Česko
32:20 (14:8)
Řecko
Středa 27.10.2010, 20:00Kvalifikace ME

Já se s Vámi pro dnešní večer loučím a těším se s Vámi u některého z dlaších házenkářských přenosů napočtenou. Užijte si večer s možnými oslavami dnešního vítězství. (32:20) (21:44:51)

Dnešní kvalifikační utkání končí více než zaslouženým vítězstvím našeho reprezentačního celku! Domácí podali přesvědčivý výkon, mohli se opírat o výborné zákoky gólmanů, skvělou obranu i palebnou sílu kanonýrů Sklenáka a tradiční modly Filipa Jíchy. (32:20)

Nejmladší házenkáři asi nepustí Jíchu z hrací plochy do šaten:-) (32:20)

Naši borci tančí vítězné kolečko a děkují divákům! (32:20)

60
    Konec zápasu. (32:20) (0:0)

60
    V posledních dvaceti vtaříách předvedl štochl dva fantastické zákroky a vybídl Nocara, aby uzavřal skóre na stavu 32:20 z trháku. (31:20) (0:0)

60
    A ještě jeden ychlý protiútok Sobola a je to o jedenáct! Hala aplauduje vstoje! 31:20 (30:20) (0:0)

59
    Další branku na své konto si připisuje Jícha, který s Tzoufarnasem na zádech dává 30. brnaku! (29:20) (0:0)

59
    Početní převahu využívá Alvados a koriguje na 29:20. (29:19) (0:0)

59
    Poslední dvě minuty tohoto utkání! (29:19) (0:0)

58
    Vypadá to, že Řekové přece jen rezignovali, jejich hra nemá náboj a z rychlého protiútoku je trestá Sobol 29:19! V zápětí trestán dvouminutovým trestem Mráz. (27:19) (0:0)

57
    Další mexická vlna a další gól. Řekové stále praktikují dvě osobky, to vyhovuje Mrázovi 28:19 (27:19) (0:0)

57
    Z palubovky se nezvedá Alvanos. (27:19) (0:0)

57
    Za mohutného povzbuzování dáva Mráz gól! 27:19 (26:19) (0:0)

56
    Divácí se baví, rozvlnili mexické vlny. (26:19) (0:0)

55
    Sobol však téměř z nulového úhlu prostřeluje brankáře hostů 26:19 (25:19) (0:0)

54
    Řekové ukazují, že nepřijeli utkání odevzdat a stále dávají do hry všechno. teď dohráli Papadokulose a snižují na rozdíl šesti branek 25:19 (25:18) (0:0)

54
    54:13 oddechový čas řecké lavičky. (25:18) (0:0)

53
    Konečně jsme ubránili řeckého pivota a z rychlého protiútoku hned zvyšuje Nocar 25:18 (24:18) (0:0)

53
    Nás zase drží nad vodou Filip Jícha 24:18 (23:18) (0:0)

52
    Těžkotonážní pivot Chalkidis drží řecký prapor 23:18 (23:17) (0:0)

51
    Sklenáka jeho obránce doslova vysvléká z dresu, Jícha prakticky bez rozběhu z devítky upravuje skóre na 23:17 (22:17) (0:0)

50
    Začíná poslední desetiminutovka a zahajuje ji průraz Sanikise. Naši sjou konečně kompletní. (22:17) (0:0)

50
    Teď chyboval v rozehrávce Jícha, Řekové opět útočí na Štochlovu svatyni. (22:17) (0:0)

(22:16) (0:0)

49
    Naši v početním oslabení ztrácí míč a v rpotiútoku nás trestá Chalkidis. 22:17. Řekové hrají vabank. A naše to hodně bolí. (22:16) (0:0)

49
    A Štochl se hned uvedl fantastickým zákrokem! (22:16) (0:0)

48
    Dvě minuty si vykoledoval Stehlík za faul na pivota. (22:16) (0:0)

48
    V brance ho nahrazuje další výborný můž mezi tyčemi - Petr Štochl. (22:16) (0:0)

48
    Při zákoku se však zranul a musí být ošetřován. V zápětí střídá. (22:16) (0:0)

47
    Pěknou kombinační akci řeků zakončuje výborným zákrokem Galia. (22:16) (0:0)

47
    Vasilakis v řeckém dresu levačkou opět koriguje. Galia si však na jeho střelu sáhl. 21:16, dvě osobky Řeků eší nekomrpomisní střelou Stehlík.22:16 (21:15) (0:0)

46
    Podruhé po sobě řekové netrefují branku, za to Sklenák je při chuti a zvyšuje opět na rozdíl šesti branek. 21:15 (20:15) (0:0)

45
    Opět se individuálně prosazuje Sklenák a dává uklidňující 20. gól! 20:15 (19:15) (0:0)

43
    Naštěstí i řekové chybují, ale i technická chyba našich nás připravuje o míč, v protiútoku nás sólovou akcí trestá Tzoufras. 18:15. Teď se ale chystá exekuce proti brance hastů za faul na Sobola a Sklenák sedmičku proměňuje 19:15 (18:14) (0:0)

43
    Teď jsou na koni Řekové, našim se nedaří. (18:14) (0:0)

43
    Střela Nocara z pivtoa skončila na tyči řecké branky. (18:14) (0:0)

42
    Naši ne a ne zakončit, za to proti naší brance se na pivotě skvěle uvolnil Chalkidis 18:14 (18:13) (0:0)

41
    Řekové i v pěti dokázali ubránit. (18:13) (0:0)

41
    Trenér hostů je téměř doslova 8. hráčem na hřišti, poskakuje po outové čáře jako divý. (18:13) (0:0)

40
    Žlutou kartu dostává trenér hostů. (18:13) (0:0)

39
    Ve hře pět proti pěti propašoval další střelu za záda Galii Vasilakis. 18:13 (18:12) (0:0)

39
    Sobol vybojoval ztracený míč, který zužitkoval Sklenák a ještě vykoledoval dvě minuty pro zravinase za úder do obličeje při střelbě. 18:12 (17:12) (0:0)

39
    Z křídla dává dvanáctou branku Karypidis a ještě dostává dvě minuty Motl 17:12 (17:11) (0:0)

38
    Místo Jíchy nastoupil na hřiště Mráz. (17:11) (0:0)

38
    V časové tísni míří do tyče Sklenák. (17:11) (0:0)

37
    Pěknou střelou z výskoku koriguje Sanikis.17:11 (17:10) (0:0)

37
    Jícha vypíchl míč a přes celé hřiště zvyšuje na 17:10, řekové jsou kompletní. (16:10) (0:0)

36
    V následném útoku využívá početní převahu Vraný z pivota. 16:10 (15:10) (0:0)

35
    Síly jsou vyrovnány a individuálně se prosazuje Sklenák. Otvírá brankový účet českého celku ve druhém poločase.15:9 V oslabení nám však desátou branku Řeků sází do sítě Alvanos. 15:10 (14:9) (0:0)

35
    Za faul na Mráze si jde na dvě minuty odpočinou Zaravinas. (14:9) (0:0)

34
    Vyplatilo se, z rychlého protiútoku snižuje po čtyřech minutách druhé půle Mastorigiannis. 14:9 (14:8) (0:0)

34
    Řekové vyrukovali s osobkou na Jíchu a Sklenáka. (14:8) (0:0)

34
    Hrajeme poprvé v oslabení, ale Řekové chybují. Jícha s rozehrávkou nespěchá. (14:8) (0:0)

33
    Na palubovce zůstává ležet Vraný, za tři minuty druhého poločasu jsme neviděli branku a Vraný si ještě navíc odnáší dvě minuty. (14:8) (0:0)

32
    Motl s nasazením života útočí na řeckou branku, končí však v reklamním pásu a jeho střela na břevně. (14:8) (0:0)

32
    Stehlík z těžkého úhlu střilí, ale chytá Koulouris. (14:8) (0:0)

31
    Technická chyba však bere hostům míč. (14:8) (0:0)

31
    Řekové zahajují druhý poločas v útoku. (14:8) (0:0)

31
    Začal druhý poločas. (14:8) (0:0)

V prvním poločase byl český celek prostě lepší. Na Řeky dobře platila skvěle hrající obrana našich, korunována třemi věžemi uprostřed Kubeš - Vraný - Jícha. Pokud už něco prošlo za záda našich obranářů, kryl střelu zpravidla výborný Galia. Domácí nepustili vedení ze svých rukou po celý poločas. (14:8)

(14:8)

30
    První poločas skončil. (14:8) (0:0)

30
    Poslední vteřiny so odehrávají v ohrožení naší branky a vteřinu před koncem Řekové korigují na rozdíl šesti branek z levačky Karypidise 14:8 (14:7) (0:0)

(14:7) (0:0)

(14:6) (0:0)

30
    Time out domácí lavičky. (14:6) (0:0)

29
    Minutu před koncem koriguje z výskoku levoruký Zaravinas 14:7. (14:6) (0:0)

28
    Sobol vypíchl míč, běžel přes celé hřiště, ale nedal. Totéž v podání Motla však skončilo gólem, když se Motl o slávu podělil s lépe rozběhnutým Jíchou. 14:6 (13:6) (0:0)

28
    Z osobní obrany uvolněný Jícha dává gól z devítky, 13:6 (12:6) (0:0)

27
    Řekové tentokrát dohráli do pivota s z tohoto postu snižují na 12:6, autorem gólu je Tzoufras. (12:5) (0:0)

26
    Z křídla pak na druhé straně trefuje řeckou branku čerstvý Motl. 12:5 (11:5) (0:0)

25
    Tentokrát však branka padá i na druhé straně, trefuje se z výskoku Sanikis.11:5 (10:4) (0:0)

25
    Galia přesně mířenou přihrávkou přes celé hřiště na rychlíka Sobola zajišťuje další branku na kontě domácích 11:4 (10:4) (0:0)

23
    Jícha dohrál tentokrát Juříčka, 10:4 a je to opět o šest branek. (9:4) (0:0)

23
    Jícha krásně našel na brankovišti Sobola, ten však přešlápl. (9:4) (0:0)

22
    Galia sice zabránil průniku řecké střely za svá záda s nasazením života, naši však cestou do protiútoku ztrácí míč. Trestá nás Alvanos technickou střelou 9:4 (9:3) (0:0)

21
    Time out Řeků v čase 20:37 (9:3) (0:0)

21
    Řekové opět proráží a získaný míč rychle putuje do jejich branky. Autorem gólu je Vraný, který zpracoval velmi těžkou přihrávku do pivota od Stehlíka.9:3 (8:3) (0:0)

20
    Alvanosova střela se od tyče odrazila do Galiova těla, Jícha pak odražený míč nasměřoval přes celé hřiště na unikajícího Sobola, 8:3 (7:3) (0:0)

19
    Další zákok Galii, ale přesto žlutá karta pro Vraného. (7:3) (0:0)

18
    Sklenákova střela ze země končí zákrokem řeského brankáře. Musíme opět ubránit. (7:3) (0:0)

18
    Střilí Karypidis ale Galia chytá!!!!!!!! (7:3) (0:0)

18
    Sedmička proti domácí brance za faul v brankovišti. (7:3) (0:0)

17
    Na druhé sraně Stehlík přes celé brankoviště našel Nocara a ten se ze spojkového úhlu nemýlí.7:3 (6:3) (0:0)

16
    Vasilikisova střela mířila vysoko nad, Řekové mají s naší postavenou obranou obrovské problémy. (6:3) (0:0)

16
    Jícha technickou parádou zvyšuje na 6:3 (5:3) (0:0)

15
    Žlutá karta pro Karypidise za faul na Vraného. (5:3) (0:0)

15
    Krásný "maďar" Řeků a ještě lepší zákrok Galii!!! (5:3) (0:0)

14
    Nocar z pivota navyšuje na 5:3, výborně ho našel a dohrál Stehlík. (5:3) (0:0)

14
    Další skvělé bloky naší obrany. (4:3) (0:0)

13
    Sklenákova individuální akce proti zasunuté obraně znamená navýšení na 4:3, Jícha je stále bráněn osobně. (3:3) (0:0)

12
    Stehlíková nedůrazná střela neměla šanci na úspěch proti řeckému gólmanovi, na druhé straně se dokázal prosadit Chalkidis a je vyrovnáno 3:3 (3:2) (0:0)

12
    Řeckou střelu výborně zblokoval Kubeš. (3:2) (0:0)

11
    Technické chyby se kupí na obou stranách. V útoku jsou nyní Řekové. (3:2) (0:0)

10
    Další prorážení Řeků, tentokrát chtěl naši obranu překonat Mastorigiannis. (3:2) (0:0)

9
    Jíchu teď vychytal Koulouris. (3:2) (0:0)

9
    Technickou chybu našcih však trestá z rychlého protiútoku Alvanos, navíc Žlutá karta pro Nocara. 3:2 (3:1) (0:0)

8
    Technická chyba Řeků, naši opět v útoku a zbývá jim minuta přesilovky. (3:1) (0:0)

7
    Jícha dohrál Vraného na pivotu! 3:1 (2:1) (0:0)

7
    Se žlutými kartami se roztrhl pytel, tahle byla pro Alvanose. (2:1) (0:0)

7
    Dvě minuty pro Chalkidise za faul na Sklenáka. (2:1) (0:0)

Na druhé sraně odměněn žlutou Zaravinas. (2:1) (0:0)

Žlutou kartu obražel Stehlík. (2:1) (0:0)

6
    A první branka v naší síti, z proskoku se trefuje Mastrogiannis. 2:1 (2:0) (0:0)

5
    Sklenákova střela končí bohužel vedle branky. (2:0) (0:0)

5
    Průraz Řeků bere našemu soupeři míč a další šance pro nás! (2:0) (0:0)

4
    Skvělý zákrok Galii, v protiútoku však Filip neúspěšný. (2:0) (0:0)

3
    A tu Sklenák proměňuje, 2:0 (1:0) (0:0)

2
    Do obrany přišel místo Sklenáka Kubeš, naši ubránili. A v rychlém protiútoku získává sedmičku Nocar. (1:0) (0:0)

2
    První branku však ze země bezpečně dává Filip Jícha. 1:0 (0:0) (0:0)

1
    Jícha hned na úvod "vyfasoval" osobního strážce. (0:0) (0:0)

1
    Kombinační akce našeho celku končí hned ostrým faulem na Stehlíka. (0:0) (0:0)

1
    Naši jdou do útoku jako první. (0:0) (0:0)

Češi nastupují v základní sestavě Vraný, Sklenák, Stehlík, Filip, Nocar, Jícha a v brance Galia. (0:0) (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0) (0:0)

Zazněly hymny obou států a nic už nebrání tomu, aby bylo utkání zahájeno. Naši hráči se draví bojovým pokřikem a vyráží na palubovku. (0:0)

Probíhá představování obou celků. Místní komentátorka se statečně pere s řeckými jmény. (0:0)

Za ohromného potlesku nabité haly přicházejí hrdinové dnešního klání na hrací plochu! (0:0)

-2
    Fanoušci už rozehřívají hlasivky a hráči se v zákulisí chystají k nástupu na plochu. (0:0)

-10
    Deset minut před začátkem utkání jsou všechna sedadla ve zlínské haly zaplněna, převažuje červená barva, symbolizující peklo připravené pro hosty z Peloponéského poloostrova! (0:0)

-10
    S řeckou házenou příliš mnoho zkušeností naše reprezentace nemá, ale v domácím prostředí by tento soupeř neměl být pro náš celek nepřekonatelnou překážkou. (0:0)

-10
    Náš celek nastupuje v kompletní sestavě, z úspěšné sestavy ME v Rakousku chybí pouze dlouhodobě zraněný Hynek. Diváci ve zlínské hale a u televizních obrazovek pak mohou opět v českém dresu vidět pivotmana Juříčka. (0:0)

-15
    Hezký večer, vítám Vás u sledování online přenosu kvalifikačního utkání české reprezentace. Naši hoši dnes ve zlínské hale EURONICS vstupují do kvalifikačních bojů o postup na Mistrovství Evropy 2012, jež bude hostit Srbsko a jako první se jim do cesty postaví celek Řecka. V letošním roce pak ještě svedou boj s celkem Nizození a to hned tuto sobotu, 30. října (0:0)

Česko: Galia, Štochl - Juříček, Vraný, Nocar, Filip, Sobol, Jícha, Kubeš, Mráz, Stehlík, Sklenák, Zdráhala, Šulc, Motl, Horák

Řecko:Kotzifas, Koulouris - Alvanos, Chalkidis, Vakalis, Mastorigiannis, Evaggelidis, Papadopoulos, Zaravinas, Vasilakis, Sanikis, Tzoufras, Tzimourtos, Balomenos, Karypidis