:02
    Kolář I. - Koukal - Kaberle. Tak zněla přesilovková kombinace domácích na jejímž konci pálil posledně jmenovaný pouze doprostřed branky Valenta.

21:43
    Hosté budou hrát ve čtyřech, po tom co hráli v šesti. Dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledové ploše odsedí Zdeněk Bahenský.

20:37
    Špirko již v útočném pásmu hledal na modré Mezeie, který slušně vypálil. Hostující brankář výborně zakročil levým betonem.

20:21
    Hosté začínají druhou třetinu zakázaným uvolněním, po kterém se vhazuje po pravici Valenta.

20:01

20:00
    První třetina skončila. Průměrný hokej v ČEZ Areně zatím přinesl pouze jednu branku, ale za to kuriózní. Vrbatovu ránu neštastně tečoval bek Eatonu Nakládal, který tak hosty poslal do vedení, které si ponesou do druhé třetiny. Ta začne asi v 18:47.

19:40
    Další šanci hostí likviduje bezchybně Růžička.

19:08
    Hosté jdou do vedení. Nešťastný moment pro domácí znamená radost pro Mladou Boleslav. Marušák v útočném pásmu našel DAVIDA VRBATU, který se s pukem příliš nemazlil a vypálil. Jeho zdánlivě neškodnou ránu však tečoval tělem bek domácích Nakládal přesně mezi betony bezmocného Růžičky. Asistence: Jiří Marušák.

18:14
    Gajovský nasadil slušné tempo a projel středním pásmem jako blesk, v pásmu Eatonu již to bylo horší, když jeho ránu srazil Mezei bruslí mimo.

17:06
    Svižnou ranou od pravého mantinelu vyslal Martin Bartek, ale na Valenta si nepřišel.

16:42
    Pár soubojů ve středním pásmu moc vzruchu nepřineslo. Hra je přerušena po zakázaném uvolnění hostů. Vhazuje se po levici Michala Valenta.

14:53
    Vzrušující moment i na druhé straně. Pivko dlouho hledal sza brankou právný moment pro přihrávku a když ho našel, domácí mohli jít do vedení. Domácí forvard krásně našel před brankou nehlídaného Zohornu, který sice bleskově vypálil, ale do jeho rány na poslední chvilku vložil hůl jeden z hostujících beků a puk tak odjel do zámezí.

12:57
    Píša zaváhal ve středním pásmu a hosté měli výhodu brejku 2/1. Odpovědnost na sebe vzal Michal Macho, když nehledal svého kolegu v tandemu a vypálil. Jeho pokus však pouze pro hosty otřel boční síť.

12:41
    Pěkná akce domácích mohla skončit i brankou, ale to by musel útočník Kolář I. po nahrávce Kočího v ideální pozici vystřelit, a ne hledat ještě dalšího spoluhráče. Akce byla nakonec zakončena Pivkem, jenže s jeho pokusem doprostřed branky si Valent v klidu poradil.

10:38
    Pivko hledal slibně rozjetého Somíka, ale tomu se nahrávku svého kolegy nepovedlo zpracovat.

09:24
    Menší závary na obou stranách, ale aktivnější jsou hosté. V další šanci musel Růžička zasáhnout proti pokusu Handlovského.

07:40
    V šanci tentokrát domácí a konkrétně Adam Pineault, jenž pohotově vypálil od pravého mantinelu, Valent však zasahuje na jedničku.

06:21
    Po menším závaru před brankou Valenta se hra vrátila do útočného pásma hostí. Zakončoval Handlovský, ale Růžička skvěle zakročil pravým betonem.

05:29
    Růžička vyjel za branku a vyhodil puk. Povedlo se mu to pouze na modrou, kde již stál připravený Darrell Hay, který zkoušel rychle trefit odkrytou klec. Domácí brankář se však stihl vrátit a dobře zakročil betony.

04:26
    Petr Macháček již je na ledě a hosté hrají v plném počtu.

04:04
    Znovu domácí bek Nakládal u puku, tentokrát pálil, ale branku vysoko přestřelil.

03:41
    Nakládal po kombinaci našel na modré Kaberleho, který pálil sice pohotově, ale pouze doprostřed branky. Valent proto střelu viděl a bezpečně jí lapil.

03:04
    Bartek pěkně našel rozjetého Pivka, který nenápadnou ranou z úhlu orazítkoval spojnici branky hostů.

02:26
    První přesilovou hru si vynutil aktivní forvard Špirko. Macháček dostává dvě minuty za sekání.

01:44
    Kočího nepovedené nahození Valent raději přikryl lapačkou a bude se vhazovat po jeho pravé ruce.

01:23
    Bartekovo sólo do útočného pásma nikdo z domácích ho však nepodpořil, načež hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

00:16
    Hosté hned od úvodu hrozí. Zpoza branky tlačil puk do brankoviště Boháč, ale Růžička jeho nahrávku vyráží pryč z nebezpečného prostoru.

00:01

HC Eaton Pardubice: Růžička (Svoboda) – Mezei, Kaberle, Jillson, Kolář II, Píša, Kočí, Nakládal – Kolář I, Koukal, Starý – Bartek, Špirko, Somík – Pineault, Zohorna, Pivko – Rákos, Buchtele, Nahodil - Radil.

Trenéři: J. Jandač a J. Votruba

BK Mladá Boleslav: Valent (Schwarz) – Žabka, Jindra, Marušák, Lehikoinen, Hay, Macháček, Duben – Milroy, Divíšek, Boháč – Loskot, Macho, Pabiška – Bahenský, Vrbata, Matějovský – Nouza, Gajovský, Handlovský – Kupec.

Trenéři: J. Tlačil a L. Gudas

Rozhodčí: Pešina, Šír - Bejček, Charvát.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Martin Mišovec

Branky a nahrávky: 54. Kaberle (Kolář I, Koukal), 55. Špirko (Somík) - 20. Vrbata (Marušák), 35. Boháč (Divíšek), 65. Vrbata

HC Dynamo Pardubice: Růžička (Svoboda) – Mezei, Kaberle, Jillson, Kolář II, Píša, Kočí, Nakládal – Kolář I, Koukal, Starý – Bartek, Špirko, Somík – Pineault, Zohorna, Pivko – Rákos, Buchtele, Nahodil - Radil.

Rozhodčí: Pešina, Šír - Bejček, Charvát