Řisuty – Č. Lípa 6:4 (kon.) | Klášterec nO – Jablonec n/N 5:3 (kon.) | Sokolov – Děčín 3:4 (po pr.)
Lev Benešov – Žďár n/S 4:3 (kon.) | Břeclav – Uničov 11:0 (kon.) | Karviná (Baník) – Šumperk 5:3 (kon.)
Přerov – Uh. Hradiště 8:4 (kon.) | SHK Hodonín – Val. Meziříčí 2:3 (po s.n.) | Most – Klatovy 7:1 (kon.)
Kobra – Roudnice 1:4 (kon.) | Nový Jičín – Havířov 6:2 (kon.)
po s.n.
SHK Drtiči Hodonín
2:3 (0:0,2:2, 0:0)
HC Bobři Valašské Meziříčí
Sobota 08.01.2011, 17:002. liga skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Dobrý den, vítám Vás při sledování dalšího online přenosu z hodonínského zimního stadionu. Dnešním soupeřem Drtičů bude celek z Valašského Meziříčí.

Čeká nás souboj týmů, které se v loňské sezoně střetly ve finále východní druholigové skupiny. Finálová série vyzněla vítězně pro Valašské Meziříčí. Oba týmy však v této sezoně potkal výkonnostní pokles. Hodonín je na 8. příčce se ziskem 45 bodů, Bobrům stačí 36 bodů na 9. místo.

Na hodonínském ledě se poprvé představí trojice nových posil domácího týmu, z nichž však 2 hráči jsou domácím fanouškům dobře známí. Prvním hráčem je dvaadvacetiletý obránce Jiří Šindelář, který naposledy působil ve druholigovém italském SV Kaltern. Další 2 noví hráči jsou útočníci. Prvním z nich je pětadvacetiletý Roman Barták. Tým doplnil i sedmatřicetiletý veterán David Bauer, který pamatuje hodonínské prvoligové časy v dresu Baníku Hodonín.

Další novinkou v domácím klubu je to, že hlavní trenér Drtičů Svatopluk Číhal bude působit coby asistent Ladislava Lubiny na lavičce Komety Brno. Post hlavního trenéra Drtičů ale neopouští a na lavičce Hodonína bude působit dál.

SHK Hodonín: Peksa(Rajčák) - Pokorný, Podešva, Šindelář, Komárek, Miklík, Salajka, Beňa - Hoza, Rehuš, Vaškovič, Korotvička, Špok, Jurásek, Tomášek, Bauer, Peš, Zelinka, Barták, Penák

HC Bobři Valašské Meziříčí: Krumpoch(Mocek) - Blažek, Bokroš, Musil, Martiník, Matějný, Bacul L., Varga Miroslav, Palik, Růčka, Tatarčík, Varga Martin, Varga David, Dvořák, Vašut, Winchester, Matuštík, Bacul R., Balga

Rozhodčí: .

00:01

0:09
    Hned na úvod zakázané uvolnění Drtičů.

0:22
    V obrovské šanci byl Salajka! Stál sám před Krumpochem, ten jej však vychytal.

1:15
    V první útočné akci také hosté, ale nic z toho nebylo a Drtiči pádí s pukem na druhou stranu.

1:35
    Komárek pálil od modré, ale byl pod tlakem a proto střela nebyla příliš nebezpečná.

2:00
    Tentokrát velká šance hostů. Po přečíslení byl Tatarčík sám před Peksou. Domácí gólman si blafák pohlídal.

2:29
    Icing hostů.

3:05
    Domácí jsou lehce aktivnějším celkem, ale hostující obrana zatím pracuje dobře.

3:19
    Lukáš Bokroš přejel útočnou modrou a zpoza obránce se pokusil překvapit Peksu, ten byl pozorný.

3:38
    Vaškovič výborně převzal puk u levého mantinelu a přejel si na střed s následnou střelou. Krumpoch kryje.

4:20
    Pokorný si sjel před branku, kam adresoval přihrávku Vaškovič. Střela však nebyla přesná.

4:57
    Hraje se ve velmi dobrém tempu a akce střídá akci.

5:18
    Z kruhu nebezpečně pálil Špok, trefil však Krumpocha.

5:39
    Hosté vyráželi do protiútoku, ale zastavil je ofsajd.

6:12
    Domácí dobře podrželi puk v rohu, pak přihrávka na modrou odkud pálil Salajka. Mimo.

7:00
    Plynulý hokej přerušilo zakázané uvolnění domácího celku.

7:09
    Šance na straně hostů. Střelu od modré vyrazil Peksa nad sebe, puk spadl do brankoviště, odkud se ho nakonec obráncům podařilo dostat pryč.

8:18
    Drtiči dobře napadli rozehrávajícího hostujícího hráče za brankou a vznikla z toho dobrá příležitost, Salajku však brankář vychytal.

9:20
    Zakázané uvolnění na straně hostů.

9:48
    Nepřesná přihrávka v podání Korotvičky znamená další icing.

10:21
    Drtiči se dlouho drželi v útočném pásmu, ale střela z toho nevzešla.

11:04
    Vhazování před Krumpochem.

11:59
    První přesilovku utkání si zahrají domácí. Hostující Blažek vyloučen na 2 minuty za sekání.

12:14
    Nepřesná přihrávka na Komárka na modrou čáru znamená ofsajd.

13:00
    Domácím se přesi lovka nedaří, hosté se výborně brání.

13:59

14:38
    Vhazovat se bude před Krumpochem.

15:03
    Ze skrumáže se pokusil ohrozit Krumpocha Špok, ale střela nebyla důrazná.

16:46
    Vyloučen hostující Lukáš Bacul na 2 minuty za hrubost.

17:23
    Střela od modré, před brankou clonil Korotvička, ale Krumpoch zatím chytá velmi dobře.

17:59
    Domácí si zahrají 47 vteřin v pěti proti třem. Vyloučen hostující Bokroš na 2 minuty za podražení.

18:46
    5/4

19:19
    Krumpoch si pohlídal další střelu od modré.

19:59

20:00

20:01

20:14
    Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
    Dobrý začátek druhé třetiny pro hosty. DAVID VARGA se prodral před Peksu a protlačil pod ním puk do branky. Asistence: Bacul L., Bacul R.

21:09
    Vyloučen domácí Barták na 2 minuty za vražení.

23:09
    Domácí v plném počtu. Hosté však předvedli velmi dobrou přesilovku a Peksa měl hodně práce.

24:10
    Hostům vedoucí branka velmi pomohla a momentálně jsou lepším celkem na ledě.

25:39
    Hra se přelévá ze strany na stranu a stále si udržuje dobré tempo.

27:00
    Salajka to zkusil od modré, střela byla ztečována do ochranné sítě.

27:46
    Další střela tečována do ochranné sítě, tentokrát do té za brankou Peksy.

28:40
    Hostující tým potrestán 2 minutami za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Varga David.

29:18
    Zdeněk Jurásek najížděl do útočného pásma středem, naznačil přihrávku a obrana se rozestoupila. Jurásek byl sám před Krompochem, ale střelu do šibenice brankář výborným zákrokem pokryl.

30:40

31:15
    Puk vyletěl ze hřiště, vhazovat se bude ve středním pásmu.

32:12
    Miklík namazal hostujícímu útočníkovi, ale střelu z kruhu Peksa pokryl.

32:29

33:53
    Přečíslení hosté vyřešili dobře a domácím zřejmě pomohlo břevno!

34:40
    Hosté navyšují vedení. Po přihrávce Bacula se trefil DAVID VARGA. Asistence: Bacul L., Vašut.

35:33
    Vyloučen hostující Winchester na 2 minuty za podražení.

36:13
    Drtiči právě vstřelili branku!
    Drtiči se dočkali snížení. Vaškovič našel mezi kruhy najetého LUKÁŠE KOMÁRKA, ten vypálil. Krumpoch si sice na puk sáhl, ale ten přesto zapadl do sítě. Asistence: Vaškovič, Barták.

37:54
    Vyloučen domácí Miklík za pád pod nohy.

38:59
    Dvě velmi slibné šance Bobrů, ale střely nebyly přesné.

39:39
    Tak taková branka, jakou jsme teď viděli, se jen tak nevidí. Domácí vyhodili kotouč do rohu za Krumpocha, kam zamířil domácí Korotvička, hostující obránce a brankář Krumpoch. Došlo k několika soubojům, v jejichž důsledku skončil Krumpoch dvakrát na ledě, ale rozhodčí zákroky posoudil jako dovolené. Korotvička nakonec puk vybojoval a poslal před branku, odkud jej poslal do opuštěné klece JOZEF SALAJKA. Hostující gólman se poté velmi rozčiloval, ale rozhodčí zákroky jako fauly neposoudil. Asistence: Korotvička.

40:00

40:01

40:34
    Zakázané uvolnění domácích.

40:35
    Dnešní utkání sleduje pěkná návštěva 1350 diváků.

41:28
    Hosté nahazovali od modré, ale Peksa dobře viděl.

42:34
    Pěkně nazazoval Hoza, ale puk před Krumpochem nebyl tečován a neškodně proletěl do rohu.

43:40
    Po střele z mezikruží puk prošel Peksovi pod betonem a jen o centimetry minul levou tyč.

45:14
    Přesto, že si Barták na modré čáře dával dobrý pozor, rozhodčí k nevoli domácích fanoušků odpískal ofsajd.

47:25
    Na ledě se teď odehrává spíše boj o puk a brankáři jsou bez práce.

48:14
    Hostující tým potrestán 2 minutami za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Varga Miroslav.

49:33
    Komárek to zkusil od modré, puk tečován do ochranné sítě.

50:14

50:41
    Drtiči pokračovali v tlaku z přesilovky a Krumpoch měl dost práce. Vhazovat se bude v pásmu hostů.

51:25

52:30
    Jurásek dostal puk do mezikruží a vystřelil, Krumpoch předvedl další jistý zákrok.

53:51
    Brejk hosté zakončili střelou, Peksa kryje.

55:32
    Vhazování ve středním pásmu.

59:00
    Komárek vypálil od modré, Krompoch puk chytil, ale dlouho nevěděl, kde má puk. Ten nakonec skončil mimo branku.

60:00

60 minut hry o vítězi utkání nerozhodlo, po krátké přestávce tak bude následovat prodloužení.

60:01

60:07

61:03
    Puk zasáhl hostujícího hráče na střídačce, buly ve středním pásmu.

63:00
    Marek Peksa teď výborným zákrokem zachránil Hodonín.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani prodloužení o držiteli druhého bodu nerozhodlo. Na řadu tak přijdou samostatné nájezdy.

Václav Urubek

Branky a nahrávky: 37. Komárek (Vaškovič, Barták), 40. Salajka (Korotvička) - 21. Varga D. (Bacul L., Bacul R.), 35. Varga D. (Bacul L., Vašut)

SHK Drtiči Hodonín: Peksa(Rajčák) - Pokorný, Podešva, Šindelář, Komárek, Miklík, Salajka, Beňa - Hoza, Rehuš, Vaškovič, Korotvička, Špok, Jurásek, Tomášek, Bauer, Peš, Zelinka, Barták, Penák