HC Dynamo Pardubice
Čtvrtek 13.01.2011, 18:10 • TESLA ARENA • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý čtvrteční podvečer všem příznívcům hokeje, obzvlášť pak fanouškům Sparty a Pardubic. Poslední střetnutí této sezóny mezi těmito mužstvy se kvapem blíží a oba celky potřebují bodovat.

Sparta po Silvestru ještě nevyhrála. Východočeši zase nahání pátý Zlín a každá ztráta bodů je v tomto závodě můžýe přijít draho.

HC Sparta Praha: Pöpperle - O'Brien, Gulaši, Hanzlík, Vykoukal, Philipp, Macholda - Broš, Žálčík, Výborný, Hromas, Karpov, Husák, Luňák, Kratěna, Koreis, Bartánus, Kafka, Ton

HC Eaton Pardubice: Růžička - Kaberle F., Kočí, Mezei, Kolář J., Jillson, Nakládal - Špirko, Bartek, Starý, Píša, Pineault, Koukal, Buchtele, Kolář J., Rákos, Radil, Nahodil, Zohorna, Kousal, Somík

Rozhodčí: Fraňo, Mikula - Bádal, Kalivoda.

Oba soupeři už jsou na ledě, od úvodního buly nás dělí jen vteřinky.

00:01

20:00

0:29
    Sparťanská prudská přihrávka nenašla adresáta a to znamená zakzázané uvolnění.

1:02
    Hanzlík se snaží dostat puk do třetiny hosstů

1:17
    Což se mu povedlo a hned z toho byl závar před Růžičkou.

1:40
    Icing tentokrát hostujícího mužstva.

2:19
    Ani Hromas s Tonem nevymysleli v útočné třetině nic kloudného a odcházejí střídat.

2:44
    Na druhé straně Koukal pálil z úhlu. Mimo.

3:14
    Václav Kočí zakončil kombinaci Pardubic střelou od modré. Pöpperle jí bezproblémů vystěsnil.

3:58
    Koreisův beckhand končí jen na boční síti.

4:26
    Phillip se dostal k puku, měl to ideálně do jízdy. Střela mu však příliš nesedla.

4:50
    Hromas mezi kruhy měl dobrou šanci, ani jeho pokus však Růžičkovi nenadělal moc problémů.

5:48
    Po sérii zakázaných uvolnění a offsidech se puk vrací do útočné třetiny domácích.

6:06
    Smoleňák se prodral do pásma, tam ale přišel o puk.

6:51
    Ton nic nevýmýšlel a napálil kotouč na Růžičku, Ten jeho pumelici skryl ve výstroji.

7:08
    Pardubice se neprotlačili do pásma a jejich snaha končí zakázaným uvolněním.

7:42
    Jako by se s icingy roztrhl pytel. V krátkém sledu je tu další, opět pardubické.

8:12
    Po Kolářově nahrávce páli z první Pineault. Pöpperle neměl problém.

8:47
    Po skrumáži před spaqrťanskou svatyní se ještě odehrála krátká strkanice mezi Koreisem a jedním z Východočechů. Vše si vyříkali bez pěstí.

9:31
    Vykoukal nedokázal prudkým pasem oslovit Kafku. Zakázané uvolnění.

9:47
    Radil a Buchtele teď pořádně zavařili sparťanské obraně. Vše končí posunutou klecí domácích.

9:47
    A také faulem Jiřího Vykoukala (SPA), který si půjde sednout za nedovolené bránění.

10:22
    Byť s problémy, přesto se sparťané zvládají zatím osvobozovat.

11:14
    Ještě půl minuty zbývá Pardubickým do konce přesilovky. Paradoxně největší šanci měl teď sparťan Ton, který utekl a jen o vlásek minul.

12:18
    Radilova střela byla přizvednuta některou ze sparťanských hokejek.

14:45
    Macholda rozherává další sparťanskou akci.

15:15
    Kaberleovo nahození končí u Hanzlíka.

16:01
    Tohle musí sudí ohodnotit dvěma minutami. Sparťané si zahrají první přesilovku, za hákování pyká Bartek (PCE).

16:21
    Bartánus i v tísni pálil nebezpečně, Růžička si však poradil, střela neměla razanci.

17:00
    Bartánus znovu v akci, jeho přihrávka jen prosvištěla brankovištěm,

17:08
    Fanoušci reagují pískotem, sudí je však neoblomný. Bere Spartě druhou polovinu přesilovky, domácí hráli v šesti. Trest odpyká Petr Kafka (SPA).

18:01
    Eaton je v pěti a má minutu přesilovky.

18:35
    Východočechům se nedaří přechod přes modrou, Sparta se zatím bez obtíží brání.

19:08
    A zkrácené přesilovce se ubrání.

19:31
    Špirko nebezpečně dotíral před Pöpperlem.

19:46
    Mezei se odhodlal k přízemní střele.

20:00

Nic víc už se ale v úvodní dvacetiminutovce nepřihodí. Žádný z týmů si nevytvořil vyloženou příležitost a výsledek tomu odpovídá. Brankáři se v tomto dějství příliš nenadřeli, Tomáš Pöpperle zasahoval jen čtyřikrát. Druhá třetina snad přinese víc napětí. Začne zhruba v 19:03.

Tomáš Pöpperle: 4
    Martin Růžička: 9

20:01

20:48
    První pardubický útok pozlobil sparťanskou obranu.

21:11
    A špatně si nevede ani ten druhý, donutil Spartu vyhodit přes všechny čáry.

21:53
    Nahodil podnikl zajímavý výpad, jenomže ztroskotal na sparťanských zadácích.

22:34
    Třetí sparťanská lajna přimáčkla Východočechy v pásmu. Vše skončilo možná trochu unáhlenou střelou Smoleňáka.

23:35
    Píša napřáhl a jeho dělovka jen o kousek minula Pöpperleovu klec.

24:25
    Jan Kolář ujel obraně domácích, ale mířil mimo.

25:29
    Buchtele a spol. teď dávají sparťanské obraně pěkně zabrat. Kolář pálil nepřesně.

26:34
    Trenéři vpustili do hry i čtvrtou sparťanskou lajnu plnou mladíků a hned z toho bylo pořádné drama před Růžičkou.

27:06
    Tahle akce zaváněla gólem! Bartek poslal puk napříč brankovištěm a kdyby Somíkovi nepřeskočil čepel, byl by tu první gól.

27:56
    Zahanbit se však nechce nechat ani elitní útok Sparty. Výborný se natlačil před Růžičku, ten si s ním však poradil.

28:06
    Několik ostrých šrámů v tlačenici před brankou nejspíš utržil Jakub Nakládal. Za pomoci spoluhráčů se doklouzal na střídačku.

28:06
    Tentýž hráč však od sudích ob obdržel dvouminutový trest. Odpyká ho Hradil.

28:58
    Obrovský tlak Sparty sice nekončí gólem, ale moc k tomu nechybělo. Druhou minutu přesilovky bude útočit první sparťanský útok.

29:23
    Vykoukalovu chybu na modré mohl potrestat Rákos, Pöpperle ale jeho pokus zpacifikoval.

30:14
    Jan Starý vystihl rozehrávku domácích, svojí střelou ale jen vyprášil Pöpperleovu výstroj.

30:49
    Výborný to zkusil z úhlu.

31:31
    Další Výborného pokus, ani tentokrát však neměl gólové parametry.

31:56
    Hra se zrychlila a přelévá se ze strany na stranu, což musí potěšit oko každého diváka. Bartek se teď zkoušel proklestit obranou, Pöpperle mu však odpálil kotouč dřív než jej dosprintoval.

32:45
    Bartek v další šanci, Pöpperle kryje.

32:58
    Polovina hry za námi a stále bez branek. Změnit se to pokoušel Špirko, ale neuspěl.

33:49
    Pardubice podnikají další útok, jenomže se jim nedaří přejít úspěšně přes modrou.

34:33
    Rákos se po zmatku v obraně Sparty dostal ke střele, která by mohla být nebezpečná, kdyby mu byla víc sedla.

34:53
    Za hákování pyká Petr Kafka (SPA).

35:31
    Petr Ton vymaňuje Spartu dočasně z přesilovkového sevření.

36:36
    Sparta v plném počtu, do útoku se žene Hanzlík.

37:39
    Po icingu Pardubic se Sparta udrží v útočné třetině.

38:51
    Sparta právě vstřelila branku!
    Lukáš Luňák se dostal po přihráce Philippa až do prostoru mezi kruhy, odkud zamířil přesně.

39:16
    Somík jasně podrazil unikjajícího sparťana a odchází za to pykat.

40:00

Už to vypadalo, že ani ve druhém dějství se diváci gólu nedočkají ale opak je pravdou. Lukáš Luňák zařídil Spartě vedení a jestli jej domácí udrží, zvýší nebo o něj přijdou se rozhodne v posledním dějství hry, které začíná v 19:56.

Ani minulý střet těchto mužstev tady v TESLA ARENĚ nebyl na góly příliš bohatý. V základní hrací době tehdy padly dva a vše končilo až v nájezdech, kde si Sparta zajistila i druhý bod.

Martin Růžička: 11
    Tomáš Pöpperle: 8

40:01

40:41
    Sparťanům ještě zbývá dohrát přesilovku, která jim v těchto chvílích končí.

41:43
    Bratánus vypálil z otočky, Růžička na střelu viděl a nemá s ní problém.

42:26
    Pardubice držely dlouho pásmo. Teď jen tak tak že neprošla přihrávka Hanzlíka na Broše.

43:37
    Puk končí v moci Pöpperleho.

43:55
    Bartánus je dnes při chuti, tohle je už jeho několikátý střelecký pokus. Zatím si však neseřídil mířidla ideálně.

44:58
    Pöpperle odrazil betonem puk do rohu.

45:19
    Nakládal leží znovu pochroumán na ledě a ne svojí vinou. Rozhodčí váhal, ale nakonec bude na sparťanské straně sahat po dvouminutovém trestu.

45:20
    Lukáš Žálčík byl podle sudího tím hříšníkem a odchází na dvě minuty pkyat.

45:37
    Pěkná přesilovková akce na jeden dotek končí střelou Somíka z úhlu, Pöpperle chytá.

45:55
    A Sparta se za mohutného jáswotu diváků vymaňuje ze sevření.

46:38
    Ale ne nadlouho, Somík znovu na křídle číhal na přihrávku. Přišla, ale naposlední chvíli jí zbrzdil Koreis.

47:03
    Od modré čáry prší na Pöpperleho jedna bomba za druhou, jen málokterá si však najde cestu až k němu. Jako třeba teď ta z hokejky Aleše Píšy.

48:29
    Gulaši vypálil ze středního pásma.

49:10
    Po jedovaté střele Bucheteleho Pöpperle na poslední chvíli vymrštil beton a celou šanci zhatil.

50:16
    Koreisova střela zblokována nad bránu.

50:56
    Pineault pálil po zmatcích před Pöpperlem.

51:32
    Bartek ujel ale nevystřelil přesně a tak se na druhé straně může pokusit Ton o ránu.

52:19
    Hanzlík při pokusu nahodit z vnitřku svého pásma zlomil hokejku, Východočeši ale jeho chybu nedokázali zužitkovat ani přetavit v cokoli nebezpečného.

53:25
    Pöpperle nahodil jen na nohy Bucheteleho, ten byl však v moc ostrém úhlu než aby trefil odkrytou klec.

53:54
    Hokejka Branislava Mezie se ocitla nedovoleně vysoko, Sparta bude hrát přesilovku.

54:15
    Bartánus byl natlačen na Růžičku, sudí přerušil hru.

54:41
    Minuta přesilovky je pryč a Sparta si s dobře poskládanou obranou hostí neví moc rady.

55:30
    Luňák se zkoušel uvolnit podobně jako při svém prvním gólu, tentokrát mu však věnovala pardubický obrana daleko víc péče.

56:00
    Hosté už jsou v plné síle.

57:08
    Pardubice jsou v útočném pásmu, zatím se jim však nedaří proasdit se.

57:27
    Pardubičtí trenéři si vyžádali time out.

57:35
    A pardubický gólman zůstal naq lavičce.

57:47
    Dvacetiletý Lukáš Luňák je strůjcem i druhé branky. Tentokrát měl situaci značně usnadněnou prádznou východočeskou klecí.

58:21
    Tímhle vyloučením je o osudu Pardubic zřejmě definitivně rozhodnuto. Pykat odchází Branislav Mezei.

58:45
    Už ani ne minuta a půl dělí Spartu od zisku prvních tří bodů v roce 2011. Domácí to vědí a byť mají přesilovku, nikam se nehrnou.

60:00

A je to jasné, Sparta má v kapse první tři body v novém roce. Sparťanští diváci si na ně počkali ve stoje. Jasný muž utkání je mladík Lukáš Luňák, který dnes vsítil oba dva sparťanské góly.

Z TESLA ARENY je to prozatím vše, přeji příjemný zbytek večera a budu se těšit za týden při derby.