Chrudim – Písek 4:1 (kon.) | Benátky n/J – Vrchlabí 2:3 (po s.n.) | Olomouc – Havlíčkův Brod 3:1 (kon.)
Třebíč – Kadaň 6:3 (kon.) | Beroun – Znojmo 5:3 (kon.) | Jihlava – Ústí n/L 3:2 (po s.n.)
Tábor – Litoměřice 1:0 (po s.n.) | Hr. Králové – Chomutov 1:4 (kon.)
HC Olomouc
3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
HC Rebel Havlíčkův Brod
Sobota 29.01.2011, 17:00 • Zimní stadión Olomouc. Kapacita: 5.300 míst. • 1. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

HC Olomouc: Prusek (Žigárdy) - Mikel, Ondrušek, Tesařík, Vyrůbalík, Koma, Nedbálek, Bartoň, Lhotský - Ministr, Meidl R., Polodna, Šedivý, Černý, Brančík, Haluza, Domin, Řípa, Hlinka, Pekr, Kolouch.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Suchan (Slipčenko) - Vošmik, Šenkeřík, Sova, Morava, Krejčí, Pavlík, Meidl V., Zábranský, Endál, Holec, Knotek, Vondráček, Švaňhal, Stromko, Zohorna, Szabo, Fiedler, Štěpánek.

Rozhodčí: Kubičík - Goňa, Obadal..

Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas každou chvíli začne.

00:01

0:05
    Rebelové vyhráli úvodní vhazování a hrnou se do útoku.

0:27
    Vošmik zavezl puk do útočného pásma, tam o něj záhy přišel.

1:04
    První zákrok Žigárdyho po nahození Moravy.

1:18
    Olomouc právě vstřelila branku!
    PETR HALUZA vypíchl puk obránci Rebelů a svůj samostatný únik zakončil střelou nad vyrážečku Roberta Slipčenka. Bez asistence.

2:25
    Máme tu první vyloučení zápasu. Dvě minuty si odsedí Petr Vosmik za podražení.

2:47
    Kohouti zakládají útok za svou brankou.

3:15
    Ale hosté vyhazují, domácí se nemohou stále dostat na dostřel branky Rebelů.

4:25

4:37
    Michal Hlinka vystřelil od levého kruhu, Slipčenko našel puk ve výstroji.

5:07
    Přesilovou hru si vyzkouší také hosté. Střelec první branky Petr Haluza si odpočine za hákování.

5:35
    Velká nepříjemnost pro domácí. Dvě minuty pro Ondruška za zdržování hry. Rebelové mají velkou šanci vyrovnat.

6:00
    Paradoxně ale zahrozili domácí, Šedivý vyvezl puk a tvrdou ranou prověřil Slipčenka.

6:35
    Třetí vyloučení v řadě!! Dvě minuty pro Milana Ministra za hákování.

7:07
    První trest Olomouce u konce, hráč však musí zůstat na trestné lavici.

7:36
    Ondrušek je na ledě, Olomouc zvládla dvojnásobné oslabení bravurně.

8:32
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Nakonec hosté využívají klasickou přesilovku. Morava vystřelil od modré a puk odražený od zadního mantinelu dorazil do odkryté klece HYNEK ZOHORNA.

9:16
    Kohouti velmi brzy přídavají odpověď. Polodna objel branku a nabil MICHALOVI ČERNÉMU, který z první dává gól. Asistence: Petr Polodna, Ondrej Šedivý.

10:18
    Švaňhal se utrhl po křídle, tvrdě vystřelil, ale Žigárdy puk vyrazil pryč.

10:50
    Žigárdy raději zalehl puk před dotírajícím Václavem Meidlem, vhazuje se před olomouckou brankou.

11:35
    Domin nabil přesně Bartoňovi na modré, ten však trefil prvního hráče Rebelů.

12:44
    Zakázané uvolnění Havlíčkova Brodu.

13:27
    Holec ujížděl v tandemu s Knotkem proti jednomu obránci Olomouce, svůj brejk ale nezakončili přesně.

13:40
    Na druhé straně střílel tvrdě ale nepřesně Řípa.

14:56
    Bartoň využil volného prostoru a potáhl si puk až pravému kruhu odkud tvrdě vystřelil, bohužel pro fanoušky Kohoutů přímo do náruče brankáře Slipčenka.

15:38
    Vyloučení na straně Rebelu. Dvě minuty vyfasoval Václav Meidl za hákování.

16:03
    Olomoucká pětice rozebrala obrannou čtyřku hostů ale Šedivý a po něm ani Černý výborného Slipčenka nepřekonali.

16:30
    Ofsajd Kohoutů.

16:51
    Nedbálek pálí mimo, vzápětí hosté vyváží puk daleko od své brány.

17:38
    Rebelové v pěti.

18:23
    Pekr, ač tísněn dvěma obránci, našel křižnou přihrávkou Řípu, ten ale ani nadvakrát nezakončil přesně.

20:00

20:01

20:14
    Pekr se zjevil zcela sám před Slipčenkem, ten ale nadvakrát jeho velkou šanci zlikvidoval.

21:12
    Domin vybojoval kotouč za brankou, našel na modré volného Bartoně, jeho ránu zlikvidoval Slipčenko.

22:43
    Polodna nahodil puk na Slipčenka a sám před brankářem Rebelů dotíral, hra je přerušena.

22:53
    Komovu střelu vyrazil Slipčenko až do ochranné sítě.

23:52
    Endál vystřelil, Žigárdymu puk vypadl z výstroje aniž by to zpozoroval. Nakonec však puk zalehl a hra je přerušena. Vhazuje se před Žigárdym.

24:48
    Petr Vošmyk udeřil mimo hru Hlinku a dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

25:10
    Slipčenko byl natlačen svým obráncem na branku, která skončila až na zadním mantinelu. Dvě minuty za zdržování hry dostává Fiedler.

26:06
    Komovu bombu schoval Slipčenko ve výstroji. Zároveň dostává osobní trest Marian Morava.

26:17
    Hosté vyhazují.

26:48
    První trest Havlíčkova Brodu ukončen.

27:10
    Rebelové se ubránili, jsou v plném počtu.

27:32
    Žigárdy výborně zasáhl rozklekem proti střele Lukáše Endála.

28:28
    Kolouch tečoval těsně před Slipčenkem Brančíkovo nahození, kotouč proskákal těsně kolem pravé tyče.

28:34
    A ihned po své šanci Kolouch odchází na trestnou lavici za sekání.

30:02
    Olomoučtí hokejisté potřetí za sebou vyhazují.

30:39
    Kolouch je na ledě a ihned se dostává do hry, jeho střela skončila v ochranné síti.

31:41
    Haluza přebral puk za brankou, projel celým kluzištěm a tvrdou střelou prověřil tvrdost Slipčenkových betonů.

32:08
    Hosté ujížděli tři na jednoho, situaci vyřešil trochu zbrkle Michal Szabo, jehož střelu našel Žigárdy v lapačce.

33:05
    Knotek míchal puk za brankou, následně našel před brankou osamoceného Václava Meidla jehož střelu Žigárdy udržel v lapačce.

33:39
    Alexandr Lhotský si půjde na chvíli odpočinout, příčinou toho je předchozí držení protihráče.

34:23
    Velký závar před brankou Olomouce, vše vyřešil Jan Mikel, který zalehl hned dva protihráče i s pukem.

34:50
    Tvrdou střelou od modré se prezentoval Pavlík, jediné co však trefil byl jeho spoluhráč Knotek.

35:39
    Olomouc se ubránila, Lhotský již naskočil na led.

36:40
    Bude se vylučovat na straně hostů.

36:54
    Dvě minuty obdržel Václav Meidl za hákování.

38:15
    Olomouc se zatím ke střele nedostala, hráči jakoby se báli vzít odpovědnost na sebe.

38:54
    Hosté jsou v plném počtu.

40:00

40:01

41:30
    Soupeři si mezi sebou vzájemně vyměňují puky, žádnou šanci jsme zatím nezaregistrovali.

42:25
    Až teď, s Holcovou střelou si Žigárdy poradil.

43:21
    Hru se snaží tvořit především hosté, Olomouc ale poctivě brání.

45:17
    V těchto chvílích nesledujeme žádný líbivý hokej. Oba týmy bojují o puk hlavně ve středním pásmu a šancí vidíme poskrovnu.

47:10
    Matěj Pekr ujížděl už od své obranné modré úplně sám na Slipčenka, brankář Rebelů drží naději pro svůj tým.

48:28
    Pekrův únik byl snad jedinou větší šancí domácích ve třetí třetině. Iniciativu hru přebrali Rebelové, nyní to zkoušel Holec.

49:07
    Marian Morava hodně ostře najel do Hlinky a vysloužil si poprávu dvě minuty.

50:00
    Slipčeko bravurně zlikvidoval dvě obrovské šance Černého a Polodny.

50:47
    Vyrůbalikovu střelu od modré vyrazil Slipčenko betonem.

51:19
    V momentě kdy už Rebelové hráli v pěti vyhodil jeden z hostujících hráčů puk mimo hřiště. Trest za zdržování hry obdržel Aleš Sova.

51:53
    Z úhlu to zkoušel Haluza, Slipčenko puk podržel.

51:59
    A tentýž hráč dostává dvě minuty za nedovolené bránění, síly se tedy vyrovnají.

52:31
    Černý se obtočil kolem bránících hráčů, jeho ráně však stál v cestě připravený Slipčenko.

53:19
    Rebelové v pěti a zkusí si krátkou přesilovku...

53:59
    ...kterou nevyužívají, Haluza je již na ledě.

56:03
    Puk poskakoval v brankovišti před Slipčenkem ale Polodna ho natřikrát nedokázal dostat do sítě.

57:04
    Bude se vhazovat před Žigárdym, Rebelům se možnost vyrovnat krátí.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:40
    Zábranského střelu zneškodnil Žigárdy rozklekem, v brankovišti vznikla trma vrma a rozhodčí následně přerušil hru.

58:40
    Toho využil trenér Novák a Rebelové si vzali oddechový čas.