Poprad – Zvolen 6:1 (kon.) | Martin – Nitra 3:4 (po s.n.) | Trenčín – Žilina 3:0 (kon.)
Skalica – Košice 3:4 (kon.) | Banská Bystrica – HC Slovan 4:1 (kon.)
po s.n.
HK VITAR Martin
3:4 (1:1, 1:1, 1:1)
HK Nitra
sk Neděle 16.01.2011, 17:00 • Martinské hokejové centrum • Tipos Extraliga (SR)

Úvodné zostavy:

MHC Mountfield (Martin): Dzubina (Mišovec) - Novotný, Ďatelinka - Klepáč, Drgoň - Velebný, Hriňa - Brcko - Uram, Beran, Jabrocký - Markovič, Galamboš, Macejka - Themár, Murček, Važan - Appel, Zeliska

HK Nitra: Laco (Čiliak) - Fabian, Rais - Gabriš, Hlavačka - Novák, Polák - Ďurák - Špilár, Štefanka, Ručkay - Čaládi, Slovák, Saliji Samir - Korhoň, Chrenko Tomáš - Štumpf, Uhnák, Podstavek

Rozhodca: Kubuš - Rovenský, V. Snášel, J. Marušin.

71 stretnutie čaká na dnešných súperov. V doterajších sa 36-krát radoval z víťazstva Martin, 14-krát sa zrodila remíza a 20-krát zvíťazila Nitra. Momentálne siedmy Martin a ôsmu Nitru delí od seba iba šesť bodov. Môžeme sa tak tešiť na zaujímavé hokejové stretnutie.

V tíme hostí vyškrtnutí na poslednú chvíľu obranca König a útočník Hrnka. Do zostavy domácich sa vrátil útočník Murček, ktorý má ale vzápätí namierené do tímu Orange 20. Zatiaľ v zostave domácich nefigurujú mladíci Martin Obuch, Martin Sobota a Peter Šišovský.

Do Martina cestuje dnes aj skupina fanúšikov Nitry. Už sme sa s niektorými z nich mali možnosť porozprávať. Podľa slov niektorých z nich by ich malo do Martina prísť približne 50.

Nitra sa vďaka poslednému víťazstvu dostala na ôsmu priečku zaručujúcu play-off. Domáci si naopak v posledných dvoch zápasoch zaknihovali len dva body, a to v zápasoch proti Košiciam a proti Žiline.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

0:21
    Martin okamžite cez Berana hľadá vpredu Jabrockého. Domáci sa chceli dostať aj k prvej strele, výborne tam zapracoval Špilár.

0:48
    Novák sa prebíjal cez pravú stranu. Ďaleko sa ale nedostal.

1:24
    Saliji vyhral buly. Puk však skončil v rohu klziska a domáci ho tak môžu vyviesť do stredného pásma.

1:48
    Martin dal gól! Murčekom vybojovaný puk, ktorý sa dostal na hokejku Važana. Ten z prvej strieľal, vyzeralo to ešte na teč, puk sa ale napokon dostal za Lacov chrbát.

2:40
    Prihrávka na Galamboša. Ten posúval na Markoviča, ktorý ale nezavinene padá v pásme.

2:41
    Vylúčenie na strane Nitry. Polák dostáva dve minúty za hákovanie.

3:21
    Špilár vyhadzuje puk po prvej šanci domáceho tímu. Ten končí až pri bránke domáceho tímu.

3:45
    Novotný teraz v pozícii útočníka prešiel obranným pásmom súpera. Bol vytlačený do rohu klziska a hostia mohli následne zaútočiť Podstavekom.

4:24
    Špilár si nerozumel so spoluhráčmi. Rovnako tak ale ani domáci hráči.

5:11
    Špilár mieša puk v útočnom pásme. Zasahovať musel i Dzubina a domáci majú problémy s vyhodením puku.

5:34
    Zle vyhodený puk, ktorý sa dostal až na hokejku Uhnáka. Domáci mali teraz šťastie.

6:22
    Na opačnej strane útok domáceho tímu. Zakončoval Macejka, Laco sa vyznamenal.

6:47
    Novák osamotený vzadu. Hostia naopak v útočnom postavení a Čaládi pekne namieril.

7:16
    Strelecký pokus Urama. Domáce tribúny tlieskajú akcii domáceho tímu.

7:56
    Pekná akcia Štefanku, prebil sa cez dvoch obrancov. Ešte strela Ďuráka.

8:32
    Galamboš sa teraz cez Ďuráka nedostal. Skončil na ľadovej ploche.

9:10
    Ďatelinka teraz nepustil dopredu Chrenka. Hostia v týchto chvíľach mimoriadne aktívni.

9:43
    Hriňa si poradil s Chrenkom. Domáci okamžite cez Murčeka hľadajú cestu do útočného pásma.

10:28
    Markovič sa presadil aj spoza obrancu. Strela smerovala vedľa ľavej žŕdky.

10:49
    Čaládiho prienik zastavený rozhodcami. Tí posúvajú hru do obranného pásma Nitry.

11:23
    Beranom posunutá prihrávka na Urama. Strela do Laca.

11:48
    Nitra dala gól! Štefanka našiel pred bránkou zabudnutého Ručkaya, ktorý na druhý pokus prekonal Dzubinu. Asistencie Štefanka a Špilár.

12:35
    Vylúčenie na strane Nitry. Gábriš dostáva dve minúty za hákovanie.

13:04
    Ďatelinkova tvrdá strela priamo do priestoru kde bol brankár. Domáci počítali so zakrytým výhľadom. Strela bola ale príliš priama.

13:34
    Uram hľadal pri ľavej žŕdke stojaceho Berana. Jeho teč mu ale znemožnil jeden z obrancov Nitry, pravdepodobne Novák.

13:41
    Ďalší pokus. Tentoraz to bol Jabrocký.

14:46
    Hostia sa ubránili aj druhej presilovej hre Martina. Teraz sa ale bude vylučovať na strane Martina. Važan dostáva dve minúty za nedovolené bránenie v hre.

15:01
    Prihrávka pred bránku, kde sa puk snažil zasunúť Uhnák. Teraz ale Beran výborne znemožnil hosťujúcim hráčom rozohrať, ktorí stratili niekoľko sekúnd z presilovej hry.

15:44
    Opäť Štefanka. Jeho aktivita druhý gól nepriniesla a domáci môžu následne vyhodiť puk.

16:44
    Zle vyhodený puk zo strany domácich. Korhoň sa k nemu poslepu dostal, prihral na Čaládiho. Ešte tam bol Štefanka a nemuselo to pre domácich dopadnúť dobre.

17:23
    Domáci hráči sa teraz dožadovali gólu. Puk už bol zásluhou Jabrockého na bránkovej čiare. Pre zakrytý výhľad sme ale nevideli či bol celým objemom za bránkovou čiarou.

17:58
    Štumpf a oblúčik ponad Dzubinu. Následne ešte pokus Podstaveka.

18:31
    Uram spoza Hlavačku. Ešte tam číhal Važan.

18:54
    Themár vypichol puk hosťujúcim hráčom. Ten končí pred ich brankárom.

19:26
    Markovič individuálne cez stredné pásmo. Následne Themár spálil vyloženú šancu.

19:56
    Ďatelinka zachytil puk na stredovej čiare. Už ale nestihne poslať spoluhráčov do protiútoku.

20:00
    Prvá tretina skončila.

Úvodná tretina priniesla vzrušenie na oboch stranách. Do vedenia sa dostali domáci hráči, hostia si ale svojou aktivitou vybojovali nerozhodný stav.

V prestávke vyplnenej súťažou o novú kosačku sme medzitým videli prvého víťaza, ktorý vďaka presnému zásahu nebude mať na jar problém s kosením trávy. O malú chvíľku sa nám zároveň začne druhá tretina zápasu medzi Mountfieldom a Nitrou.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:07
    Už po niekoľkých sekundách hry leží na ľadovej ploche Beran a vylučovať sa bude na strane Nitry. Štefanka dostáva dve minúty za podrazenie.

20:53
    Beran vyráža po ľavej strane. Pred bránkou výborne cloní Korhoň a Jabrocký takisto nemôže zakončiť.

21:08
    Práve Korhoň sa vzápätí dostal do úniku a domáci mali plné ruky práce s jeho ubránením. Hra sa tak až po dlhšej chvíli vracia pred Laca.

21:40
    Klepáčova prihrávka na Drgoňa. Tvrdá strela do priestoru, kde bol brankár.

22:31
    Špilár sa teraz pozerá na hlavného rozhodcu. Hostia sa však musia vrátiť do obranného pásma, kde je už Macejka s Klepáčom.

22:52
    Klepáčova strela po ktorej Laco stratil helmu a hra sa tak musí prerušiť. Domáce tribúny okamžite pískajú.

23:08
    Vylúčenie na strane Martina. Zeliska dostáva dve minúty za hákovanie.

23:45
    Korhoň si obkorčuľoval domácu bránku. Zakončoval však neskoro pri odkrytej bránke z opačnej strany.

24:06
    Vylúčenie na strane Nitry. Ďatelinka bol pri striedačke hostí nepríjemne podrazený. Chrenko dostáva dve minúty za hru so zdvihnutou hokejkou. Navyše ešte dostáva desaťminútový osobný trest za nešportové správanie.

24:43
    Špilárovi sa podarilo vyviesť puk do útočného pásma. Dopredu ale následne vyráža Beran, ktorý takisto neuspel.

25:12
    Nájazd Macejku, ktorý ešte skúšali dotlačiť do bránky dvaja jeho spoluhráči. Vhadzovanie pre tím Martina.

25:42
    Novotný prišiel o hokejku za vlastnou bránkou. Domácim sa tak ukrojil veľký kus z ich presilovej hry.

26:12
    Themár spoza obrancu. Laco jeho úmysel vystihol.

26:47
    Važanovo sólo. Domáci skúšajú strieľať z každej príležitosti.

27:30
    Rýchly protiútok Berana. Ten bol ale vpredu osamotený.

27:55
    Strela Uhnáka naslepo. Vzápätí rýchly protiútok domácich na čele s Uramom a Jabrocký sa takisto mohol zapísať medzi zakončovateľov.

27:56
    Vylúčenie na strane Nitry. Novák dostáva dve minúty za hákovanie.

28:36
    Štefanka v oslabení na Fabiana, ktorému gól chytil Dzubina. Domáci mohli počas presilovej hry inkasovať gól.

29:21
    Strela Ďatelinku. Následne pekná strela Drgoňa a Macejka sa ešte snažil tečovať puk do bránky.

29:57
    Korhoň na útočnom výlete. Nič z toho nebolo a rovnako tak sa do zakončenia nedostal Macejka.

30:13
    Vylúčenie na strane Martina. Klepáč dostáva dve minúty za podrazenie.

30:43
    Markovič sa ešte snažil zachytiť rozohrávku hostí. Štefanka a Ručkay ale aj napriek tomu idú do protiútoku.

31:21
    Slovák na Salijiho. Puk lieta z jednej strany na druhú a domácim sa až po dlhšej chvíli darí puk vyhodiť.

31:44
    Zakončenie Slováka. Dzubina si pripisuje ďalší zákrok.

32:03
    Uhnákova strela. Vhadzovanie pred Dzubinom sa zopakuje.

32:28
    Pridlhá prihrávka na Jabrockého. Zakázané uvoľnenie zo strany domáceho tímu.

32:41
    Ďatelinka v súboji s Ručkayom. Domácim sa podarilo vyhodiť puk do stredného pásma.

33:21
    Macejka s Markovičom sa natlačili do zakončenia. Ani teraz to domácim nevyšlo.

34:10
    Martin dal gól! Macejka ako prvý začal prienik po pravej strane, Klepáč zakončoval do brankára, puk sa odrazil do priestoru kam prichádzal Markovič a pohodlne triafa. Asistencie Klepáč a Macejka.

34:47
    Zeliska teraz kontroloval puk. Hriňa zbytočne čakal na prihrávku za obranou hostí.

35:31
    Vylúčenie na strane Nitry. Hlavačka dostáva dvojminútový trest za podrazenie. Navyše ešte desaťminútový osobný trest za nešportové správanie. Búchanie hokejkou o mantinel sa mu teraz nevyplatilo.

36:23
    Galamboš čaká čo sa stane za bránkou hostí. Macejka ešte bojuje o puk a domáci nie a nie zakončiť.

36:45
    Vyhodený puk z hokejky Poláka cez všetky čiary. Ešte tam korčuľoval za ním Čaládi.

37:22
    Puk prešiel popred Berana. Jabrocký tiež nestihne puk.

37:34
    Laco pred Themárom. Domáci dobiedzali a tak hosťujúci brankár radšej puk podržal.

38:07
    Hra prerušená pre prihrávku rukou. Vhadzovanie v strednom pásme.

38:32
    Drgoň pred Štefankom. Domáci nechcú urobiť zbytočnú chybu pred koncom druhej tretiny.

39:07
    Nitra dala gól! Potrestaná nepozornosť domácej obrany. Z veľkého uhla trafil spoza chrbát brankára Dzubinu Špilár. Asistenciu si pripisuje Štefanka a Ručkay.

39:44
    Martin v útočnom pásme. Ani Ďatelinka, ani Novotný už ale nestihnú vypáliť na bránku.

40:00
    Druhá tretina skončila.

Rovnako ako úvodná tretina, aj tá druhá končí nerozhodným výsledkom a tak si ešte budeme musieť počkať na to, ktorý z tímov sa napokon dočká bodov. Podľa vývoja stretnutia je zatiaľ ťažké určiť ktorý z tímov má v zápase navrch.

40:01
    Začala tretia tretina.

40:58
    Klepáč z otočky. Laco si s jeho pokusom poradil.

41:22
    Velebný zachytil puk pred Dzubinom. Okamžite ho posúva na Važana.

41:38
    Jabrockého prihrávku Uram minul. Na opačnej strane pre zmenu pálil Štefanka.

42:39
    Jabrockého pokus. Strela z pravej strany neohrozila Laca.

43:11
    Ešte menší závar pred domácou bránkou. Chrenko sa ale k puku nedostal.

43:46
    Zeliska zachytil zlú rozohrávku súpera. Domáci ale v tej chvíli striedali.

44:43
    Uramova strela z diaľky. Laco pozorný.

45:16
    Saliji osamotený pred bránkou medzi kruhmi. O puk sa ale bojuje v rohu klziska.

45:46
    Novotný vyviezol puk do útočného pásma. Fabian so Štefankom ale výborne pracujú aj v obrane.

46:34
    Hriňa hľadá Themára, ktorému ale chybne adresoval prihrávku. Dopredu sa tak púšťa Zeliska, ktorý triafa bočnú sieť.

47:51
    Beran sa preštrikoval cez dvojicu hráčov. Zakončoval a hokejka Laca bola proti.

48:01
    Vylúčenie na strane Nitry. Podstavek dostáva dvojminútový trest za hákovanie.

48:41
    Klepáč takmer dopravil puk rukou do bránky. Po Lacovom zákroku odpískané.

49:02
    Beran po ľavom krídle. Za bránkou operuje Uram a hľadá Jabrockého.

49:14
    Martin dal gól! Využitá presilová hra Martina. Uram dlho hľadal Jabrockého až sa rozhodol z pravej strany zakončiť a puk končí vo vnútri bránky. Asistenciu si pripisuje Novotný.

49:56
    Galamboš odzbrojený od puku. Markovič za ním už súpera pre istotu nestíhal do jeho pásma.

50:32
    Beran proti Chrenkovi, ktorý získal pásmo. Následne aj vystrelil pričom puk smeroval vedľa pravej žŕdky.

51:23
    Čaládi s Korhoňom sa v dobrej pozícii mýlili. Dzubina nevedel kam skôr skočiť, puk ale opäť končí vedľa bránky.

51:49
    Domáci musia prečkať nápor súpera. Tomu ešte zostáva dostatok času na strelenie vyrovnávajúceho gólu.

52:23
    Opäť hostia. Ručkay to nemyslel zle, pridlho ale otáľal so strelou.

52:56
    Tečovaná strela. Vhadzovanie pred bránkou Nitry.

53:14
    Laco pomáhal spoluhráčom. Fabian mu prišiel na pomoc, nebezpečenstvo ešte neskončilo.

53:56
    Jabrocký spoza Špilára. Pekná strela a zákrok Laca.

54:03
    Vylúčenie na strane Nitry. Špilár dostáva osobný desaťminútový trest za nešportové správanie.

54:45
    Macejka pred Polákom radšej prepúšťa puk súperovi. Domáci medzitým striedajú.

55:43
    Čaládi čakal na prihrávku pri ľavej žŕdke. Domáci mali šťastie.

56:42
    Ručkay a Podstavek číhajúci pred bránkou domáceho tímu. Domáci ešte nemajú zďaleka vyhrané.

56:50
    Nitra dala gól! Počas signalizovaného trestu na domácej strane Štefanka prihrával spoza bránky na pravú stranu, kde bol Novák a ten pohotovo trafil vedľa žŕdky do bránky domácich. Asistencie Štefanka a Podstavek.

57:28
    Domáci hráči prišli po tretíkrát v zápase o vedenie. Ešte budú musieť zároveň brániť aj remízu.

57:50
    Vylúčenie na strane Martina. Themár dostáva dve minúty za hákovanie.

58:10
    Nepríjemná situácia pre domácich. Štefanka i Fabian pálili z oboch strán na Dzubinu.

58:12
    Po strete pri mantineli zostal ležať na ľadovej ploche hosťujúci Fabian. Na chvíľku tak hra stratí svoje tempo.

58:47
    Beran ešte brnkal na nervy hosťujúcim obrancom pri rozohrávaní. Tí hnaní svojimi fanúšikmi bojujú o útočné pásmo.

59:39
    Beran unikol v oslabení. Strieľal z väčšej diaľky a Laco mal s jeho strelou menšie problémy.

59:57
    Beran na Urama. Táto spolupráca domácim nevyšla a gól neprišiel ani po strele Novotného.

60:00
    Tretia tretina skončila.

Všetky tri tretiny sa skončili rovnakým výsledkom a výsledné skóre po 60 minútach 3:3 tak posúva oba tímy do predĺženia. Uvidíme, či sa Martinu na tretí pokus podarí získať aspoň dva body.

60:01
    Začalo predĺženie.

60:22
    Zrážka Ručkaya s Markovičom. Domáci hráč zostáva otrasený.

60:56
    Prudká strela Chrenka. Vzápätí ešte pokus Korhoňa.

61:43
    Klepáč proti Štefankovi. Nitra veľmi nepríjemná a túži po dvoch bodoch.

62:24
    Jabrocký sa len dostal do útočného pásma. Dvaja obrancovia boli nad jeho sily.

63:27
    Uram posunul puk na Novotného. Vzápätí ešte druhý pokus Urama.

63:54
    Uram ťažko odstaviteľný od puku. Prihrávka na Berana ale bola tečovaná hosťujúcim hráčom.

64:05
    Zakázané uvoľnenie zo strany hostí. Hra sa presťahuje pred ich bránku.

64:30
    Korhoň minul puk. Dostal sa k nemu Galamboš, ktorý ale trafil protihráča.

64:52
    Galambošov zblokovaný puk. Prihrávka na Berana sa tak nevydarila.

65:00
    Korhoň faulovaný Klepáčom. Ten dostáva dve minúty za krosček, ktoré si už ale neodsedí.

65:00
    Predĺženie skončilo.

Samostatné nájazdy začínajú.

Začínať budú hráči Nitry. Po úprave ľadovej ploche tak príde na rad ich prvý hráč.

Prvý na nájazd Ručkay a z ľavej strany prekonáva Dzubina. Nitra vyhráva 0:1.

Za domácich nastupuje Markovič. Z pravej strany napodobil protihráča a vyrovnáva na 1:1.

Za Nitru Chrenko. Ponad Dzubinu dáva na 1:2.

Za domáci tím ide Uram. Počkal si čo urobí brankár a triafa pod hornú žŕdku. 2:2.

Za hostí Špilár, ktorý musí dať. A nedáva.

Za domácich Beran. Nedáva.

Na ďalší nájazd Martina opäť Uram. Nepremieňa.

Za hostí Ručkay. Rozhodol gólom z nájazdu.

65:00
    Nitra dala gól! Rozhodujúci nájazd premenil Ručkay. Hostia tak získavajú v Martine dva body.

Po samostatných nájazdoch zvíťazili hráči Nitry. Domáci po tretíkrát za sebou získali bod.

Koniec zápasu. (19:21:25)

Daniel Modrovský

Branky a nahrávky: 2. Važan (Murček), 35. Markovič (Klepáč, Macejka), 50. Uram (Novotný) - 12. Ručkay (Štefanka, Špilár), 40. Špilár (Štefanka, Ručkay), 57. Novák (Štefanka, Podstavek), 65. Ručkay

HK VITAR Martin: Dzubina (Mišovec) - Novotný, Ďatelinka - Klepáč, Drgoň - Velebný, Hriňa - Brcko - Uram, Beran, Jabrocký - Markovič, Galamboš, Macejka - Themár, Murček, Važan - Appel, Zeliska

Rozhodčí: Kubuš - Rovenský, V. Snášel, J. Marušin