Třebíč – Tábor 1:2 (kon.) | Benátky n/J – Chomutov 1:2 (po s.n.) | Jihlava – Znojmo 3:1 (kon.)
Kadaň – Havlíčkův Brod 4:3 (kon.) | Litoměřice – Beroun 1:3 (kon.) | Chrudim – Hr. Králové 4:5 (po pr.)
Olomouc – Vrchlabí 3:1 (kon.) | Písek – Ústí n/L 5:4 (po s.n.)
po s.n.
IHC Králové Písek
5:4 (3:4, 1:0, 0:0 - 0:0 )
HC Slovan Ústí nad Labem
Středa 24.11.2010, 18:001. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

IHC KOMTERM Písek: Pinkas (Jágr) - Procházka, Kalečík, Vráblík, Výborný, Dvořák, Všetečka - Slavík, Kellner, Polodna, Nedvěd, Luňák, Kudrna, Bauer, Suja, Dragoun, Fadrný, Stránský, Stejskal, Ferebauer.

HC Slovan Ústečtí Lvi: Salfický (Orct) - Boháč, Klobouček, Hořava, Němeček, Homolek, Poživil - Sklenička, Kanko, Kloz, Diviš, Janků, Čurilla, Mikulík, Pazourek, Alinč, Šagát, Handlovský, Hanzl, Ludvík, Majdan.

Rozhodčí: Úlehla - Čížek, Padevět.

00:01

00:21
    Písecký Stránský zahorzil v prvních vteřinách, když se zjevil s pukem na mezikruží. Safrický puk chytá.

01:00
    Písek právě vstřelil branku!

Střelu od modré Salfický neudržel a MICHAL DRAGOUN zblízka doklepnul puk do branky. Písek se tak velice brzy ujímá vedení. Asistence: Jan Stránský, Jiří Ferebauer.

02:20
    Písečtí jsou po vstřelené brance aktivnějším celkem na ledě, Ústečtí ale zodpovědně brání.

03:53
    Michal Dragoun je pro svůj bývalý tým zatím největší hrozbou. Nyní střílel útočník v barvách Písku z těžkého úhlu a Salfický vyrazil puk do rohu.

04:31
    Písek si zahraje přesilovou hru. Sklenička byl vyloučen za podražení.

05:45
    Lvi právě vstřelili branku!
    A hosté se prosazují v oslabení. Střelou z bezprostřední blízkosti se prosadil DAVID LUDVÍK. Asistence: Milan Mikulík.

07:16

A hosté už se dostávají do vedení. Janků našel před brankou najetého MARKA ČURILLU a ten přesnou ranou vymetl pravý růžek písecké branky. Asistence: Pavel Janků, Lukáš Handlovský.

08:12
    Domácí Stejskal přejel útočnou modrou a švihem mířil k pravé tyči, Salfický puk chytá.

08:49
    Všetečka zkoušel ohrozit ústeckou branku ranou od modré, mířil ale přiliš vysoko.

09:25
    Písečtí vybojovali vhazování před brankou soupeře. Vhazování po pravé ruce brankáře Salfického.

09:47

Brankové hody pokračují. JIŘÍ FEREBAUER dostal puk mezi kruhy a ten ranou bez přípravy prostřelil Salfického. Asistence: Jan Stránský, Michal Dragoun

11:04

Od modré čáry se prosazuje PETR HOŘAVA. Asistence: Jan Kloz, Robin Hanzl.

11:12
    Poživil nebezpečně střílel od modré čáry, jeho projektil ale nemířil mezi tyče.

11:51
    A opět součástí píseckého útoku bojujícího před Salfickým Dragoun. Písecký útočník přejel s pukem modrou čáru a na kruhu se odlodlal ke střele, Salfický puk chytá do lapačky.

12:33
    Přesilovka pro domácí. Dvě minuty za hru vysokou holí vyfasoval Diviš.

12:54

Písek rychle využívá. Střelu od modré MICHAL DRAGOUN těsně před Salfickým tečoval a puk se zastavil v brance. Asistence: David Všetečka.

12:41
    Dušan Salfický opouští branku a mezi tyče míří Zdeněk Orct.

13:07
    Hosté se drali do útoku, celá akce ale končí na modré útočné - offside.

13:57
    Písecký Kudrna se natlačil před hostující branku a doslova sestřelil ústeckého brankáře. Rozhodčí hru přerušil.

14:23
    Nahození domácí brankář raději přikryl pod rukavicí. Vhazování před brankou Písku.

14:48
    A akce u branky Ústí. Dvakrát zakončoval Bauer, hostující brankář ale oba pokusy z bezprostřední blízkosti pokryl.

15:31
    Do závaru před domácí brankou střílel od modré obránce hostů Hořava a puk skončil v klubku hráčů stojících před píseckou klecí.

16:02
    Hra nahoru dolu vynesla střelu Suji, ta však byla zblokována a skončila v síti nad brankou.

17:59

Neskutečné. Dnes již sedmá branka. RICHARD DIVIŠ dostal přesný pas z rohu kluziště a bez přípravy nasměroval puk přesně k levé tyči. Hosté opět jdou do vedení. Asistence: Juraj Majdan, Jan Alinč.

18:00
    Hrají se poslední dvě minuty první třetiny.

20:00

První třetina je uz konce. V jejím průběhu jsme viděli celkem sedm branek a střídání brankařů na obou stranách. Nejvíce vidět byl během úvodních dvaceti minut Dragoun, který dvě branky vstřelil a na další jednu přihrál. Celkově si však vedlo lépe Ústí a k první přestávce si odneslo těsné vedení 4:3. Prostřední třetina začne asi v 18:52.

20:01

21:20
    Vhazování ve středu hřiště.

22:30
    Vypadá to, že ve druhé periodě se budou obě mužstva snažit předevšvím neinkasovat.

22:53
    Přesilovka pro Písek. Za sekání jde na trestnou lavici Ondřej holomek.

23:22
    Ústí se zatím dobře brání.

24:03
    Domácí se po delší době usadili v útočném pásmu.

24:42
    Písek využívá přesilovou hru. JIŘÍ FEREBAUER tečoval puk těsně před Orctem a puk se ku překvapení všech dokutálel za brankovou čáru. Asistence: Jan Fadrný.

25:31
    Temto hry se opět začíná stupňovat.

27:46
    Holomek na modré natrefil kotouč.

29:56
    Šťouchanice před píseckou brankou. Všetečka si vyskakoval na Hanzla. Vše se nakonec obejde bez vyloučení.

30:02
    Offside ústeckého týmu ukončuje slibně založenou kombinaci hostujícího týmu v písecké třetině.

30:51
    Janků se teď šikovně obtočil kolem písecké obrany a vynutil si faul Davida Všetečky. Písecký zadák usedne za podražení.

31:12
    Hosté okamžitě vytvořili přesilovkový vzorec a od modré střílel Mikulík. Ostrá střela mířila vedle a puku se zmocnili domácí, kteří poslali puk do bezpečí.

32:21
    V úvodu hosté domácí čyřku zatlačili do obrany, v těchto chvílích se ale nedaří Ústeckým na delší chvíli udržel puk před Jágrem, případně branku domácích výrazněji ohrozit.

32:41
    Klobouček zkoušel z nápřahu překvapit brankáře domácích, ten ale na tento pokus dobře viděl a tak bez problému zasahuje.

32:51
    Všetečkův trest je u konce a Písečtí tak jsou opět kompletní.

34:25
    Nejprve se obě mužstva přetahovala o puk ta brankou Ústí a o chvíli později se hráči obou týmu zjevili v totžném postavení také za brankou Píseckých. Ani na jedné straně k výraznějšímu ohrožení brankáře nedošlo.

35:42
    Při akci hostů opustil puk plochu a vhazovat se bude ve středním pásmu.

36:50
    Handlovský se zmocnil puku k útočné třetině Ústeckých, sjel si mezi kruhy a zakončoval bekhendem, Jágr perfektně betonem vytěsnil.

37:31
    Šance na obou stranách. Nejprve dorážel před ústeckou brankou Ferebauer a mířil přímo do brankáře Orcta. Hosté okamžitě založili protiútok a prakticky sám na Jágra uháněl opět Handlovský, také tentokrát ale vyšel z celé akce jako úspěšnější domácí brankář.

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

39:42
    Písečtí drží puk na holi, druhá třetina už je jenom dohrává.

40:00

Po bouřlivé první třetině byly v té druhé oba týmy v útlumu a v druhých dvaceti minutách byla k vidění pouze jedna branka. Tu obstaral domácím Ferebauer a stav utkání je tak po čtyřiceti minutách nerozhodný. V jakém duchu se dnešní zápas ponese dále, na to si budeme muset počkat minimálně do 19:35, kdy by měla začít třetí třetina.

40:01

40:21
    David Všetečka se provinil v obraně faulem a za následné řeči navíc vyfasoval také osobní desetiminutový trest.

40:48
    Domácí Bauer ujel všem při vlastním osbalení, tváří v tvář Ocrtovi ale neuspěl.

41:39
    Hostům se tahle přesilvoka zatím příliš nedaří. Písečtí nyní dvakrát po sobě vyhodili touš ze třetiny a Jágr nemusel zatím ani jednou zasahovat.

42:21
    Písečtí jsou kompletní.

43:09
    Do útočného pásma zatáhnul puk domácí Suja, rychle o puk ale přišel.

43:30
    Přesilovka pro domácí. Zbyněk Sklenička se provinil sekáním.

43:58
    Hostující Čurilla se zmicnil puku před vlastní brankou a okamžitě puk nasměroval k Jágrovi.

45:00
    Střelu Pavla Procházky od modré tečoval před Orctem Ferebauer a puk mířil do protipohybu hostujícího brankáře, těsně ale minul levou tyč.

46:03
    Dragoun využil chyby hostující obrany a z mezikruží následně vyslal spíše propagační střelu. Bylo vidět, že byl vybídnutou šancí sám velmi překvapen.

46:38
    Hosté se hnali na branku domácích ve třech proti dvěma obráncům Písku, přechod přes útočnou modrou se Lvům ale nepodařil a přerušuje se pro offside.

47:34
    Polovysokou ranou z levé strany strany zaměstnal Jágra Mikulík. Rána švihem byla pro domácího brankáře spíše lahůdkou.

47:57
    Mikulík přejel modoru čáru dříve než jeho spoluhráči a hosté tak zaznamenali další offside.

48:19
    A ofsajdové postavení se brzy poté píská také domácím.

49:50
    Fadrný střílel z těžkého úhlu a z dorážce se následně probojoval ještě Ferebauer, zkušený Orct ale puk chytá.

50:17
    Písečtí si aktivitou před brankou soupeře vynutili faul a Kanko si půjde odpočinout naproti střídačkám.

50:43
    Ústečtí Lvi okamžitě zahravají puk mimo nebezpečí vlastní branky.

51:20
    Střela od modré v podání Výborného vytvořila před brankou Ústí obrovský závar, Orct ale opakovanému zakončení domácích hráčů úspěšně odolával.

52:17
    Tuhle přesilovku sehráli domácí velmi dobře, využití se ale nekonalo a Kanko je opět ve hře.

53:10
    Na útočný výlet se vydal obránce Písku Pavel Porcházka, proti dvěma obráncům Ústí ale neměl šanci s pukem proniknout.

54:28
    Zakázané uvolnění Písku.

54:28
    Písečtí si berou time-out.

54:46
    Hosté jako již po několikáté v dnešním utkání doplatili na špatný přechod do útočné třetiny a také nyní je pískán Lvům offside.

55:34
    A opět postavení mimo hru na straně ústeckého týmu.

56:23
    Písečtí jsou teď pod menším tlakem a nemohou dostat puk z obrany.

56:51
    Písek si zahraje v početní převaze. Dvě minuty za útočný faul vyfasoval Marek Čurilla.

57:45
    Hosté v oslabení zahrozili, když z bezprostřední blízkosti střílel Janků, puk ale trefil přímo do hrudi píseckého brankáře.

58:26
    Ústeční se v oslabení stále drží před brankou soupeře. Píseckým se nedaří vymyslet kloudnou akci.

58:51
    Hosté hrají v plném počtu.

59:00
    Hraje se poslední minuta třetí třetiny.

60:00
    Konec třetí třetiny.

Šedesát minut vítěze dnešního utkání nenašlo a na řadu tak přichází petiminutové prodloužení.

60:01

60:48
    Individuálně se zkoušel prosadit Čurilla, v plné jízdě ale těsně před zakončením nechal puk za sebou.

61:43
    Písecký Stránský se obotočil kolem Orctovy branky, k zakončení se ale neprobojoval.

62:34
    Dva hráči Ústí stáli sami proti ležícímu Jágrovi, zívající branku ale netrefili!

63:12
    Výborný se dostal ke střele, jeho rána těsně minula levou tyč.

64:00
    Poslední minuta prodloužení.

64:43
    Písečtí drží puk za vlastní brankou, dnešní zápas rozhodnou nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Samostatné nájezdy začínají.

První pojede Mikulík.

Bekhendem neuspěl.

Fadrný Orcta překonal totožnou kličkou, kterou zvolil Mikulík.

Čurilla taktéž dává. Střela mířila přesně k pravé tyči.

Také Dragoun je úspěšný bekhendem.

Kloz poslal puk vedle a Písečtí na nájezdy vítězí.

65:00

Bod navíc připisuje domácím MICHAL DRAGOUN.

Konec zápasu. (20:24:49)

Petr Košatka

Branky a nahrávky: 1. Dragoun (Stránský, Ferebauer), 10. Ferebauer (Stránský, Dragoun), 13. Dragoun (Všetečka), 25. Ferebauer (Fadrný), 65. Dragoun - 6. Ludvík (Mikulík), 8. Čurilla (Janků, Handlovský), 12. Handlovský (Kloz, Hanzl), 18. Diviš (Majdan, Alinč)

IHC Králové Písek: Pinkas (Jágr) - Procházka, Kalečík, Vráblík, Výborný, Dvořák, Všetečka - Slavík, Kellner, Polodna, Nedvěd, Luňák, Kudrna, Bauer, Suja, Dragoun, Fadrný, Stránský, Stejskal, Ferebauer.
    HC Slovan Ústí nad Labem: Salfický (Orct) - Boháč, Klobouček, Hořava, Němeček, Homolek, Poživil - Sklenička, Kanko, Kloz, Diviš, Janků, Čurilla, Mikulík, Pazourek, Alinč, Šagát, Handlovský, Hanzl, Ludvík, Majdan.

Rozhodčí: Úlehla - Čížek, Padevět