Šumperk – Havířov 7:4 (kon.) | Opava – SHK Hodonín 1:3 (kon.) | Č. Lípa – Sokolov 5:6 (po s.n.)
Děčín – Klatovy 3:4 (po pr.) | Trutnov – Chotěboř 5:3 (kon.) | Pelhřimov – Lev Benešov 4:3 (po pr.)
Nymburk – Kolín 5:3 (kon.) | Žďár n/S – Kutná Hora 3:2 (kon.) | Jindř. Hradec – Milevsko 6:5 (po pr.)
DRACI PARS ŠUMPERK
7:4 (1:1, 6:0, 0:3)
AZ Havířov
Neděle 16.01.2011, 17:002. liga skupina Východ

Šumperk tedy vyhrává ve velmi důležitém zápase. Šumperský tým zahrál výborně hlavně ve druhé třetině, kterou vyhrál 6:0. Dnešní zápas také zvládl mladý Karel Navrátil, jenž si přisal asistenci při svém nahození. To je ode mě vše. Přeji pěkný zbytek dnešního večera. (19:16:24)

60:00

59:29
    Draci se brání, i za cenu zzakázaného uvolnění.

59:21
    Zakázané uvolnění domácích hráčů.

58:57
    Havířov právě vstřelil branku!
    Domácí jsou v závěru nervorzní. Střelu Jana Maruny tečoval DAVID KLIMŠA. Asistence: Jan Maruna, Robert Najdek

58:12
    Havířov ještě v závěru vstřílí kontaktní branku. ROBERT ŘÍČKA bekhendovou střelou překonal potřetí Tomáše Štůralu. Asistence: Jan Daneček, Jiří Krisl

57:40
    Další zakázané uvolnění na straně Havířova. Vhazuje se po levici Adama Vrby.

57:14
    Sztefek střílí z dobré pozice mimo.

56:56
    Havířov vyhazuje naopak až ke Štůralovi, jenže to je zakázané uvolnění.

56:42
    Draci vyhazují až k Vrbovi.

55:57
    Aleš Holík poslal ze svého pásma ránu až na Adama Vrbu, který byl velmi rád, že puk nesměřoval do jeho klece.

55:08
    Tomáš Sedlák se za hostující bránou ohnal po svém protihráči. Jsou z toho 2 minuty za hákování.

54:18
    Matějka chtěl nahodit před bránu, tuto akci přerušil až Adam Vrba.

53:52
    Na trestnou lavici si odchází sednout opět Karel Vydra na 2 minuty za podražení.

52:56
    Z otočky na Štůralu pálil aktivní Říčka.

52:40
    Šumperk svoji přesilovku nevyužil. Vydra už je na ledě.

52:16
    Havířov vyhazuje až ke Štůralovi.

52:03
    Tomáš Sedlák trefil špičku Vrbova betonu. Domácí pokračují v útoku.

51:32
    Draci sice drží pásmo, na Vrbu moc střel nešlo.

50:40
    Vyloučen Karel Vydra na 2 minuty za hákování.

50:22
    AZet o sobě dává ještě vědět. Vít Stránský poslal přihrávku před bránu, kde stál MARIO BREZANI a zakončil k tyči. Asistence: Vít Stránský, Michal Sztefek

49:37
    Petr Prokop mířil se svojí střelou mezi Štůralovy betony, šumperský gólman věděl, kam puk půjde.

49:25
    Draci museli vyhodit na zakázané uvolnění.

48:51
    Vladimír Cink chtěl dorážet pokus svých spoluhráčů, Vrba použil hokejku v pravý čas.

47:56
    Jan Maruna se vydal sám na Štůralu, včas stihl zareagovat Ondráček se Sedlákem a dokázali havířovského hráče zastavit.

47:14
    Tomáš Drtil si s Davidem Klimšou vyřizoval pěstně nějaké účty. Jsou proto oba vyloučeni na 2+2 minuty za hrubost.

46:46
    Šumperk hraje v plném počtu.

46:32
    Robert Říčka trefil pouze konstrukci domácí branky.

46:34
    Matějka se ve svém oslabení sám vydal na Vrbu. Puk chvíli poskakoval na brankovišti, nakonec jej sám brankář zastavil.

46:21
    Robert Najdek nenašel nikoho na modré, hosté přichází o útočné pásmo.

44:46
    Vyloučen Martin Novotný na 2 minuty za nedovolené bránění.

44:37
    Offside pro havířovskou stranu.

44:07
    Hulva ve výborné pozici v mezikruží napálil pik od Ambruze,
    Vrba je rád, že drží puk pod ramenem.

42:53
    Jan Daneček střílel bekhendem, jeho rána však letěla mimo.

42:23
    Šumperk držíí Havířov ve svém pásmu, zatím ale Draci nevystřelili.

41:40
    Drtil přihrával Veleckému, ten byl moc daleko a kotouč zamířil až na zakázané uvolnění.

40:39
    Petr Prokop vystřelil tvrdě od modré, Štůrala jeho pokus udržel v lapačce.

40:02
    První bully ve třetí třetině vyhráli hosté.

40:01

Tahle třetina by se dala pojmenovat třetina snů aspoň pro domácí. Hosté absolutně neví, co hrát. Domácí fanoušci ženou své příznivce dopředu, jak jen to jde. Zlomovým momentem v utkání bylo asi nahození Karla Navrátila, když jeho pokus tečoval Červenka. O chvíli později skóroval Marek Haas. Havířov mohl poté snížit na 3:2, ale nestalo se tak. Šumperk naopak přidal několik hokejových lahůdek a pravděpodobně rozhodl zápas.

40:00

39:56
    Robert Říčka ještě chtěl tečovat puk do brány, jenže směřoval mimo.

39:06
    Hosté hrají po dlouhé době v plném počtu.

38:46
    Haas s Veleckým si při přechodu do pásma nerozumněli - offside.

38:35
    Jakub Hulva je vyloučen na 2 minuty za hákování.

38:23
    Ondráček dostal na druhou přihrávku od Holíka a vystřelil. Vrba se stačil včas dostat na druhou stranu brány.

37:23
    Draci právě vstřelili branku!
    Tak tohle už připomíná exibiční utkání. I když stál TOMÁŠ BRUNEC ve špatném úhlu, tak dokázal najít skulinku, ve které by dokázal procpat kotouč. Asistence: Tomáš Sedlák

36:40
    Další Drtilova rána mířila tentokrát mimo klec Adama Vrby.

35:56
    Šumperk byl velmi rychlý při přechodu do útoku - offside.

35:47
    Drtil byl v dobré pozici, ale rozhodčí přerušil hru, protože Roman Meluzín stál v brankovišti.

35:33
    Martin Novotný to zkoušel od modré, Vrba byl pozorný.

35:07
    Ondráčkovo, spíše nahození, letělo těsně od čáry havířovské brány!

34:11
    Sedlák pálil od modré, jeho střelu si líznul i Adam Vrba.

34:04
    Martin Balčík tvrdě seknul Aleše Holík, jenž zůstal ležet na zemi. Balčík je proto vyloučen na 5+10 do konce utkání.

33:45
    Aleš Holík byl kousek ke vstřelení další branky!

33:39
    Hulva přihrával Ambruzovi, jejich přihrávku zastavil Sztefek.

32:50
    Mario Brezani měl na druhé straně úplně volnou bránu, Štůrala však čaruje. Vytáhl další úžasný zákrok.

31:53
    Co už je moc, to je příliš. Michal Velecký ujel hostující obraně a měl ještě několik příležitostí, komu přihrát. Nakonec zvolil ALEŠE HOLÍKA, který bez potíží zakončil. Asistence: Michal Velecký

31:12
    Ondráček tvrdě pálil od modré. Vrba zasahoval betonem.

30:43
    Další úspěšný zákrok si připisuje Tomáš Štůrala.

30:15
    Havířov se pokouší se stavem něco udělat. Šumperk je k tomu nepouští.

29:20
    To je neuvěřitelné. ROMAN MELUZÍN se dostal do samotného úniku a zakončil mezi betony. Puk se tak tak doplazil do brány, ale je to gól. Bez asistence.

28:50
    Drtil nahodil od modré a jeho ránu se pokoušel dorážet Cink. Před bránou měl málo prostoru.

28:15
    Domácí však špatně rozehráli - icing.

28:08
    Domácí jsou v euforii. Marek Haas pálil těsně mimo!

27:10
    ALEŠ HOLÍK vypálil tvrdě od modré a jeho ránu nedokázalo nic zastavit. Kotouč se ještě otřel o tyč. Asistence: Tomáš Sedlák, Jakub Hulva

27:03
    Hulva trefuje pouze boční síť.

26:37
    Vyloučen Jiří Krisl na 2+10 za vražení.

26:01
    Jan Maruna jel sám na Štůralu, ale domácí brankář vystihl dobrý směr a skóre se znovu nemění.

25:54
    Vyloučen Lukáš Zientek na 2 minuty za podražení.

25:50
    Michal Velecký se dostal až před Vrbu, ovšem další branku nepřidal.

25:40
    A je tu další branka v síti Havířova. Adam Červenka přihrál do velkého úhlu na MARKA HAASE, který překonává Vrbu mezi betony! Asistence: Adam Červenka

24:35
    Karel Navrátil nahodil kotouč od modré a ADAM ČERVENKA jej výborně tečoval za záda Adama Vrby. Nutno říct, že se při vstřelení této branky podílel právě mladý obránce. Asistence: Karel Navrátil

23:31
    David Klimša otestoval pozornost Štůraly, ten se musel velmi protáhnout v bvrankovišti.

22:44
    Cink přihrával před bránu, Meluzín byl na jeho nahození krátký.

21:32
    Novotný se dostal do útočného pásma, jenže za modrou čárou o kotouč přišel.

20:56
    Navíc teď havířovští špatně rozehráli - icing.

20:31
    Domácí drží kotouč v útočném pásmu. Hosté se nemůžou dostat do pásma.

20:02
    První bully druhé třetiny vyhráli hosté.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:48.

První třetina je již minulostí. Stav je vyrovnaný stejně jako průběh celé hry. Pojďme si tedy připomenout důležité momenty v první části. Prvním skórujícím týmem byli hosté. Robert Říčka získal ve středu hřiště puk a jel na Štůralu. Tento útočník vypálil tak tvrdě, že by si s tímto pokusem poradilo jen malé procento gólmanů. o několik minut později už bylo vyrovnáno. Tomáš Sedlák byl hráčem, který dokázal vrátit stav na nerozhodný. Další třetina opět přinese jistě zajímavý hokej.

20:00

19:44
    Meluzín vyhazuje kotouč do bezpečí.

19:40
    Prokop střílel od modré, střela mu nesedla. Hosté pokračují v útoku.

19:05
    V závěru třetiny se ještě vylučuje. Jan Matějka podrazil jednoho ze svých protihráčů, jsou z toho 2 minuty.

17:55
    Kolem domácí brány se chtěl obtoočin Daneček. Šumperská obrana jej včas stihla zastavit.

17:24
    Tomáš Drtil špatně rozehrál. Je z toho zakázané uvolnění. Bude se vhazovat po pravici Štůraly.

16:48
    Opět se ukazuje Marek Haas, Vrba jeho pokus vyráží.

16:06
    Po delší době se protáhl i Tomáš Štůrala. Střelu Maruny dokázal bez potíží vyrazit.

15:43
    Sedlák se pokoušel vystřelit od modré, ale střela mu nesedla.

15:05
    Současně vyloučeni Tomáš Brunec a Vít Stránský na 2 minuty za vysokou hůl a za hrubost.

14:50
    Z otočky se snažil vystřelit Tomáš Drtil. Nakonec byl zastaven jedním z havířovských obránců.

13:28
    Roman Meluzín chtěl přihrát do středního pásma, tam nikdo nestál a puk se dostal až na zakázané uvolnění.

12:57
    Tomáš Mráz byl moc rychlý při přechodu do útočného pásma - offside.

12:39
    Cink přihrál Ambruzovi, který mohl z dobré pozice pálit. Střela ale šla moc nad bránu.

11:42
    Karel Navrátil se poprvé objevil na ledě a hned před bránou dokázal vypíchnout kotouč hostujícím forvardům.

10:27
    Hulva nahazoval od mantinelu puk před bránu. Martin Ambruz však nestihl včas reagovat.

09:44
    A tu také využívají. Adam Červenka držel kotouč před bránou a TOMÁŠ SEDLÁK si sjel od modré do kruhu, odkud tvrdě zakončil do havířovské klece! Asistence: Adam Červenka

09:18
    Draci mají druhou možnost v přesilovce. Vyloučen Vít Stránský na 2 minuty za podražení.

08:43
    Maruna nahazoval puk před bránu, tam nikdo nestál.

08:02
    Velecký stál sám před prázdnou bránou, ovšem Tomáš Sedlák ho neviděl. Šumperk mohl ihned odpovědět.

07:06
    A hosté se po svém oslabení dostávají do vedení. ROBERT ŘÍČKA vzal domácím hráčům ve středním pásmu kotouč a sám zakončil střelou příklepem za Štůralova záda. Bez asistence.

06:36
    Meluzín mohl jet sám na brankáře, jenže kousek před brankovištěm se objevil Jiří Krisl a hokejkou včas zastavil akci domácích.

05:55

05:29
    Holík pálil od modré. Vrba vyrazil betony.

05:12
    Jan Daneček ujel domácí obraně a v poslední fázi přihrál Říčkovi, který měl prázdnou bránu, ale střela mu na bekhend nesedla.

04:47
    Je tady první vyloučení. Na 2 minuty si odchází sednout Robert Machálek za nedovolené bránění.

04:07
    Draci opravdu tlačí. AZet zatím odolává, i když někdy se štěstím.

03:43
    Havířov byl pod tlakem, a proto musel vyhodit na zakázané uvolnění. Vhazuje se u Adama Vrby.

03:19
    Sedlák si dal se svou střelou na čas. Když byl v dobré pozici, tak nahrál Ambruzovi, ten ovšem stál už ve velkém úhlu.

02:21
    Domácí jsou v pásmu. Hosté je nenechávají vystřelit.

01:30
    Další střela Marka Haase. Vrba vyrazil koncem svého betonu kotouč na hrazení.

01:12
    Haas dostal přihrávku od Červenky přímo před bránu, Vrba musel krýt lapačkou.

00:16
    Na ledě zůstává ležet jeden z čárových rozhodčích. Na pomoc mu musí přispěchat i doktor.

00:02
    První bully dnešního zápasu vyhráli domácí.

00:01

Oba týmy se už pomalu stěhují po rozbruslení do šatny. Stadion je zatím zaplněn zhruba dvěma stovkami diváků.

Salith Šumperk: Štůrala (Boška) - Drábek, Holík, Ondráček, Drtil, Novotný, Navrátil, Sedlák - Brunec, Meluzín, Ambruz, Hulva, Cink, Červenka, Velecký, Haas, Fischer, Matějka

AZ Havířov: Vrba (Daneček L.) - Prokop, Zientek, Krisl, Machálek, Balčík, Vydra, Jurčík, Brezani, Maruna, Najdek, Klimša, Stránský, Daneček J., Sztefek, Pavlas, Říčka, Pechanec, Mach, Mráz

Vážení diváci ledního hokeje, vítejte u on-line přenosu. V Šumperku je dnes hokejový svátek. Na Tyršův stadion totiž dorazil AZ Havířov, tedy druhý tým tabulky. V minulém utkání měl tento celek problémy na domácím stadioně s Novým Jičínem. AZ prohrával už 3:5, ovšem v divokém zápase se svěřenci trenéra Danečka zvedli a ještě otočili celý zápas ve svůj prospěch - 7:5 byl konečný výsledek. Za domácí se dvakrát trefil Jan Daneček, všem tedy dobře známý hráč v Šumperku.

Ve středu hráli i Draci. Jestřábi z Prostějova dělali Salithu velké problémy udržet vůbec domácí neporazitelnost, i když hosté přijeli skoro ve dvanácti. Důležitý moment přišel v 56.minutě, když Adam Červenka zvýšil na 3:2. Celý zápas se odehrával ve velmi vyrovnané vlně. Šumperk tedy bude mít co dělat, aby i dnes obhájil domácí neporazitelnost.

Věřme, že dnešní zápas bude pohledný na obou stranách. Na utkání se chystá i mnoho fanoušků, jak ze šumperské strany, tak i z té havířovské. Pikantní příchuť bude mít i tento souboj pro několik hráčů. Bratři Danečkové odehráli v dračím dresu několik střetnutí. Lukáš Daneček odchytal dokonce dvě sezóny v modro-žlutých barvách. Na druhé straně je rozhodně Marek Haas, Adam Červenka, Jan Tesařík a Michal Velecký. Michal Velecký řekl v nedávném rozhovoru, že je pro něj zápas s Havířovem vždy speciální. Uvidíme tedy, jak to vše dnes dopadne.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Luboš Heider

Branky a nahrávky: 10. Sedlák (Červenka), 25. Červenka (Navrátil), 26. Haas (Červenka), 28. Holík (Sedlák, Hulva), 30. Meluzín, 32. Holík (Velecký), 38. Brunec (Sedlák) - 8. Říčka, 51. Brezani (Stránský, Sztefek), 59. Říčka (Daneček J., Krisl), 59. Klimša (Maruna, Najdek)

DRACI PARS ŠUMPERK: Štůrala (Boška) - Drábek, Holík, Ondráček, Drtil, Novotný, Navrátil, Sedlák - Brunec, Meluzín, Ambruz, Hulva, Cink, Červenka, Velecký, Haas, Fischer, Matějka