Poprad – Žilina 3:1 (kon.) | Zvolen – HC Slovan 1:3 (kon.) | Martin – Banská Bystrica 5:3 (kon.)
Košice – Nitra 3:2 (po pr.) | Trenčín – Skalica 4:1 (kon.)
HK VITAR Martin
5:3 (1:2, 2:0, 2:1)
HC´ 05 Banská Bystrica
sk Úterý 04.01.2011, 17:00 • Martinské hokejové centrum • Tipos Extraliga (SR)

Videli sme pekné hokejové stretnutie, ktoré nebyť záverečnej potýčky, patrilo by určite k najkrajším v tejto sezóne. Domáci si víťazstvo plne zaslúžili. (19:16:46)

60:00

59:46
    Sýkora v súboji s Jabrockým. Ten ešte vybojoval puk pre Markoviča a v závere sme tak mohli vidieť príležitosť domácich hráčov.

59:11
    Šechný teraz vyprovokoval potýčku s Ďatelinkom a je tam aj vyzlečený dres banskobystrického hráča. Kútny dostáva dve minúty za napadnutie. Šechný dve minúty za údery. Macejka dostáva dve minúty za údery.

58:59
    Tománek a Kolba teraz zamestnávajú brankára domácich. Ten má plné ruky práce.

58:32
    Krásny zákrok Dzubinu, ktorý dokázal pritiahnuť puk do svojej lapačky. Banská Bystrica získava len výhodu vhadzovania v útočnom pásme.

57:56
    Vylúčenie na strane Banskej Bystrice. Cebák dostáva osobný desaťminútový trest za nešportové správanie.

57:50
    Domácim sa podarilo vyhodiť puk. Domáce tribúny okamžite na nohách.

57:29
    Oddychový čas hostí. Banská Bystrica si zobrala oddychový čas.

57:29
    Ďalšie vylúčenie na strane Martina. Hriňa dostáva dve minúty za krosček.

57:15
    Sýkora pred bránkou. Puk sa k nemu ešte nedostal, Cuník však strieľa vzápätí z prvej a chýbalo veľmi málo.

56:53
    Vylúčenie na strane Martina. Ďatelinka dostáva dve minúty za hru so zdvihnutou hokejkou.

54:56
    Cebákova strela. Dzubina ešte stihol vyraziť, vzápätí sa do šance dostal ešte Sýkora.

54:22
    Tománek ťažko odstaviteľný od puku. Vypýtal si faul od Klepáča, ktorý dostáva dve minúty za sekanie.

53:09
    Hriňa sa nemohol pustiť na útočný výlet. Skúšal to ešte vzápätí Beran a Šimovič puk podržal.

52:31
    Tománek sa mohol rútiť sám na brankára. Novotný ale výborne zasiahol.

51:46
    Súboje pokračujú ďalej. Viac ich je ale teraz pred bránkou hostí.

50:54
    Martin pri chuti. Važan však nemal komu prihrávať.

50:09
    Martin dal gól! Macejka nezištne prihrával voľnému Klepáčovi, ktorý sa spolu so svojim spoluhráčom rozbehli proti Šimonovičovi. Ten už nemal šancu zasiahnuť. Asistencie Macejka a Markovič.

49:01
    Banská Bystrica už v tejto sezóne inkasovala sto gólov. Z nich štyri v tomto zápase s Martinom.

Daniel Modrovský

Branky a nahrávky: 13. Važan (Themár, Drgoň), 21. Jabrocký (Beran), 29. Važan (Themár, Ďatelinka), 49. Macejka (Markovič, Galamboš), 51. Klepáč (Macejka, Markovič) - 9. Sýkora (Tománek, Cebák), 11. Rumpel (Kútny, Kolba), 41. Hudec (Tománek, Cebák)

HK VITAR Martin: Dzubina (Mišovec) - Novotný, Ďatelinka - Klepáč, Drgoň - Velebný, Hriňa - Brcko - Uram, Beran, Jabrocký - Markovič, Murček, Macejka - Themár, Galamboš, Važan - Zeliska
    HC´ 05 Banská Bystrica: Šimonovič (Fedor) - Cebák, Cuník - Birko, Kubka - Kolba, Bambúch - Vantroba, Vizváry - Tománek, Hudec, Sýkora - Paľov, Heizer, Hlinka - Rumpel, Šechný, Kútny - Vartovník, Petro, Hamrák

Rozhodčí: Baluška - Bundil, Stano, Grúň