Třinec – Zlín 2:1 (po pr.) | Mladá Boleslav – Litvínov 1:2 (po s.n.) | Kometa Brno – Sparta 3:1 (kon.)
K. Vary – Kladno 2:1 (kon.) | Liberec – Slavia 2:1 (kon.) | Plzeň – Vítkovice 4:2 (kon.)

Litvínov právě vstřelil branku!
    Vítězný nájezd patří MARTINU JENÁČKOVI. Litvínov vítězí.

Samostatné nájezdy začínají.

O vítězi nerozhodlo ani prodloužení, po krátké úpravě ledu přijdou na řadu samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:50
    Schwarz dnes už potřetí zachraňuje situaci špičkou betonu, pálícího Kubináčka přišpendlil k ledu Jindra.

64:21
    Ručinský marně čekal na přihrávku od kolegy, který byl v souboji u mantinelu.

63:28
    Handlovský a jeho teč také selhali.

62:32
    Hübl poslal puk na rozjetého Kubinčáka, ten jej nedokázal tečovat.

61:54
    Dvojice hráčů jen marně čekala, odkud k nim po mantinelu doklouže puk. Ten skončil za hrazením.

61:22
    Dnes už se bude opravdu vylučovat jen za vraždu. Pabiška se zvedá a jede dál...

60:25
    Divíšek prostrčil puk na Handlovského, ten však ani nevystřelil.

59:19
    Boleslav úřaduje v útočném pásmu, hru přerušuje Franěk.

58:16
    Divíšek nejdříve pálil moc vysoko, Boháč zase vedle.

58:06
    Icing domácích.

57:14
    Vrbatu nejprve blokoval Gerhát, ten mu to vzápětí nato vrátil. Rozhodčí už asi pískat nebude.

56:27
    Střelu Kubinčáka likviduje Schwarz z rozkleku.

55:38
    Vrbata s Bahenským jeli dva na jednoho - přihrávka prvně jmenovaného byla na milimetr přesná, se střelou Bahenského už to bylo horší.

55:01
    Diváci se bouří po zásahu na Pabišku, rozhodčí zůstává v klidu.

54:32
    A máme tu další zdržení - puk skončil po souboji u mantinelu na trestné lavici.

54:11
    Kroupa jen nahazoval, Schwarz má kotouč v držení.

Dnešní utkání sleduje 3420 diváků.

53:11
    Už podruhé za sebou se píská zakázané uvolnění Boleslavi.

52:24
    Oba celky jdou zcela jasně po třech bodech, k vidění je parádní hokej.

51:56
    Ručinský se do útočného pásma natlačil moc brzy, ofsajd.

51:31

51:00
    Pabiška s Žabkou nedovolili soupeři vystřelit, prvně jmenovaný vyhazuje.

40:38
    Macháček osvobozuje domácí celek.

50:14
    Schwarz znovu výborně úřaduje se svým pravým betonem, parádně teď vychytal tutovku Jenáčka.

49:31
    Tomáš Nouza (MBL) - 2 minuty za držení.

48:56
    Hned dvě velké šanci domácích! Nejprve Tvrdík, který ale místo střely volil ještě přihrávku, a Boháč, který pálil vedle.

47:40
    Hrdel střílel z mezikruží, trefil přímo litvínovského brankáře.

46:50
    Hay má dnes útočné choutky, jako vítr se s pukem na holi prohnal kolem Fraňkovy branky a vystřelil.

46:12
    Pabiška se vydal směrem k Fraňkovi o puk ale přišel hned za čárou.

45:01
    Litvínov sehrál parádní akci, která nemohla na první pohled skončit ničím jiným než gólem do prázdné branky! Proti střele Jánského ale protestoval Schwarzův beton!

44:06

44:00
    Boháč sjížděl na Fraňka po pravém křídle, v zakončení toho ale moc nevymyslel.

43:44
    A znovu...

43:07
    Domácím se v přesilovce moc nedaří, už musí zase ven z pásma.

42:37
    Jarešovu střelu od modré zpracoval Schwarz vyrážečkou kamsi do rohu.

42:06
    Vyloučen Jan Švarný (LIT) - 2 minuty, nedovolené bránění.

42:01
    Žabička na Nouzu neprošla přes Švarného.

41:11
    Přihrávka na Macha byla nepřesná, na puku hosté.

40:26
    Handlovský tečoval puk, Franěk ve skluzu chytá.

40:01

Druhá třetina nijak nevybočila z tempa té první. Snad jen s tím rozdílem, že k čemu to ke konci úvodní dvacetiminutovky teprve směřovalo, se v průběhu té druhé ukázalo na plno - Litvínov vyrovnal hru a nakonec ve vlastním oslabení dokonce i skóre. Zápas je nerozhodný, počkejme si, co přinese další dějství.

40:00

39:28
    Souboj u mantinelu končí nerozhodně, sudí přerušuje hru.

38:27
    Nouza se po návratu z trestné lavice dostal do samostatného nájezdu! Fraňka svými kličkami nepřekonal.

37:23
    Skuhrovec dostal bezchybnou přihrávku, nikdo z domácích jej nehlídal a ještě se proti němu přesouval Schwarz - mířil trestuhodně vedle.

36:16
    Sudí vylučuje na obou stranách - Tomáš Nouza (MBL) dostává 2 minuty za hru vysokou holí, Karel Kubát (LIT) fasuje stejně vysoký trest za podražení.

36:06
    Gerhát se tlačil dopředu, Žabka se o něj postaral zadní částí svého těla.

35:30
    Puk šel sice vedle, Schwarz jej ale i tak chytil a přerušuje hru.

34:42
    Janků byl teď v dobré šanci přímo před Fraňkem, postarala se ale o něj obrana hostů.

33:22
    Domácí obrana teď svému brankáři zrovna moc nepomohla, postupně nechala vystřelit snad všechny členy útočné pětky soupeře. Schwarz zapracoval výborně.

32:28
    Tvrdík dojížděl kotouč, Franěk byl rychlejší.

31:42

30:56
    Macho s Divíškem teď několika přihrávkami a finální střelou pěkně vyděsili Litvínovské. Divíšek nakonec mířil moc vysoko.

30:23
    U mantinelu se srazili dva hráči Litvínova, Boleslav vyhazuje.

29:42
    Danielu Boháčovi (MBL) se tomu nechce věřit, ale opravdu musí na dvě minuty na trestnou za podražení.

28:46
    Lukeš se hbitě prosmýkl před Schwarze, ale nevystřelil.

28:07

27:51
    Domácí mají obrovský tlak, Marušák mířil jen pár centimetrů vedle.

26:52
    Hay měl před sebou odkrytou klec, netrefil!

26:07
    Hrdel se protáhl až před Fraňka, kde byl faulován. Karel Kubát (LIT) dostává 2 minuty za hákování.

25:40
    Rozhodně neobvyklé! Franěk úmyslně povyskočil, aby odrazil letící puk hlavou.

25:00
    Lukáš Pabiška ujížděl na Fraňka skoro úplně sám, zezadu dotírající obránce mu nedal dost prostoru k zakončení!

24:29
    Pabiška přihrával na dobře rozjetého Macha, ten jen označkoval mantinel za Fraňkovou brankou.

24:02
    Přihrávka Kubinčáka nenašla adresáta.

23:35
    Tentokrát Jindra pokus Ručinského zlikvidoval.

23:04
    Litvínov ožil, od mantinelu zkoušel pozornost Schwarze Černý.

22:23
    Nouza pálil zpoza hráče. Fraňkovi puk sice trochu poskakoval, nakonec jej ale zkrotil.

21:34
    Jindra ztratil na modré kotouč, celou situaci se ještě snažil zachránit, jenže při snaže zachytit puk upadl. Do samostatného úniku se tak dostal MARTIN RUČINSKÝ. Asistence: Martin Jenáček.

21:05
    Boleslav si tak dlouho přihrávala, až se to rozhodl rozseknout Handlovský. Mířil vysoko.

20:04
    Domácí vybojovali kotouč.

20:01

Máme za sebou zajímavou první třetinu. Drtivý tlak Boleslavských, jaký měli hned na začátku, postupem času sice trochu opadl, i tak se ale dá říct, že první dvacetiminutovka patřila hlavně jim. Už jenom proto, že se jim podařilo otevřít skóre utkání. Krom toho jsme tady ve ŠKO-ENERGO Aréně byli svědky protestu domácího kotle, který se víc než pět minut před koncem třetiny sebral a odešel. Zůstal po něm jen transparent se vzkazem pro ředitele extraligy...

20:00

19:49
    Handlovský mohl jít dopředu, ale byl podražený. Dvě minuty pro Marka Černoška (LIT).

19:13
    Zakázané uvolnění Litvínova.

18:30
    Úmysl Nouzy nikdo z jeho spoluhráčů nechopil, a tak přihrávka před branku vyšla naprázdno.

16:52
    Hay vystřelil hned za modrou čárou, byl ale v ofsajdu.

16:11
    Zdá se, že to boleslavští hráči budou muset do konce třetiny zvládnout bez svého kotle, zatím jim to ale nečiní potíže.

15:17
    Nejdřív jsme se tady na komentátorském stanovišti děsili toho, co se to děje s boleslavským kotlem, který se ještě před Tvrdíkovým gólem začal postupně sbírat a odcházet. Teď už je však jeho úmysl zřejmý. Sektor zeje prázdnotou, visí tam pouze obrovský transparent: "Šulci, tohle chceš???"

14:48
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    MICHAL TVRDÍK se zjevil před Fraňkem jako blesk z čistého nebe a puk prošťouchl do sítě někudy pod jeho betonem. Asistence: Boris Žabka

14:09
    Jánský dostal dobrou přihrávku od Kracíka, narazil však na překážku v podobě Schwarze.

12:50

12:30
    Parádní zákrok Schwarze, který lapačkou vychytal Švarného pálícího až od modré.

12:05
    Ani ne minuta do konce přesilovky, Benzina rozjíždí další akci zpoza své branky.

11:38
    Hosté konečně ohrozili Schwarze, puk šel jen těsně vedle.

11:16
    Divíšek se mohl prosadit v oslabení, Franěk vytáhl skvělý zákrok lapačkou.

10:52
    Krátká přetahovaná u mantinelu a Litvínov je znovu venku z pásma.

10:16
    Kvůli hře vysokou holí se hra stěhuje do středního pásma. Litvínov zatím nevystřelil na branku.

9:54
    Žabka vyhazuje o mantinel.

9:00
    Nepřesná přihrávka, hosté musí z útočného pásma ven.

8:50
    Máme tu první vyloučení. Michal Macho (MBL) dostává 2 + 2 minuty za vysokou hůl.

7:51
    Na Ručinského doslova zívala odkrytá branka, litvínovskému útočníkovi ale střela vůbec nesedla!

6:54
    Hrdel z bezprostřední blízkosti trefuje Fraňka.

6:24
    Hráči Benziny se už trochu rozkoukali, přidali jak vpředu, tak vzadu.

5:28
    Gerhát to zkoušel z kruhu, Schwarz jej ale doslova vytlačil z dobrého střeleckého úhlu.

4:55
    Hostům se nedaří dostat přes útočnou modrou.

4:18
    Boleslavští fanoušci dostávají svým slibům - atmosféra, jaká je nyní na zimním stadionu, v letošní sezoně ještě asi nebyla.

3:23
    Litvínov mohl jít dopředu, už byl ale na ledě příliš dlouho, a tak se raději rozhodl střídat.

2:57
    Střelu Lukaše zastavuje Lehikoinen.

2:15
    Jánský konečně osvobozuje svůj tým.

1:43
    Dělovka Nouzy hned po vhazování. Litvínov není schopen dostat se z pásma.

1:26
    Domácí mají obrovský tlak, teď hned po buly pálil Boháč, vyražený kotouč bleskově vracel zpátky na Fraňka Hay.

1:17
    A litvínovský gólman opět raději přerušuje hru.

1:01
    Marušák si najel před Fraňka a pokoušel se tečovat!

0:41
    Franěk si raději přihrábl kotouč k sobě a přerušil hru.

0:23
    Na puku boleslavský Pabiška, který zakládá útok.

Ještě před začátek boleslavský kotel roztáhl transparent: "Jsme s vámi!"

00:01

Vážení diváci, vítáme vás u on-line přenosu ze zatím ještě stále extraligového zápasu (extraliga se v posledním týdnu změnila spíš v jakousi bramboračku) mezi Mladou Boleslaví a Litvínovem. Bruslařský klub je jeden ze tří týmů, kterým hrozí kontumace bodů. Avšak zatímco se v posledních dnech válčilo hlavně u stolu, teď přichází na řadu opět činy na ledě. A z kabiny Boleslavských zní celkem jasně: "Jsme silní. Budeme bojovat!"

Litvínov je v současné situaci na devátém místě a na Středočechy má náskok pouhých dvou bodů, což rozhodně není nic, s čím by se nedalo něco udělat během jediného utkání. Benzina bude navíc už podeváté za sebou bojovat o výhru venku.

Boleslavi se do sestavy vrátili hned dva zranění útočníci - Michal Macho a Lukáš Pabiška. Krom toho ji opět podpoří Zbyněk Hrdel (CHM) a Pavel Janků (UNL).

BK Mladá Boleslav: Schwarz (Valent) - Hay, Jindra, Marušák, Lehikoinen, Duben, Macháček, Žabka - Macho, Vrbata, Milroy, Hrdel, Tvrdík, Bahenský, Janků, Nouza, Loskot, Handlovský, Divíšek, Pabiška, Boháč

HC BENZINA Litvínov: Franěk (J. Hübl) - Černošek, Švarný, Kubát, Kroupa, Gula, Skuhrovec, Jareš - Trávníček, Ručinský, Lukeš, Gerhát, Rindoš, Černý, V. Hübl, Janáček, Kubinčák, Majdan, Kracík, Jánský

Rozhodčí: Mikula, Husička - Barvíř, Blümel.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.