Č. Lípa – Most 1:5 (kon.) | Trutnov – Jindř. Hradec 3:4 (kon.) | Nymburk – Kutná Hora 1:2 (kon.)
Šumperk – Havířov 5:4 (kon.) | Pelhřimov – Kolín 4:7 (kon.) | Chotěboř – Lev Benešov 5:6 (kon.)
Žďár n/S – Milevsko 3:5 (kon.)
DRACI PARS ŠUMPERK
5:4 (2:1, 3:1, 0:2)
AZ Havířov
Neděle 12.12.2010, 17:002. liga skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Salith Šumperk:

Pořadí v tabulce - 1

Počet vstřelených branek - 121

Nejlepší střelec - Michal Velecký (25)

Nejužitečnější hráče v +/- - Marek Haas (+33)

Nejtrestanější hráč - Aleš Holík (72)

Nejvyšší návštěva zimního stadionu - 2295

AZ Havířov:

Pořadí v tabulce - 2

Počet vstřelených branek - 108

Nejlepší střelec - Vít Stránský a Jan Maruna (oba 12)

Nejtrestanější hráč - Martin Balčík (58)

Nejvyšší návštěva zimního stadionu - 2044

Vážení divácí ledního hokeje. Vítejte u on-line přenosu! Toto kolo by se rozhodně dalo považovat za šlágr celé ligy. Šumperský stadion se dnes poprvé pokusí oloupit o všechny tři body hosté ze Slezska - Havířov. Počítání je jednoduché. Pokud havířov vyhraje, tak se nebezpečně přiblíží Šumperku na dostřel jednoho bodu. Naopak pokud domácí nezaváhají a potvrdí roli favorita, výrazně se svému hlavnímu pronásledovateli oddálí. Na Tyršův stadion se dnes také vrátí Lukáš Daneček. Tento brankář chytající v součané době za Havířov odchytal u Draků hned dvě sezóny. Není to ovšem jediný comeback. Po svém zranění se domácím fanouškům ukáže další brankář Roman Boška.

Šumperk hrál v minulém kole ve Frýdku-Místku, a měl co splácet. Frýdek-Místek je totiž jediným týmem, který si odvezl jediný bod ze šumperského ledu. Reparát se Drakům povedl, Šumperk zvítězil 7:3 a prodloužil tak svoji sérii neprohraných zápasů v jedenácti kolech za sebou. Utkání se povedlo Adamu Červenkovi.

Poslední utkání AZ skončilo též jednoznačně. Na svém ledě přivítali Uherské Hradiště. Když se trefil ve třetí minutě Mikeš, tak by asi málokdo předpovídal konečný výsledek 12:1. AZ potvrdil výbornou formu. Divácká návštěva přesáhla útihodných 1500 diváků.

Veřme tedy, že dnešní zápas bude fair-play pro oba celky. Domácí slibují velkou návštěvu, a tak se všichni můžeme těšit, jak to dopadne.

Salith Šumperk: Štůrala (Boška) - Holík (C), Novotný, Ondráček, Sedlák, Tesařík, Drábek - Novosad, Meluzín (A), Fischer - Ambruz, Hulva (A), Brunec - Haas, Velecký, Červenka - Skoumal, Cink, Matějka

AZ Havířov: Daneček (Matoušek) - Prokop (A), Zientek, Krisl (C), Machálek, Balčík, Jindřich, Jurčík, Toman, Maruna, Najdek, Klimša, Stránský, Potočný (A), Sztefek, Pavlas, Říčka, Pechanec, Mach

Rozhodčí: Hejduk - Klouda, Křivohlavý .

00:01

00:02
    První bully dnešního zápasu vyhráli hosté.

00:38
    David klimša se pokoušel dostat do útočného pásma. Ondráček se sedlákem jej stačili včas odzbrojit.

00:51
    Sedlák nahazoval od modré a Daneček chvíli nevěděl, kde puk leží. Hosté vyhazují.

01:02
    Sztefek střílel z nebezpečné pozice na Štůralu, ten chytl kotouč do lapačky.

01:51
    Draci právě vstřelili branku!
    Domácí dávají hned v úvodu branku! ALEŠ HOLÍK se netradičně vydal do útoku a když byl u pravého mantinelu, tak z nenadání vystřelil. Tím Lukáše Danečka velmi překvapil. Asistence: Adam Červenka

02:49
    Hosté se chtěli dostat do pásma. Domácí je však opět zastavili na modré čáře.

03:28
    Je tu první vyloučení. Na trestnou lavici si odchází sednout Tomáš Brunec na 2 minuty za hákování.

03:44
    Drtil výborně zastavil pronikajícího havířovského hráče do útočného pásma, domácí vyhazují.

04:22
    Havířov právě vstřelil branku!
    Hosté však vrací úder. Svou přesilovku využívá ROBERT NAJDEK, který dostal přihrávku od Jana Maruny. Tento hostující útočník si mazácky počkal a poté zakončil z dobré pozice. Asistence: Jan Maruna

04:40
    Havířov se rychle hnal do útoku, ovšem čarový rozhodčí zastavil jejich pokus - offside.

05:20
    Draci nemohou založit útok. Nejprve špatně rozehrál Hulva, poté Ambruz.

06:11
    Tesařík splnil svoji práci na jedničku. Říčka ujížděl na Štůralu, a tak musel zasáhnout domácí bek.

07:25
    Ondráček nahazoval už před modrou - to pro Danečka nebyl vůbec žádný problém.

07:47
    Šumperk špatně rozehrál - icing. Vhazuje se po levici Tomáše Štůraly.

08:09
    Po menším tlaku Havířova se dostávají domácí ke slovu.

08:34
    Šumperk znovu odskakuje na rozdíl jedné branky. V početní výhodě jednoho muže na ledě se trefuje už druhý obránce - TOMÁŠ SEDLÁK. Domácí obránce zase překvapil střelou Lukáše Danečka, jenž nemohl nic vidět. Asistence: Adam Červenka

09:44
    Domácí opět pospíchali rychle do útoku - postavení mimo hru.

10:00
    Jakub Hulva měl před sebou pouze Lukáše Danečka, který ho krásně vychytal. Velká škoda pro domácí!

10:42
    Velecký v protiútoku provětral Danečkovy betony.

11:26
    Holík nahrával novosadovi, jenže na něho byla přihrávka moc prudká - zakázané uvolnění.

12:05
    Sztefek střílel z levého kruhu a jeho střelu se ještě pokoušel tečovat Stránský. Štůrala musí držet.

12:45
    Tomáš Sedlák roztehrál nepřesně a je z toho další zakázané uvolnění. Domácí v rozehrávce často chybují.

12:50
    Petr Prokop vyslal od modré na Štůralu nebezpečnou střelu. Domácí golman musel zasahovat betonem.

13:38
    Jan Maruna se dostal do protiútoku. Poté, co byl už v dostatečné blízkosti u Štůraly vypáli, ovšem jeho střela těsně minula domácí klec!

14:01
    Tentokrát se bude vylučovat na havířovské straně. Vyloučen Robert Machálek na 2 minutry za držení protihráče.

14:43
    Holík pálil od modré nepřesně.

15:27
    Najdek jen tak vystřelil a Štůrala mohl být rád, že se puk nestočil do jeho branky.

15:48
    Šumperku se přesilovka zatím moc nedaří.

16:14
    Další nepřesná přihrávka z hole domácích hráčů - icing.

16:26
    Robert Říčka byl ve špatné pozici ke střele, ale nakonec vystřelil aspoň bekhendem. Hosté získali pásmo.

17:20
    Za danečkovou bránou perují Hulva s Ambruzem. Zatím se jejich pokusy nedostaly ani jednou před havířovskou bránu.

18:07
    Vyloučen Martin Ambruz na 2 minuty za podražení.

18:22
    Šumperk vyhodil kotouč až k Danečkovi.

18:56
    A Meluzín i podruhé vyhazuje. Havířov se nemůže dostat do pásma.

19:27
    Z otočky pálil Maruna. Jeho střela však šla moc vysoko nad domácí bránu.

19:50
    Robert Říčka ještě v závěru zahrál na nervy domácím fanouškům, když stál dlouho před Štůralou. Domácí brankář musel vytáhnout další execelentní zákrok.

20:00

Je tedy za námi první třetina. Z pohledu domácích fanoušků poněkud úspěšná. Nejprve hned ze začátku rozjásal domácí fanoušky Holík, když překvapil Danečka střelou od mantinelu. Havířovu dlouho netrvalo vyrovnat. Robert Najdek si mazácky počkal u levé tyčky a sám zavěsil do prázdné branky. O několik minut později u to bylo opět 2:1 pro domácí. Další bek v šumperské sestavě se prosadil střelou od modré. Uvidíme, co přinese další druhá třetina.

Další třetina začne přibližně v 17:46.

20:01

20:02
    První bully druhé třetiny vyhráli domácí.

20:23
    Holík nahazoval na teč od modré, ale Novosad nedokázal změnit směr Holíkovy střely.

20:50
    Zapískán offside na domácí straně.

21:23
    Potočný střílel, ovšem jeho rána byla zblokována.

21:57
    Havířov nepřesně rozehrál - icing. Vhazuje se po pravici Lukáše Danečka.

22:27
    Velecký trefil Balčíkovy brusle, puk nakonec nedoletěl do branky, i když měli hosté docela štěstí.

23:03
    havířov bude hrát 2 minuty přesilovku. Vyloučen Martin Novotný za napadení.

23:19
    Od modré střílel Prokop, Štůrala musel zasahovat vyrážečkou.

23:34
    Hulva hledal před bránou Ambruze, ten na jeho přihrávku nedosáhl.

24:31
    Hosté drží domácí ve svém pásmu. Štůrala však nemusel ani jednou zasahovat.

25:03
    Draci hrají v plném počtu.

25:31
    ALEŠ HOLÍK ukradl sám na modré čáře kotouč a poté měl spustu času. Domácí bek zvolil střelu příklepem přímo mezi betony Danečka. Holík se tak podruhé dnes trefuje. Bez asistence.

26:02
    Červenka se chtěl dostat před Danečka. Se svým pokusem neuspěl.

26:40
    Tesařík se z ničeho nic objevil v mezikruží před Danečkem! Jeho střela minula těsně šibenici havířovské brány.

26:43
    Vyloučen Petr Prokop na 2 minuty za podražení.

27:18
    Hosté se prosazují ve svém oslabění. Domácí obraně ujel MARTIN POTOČNÝ a zakončil taktéž mezi betony Štůraly. Bez asistence.

28:28
    Jan Maruna nedokázal vyhodit, a tak mu musel přispěchat na pomoc Aleš Jurčík.

28:51
    Adam Červenka vypálil tvrdě z nájezdu na Danečka. Havířovský golman zasáhl pravým betonem.

29:40
    Novotný dobře přihrál Matějkovi. Jenže čarový rozhodčí viděl ještě někoho dříve v útočném pásmu - offside.

30:07
    Další postavení mimo hru na straně Draků.

30:25
    Vyloučen Petr Prokop na 2+10 minut za hákování a nesportovní chování.

30:32
    Tomáš Sedlák poslal jedovatou střelu od modré. Daneček podržel pro jistotu kotouč.

30:47
    Ondráček vystřelil nad.

31:09
    Šumperk teď chrlí jednu střelu za druhou na hostujícího brankáře. Dalším střílejícím byl Hulva.

31:17
    Domácí využívají svoji přesilovku. Už poněkolikáté ta střela musela vyjít. ADAM ČERVENKA dostal přihrávku z druhé od Tesaříka a netradičně vystřelil od modré. Asistence: Jan Tesařík, Michal Velecký

32:08
    Martin Balčík byl hákován a je z toho trestné střílení!

32:08
    A Tomáš Štůrala chytá! Balčík zvolil střelu nad beton, ovšem domácí golman se stačil včas přemístit.

33:01
    Matějka se ve svém nájezdu do brankoviště neprosadil.

33:58
    Brunec našel Haase, který se dostal až před Danečka. Havířovský brankář se vyznamenal dalším zákrokem.

34:54
    Vyloučen Antonín Pechanec na 2 minuty za sekání.

34:54
    Tesařík nahazoval od modré, to nebyl pro Danečka sebemenší problém.

35:23
    Jestli nebyl pro Danečka problém chytit ránu od Tesaříka, tak teď měl co dělat proti střele Holíka. Tento bek už mohl přidat hattrick, když mu v tom zabránil golman s číslem 30.

Vedle havířovské střídačky byl vysklen mantinel. Zbytek druhé třetiny bude odehrán po úpravě ledu. Zbývá nám tedy 4:06 minuty do konce druhé části.

Pojďme si připomenout tedy důležité momenty, které se staly v druhé zkrácené části hry. V 26.minutě zvyšoval na 3:1 Aleš Holík. Domácí obránce měl spoustu času na střelu, ovšem stejně nakonec zvolil střelu mezi betony. Podobná situace se opakovala za 2 minuty. Martin Potočný ujel domácí obraně a zakončil za Štůralova záda. V čase 31:17 se stal dalším úspěšným střelcem na domácí straně Adam Červenka. Těžko říct, co přinese poslední, zároveň prodloužená třetí třetina.

Hráči Šumperka už jsou na ledě. Nyní se čeká ještě na hostující hráče.

Oba týmy už jsou na ledové ploše, aproto nic nebrání k dohrání zbytku druhé třetiny.

35:59
    Matějka mohl dorazit Novotného střelu za Danečkova záda! Hostující obráncí dobře bránili a včas domácího forvarda zastavili.

36:22
    Lukáš Daneček má nějaký problém se svým betonem. Domácí diváci se zlobí kvůli zdržování hry.

36:51
    Ondráček tvrdě vystřelil, Daneček drží.

36:54
    Hned po vyhraném bully vypálil Velecký, havířovský brankář byl pozorný.

37:25
    Michal Velecký střílel těsně mimo!

37:51
    Nedorozumnění v útočném pásmu mezi domácími hráči ukončil střelou až Jan Tesařík. Daneček musí držet.

38:09
    Šumperk špatně rozehrál - icing.

38:41
    David Klimša se obtáčel kolem domácí branky. Štůrala v pohodě chytá.

38:45
    Střela Roberta Machálka byla tečována do ochranné sítě. Vhazuje se v obranném pásmu domácích.

39:18
    TOMÁŠ BRUNEC přeci jen dopravil s vypětím všech sil puk za brankovou čáru! Lukáš Daneček ještě diskutoval s rozhodčím, ovšem podle něj domácí hráč v brankovišti nestál. Asistence: Jan Tesařík

40:00
    Konec druhé třetiny.

40:01

40:02
    Začáteční bully třetí třetiny vyhráli hosté.

40:36
    Vyloučen Jan Matějka na 2 minuty za napadení Lukáše Danečka.

40:51
    Šumperk vyhazuje puk do bezpečí.

41:11
    Hra musí být přerušena, protože Michal Sztefek zlomil Radislavu Ondráčkovi hokejku.

41:18
    Síly na ledě se vyrovnají. Vyloučen hráč Havířova, Martin Balčík, na 2 minuty za hákování.

42:09
    Jan Maruna se prorval až před Štůralu, tam jej však dobře odzbrojili domácí obránci.

42:36
    Šumperk hraje v plném počtu.

43:12
    Jan Matějka nejprve vybojoval pásmo, vzápětí o něj přišel - offside.

43:20
    Havířov hraje v plném počtu.

43:50
    Novosad přihrával před bránu, kde ale nikdo nestál. Hosté zakládají protiútok.

43:55
    Ten končí na modré čáře, kde zůstává ležet i domácí obránce Jan Tesařík.

44:47
    Tomáš Drtil krásně zastavil dovoleným způsobem hostujícího útočníka.

45:10
    Meluzín chtěl vystřelit nad Danečkovu lapačku, jenže havířovský golman včas rozpoznal úmysly domácího hráče.

45:54
    Šumperk bude hrát přesilovku. Vyloučen Antonín Pechanec na 2 minuty za podražení.

46:31
    Hosté vyhazují puk až ke Štůralovi.

47:10
    A další vyhození až k domácí brance.

47:47
    Adam Červenka nahrával marku Haasovi. Jeho přihrávka byla ale moc prudká a druhý jmenovaný měl vůbec problém kotouč uklidnit.

48:13
    Havířov bude hrát 2 minuty přesilovku 5 na 4. Vyloučen Aleš Holík za krosček.

49:05
    Sedlák vyhazuje na druhou stranu ledu.

49:43
    A další vyhození, tentokrát od Tesaříka.

50:26
    Havířov se vůbec nemůže udržet v pásmu. Dalším vyhazujícím hráčem byl Tomáš Drtil.

50:13

51:17
    Štůrala vyrazil puk do hlediště a nechtěně tak trefil jednu divačku do hlavy. Snad bude v pořádku.

51:49
    Hulva pořádně zatopil havířovské obraně.

52:18
    Vyloučen Jiří Krisl na 2 minuty za držení protihráče.

52:52
    Tesařík střílel nadvakrát tvrdě od modré. Daneček pokaždé úspěšný.

53:49
    Novosad s Matějkou teď promarnili dvě obrovské šance!

54:10
    Drtil pálil mimo.

54:32
    ROBERT KRISL se dostal sám před Štůralu a měl mnoho času, co vymyslet. Nakonec zvolil objet si domácího brankáře a zakončit do prázdné brány. Asistence: Jiří Krisl

55:07
    Vyloučen Michal Sztefek na 2 minuty za držení.

55:13
    Novotný pálil od modré. Daneček úspěšně vyráží.

55:24
    David Klimša vyhazuje až ke Štůralovi.

55:46
    Opět se Novotný pokoušel zakončovat. Daneček zase úspěšný.

56:34
    Hulva si dobře udělal několik obránců, ale přihrávka na Brunce už nebyla tak dobrá.

56:50
    Haas nahrával Veleckému, který chtěl zakončit mezi Danečkovy betony.

57:23
    Novotný pálil znovu od modré.

57:46
    Čeká nás zřejmě ještě zajímavý závěr. ROBERT ŘÍČKA překvapil střelou z nájezdu Tomáše Štůralu. Domácí brankář se na sebe velmi zlobí, ovšem sám nas ebe vinu určitě brát nemůže. Asistence: Antonín Pechanec

59:13
    Velecký ujížděl na Danečka, ten si zachytal betony.

58:13
    Oddychový čas pro Havířov.

59:21
    Domácí se stále drží v útočném pásmu. Daneček tak nemůže pustit šestého hráče na led.

59:59
    Jakub Hulva trefil v poslední sekundě tyč havířovské branky!

60:00

To je pro dnešek ode mě vše. Havířov ještě stačil Šumperk v konci třetiny pořádně potrápit, ale Draci si už výhru vzít nenechali. Pěkný zbytek večera. Naschledanou. (19:33:07)

Luboš Heider

Branky a nahrávky: 2. Holík (Červenka), 9. Sedlák (Červenka), 26. Holík, 32. Červenka (Tesařík, Velecký), 40. Brunec (Tesařík) - 5. Najdek (Maruna), 28. Potočný, 55. Říčka (Krisl), 58. Říčka (Pechanec)

DRACI PARS ŠUMPERK: Štůrala (Boška) - Holík (C), Novotný, Ondráček, Sedlák, Tesařík, Drábek - Novosad, Meluzín (A), Fischer - Ambruz, Hulva (A), Brunec - Haas, Velecký, Červenka - Skoumal, Cink, Matějka

Rozhodčí: Hejduk - Klouda, Křivohlavý