Kometa Brno – Plzeň 2:3 (po s.n.) | Vítkovice – Litvínov 7:4 (kon.) | Havlíčkův Brod – Mladá Boleslav 3:2 (kon.)
Znojmo – K. Vary 1:3 (kon.) | Olomouc – Kladno 7:3 (kon.) | Opava – Chomutov 1:4 (kon.)
Havířov – Motor ČB 3:4 (kon.) | Pardubice – Sparta 4:3 (po s.n.) | Jihlava – Liberec 4:5 (po s.n.)
po s.n.
HC Dukla Jihlava
4:5 (2:1, 1:1, 1:2 - 0:0 - 0:1)
Bílí Tygři Liberec
Pátek 05.11.2010, 18:15DHL Extraliga juniorů

Vítejte na Horáckém zimním staionu v Jihlavě. Za několik okamžiků se zde představí junioři Dukly Jihlava a Býlích Tygrů Liberec. Zápas začne v 18:15.

HC Dukla Jihlava: Jíra - Kolda, Martínek, Hlaveš, Randa, Jaroš, Cirhan, Zadražil - Kasalý, Polcar, Vysloužil - Protasenja, Pometlo, Mikeš - Matějka, Zídek, Brychta - Prokš, Němec

Bílí Tygři Liberec: Alexa - Lacek, Karlík, Šelf, Říha, Sobotka, Šimek - Kraus, Jánošík, Kouřil - Bulíř, Kedršt, Miškovský - Skalický, Mulač, Jonák - Bittner, Maďar, Valášek

Rozhodčí: Pražák - Hák, Zíka.

00:01

0:23
    Michael Polcar se pokoušel dostat do předu, ale jeho přihrávku před bránu nikdo nezpracoval.

1:06
    Hráči Liberce se mohli dostat dopředu, ale zabránil jim v tom ofsajd.

1:58
    Po nepřesné přihrávce domácích se puk dostává až na zakázané uvolnění.

3:50
    Polcar se opět dostal s pukem k Alexovi, ale jinak se hraje stále přede Jírou.

4:23
    Protasenja se pokoušel procpat puk přes beton Alexy.

4:30
    Michal Bulíř (LIB) je prvním vyloučeným dnešního zápasu. Usedá na dvě minuty za podražení.

5:39
    Někteří jihlavští hráči se už podruhé radovali z gólu, ale ani tentokrát branku hlavní rozhodčí neuznal.

7:32
    Hosté se začali usidlovat před Jírou.

7:56
    Domácím hráčům se podařilo vyjet s pukem a dokonce i ohrozili bránu.

9:20
    Mikeš vystřelil na bránu, ale těsně minul.

9:44
    Štěpán Cirhan (JIH) je vyloučen na dvě minuty za podražení.

10:11
    Nyní si museli jihlavští fanoušti dost oddychnout. Před Jírou ležel nepřikrytá puk a přímo vyzíval k tomu, aby ho hráči Liberce zasunuli do brány, ale ke kotouči našli rychlejší cestu domácí.

11:33
    Jíra schovává střelu od Valáška, který pálil od modré.

13:14
    Liberec právě vstřelil branku!
    Z velmi špatného úhlu trefuje JAKUB MULAČ do levé šibenice branky domácích.

14:03
    Skalický střílel z pravého kruhu na Jíru, ten ale stál na správném místě.

14:45
    Vysloužil se dostal dopředu, ale na Alexu nenašel zatím žádný recept.

15:14
    I Protasenja se pokoušel dostat puk do brány blízko levé tyčky, ale bez výsledku.

16:09
    Tato třetina je plná zakázaných uvolnění.

16:45
    Od pravého kruhu střílel na Jíru Jánošík.

17:18
    Dukla právě vstřelila branku!
    Po nepodařené nahrávce Filipa Kasalého se podařilo nakonec MICHAELU POLCAROVI.

17:59
    Hned v zápětí posílá přihrávku Roman Mikeš dopředu na ANATOLJE PROTASENJU a ten trefuje puk do pravého horního rohu branky.

20:00

První třetina byla šťastnější pro domácí hráče, když vstřelili dvě branky. Další branku přidal ještě Liberec. Také je potřeba podotknout, že hra byla plná zakázaných uvolnění. Druhá část dnešního zápasu začne v 19:02.

20:01

21:13
    Na Jíru si vystřelil Bulíř.

23:00
    Valášek si také vystřelil na Jíru, ale gól nedal.

24:30
    Bylo nařízeno trestné střílení za hákování jihlavského hráče Filipa Randy.

24:30
    Trestné střílení hráči Liberce neproměnili.

25:20
    Zídek přihrával před bránu, ale kotouč se zastavil u hokejky obránce hostů.

26:51
    Anatolij Protasenja (JIH) je vyloučen na dvě minuty za podražení.

27:50
    Hosté se nemohou udržet před Jírou.

28:30
    Pokoušel se vystřelit Karlík, ale trefil pouze obránce stojící před ním.

29:59
    Na trestnou lavici usedá Daniel Miškovský (LIB) na dvě minuty za podražení.

31:25
    Další vyloučený hráč je Patrik Maďar (LIB) na dvě minuty za vražení na hrazení. Dukla bude hrát půl minuty 5 na 3.

32:05
    ANATOLIJ PROTASENJA dnes dává svůj druhý gól, když prostřelil brankáře mezi betony.

33:20
    Jánošík si vystřelil na Jíru, ten ale stál na správném místě.

33:33
    Filip Jánošík přihrával puk na VÍTA JONÁKA a ten střílí puk do odkryté branky.

34:08
    A Filip Jánošík(LIB) do třetice. Usedá na trestnou lavici za hákování na dvě minuty.

34:24
    Skalický vyjel na bránu, ale trefil pouze tyčku.

35:45
    Puk po střele Pometla skončil v ochranné síti.

38:02
    Mikeš vystřelil na bránu, ale puk nakonec skončil v ochrané síti.

39:24
    Na lavici trestoměřičů usedá Lukáš Martínek (JIH) na dvě minuty za faul loktem.

40:00

Druhá část byla dost vyrovnaná a to i přeš to, že domácí hráči vedou o jednu branku. Za Duklu dal gól Protasenja a za Liberec Jonák. Jak dopadne poslední dějství? To se dozvíme přibližně v 19:49, kdy bude začínat třetí třetina.

40:01

40:23
    Hostům se podařilo vyrovnat při přesilové hře. Dob brány se trefil JAROSLAV KEDRŠT po přihrávce od Radima Šimka pročistil od pavučin pravý horní roh Jírovy branky.

Dnešní utkání sleduje 103 diváků.

43:25
    Mikeš vystřelil na Jelínka, ale ten odhadl jeho úmysl.

44:11
    Na Jíru hned po buly vystřelil Karlík, ale trefil pouze brankáře.

44:57
    Hráči si v této minutě moc nezahráli. Už asi pětkrát přerušil hru hvizd píšťalky.

45:30
    Na Jíru vystřelil Sobotka a hned po něm se pokoušel dorážet Bulíř, ale obě střely brankář vyrazil.

46:50
    Na Jelínka se pokoušel vystřelit Zadražil, ale branku minul.

47:30
    Z mezikruží střílel Maďar, ale trefil pouze Jírův beton.

48:25
    Vyloučen je Daniel Skalický (LIB) na dvě minuty za nedovolené bránění.

50:30
    Domácím se přesilová hra vůbec nepodařila. Ani na chvilku se Dukle nepodařilo být v prostoru před Jelínkem.

51:37
    Hosté si nepřesně přihrávají až na zakázané uvolnění.

53:03
    Lukáš Martínek (JIH) je vyloučen na dvě minuty za zdržování hry a zároveň si hosté berou oddechový čas.

53:19
    Na bránu domácích se pokoušel vystřelit Říha, ale bránu minul a puk skončil v obrané síti.

54:52
    Po lehčím nahození od Mikeše radči Jelínek skryl puk v lapačce.

55:40
    Domácí si mohli vytvořit několik šancí, ale kazí to individuální chyby.

56:27
    Anatolij Protasenja (JIH) je vyloučen na dvě minuty za hrubost.

57:08
    Hosté se dostávají do vedení po brance JAROSLAVA KEDRŠTA, který trefuje mezeru mezi Jírou a konstrukcí.

58:40
    Na trestnou lavici usedá Tomáš Kouřil na dvě minuty za hákování. DOmácí si zárověň berou oddechový čas.

58:40
    Domácí budou hrát v šesti, bez brankáře.

58:57
    Domácí nyní měli velkou šanci, ovšem Jelínek bych rychlejší a přikryl puk.

59:32
    Domácí hráči vyrovnávají. Do brány se z levého kruhu trefuje ANATOLIJ PROTASENJA.

60:00

Třetí třetinu se podařilo dorovnat Liberci po brance Kedrště a ještě se dostali do vedení zásluhou téhož hráče. Za Duklu ještě vyrovnával na 4:4 Protasenja. Nyní náš čeká pětiminutové prodloužení.

60:01

60:11
    Chvilku po buly vystřelil Bulíř, ale brankář puk vyrazil do ochrané sítě.

60:31
    Dopředu se dostal také Protasenja, ten ovšem trefil pouze beton brankáře hostů.

61:32
    Vysloužil se pokusil trefit branku, ale puk šel pouze do Jelínkovy lapačky.

63:15
    Protasenja střílel na bránu, ale Jelínek puk vyrazil.

64:48
    Jeden z domácích hráčů zůstal ležet na zemi. Nejspíše dostal hokejkou do obličeje, ale k udivení všech rozhodčí vylučovat nebude.

65:00
    Prodloužení skončilo.

V prodloužení si oba týmy vytvořili šance, ale ani jednomu se nepodařilo tyto šance proměnit. Za malý okamžik nám začnou nájezdy.

První nájezd pojede Adam Pometlo.

A nájezd se mu nepovedl.

Další pojede Vít Jonák. Ten také neproměňuje.

Polcar pojede další.

Nájezd se mu nepovedl. Následující nájezd pojede Jánošík.

Také neproměnil. Další jede Protasenja.

Puk do brány též nedostal. Další nájezd jede Kedršt.

Trefuje pouze beton Jíry, další je Kouřil.

Jíra opět chytá puk do lapačky, dalším hráčem je Protasenja.

Opět neproměnil, další je Jánošík, který také neproměnil.

Dalším hráčem je Pometlo

Ani ten nevyzrál na brankáře, další je Bulíř.

Ten dostal puk mezu betony Jíry. Další je opět Protasenja.

65:00
    A ten neproměnil. Hosté tedy vyhrávají 4:5 po nájezdech. Loučím se s Vámi z Jihlavy a přeji hezký zbytel večera.

Konec zápasu. (21:25:30)

Vojtěch Vopat

Branky a nahrávky: 18. Polcar (Kasalý), 18. Protasenja (Mikeš), 33. Protasenja (Mikeš), 60. Protasenja (Polcar, Pometlo) - 14. Maďar (Mulač, Valášek), 34. Jonák (Jánošík), 41. Kedršt (Šimek), 58. Kedršt (Kouřil), 65. Bulíř

Bílí Tygři Liberec: Alexa (40. Jelínek) - Lacek, Karlík, Šelf, Říha, Sobotka, Šimek - Kraus, Jánošík, Kouřil - Bulíř, Kedršt, Miškovský - Skalický, Mulač, Jonák - Bittner, Maďar, Valášek

Rozhodčí: Pražák - Hák, Zíka