Třinec – Vítkovice 3:2 (kon.) | Zlín – Plzeň 3:4 (kon.) | Motor ČB – Liberec 2:4 (kon.)
Litvínov – Kladno 4:1 (kon.) | Pardubice – Mladá Boleslav 2:3 (po s.n.) | Kometa Brno – Slavia 1:2 (po s.n.)
Sparta – K. Vary 2:1 (po s.n.)
po s.n.
HC Kometa Brno
1:2 (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
HC Slavia Praha
Úterý 19.10.2010, 18:00 • Hala Rondo, Brno • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Nejlepší asistent: Marek Kvapil - 9 asistencí
    Nejlepší hráč v bodování +/-: Radek Procházka (+5)
    Nejhorší hráči v bodování +/-: Šest hráčů (-2)
    Nejtrestanější hráč: Richard Stehlík - 25 trestných minut

Brankáři:
    Sasu Hovi - úspěšnost zákroků 93,53% (1,99 obdržených gólů na zápas)
    Jiří Trvaj - úspěšnost zákroků 89,66% (3,00 obdržených gólů na zápas)

Počet střel na branku soupře: 311
    Góly v přesilových hrách: 7 (využití 10,94%)
    Góly v oslabení: 2 (úspěšnost bránění oslabení 85,7%)

Nejlepší asistent: Petr Kadlec - 7 asistencí
    Nejlepší hráči v bodování +/-: Roth, Kolařík (oba +4)
    Nejhorší hráči v bodování +/-: Krenželok, Špelda (oba -4)
    Nejtrestanější hráč: Jiří Vašíček - 39 trestných minut

Brankáři:
    Miroslav Kopřiva - úspěšnost zákroků 92,20% (2,13 obdržených gólů na zápas)
    Robert Slipčenko - úspěšnost zákroků 89,09% (3,60 obdržených gólů na zápas)

Počet střel na branku soupře: 332
    Góly v přesilových hrách: 11 (využití 17,19%)
    Góly v oslabení: 0 (úspěšnost bránění oslabení 88,1%)
    Čistá konta brankářů: 1

Poslední tři zápasy Slavie:
    Slavia - Kladno 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
    Třinec - Slavia 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)
    Slavia - Mladá Boleslav 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

HC Kometa Brno si ve své druhé extraligové sezóně spravuje chuť. Zatímco loni se stejnou dobou krčila na dně tabulky extraligy, nyní se vyhřívá na krásném čtvrtém místě. Brno má za sebou třízápasovou venkovní sérii, ze které získalo 6 bodů. Po výhrách v Pardubicích a Plzni Kometa narazila až na ledě posledního Kladna (4:1). Přesto je zisk šesti bodů ze soupeřových kluzišť výbornou vzpruhou. V hale Rondo hrála Kometa zatím pětkrát a kromě prvního zápasu extraligy, kdy prohrála s Třincem (2:3), z výhody domácího prostředí vytěžila 4 výhry. Pokud by se dnes Slavia radovala z výhry, byla by po třinácti kolech teprve druhým týmem, kterému by se to povedlo.

A nutno dodat, že Slávisté se na venkovních kluzištích cítí jako doma. HC Slavia Praha totiž čtyři ze svých šesti výher ukořistila právě na hřištích svých protivníků. Tým kapitána Kadlece se bude pokoušet úspěšnou bilanci vylepšit i v Brně. O současné formě můžeme asi těžko uvažovat. Ani jeden soupeř nemá navrch. Oba týmy své poslední zápasy prohrály a téměř na knop stejně si vedly i chvíli před tím, kdy vyhrály v Pardubicích a Plzni. Proto i dnes budeme sledovat, jak už je to v extralize zvykem, velmi vyrované utkání.

V sestavách obou týmů dnes nalezneme poměrně dost mladých tváří. Nejméně let má pražský Jaškin (17 let), jenž ještě může hrát za starší dorost. Na soupisce jeho týmu figurují ještě junioři Furch a Roth.

V brněnském týmu se dnes představí obránci Kempný se Šenkeříkem a útočník Křivohlávek. První dva přišli pomoct Kometě z Havlíčkova Brodu, poslední jmenovaný pak z juniorky Komety.

Diváci v hale Rondo si pomalu rozcvičují hlasivky při klubových chorálech. I když to tak zatím nevypadá, i dnes by mělo být vyprodáno. Uvidíme, zda nám tento fakt v průběhu zápasu potvrdí místní hlasatel.

V domácí brance nastoupí Sasu Hovi a v té hostující Miroslav Kopřiva.

00:01

00:18
    Krenželok měl dost času na modré čáře, ale prováhl jej a dostal se do rohu kluziště.

00:42
    V první akci neuspěla ani domácí Kometa.

01:11
    První rána zápasu patřila pražskému Kubošovi, jenž od modré trefil levý beton Hoviho.

01:45
    Malec špatně vystřelil, čímž namazal Slávistům a nakonec pálil z levého kruhu Vondrka. Hovi betonem vykopl puk za bránu.

02:29
    Kopřiva drží puk v lapačce, poté co chytl střelu Malce od modré čáry.

02:58
    Hra se zklidnila a přesunula do středního pásma.

03:15
    Mojžíš ustupoval před Doležalem, jenž vypálil přes něj a Hovi puk nadvakrát zkrotil.

03:21
    Balejovo nahození Kopřiva lehce tečoval za bránu.

03:52
    Kometa se v útočném pásmu neusadila a musí to zkusit znova.

04:24
    Slávista Holec špatně rozehrál - icing.

04:37
    Malec dnes podruhé špatně rozehrál a puk získal Holec.

04:56
    Holec si střídání protáhl a dostal se i ke střele. Z pravého kurhu mířil mezi nohy brankáře, jenž puk holí vytěsnil.

05:28
    Huml prokroužil kolem branky a nahodil puk před Kovpřivu. Domácí v závaru však kotouč netrefili.

05:51
    Útočníci Slavie se dopusitli postavení mimo hru.

06:04
    Huml si najel na modrou čáru na pravou stranu, dostal dlouhou přihrávku, ale sám se před Kopřivou neprosadil, protože jej zahákoval Tomáš Žižka.

06:23
    Hosté pozorně brání a vyhazují puk.

06:41
    Vondrka vybojoval u mantinelu puk a Slávie znova vyhazuje.

06:57
    Brabenec se pokoušel prokličkovat do útočného pásma, ale nepovedlo se mu to.

07:06
    Nyní pro změnu domácí postavení mimo hru.

07:27
    Brabenec znova jel před branku a následně nahrál na modrou, jenže přesně mezi dva beky.

08:04

08:06
    Svoboda se prořítil středním pásmem a nakonec za modrou vypálil. Kopřiva byl na místě.

08:39
    Kometa na chvíli u brány svého brankáře. Slávie má puk...

09:03
    .... ale zbytečně fauloval Jelínek. Kometa má ještě výhodu.

09:15
    Ve výhodě na poslední chvíli skvělým zákrokem zachránil hosty Kolařík, jenž vytěsnil přihrávku domácích. Vyloučen je Jelínek.

09:32
    Stehlík od modré minul.

09:43
    Hruška zpoza brány našel Dlouhého, jenž z bezprostřední blízkosti trefil Kopřivu do hrudi.

09:52
    Slávisté vyhazují.

10:06
    Ani teď Kometa neuspěla. Puk ve středím pásmu, následně až u brankáře Komety.

10:35
    Až nyní si Komety vytvořila zámek a od modré pálil Mojžíš. Polovysokou střelou napálil Kopřivu do betonů. Brankář Slávie si nebyl jsitý, ale puk nakonec našel.

10:59
    Mojžíš od modré čáry hledal někoho střílenou přihrávkou.

11:15
    Hosté jsou kompletní.

11:28
    Hostující Jelínek po přejetí modré čáry ihne vyplálil a Hovi v klidu chytá do náruče.

11:39
    Krenželok si dělal místo před branou a následně se dostal ke slabé střele bekhendem. Možná i proto, že byl faulován Zubíčkem (hákování).

11:41
    Protivný vyhodil puk po pravém mantinelu a rozhodčí jej možná vyloučí, protože kotouč skončil mimo hlediště. Protože zde nebyla teč. 1:55 minuty pět na tři pro hosty.

11:56
    Svoboda z jasné pozice trefil beton Hoviho. Před ním ještě Roth minul.

12:31
    Rothova rána od kruhu tečována mimo.

12:45
    Kadlec z druhé strany do brankáře.

12:52
    A nakonec Rothova rána od levého kruhu. Po teči končí v ochranné síti. Ještě 44 vteřin pražské přesilovky.

13:01
    Dlouhý obral o puk Rotha a vyhodil.

13:11
    Stejně si počínal i Hubáček.

13:20
    Nyní Slavie špatně rozehrála - ofsajd. Hubáček s Dlouhým před tím odvedli výbornou práci.

13:31
    Malec zpoza brány trefuje hůl Holce a puk končí v ochranné síti. Vhazuje se ve středním pásmu.

13:41
    Domácí v plném počtu. Diváci tleskají.

13:58
    Tomica ještě nebezpečně střílel z levé strany. Hovi vyrazil před sebe, kde byl naštěstí pro něj Brabenec a puk odvezl.

14:10
    Hráči si odpočinou při komerční pauze.

14:15
    Slávistům nesedla rozhrávka a zkusí to Kometa.

14:41
    Balej byl za brankou složen jedním ze Slávistů a rozhodčí zůstal naprosto klidný, narozdíl od diváků.

15:18
    Po rychlém brejku pálí Krenželok přes hůl soupeře do ochranné sítě.

15:18
    Hra zatím nemá žádný scénář. Po přesilové hře Slavie se týmy stále rozehrávají.

15:53
    Brabenec s Eratem ujeli dva na jednoho, Brabenec nahrál a Erata odstavil pouze za cenu faulu Kuboš. Dostává dvě minuty za hákování, ale Slávii rozhodně zachránil.

16:07
    Krátce po vhazování hosté vyhazují.

16:33
    Nejtrestanější hráč Slvaie Vašíček nyní naložil loktem Balejovi a domácí útočník zůstal za branou Kopřivy na ledě. Rozhodčí nevylučoval a otřesený útočník Komety pomalu odjíždí na střídačku.

18:20
    Mojžíš hledal hezkou přihrávkou Erata, ale byla trošku prudší, než měla - icing.

19:58
    Po následné mele Holec dostává 2+2 minuty za hrubost. Domácí Balej dostal za stejný prohřešek dvě minuty. Kometa bude hrát přesilovku.

19:01
    Jakubu Svobodovi v mezikruží hůl přeskočil puk až do středního pásma.

19:09
    Následně Kometa hasí situaci icingem.

19:36
    Balej byl v mezikruží obrán o puk. Zraněným hráčem byl tedy asi Veselý. Oba hráči mají číslo končící sedmičkou a šlo špatně přečíst.

19:58
    Ke Stehlíkovi se odrazil puk z brankoviště a on namísto toho, aby přestřelil ležícího Kopřivu a další dva hráče v brankovišti, trefil jednoho z nich.

19:58
    Miroslav Holec (SLA) dostává 2+2 minuty za hrubost. Za stejný prohřešek je vyloučen i domácí Balej, ale jen na dvě minuty. Kometa bude hrát na začátku druhé části přesilovku.

20:00

V první části diváci v hale Rondo příliš balzámu na duši nedostali a hokejové krásy moc neviděli. Velkou příležitost jít do vedení měli Slávisté, kteří však propásli 1:55 minuty dlouhou přesilovou hru pěti proti třem. Dvě vteřiny před koncem třetiny mohl změnit stav skóre ještě domácí Stehlík, ale zradila ho koncovka. I proto je stav zatím nerozhodný a asi zaslouženě.

Další třetina začne přibližně v 18:52.

20:01

20:02
    Kometa ještě hraje přesilovou hru za vyloučení Holce.

20:25
    Jenže hosté v klidu posílají puk k Hovimu.

20:40
    Brabenec pálil z levého kruhu mimo.

20:57
    Brněnský kapitán i podruhé ze stejného místa. Tentokrát napálil beton Kopřivy.

21:27
    Slavie výborně brání, nebo Brno špatně útočí.

21:49
    Doležal dokonce vyvezl puk až do útočného pásma a vypálil nad bránu.

21:58

22:02
    Icing Slávie.

22:19
    Eratovovo nahození v klidu chytá Kopřiva a hned rozehrává.

22:40
    Hra je hodně vlažná.

22:56
    Hubáček si hodil puk do pásma, ale přes tři hráče Slavie nečekaně neprošel.

25:20
    Hubáček před Kopřivou nedosáhl na střílený puk.

24:05
    Obránce Malec se vydal do útoku, objel bránu, ale s lišáckým zakončením neuspěl. Kopřiva drží puk pod lapačkou.

Ve stejném čase byl z brankoviště Slavie odstraněn Balej.

24:30
    Jakub Svoboda vybojoval puk pro Malce, jenž od modré nahodil. Kotouč se až ke Kopřivovi nedostal.

25:06
    Slávisté hráli v šesti. Naštěstí pro ně to rozhodčí neviděli.

25:21
    Hubáček před branou nedošáhl na sř

25:26
    Hovi vyjel pro puk až do rohu kluziště, kde jej ukryl před Doležalem.

25:50
    Sklenář probruslil střední pásmo a vypálil do betonu Hoviho.

26:01
    SLávisté nahráli dobře najetému Kubošovi, jenž z pravého kruhu pálil z první. Trefil gólmana do ramena, od kterého puk poskočil nad břevno.

26:52
    Sláve se dostala do chvilkového tlaku, ale nevytěžila z něj další střelu.

27:35
    Mojžíš zavážel puk do útočného pásma. Poté co jej rozehrál, byl dohrán a nešťastně upadl na otevřený mantinel domácí otevřené střídačky. Trefil jej přímo do hrudi. Po chvíli odešel na střídačku a nic z toho doufejme nebude.

27:44
    Tečovaný kotouč končí až nad bránou Kopřivy. Vhazuje se ve středním pásmu.

28:20
    Špelda už se nemohl dívat na kličkujícího Hubáčka a hákoval jej. Získal puk a vyhodil ho. Rozhodčí faul neviděli.

29:03
    Do náporu u slávstické se přidal i Veselý, jenž už byl asi ošetřen.

29:52
    Holec rukavicí na modré čáře zachytil vyhození Komety a ihned nahrál osamocenému Vondrkovi, jemuž kotouč u pravé tyče ujel až po brankáře Komety. Útočník Slávie se zlostně podíval k nebi.

30:22
    Jelínek pálil od modré vedle brány. Dnes je to jeden z nejaktivnějších útočníků Slavie.

30:50
    Erat padl výborně do Špeldovy rány!

31:05
    Tečovaný kotouč zachytila až ochranná síť nad brankou Kopřivy. Zatím jsme toho ve druhé části moc neviděli. Vlastně asi stejně jako v té první.

31:15
    Špelda trefil Veselého, od něhož se puk odrazil do betonu překvapeného Hoviho.

31:35
    Kometa právě vstřelila branku!
    JAKUB SVOBODA dostal přihrávku na modrou čáru, odclonil si beka Slávie, z levé strany si najel před Kopřivu a vymetl pravou šibenici. Asistence: Ivan Huml.

31:55
    Slavia právě vstřelila branku!
    Jenže domácí zapomněli okamžitě bránit a nechali ujet hosty tři na jednoho! Po krásné souhře zakončil tuto akci PETR KUBOŠ, jenž kotouč zasunul kolem ležícího Hoviho do brány. Marek Tomica, Dmitrij Jaškin.

32:39
    Vondrka se talčil do bekhendového zakončení z pravého kruhu a protlačil se. Hovi puk vykopl do rohu kluziště.

33:09
    Kadlec nyní vyhodil puk z obranného pásma mimo hrací plochu. Rozhodčí si všimli jemné teče, kterou asi nikdo z diváků neviděl. Vyloučení se nekoná. Diváci pomalu a nespokojeně usedají do sedaček.

33:38
    Krenželok se poprvé ve druhé části ukázal. Z mezikruží pálil mimo levou tyč.

33:47
    Huml pálil z vrcholu pravého kruhu a Kopřiva nadvakrát zasáhl.

34:05
    Stehlík propadl ve středním pásmu, ale svoji situaci napravil a zamezil brejku Slavie tři na dva.

34:35
    Kometa je nastěhována za brankou Slávie.

34:56
    Nakonce hosté vyhazují na icing. Icing je ještě dohrán za Hovim Stehlíkem.

35:19
    Jako nůž máslem projel Hubáček útočným pásmem, obkroužil bránu a nabil na modrou Zubíčkovi. Obránce Komety napálil beton Kopřivy.

35:43
    Po sérii drobnějších faulů od Slávistů byl naražen na mantinel Vondrka a rozhodčí ihned vylučuje. Diváci jsou ve varu. Ondřej Veselý dostává 2+10 minut za zásah do oblasti krku a hlavy.

35:43
    Chytá se přesilovka Slávie.

35:52
    Mojžíš zpoza brány středem kluziště vyhazuje.

36:12
    Brabenec mohl zaútočit, ale prováhal svoji chvíli a o puk přišel.

36:22
    A máme tu další dohrání u mantinelu a další vyloučení! Slávie bude hrát 1:21 minuty přesilovku pět na tři. Veselého na trestné lavici doplní Hubáček, jenž narazil Doležala (krosček). Diváci v hale Rondo bouří!

Domácí trenér Jeřábek horlivě diskutuje s rozhodčími.

36:22
    A asi to pomohlo. Doležal je vyloučen za nafilmovaný pád. Přesilovka pět na tři se nekoná.

36:40
    Kometa vyhazuje. Jmenovitě Brabenec.

37:11
    Stehlík neudržel kotouč v rohu mantinelu, Slávisté se přesto dostali z pásma.

37:41
    Jelínek před Hovim tečoval nahozený puk vedle pravé tyče.

37:43

38:20
    Jelínek na Hoviho sám nevyzrál, protože byl trošku blokován obráncem Komety.

38:24
    A nyní opět bravurní finský gólman. Hovi v brankovišti zalehl puk po dorážce Holce.

38:49
    Před bránu si najel Brabenec a trefil boční síť. Diváci už křičeli gól.

39:20
    Na druhé straně si do podobné pozice najel Holec a z první trefil beton brankáře.

39:45
    Kometa přišla o puk a od modré jej nahodil Špelda. Hovi vyrazil před sebe, kde puk uklidil do bezpečí Stehlík.

39:58
    A na druhé straně ještě stihl vystřelit Stehlík. Mířil však mimo bránu Kopřivy.

40:00

Střely na bránu celkově (třetiny):
    Kometa 17 (8, 9, -)
    Slavia 26 (12, 14, -)

Ve druhé části se Kometa nepředstavila v nejlepší formě. Přesto se po náhodné, ale krásné, akci dostali domácí do vedení. Jakub Svoboda zamířil krásně do šibenice slávistické brány. Domácí si snad na střídačce ještě ani nesti ani pogratulovat k brance a už se museli otáčet vzad a sledovat, jak pohotově vyrovnal Kuboš.Obě branky dělilo pouhých dvacet vteřin. Do konce druhé části působili lepším dojmem hosté, jenže nepřekonali výborného brankáře Hoviho. Stejně jako po první části je stav stále nerozhodný.

41:03
    Před Vondrkou schoval puk pod lapačku Hovi.

41:18
    Tomáš Svoboda (SLA) vypálil tvrdě z pravého kruhu a trefil Hoviho do masky.

42:04
    Mojžíš na modré čáře napálil jen blokujícího Jaškina a musel se hodně rychle vracet, aby puk stihl.

42:55
    Stehlíkovo nahození za brankou sbírá Kolařík.

43:16
    Slaiva i Kometa hrají velmi opatrně.

43:40
    Štefanka po dlouhé době pálil bekhendem mimo.

44:01
    Krenželok s Mickou promáchli u levé tyče přihrávku po brankovišti.

44:42
    Kometa se ne a ne dostat do rytmu.

45:12
    Dlouhý se kolem Kadlece do útočného pásma nedostal. Slávistický kapitán jej přimáčkl na mantinel.

45:53
    Brejk hostů tři na dva. Jaškin z pravé strany nahrál mezi kruhu do druhé vlny Jelínkovi, jenže díky teči obránce trefil pravý beton Hoviho.

46:27
    Před branou domácího brankáře vznikl velký závar a rozhodčí zapískal. Naštěstí pro domácí neviděl volný puk. Přichází komerční přestávka.

46:40
    Krkolomná rozehrávka domácích končí icingem Slavie. I hosté byli příliš zrbklí.

47:03
    Jakub Svoboda našlápl na pravém křídle, ale jeho ránu stihl zblokovat Vašíček.

47:29
    Po skrumáži před brankovištěm Slavie hosté puk uklízejí do bezpečí.

47:59
    Kopřiva drží puk za branou před dojíždějícím Dlouhým.

47:59
    Poté se dostali do křížku Balej (KOM) a Kadlec (SLA). Balej ve rvačce ihned strhl protivníkovi dres přes hlavu a po chvíli je rozhodčí rozdělili. Oba kohouti dostávají 2+2 minuty za hrubost.

48:12
    Brabenec s Eratem vytvořili před Kopřivou další závar. Puk se nakonec odrazil na pravou stranu, kde byl první jeden z hostů.

48:26
    Před branou Komety operoval Růžička mladší. Hovi byl však pozorný a jeho střelu lapil.

49:02
    Doležal si najel na modrou čáru a s velkými obtížemi poslal na Hoviho nepřesnou střelu.

49:25
    Slavie je v útočném pásmu...

49:30
    ... končí to nadějným brejkem Komety, který však nemá dlouhého trvání.

49:59
    Po šermovaní v obranném pásmu Komety nakonec končí kotouč mimo hrací plochu.

50:18
    Eratovo sťuknutí na Brabence nevyšlo.

50:49
    Trojice Erat, Brabenec, Hubáček zahrozila. Puk jel po této ose a Hubáček nakonec napálil jen hruď Kopřivy.

51:25
    Další kočkovaná! Vašíček si počkal na Humla a něco mu rázně vysvětloval.

51:39
    Jaškin si najel na pravé křídlo, ale špatně zpracoval puk a Stehlík ho poslal na hrazení.

52:13
    Nenápadné nahození na domácí bránu Hovi nepříjemně tečoval za bránu. Vystrašil tak diváky.

52:24
    Na druhé straně pálil z levé strany Hruška. Mířil mezi betony, ale Kopřiva byl se svým zásahem rychlejší.

52:34
    Protivný na modré čáře nezachitli prudkou zpětnou přihrávku.

53:06
    To Kadlec už byl na druhé straně úspěšnější, ale s pukem se dostal až do středního pásma.

53:33
    Hubáček se vydal do sóla, což nemohlo skončit jinak, než odebráním kotouče.

53:38
    Vondrka po rychlém najetí do levého kruhu trefil lapačku Hoviho.

54:06
    Hubáček si parádně našlápl na modrou čáru a mohl se hnát sám na Kopřivu. Jenže ještě lépe se prezentoval Kuboš, jenž ho vytlačil do rohu kluziště.

54:18
    Kde s Hubáčkem zašlápli kotouč.

54:28
    Po střele Jakuba Svobody to v hledišti jen zahučelo. Šla totiž mimo bránu.

55:17
    Dlouhý krásnou zadovkou našel Baleje mezi kruhy a ten hned pálil. Kotouč šel těsně vedle pravé tyče.

55:44
    Stehlík se na modré čáře uvolnil, najel si až ke Kopřivovi, kde minul levou tyč.

55:47
    A hosté vyhazují na icing.

Utkání přihlíží 7200 diváků (vyprodáno).

56:22
    Kometa se v závěrečných pěti minutách rozerhála.

56:34
    Hubáček projel z levé strany útočného pásma na pravou a napálil vyjetého Kopřivu. Ten kotouč se štěstím nadvakrát zkrotil.

56:58
    Vyhození Hoviho lízlo plexisklo. Kometa málem hrála oslabení.

57:11
    Holec ani Protivný puk v útočném pásmu Komety nezachytili - projel po mantinelu až do středního pásma.

57:58
    Erat nechal na pravém křídle puk Hubáčkovi do tandemu, ten ještě udělal pár kroků a napáli příklepem u tyče stojícího Kopřivu.

58:21
    Micka motal s kotoučem u levé tyče Hoviho, ale přišel o něj.

58:42
    Jeden z beků Slavie nyní prováhal výbornou příležitost ke střele. Po levé straně si najel až k tyči, ale zajel až za bránu.

58:42
    Kometa si vzala oddechový čas.

58:42
    Na ledě je opět Hubáček, který si odpočinul.

58:55
    Nyní však obě formace střídají.

59:21
    Slavia špatně rozehrála a je z toho icing. Kometa má šanci - vhazování v útočném pásmu.

59:24
    Domácí sice vhazování vyhráli, ale chvíli na to už má kotouč za branou Kopřivy Kuboš.

59:35
    Puk skončil mimo kluziště ve středním pásmu.

59:53
    Kolařík ještě dohnal vyhozený kotouč Komety, takže to nebude icing.

60:00
    Konec třetiny.

V závěru poslední části se Kometa dostala na dostřel brány Slavie, ale nevyužila ani jednu ze svých šancí. Následuje tak logicky prodloužení.

60:01

60:21
    Hubáček z pravého kruhu napálil kotouč do výstroje Kopřivy.

60:46
    Stehlík váhal dlouhou s nahrávkou, útočníci mu přejeli do útočného pásma a nemohlo z toho být nic jiného, než ofsajd.

61:01
    Na levé straně našlápl Brabenec, jenže Kuboš ho stihl a jeho střelu zblokoval do ochranné sítě.

61:18
    Krenželok chtěl po levé straně dosáhnout až na střelu, ale nepovedlo se to. Byl vytlačen až za bránu, kde o kotouč přišel.

62:02
    Hraje se za branou Komety.

62:19
    Odkud puk posílá na icing Protivný. Domácí nemohou střídat.

62:36
    Kadlec v obranném pásmu uklidňuje hru zpětnou kličkou.

63:06
    Zubíček z levé strany nahodil puk na najíždějícího Hubáčka, jenž jej minul.

63:43
    Hovi nyní asi natřikrát chytal kotouč, který se od mantinelu odrazil do boční sítě.

63:56
    Rozehrávky na obou stranách jsou více než opatrné.

64:23
    Mojžíš nyní jednu slávistickou přečetl.

64:52
    Stehlík uviděl rozjetého Erata, jenže jeho přihrávka byla nepřesná - icing.

64:58
    Kadlec jen nahodil od modré a asi o dva metry minul.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Zápas nám jde až do nájezdů. Rolba ještě upravuje led.

Střely celkem: Kometa 23, Slavie 39.

Remíza je dnes asi naprosto zasloužená. O bodíku navíc rozhodne nájezdová loterie.

Diváci se v přestávce ještě baví pokřiky. Nájezdy začne Slavie.

Samostatné nájezdy začínají.

Tomáš Svoboda z levé strany střílí mezi nohy. Hovi chytá.

Domácí Ondřej Veselý pokazil bekhendový blafák. Puk šel mimo pravou tyč.

Vondrka se slabou střelou nemohl uspět.

A Balej předvedl krásnnou kličku, ale při zasunutí trefil beton nataženého Kopřivy.

Růžička mladší vypálil k protější tyči a uspěl. Slávie vede na nájezdy 1:0.

Domácí kapitán Brabenec si počkal, neukvapil se a vymetl levou šibenici - 1:1 na nájezdy.

Pořadí nájezdníků se otáčí a Brabenec jede znova.

A znova čekal, ale netrefil skulinu mezi nohama Kopřivy.

Tomáš Svoboda zklamal. Jeho klička se zasekla o beton Hoviho.

Za domácí jede Jakub Svoboda.

Udělal pěknou kličku do bekhendu a minul levou tyče.

65:00
    A podruhé jel i VLADIMÍR RŮŽIČKA mladší a předvedl téměř stejnou koncovku, jako při svém prvním nájezdu. Švihem překonal Hoviho. Je rozhodnuto.

Nejlepšími hráči zápasu se stali oba brankáři - Sasu Hovi a Miroslav Kopřiva.

Dnes máme dobojováno. Slavie si připsala svojí sedmou výhru sezóny a stáhla náskok Komety o jeden bodík. Přeji vám hezký zbytek večera. (20:42:51)

Tomáš Čekal

Branky a nahrávky: 32. Svoboda Jak. (Huml) - 32. Kuboš (Tomica, Jaškin), 65. Růžička ml.

HC Kometa Brno: Hovi (Trvaj) - Stehlík, Protivný - Houdek, Zubíček - Mojžíš, Malec - Šenkeřík, Kempný - Dlouhý, Hruška, Balej - Brabenec, Hubáček, Erat - Huml, Veselý, Pospíšil - Svoboda Jakub, Křivohlávek
    HC Slavia Praha: Kopřiva (Furch - jun) - Žižka, Kadlec (C), Kuboš, Roth (jun), Vašíček, Špelda, Kolařík - Svoboda Tomáš, Vondrka, Jaškin (sdo), Štefanka, Krenželok, Jelínek, Micka, Doležal, Endál, Sklenář, Holec, Růžička ml., Tomica

Rozhodčí: Minář, Hradil - Poruba, Vengřín