Třinec – Litvínov 1:3 (kon.) | Kladno – Liberec 0:3 (kon.) | Zlín – Sparta 3:0 (kon.)
Mladá Boleslav – K. Vary 5:3 (kon.) | Kometa Brno – Motor ČB 2:5 (kon.) | Pardubice – Vítkovice 4:0 (kon.)
Slavia – Plzeň 4:3 (po s.n.)
HC Oceláři Třinec
1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
HC VERVA Litvínov
Úterý 01.02.2011, 17:00Tipsport extraliga

Utkání tak končí zaslouženou výhrou Litvínova. Třinečtí neodehráli vůbec dobré utkání a hodně si zkomplikovali cestu k Prezidentskému poháru. Na čele soutěže je před Libercem dělí pouze lepší skóre. Litvínov se naopak vzhledem k ostatním výsledkům příblížil vysněnému play-off. Z Třince se s vámi loučí Adam Sušovský. (19:48:07)

60:00

19:56
    Volke drží kotouč v rukavici, když do konce zápasu zbývají poslední 4 vteřiny. O vítězi dnešního zápasu je rozhodnuto.

19:37
    Oceláři jsou sice v pásmu Litvínova, nedaří se jim ale vymyslet kloudnou střelu.

59:28
    Třinec drží tlak a bude hrát v šesti proti třem. Času už je ale zatraceně málo. Domácí moc dlouho kombinovali ve výhodě. Za to je trenér nepochválí. Vyloučen je Marek Černošek za krosček.

59:01
    Třinec v šesti, ale ani Krajíček s Polanským z brankoviště nedali.

58:39
    Z čistě vyhraného buly nic není. Růžička na modré zlomil hůl, jeho rána navíc sražena do ochranné sítě.

58:32
    Hamerlík zatím zůstává na střídačce. Třinec tak zkouší zdramatizovat zápas v pěti proti čtyřem.

58:32
    Bonk se proháčkoval až před Volkeho a vykoledoval si faul. Potrestán je za hákování František Gerhát.

58:03
    Dvě minuty před koncem zápasu je puk u Hamerlíka a cesta k dramatu vede přes přehuštěné střední pásmo.

57:30
    Martin Růžička to ale ještě nezabalil. Volke ale znovu vystavil jasnou stopku třinecké střele.

57:20
    Volke drží pomalou ránu Polanského. Nad Oceláři se stahují černá mračna. Litvínov má na dosah hodně tučné tři body!

56:53
    A taky čeká na brejky. Jeden z nich teď ale zpomalil a pak i zazdil Vojtěh Kubinčák.

56:22
    Litvínov naskládaný na vlastní modré odpaluje puky k Hamerlíkovi a šetří čas.

55:08
    To je skutečně neuvěřitelné. To snad Adamský nedal schválně. Zíb projel celým hřištěm jako nůž máslem, položil si Volkeho a nahrál volnému Adamskému před prázdnou bránu. Reprezentační útočník naprosto nepochopitelně netrefuje. Neskutečná smůla třineckých střelců!

54:27
    Domácí už doprovází křeč. Seman na modré nezpracoval banální nahrávku Krajíčka.

53:48
    Bonk a Trávníček - souboj u mantinelu, který neměl vítěze. Bude se vhazovat před Volkem.

53:31
    František Černý Květoně fauloval a půjde na trestnou lavici. Třinec ale přesilovku hrát nebude. Květoň totiž hloupě oplácel na Švarném. Bude se pokračovat čtyři na čtyři.

53:30
    Litvínov dlouho kombinoval, ale nic nevymyslel. Květoň se tak vrátil z trestné lavici až po řádném uplynutí svého trestu a ukázal, že ušetřil dost sil. Okamžitě totiž založil přečíslení dva na jednoho, nicméně jeho spoluhráč Růžička netrefil bránu!

52:32
    Hamerlík podržel puk. Vhazovat se bude po jeho levici.

52:25
    Třinec hodně nepřehlédně střídal a hosté se dožadují přesilovky. Sudím zajímavé střídání nevadí.

52:04
    Varaďa na modré zpracoval rozehrávku hostů a zavezl puk za Volkeho.

51:36
    Benzina nadále marně dobývá útočné pásmo. Nicméně čas ubývá, takže to hostům nemusí příliš vadit.

51:10
    Navíc mohl sám zaútočit. Mezi kruhy ale v ideálni pozici nezpracoval puk. Vystřelit se posléze nepodařilo ani Krajíčkovi.

50:56
    Vojtěch Polák tentokráte s poklidem nikým nehlídaný vyhazuje.

50:51
    Litvínov už dokázal vytvořit přesilovkový obrazec. Od modré nahazoval Gula. Puk z jeho hole ale Hrabal sevřel v rukavici a vynutil tím přerušení hry.

50:27
    Puk poskakuje znovu v obranném pásmu Litvínova.

49:55
    Litvínovu se přesilovka zatím nedaří. Puk míří z hole Zíba až k Volkemu, na kterého celá aréna píská.

49:15
    Květoň nakonec dostává dvě minuty za hrubost a dvě minuty za podražení. Hosté budou hrát 4 minuty přesilovku. Třinecký útočník ale může být ještě rád. V poslední chvíli totiž utekl na trestnou lavici před knock-outem nazlobeného Vopata.

49:15
    Domácí útočník ale neudržel nervy a úplně nesmyslně podrazil zezadu na střídačku příjíždějícího Volkeho. I tohle bude stát Oceláře minuty v oslabení.

49:15
    A teď přichází hostující uklidnění. Květoň totiž podrazil někoho z hostů a půjde na trestnou lavici.

48:45
    Třinečtí se ve všech mužích vyřítili do útočného pásma. Kontr zakončoval tvrdou ránou Květoň. Bránu ale znovu netrefil.

47:52
    Litvínov se v závěru třetiny dostává z pásma. Kracík naskakuje na led.

47:44
    Jenže Polákova rána byla zblokovaná do ochranné sítě, a tak Třinec nevyužívá ani tuto výhodu.

47:35
    Třinec dří pásmo, Černý brání bez hokejky...

47:14
    Z úpatí pravého křídla napřáhl Lojek. Také jeho bombu Volke zastavil před brankovou čárou.

47:05
    Elitní formace Ocelářů pokračovala v tlaku. Od mantinelu si mezi kruhy vybruslil Martin Růžička. Přízemní ránou ale netrefil bránu a dorážet nemohl Polanský. Volkeho lapačka byla prostě rychlejší.

46:30
    První lajna Třince si vytvořila enormní tlak. Do Volkeho pálil volejem Květoň, poté mířil nepřesně Krajíček a sérii šancí uzavřel dvěma ránama do Volkeho Martin Růžička.

45:56
    Třinec má šanci vrátit se do zápasu v přesilové hře. Jaroslav Kracík totiž v útočném pásmu podrazil Martina Lojka. Dvě minuty pro útočníka Benziny.

45:12
    Krajíček se vydal na útočný výlet a pak málem chyběl vzadu. Kubinčák mohl vyslat do samostatného úniku Hübla, ale Seman jeho přihrávku s velkým štěstím zastavil.

44:46
    Květoň procpal bekhendem puk před bránu na Semana, který rovněž bekhendem nechal vyniknout znovu připraveného Volkeho.

43:46
    Litvínov v poslední části hodně dobře zahušťuje střední čáru a dá se říct, že jen vyčkává. Třinec si s tím neumí poradit. Adamský teď nedosáhl na dlouhou výzvu od Peterka.

43:08
    Puk na malou chvíli opustil třetinu, čehož si nevšiml Gerhát. Hosté tak hráli v postavení mimo hru.

42:42
    Vhazovat se bude v obranném pásmu Třince. Peter Hamerlík totiž podržel nahození ze střední třetiny.

42:22
    Třinec zvolil hodně zvláštní taktiku. Do třetí třetiny i za nepříznivého stavu poprve v zápase zasáhla i čtvrtá formace. Orsava se dral dravě dopředu, ale vystavil kličkou McGregora do ofsajdu.

41:53
    Litvínov se brání zakázaným uvolněním.

41:50
    Následně se k dorážce tlačil právě Bonk. Volke ale odolal jemu i Lojkovi.

41:36
    Bonk vyhrál buly pro Richtera, který pálil nepřesně.

41:30
    Volke si poradil i s ránou Adamského. Vhazuje se po jeho levici.

40:58
    A v obrovské šanci se ocitl Erik Hrňa! Volkeho ale znovu zachránila tyč, už počtvrté v zápase! Tentokráte třinecký útočník netrefil prázdnou bránu ze tří metrů!

40:32
    Třetí část začal aktivněji Třinec. Květoň se neprosadil.

40:01

Oceláře vyprovází do šaten pískot domácích tribun. Litvínov totiž ve druhé třetině vyrovnal i herní projev a dá se v klidu říct, že byl i lepším celkem. Oceláři sice na začátku prostřední části vyrovnali a zdálo se, že jejich ofenzivní mašina konečně nastartovala, nicméně Benzina nezklopila hlavy a rychle ukradla vedení zpět na svou stranu. Do poslední části tak vlastní hodně líbivý stav 3:1!

Hosté ve druhé části vyhráli i statistiku střel na bránu, a to v poměru 13:10. Poslední dvacetiminutovka začně přibližně v 18:44.

40:00

39:55
    Nepřesně pálil i Hudec. Odražený puk chytil Volke do lapačky, než ho ale stihl rozehrát, rozhodčí přerušili hru.

39:43
    Polák po vhazování v leže pálil mimo.

39:25
    Tak jsme se přesunuli na čas 39:25. Vhazuje se po pravici Volkeho.

39:10
    Dlouho se hrálo, ale čas popošel jen o čtyři vteřiny. Rozhodčí tak museli přerušit hru a jedou nařídit posunutí času na kostce.

39:06
    Prakticky ihned po návratu Varadi na led zahrává Benzina na zakázané uvolnění.

38:56
    Hosté si ještě v závěru přesilovky vytvořili zámek, který odemkl nepřesnou přihrávkou Trávníček.

38:26
    Zaútočil i Třinec. Konkrétně to byl David Květoň, který se ve středu hřiště ujal puku, zavezl ho do pásma, obtočil se kolem brány a trefil Volkeho beton.

37:39
    Seman se vrhl do střely Černoška, ale úplně ji nezastavil. Proto zůstal sám před Hamerlíkem František Lukaš. Třinecký brankář ho ale vychytal!

37:01
    Zahraje si i Volke. Okamžitě z vhazování totiž letí puk směrem k němu.

36:59
    Viděli jsme trochu nudnou mezihru plnou nepřesností, kterou zakončil drzý Bojer. Jeho samostatný průnik zastavuje nejen zákrok Hamerlíka, ale také hákování Varaďi. Litvínov bude hrát znovu přesilovou hru.

35:47
    A nervózní je i třinecký tým, který teď zahrává jen na zakázané uvolnění.

35:38
    Litvínov zahrává postavení mimo hru. Ve Werk aréně sledujeme něco, co jsme zde dlouho neviděli. Diváci více pískají než fandí.

34:50
    Ani Litvínov ale nepobyl v útočném pásmu dlouho. Polanský proto zavezl puk do útočného pásma a křižnou přihrávkou hledal Lukáše Krajíčka. Ten se nabídnuté šance zřejmě zalekl.

34:30
    Do obrany Litvínova se dral buldok Varaďa. Ani jeho důraz ale nebyl platný.

33:32
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Litvínov jde tvrdě za svým a v tuto chvíli zcela zaslouženě zúročil svou momentální herní převahu! František Gerhát se na pravém kruhu zmocnil puku, okamžitě vypálil směr brána, kde se z projíždějícího chumlu dotkl puku a jemnou tečí zvýraznil náskok Benziny JURAJ MAJDAN! Asistence: František Gergát, Ivan Švarný.

32:45
    Peterek vyhrál puk na Růžičku, který projel hřiště a vypálil do Volkeho lapačky.

32:36
    Krajíček z nouze napálil puk do mantinelu. Vrhl se po něm Adamský a posílá puk na zakázané uvolnění. Werk aréna nyní hodně hlasitě píská.

32:33
    Hosté to mají navíc blíže na střídačku, a tak mohou střídat. Zatímco Oceláři brání s viditelně unavenou pěticí. Kubátova rána ale na Hamerlíka neprošla.

31:50
    Třinec je v plném počtu, ale vše podstatné se odehrává v jejich pásmu. Litvínov dále kombinuje, jakoby hrál přesilovku.

31:07
    Peter Jánský nechtěl uvěřit, že rozhodčí neodpískal faul na jeho osobu, a tak naštvaně hodil hůl do mantinelu. To se sudím nelíbilo, a proto litvínovského snajpra trestají desetiminutovým osobním trestem.

30:30
    Hübl pálil nebezpečně i teď. Hamerlík tentokráte puk vyrazil. Litvínov svírá Oceláře. Přesilovky obou týmů dnes působí jako den a noc.

30:10
    Viktor Hübl byl blízko blizoučko hattricku. Po křižné přihrávce Lukeše pálil téměř do prázdné brány. Jeho čepicovou radost zastavil neuvěřitelným přesunem Peter Hamerlík!

29:40
    Hned dva hráči skončil v posunuté bráně Hamerlíka. Rozhodčí vykazují hru do středního pásma.

29:31
    Černý teď předvedl za bránou Hamerlíka výbornou práci. Nejenže vybojoval puk, dokonce i šanci pro Majdana. Toho ale před Hamerlíkem srazil k zemi Jan Peterek. Třinecký veterán dostává dvouminutový trest. Litvínov čeká čtvrtá přesilovka, dvě už dneska proměnil. Bude pokračovat v podobném duchu i nyní?

28:40
    Litvínov zahrává na zakázané uvolnění.

28:36
    Litvínov tak měl dost času na rozehrávku, přesto nic kloudného nevymyslel. Útočil znovu Třinec. Na Růžičkovu ztečovanou přihrávku si marně najížděl mezi kruhy Květoň.

27:57
    Růžička pokazil ocelářský brejk. Rychlý kontr selhal na jeho zpětné kličce, kterou vystavil spoluhráče do ofsajdu.

27:39
    Hosté sice mají občas tendenci zaútočit. Jenže si nevytvářejí souvislejší tlak. Domácí obrana si poradila i s dalším brejkem a rychle otočila hru. Volke teď schoval Varaďovu ránu do náruče.

27:26
    Další rána Lojka vypadala slibněji. Jeho pumelici se navíc snažil tečovat Varaďa, bohužel pro Třinec marně.

26:47
    Lojkovu ránu vyrazil z trajektorie ohrožující Volkeho bránu hokejkou Kracík.

26:41
    Peterek odjíždí na střídačku hodně vyčerpaný. Teď to totiž bylo jeho střídání. Téměř čtyřicetiletý hokejista od vlastní brány prokličkoval hřiště až k Volkemu. Posléze se hodně důrazně tlačil k dorážce.

26:10
    Litvínov na třinecké vyrovnání mocně odpovídá! Neuběhly ani tři minuty a vedení se přiklání znovu na stranu Severočechů. Hosté se usadili v pásmu, dostali puk mezi kruhy, kde svou dnešní střleckou chuť ukázal podruhé v zápase VIKTOR HÜBL. Tentokráte Hamerlíka překonal nechytatelným příklepem! Asistence: František Lukeš.

25:40
    Třinec zapomněl na zadní vrátka. Kracík přihrával před bránu na úplně volného Františka Černého. Na pozoru byl ale i Hamerlík, který do gólové nahrávky vložil v poslední chvíli svou hůl.

25:28
    Puk je znovu v obranném pásmu Litvínova.

25:02
    Ihned po vhazování putuje puk za Volkeho.

24:47
    Jenže Kubát si vykoledoval faul. Lukáš Zíb ho zahákoval a třetí přesilovku v zápase si zahraje také Litvínov.

24:47
    Po ráně Kubata puk zaplachtil na hůl Jánského, který nadvakrát rychlopalbou Hamerlíka z úhlu nepřekvapil.

24:36
    Teď si ale Benzina výborně pokryla všechny hráče ve středním pásmu a donutila Třinec k icingu.

24:15
    Třinec je brankou nabuzen. Litvínov chtěl nápor domácí otupit rychlým výpadem. Vopat ale ztroskotal na hitu Zíba.

23:35
    Třinec právě vstřelil branku!
    A právě po jeho nahození vznikla před bránou trma vrma, kterou Oceláři využívají k vyrovnávací brance! Puk se totiž odrazil za bránu, kde DAVID KVĚTOŃ nevěděl co s pukem. Proto jej poslal před bránu, kde od zad bránícího Guly poslal puk do sítě! Bez asistence.

23:31
    Třinec znovu v pásmu. Útok teď diriguje od modré Krajíček.

23:07
    Jenže teď se nedohodl Zíb s Lojkem a Černý jim sebral puk a vyhodil.

22:46
    Zíb znovu pálil. Tentokráte mu puk nesedl. Třinec pořád drží pásmo.

22:30
    Svou pověstnou ránu ukázal Lukáš Zíb. Volke zasahovat nemusel. Puk orazítkoval zadní mantinel.

22:13
    Kubát ale po své nešťastné hrubce fauloval. Dostává dvě minuty za hákování a Třinec čeká třetí přesilovka v zápase.

22:10
    Kubát na modré hrubě chyboval a Třinec vyrazil ve třech do útoku. Polanský předložil Růžičkovi, který znovu v jasné šanci netrefuje bránu!

21:36
    Třinec už je v plném počtu a rozehrává hru zpoza vlastní brány.

21:13
    K dobrému bránění se přidal i Peterek, který navíc mohl do brejku. Puk mu ale přeskočil hůl a utekl až k Volkemu.

21:03
    A teď i Lukáš Zíb.

20:48
    Tentokráte vyhazuje Martin Adamský.

20:29
    Krajíček už vyhodil správně. Puk po mantinelu putuje do obranného pásma hostů.

20:14
    Hosté mají v úvodu druhé třetiny ještě více než minutu dlouhou přesilovku. Krajíček ji kouskuje ze středního pásma. Puk nasměroval jen na střídačku.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:51.

Co dodat. Ocelářům znovu nevyšel vstup do zápasu. Prvních sedm minut na ledě i přes své gólové šance tahali za kratší provaz a Litvínov je potrestal přesilovkovou brankou. Pak už Oceláři převzali otěže zápasu do svých rukou, za nepříznivý stav si ale můžou sami a to zejména kvůli své špatné koncovce. Střely na bránu jen potvrzují domácí převahu. Třinec přestílel svého soupeře v poměru 14:6.

20:00

19:58
    Třetinu uzavřela šance Jánského. Ten si z ůhlu ale zlámal zuby na Hamerlíkově betonu. Ještě jedno vhazování. Už se ale těžko něco stane.

19:47
    Josef Hrabal zůstal na chvíli bez hole a Litvínov toho málem využil. Z pravého kruhu pálil těsně nad František Lukeš!

19:23
    Oceláři vyhazují.

19:13
    Polanský hodně nešetrně dohrál některého z obránců Litvínova a půjde v závěru třetiny na trestnou lavici.

19:08
    Růžička na chvíli sám za obranou, puk si zpracoval ale rukavicí nepřesně. Z nájezdu na brankáře tak byla pouze slabá rána z úhlu.

18:44
    To už snad ani není pravda, co Oceláři neproměňují. Volke si teď hravě poradil i s ránou Růžičky, kterého při přečíslení dva na jednoho našel Polanský!

18:15
    Bonk to teď zkusil sám, ale přes tvrz na modré se neproboural.

17:29
    Puk teď skáče brankovištěm Volkeho sem a tam. Dvakrát hodně nebezpečně centroval Peterek.

16:50
    Litvínov je kompletní. Ztečovaný puk končí mezi střídačkami. Bude se vhazovat ve středovém kruhu.

16:05
    Tak teď při Volkem stáli opravdu všichni svatí! Krajíčkova rána se odrazila na hůl Polanského, který snad z třiceti centimetrů nasměroval puk jen do tyče!

15:24
    Velká šance Třince. Květoň ale trefil křižnou přihrávku jen bombou do Volkeho přilby!

14:53
    Litvínov po spolupráci s vlastním brankářem Volkem znovu vyhazuje.

14:22
    František Lukeš se po vhazování ujmul kotouče, ušetřil pár sekund a pak poslal puk k Hamerlíkovi.

14:16
    Hosté si teď možná zbytečně komplikují hru. Na malou chvíli se zdálo, že vyrovnali hru, ale přesně v ten moment podrazil Vojtěch Kubinčák svého jmenovce Poláka. Třinec tak bude hrát druhou přesilovku.

13:46
    V útoku i Litvínov. Černý ale před bránou nenašel najíždějícího Kracíka.

12:50
    Do šance se háčkoval Zagrapan. Proti převaze mužů v černožlutém ale neměl nárok.

12:07
    V závěru přesilovky pálil od modré do brankáře Zíb, a když už byl Bojer na ledě, promáchl Bonkvu přihrávku před bránou Vojtěch Polák.

11:40
    Teď se Bonk nedohodl s Varaďou. Je z toho další zakázané uvolnění. Domácí publikum už místy přestává mít s přesilovkou trpělivost.

11:32
    Bonk málem uháněl sám na bránu, jenže nezpracoval nahrávku Lukáše Zíba. Třinec tak po náznaku mega šance vrací hru před vlastního brankáře. Zakázané uvolnění.

11:22
    A znovu...

10:58
    Tentokráte Růžička vymýšlel přihrávku do prázdné brány na Květoně. Litvínovská obrana s ní ale neměla pochopení. Puk míří k Hamerlíkovi.

10:24
    Černý tělem vytlačil Růžičku i s pukem do středního pásma.

10:15
    Puk se ze zkrumáže před Volkem najednou objevil na modré u Semana. Ten prudce napřáhl, ale Volke hrdinsky vstal, vybruslil v rychlosti jeho ránu a pak ji v klidu chytil.

10:02
    Třinec bude hrát přesilovku. Jan Bojer totiž ve střední třetině krosčekoval Marka Zagrapana.

9:45
    Litvínov byl po dlouhé době na útočném výletě. Trávniček ale nevyzrál na Lukáše Krajíčka a Třinec zaloužil rychlý brejk. Na jeho konci byl Martin Růžička. Nejlepší střelec Ocelářů trefil jen lapačku brankáře.

9:17
    Třinec dále útočí. Litvínov už dobré tři minuty v kuse brání ve vlastním pásmu. Znovu jen za cenu zakázaného uvolnění.

8:43
    Odražený puk raději Martin Volke před dotírajícími útočníky kryje.

8:35
    Hrabal přejel modrou a najednou se před ním otevřel prostor, proto se nebál vypalit. Nicméně Volke zasahovat nemusel, puk proletěl pár centimetrů vedle jeho pravé tyče.

8:00
    Adamský si mezi kruhy poklepal a Peterek ho dobře viděl. V poslední chvíli zakročil Skuhrovec.

7:46
    Nyní pálil Adamský. Volke si jeho ránu zpracoval a sám vyhodil puk na icing.

7:36
    Polanský sice prohrál buly, ale Růžička dobře forčekoval a Třinec pokračoval v tlaku. Puk se dostal na Krajíčka, jehož nahození končí i přes snahu Polanského a Květoně tečovat puk na na hrudi Volkeho.

7:19
    Třinec zvýšil obrátky. Hosté se ze sevření v pásmu na dlouho neosvobozují. Zatím jen kouskují hru zakázaným uvolněním.

7:06
    Radek Bonk za brankou podržel puk, vymanil se ze sevření dvou obránců a našel před bránou Poláka. Ten měl ale kotouč na dlouho hůl, podle čehož vypadala i jeho rána. Volke ji nakonec vyrazil do ochranné sítě.

Máme za sebou tedy necelých sedm minut. Šance jsme viděli na obou stranách, ale aktivnějším týmem je Litvínov, který také zaslouženě vede 1:0.

6:47
    Hra je přerušena. Jeden z litvínovských hráčů zahrál vysokou holí, a tak se bude vhazovat po pravici Volkeho. Ale až po komerční přestávce.

6:23
    Třinec mohl okamžitě vyrovnat. Sám na Volkeho se řítil Martin Adamský. Jeho forhendová klička mu ale nevyšla!

5:58
    Hosté jdou do vedení! Dlouhý zámek v obraném pásmu Třince skončil efektivně. Švarný nejprve sám před Hamerlíkem nedal, po další kombinci se ale puk dostal až na hůl VIKTORA HÜBLA, který trefil prázdnou bránu! Asistence: František Lukeš, Marek Černošek.

5:22
    Teď už Litvínov kombinuje v pásmu...

4:54
    Květoň ale vyhrál buly a Hrabal okamžitě vysokým obloučkem vyhazuje.

4:49
    Za svou aktivitu si Litvínov vykoledoval přesilovou hru. Vojtěch Polák háčkem zastavil Kracíka a dostává menší trest za hákování.

4:32
    Litvínov se znovu hnal kupředu. Zastavil ho ofsajd.

4:18
    Hamerlík si připsal další zákrok. Raději ukryl v rukavici nahození zpoza modré čáry.

4:10
    Teď už se Hamerlík zapotil mnohem více. Hübl s Lukešem ale náznak přečíslení doslova překombinovali. Lukeš už pálil z těžké pozice a velkého úhlu!

3:50
    Hosté se rozhodně lídra soutěže nebojí. Příklepem pálil tvrdě do betonu Hamerlíka Viktor Hübl.

3:20
    Teď si ale domácí sami zadělali na malér. Polanský ve vlastním pásmu nezpracoval dobře puk a nasměroval ho přesně mezi betony Hamerlíka. Ten měl hokejku na ledě položenou včas.

3:01
    Litvínov rozehrává za vlastní brankou, ale práci mu stěžuje aktivní forčeking Květoně.

2:41
    Ani teď se útok vedený Majdanem neprosadil. Orsava prodlužuje tečí puk do středního pásma.

2:15
    Na druhé straně dva neúspěšné pokusy o dobytí útočného pásma. Marně to zkoušel Juraj Majdan.

1:41
    Volkeho pozornost zkošel z velkého úhlu Radek Bonk. Volke nevypadal příliš jistě, nicméně třinecký kapitán trefil jen boční konstrukci.

1:19
    Hra se znovu přestěhovala před Martina Volkeho. Litvínovský brankář si připsal snadný zákrok proti příklepu Martina Adamského.

1:06
    Zagrapan nezpracoval přihrávku Adamského, a tak vystartoval do útoku Vojtěch Kubinčák. Na modré ho ale čistě zastavil Hrabal.

0:48
    Třinec úvodní střídání zvládl určitě tak, jak si představoval. Do útoku se řítil David Květoň, ale Polanský byl v útočném pásmu o velký chlup dříve.

0:14
    Důležité utkání bylo zahájeno. Polanský vyhrál úvodní buly a hned si vytvořil obrovskou šanci, když využil chybného Volkeho vyjetí. Z úhlu ale netrefil úplně prázdnou bránu!

00:01

Týmy se trousí pomalu na led. V brance Litvínova ani dnes nebude chybět extraligový hrdina a objev posledních kol Martin Volke, bránu Třince bude hájit slezská opora Peter Hamerlík.

Utkání o důležité tři body, které mohou leccos napovědět v postavení týmů na obou pólech tabulky budou řídit pánové Turčan a Hodek, na čarách jim budou pomáhat Gebauer a Lederer.

Jak už jsem napsal, výrazným papírovým favoritem jsou domácí Oceláři. Ti v novém roce válí, na svém ledě drží sérii sedmi vítěztví v řadě a to zcela zaslouženě. Jmenujme třeba poslední výsledek z Werk arény, kdy Oceláři přejeli čtvrtý Zlín 7:1!.

Dnes to ale nebudou mít v žádném případě jednoduché. Vzdorovat jim bude houževnatý Litvínov, momentálně majitel černého Petra, tedy jedenácté příčky v extraligové tabulce. Hosté zde přijeli nejen pro body, ale také s touhou napravit si reputaci. V posledním měření sil pod Beskydami totiž od Třince schytali desetibrankový příděl. Pojďme ale zpět do současnosti. Severočeši zde přijeli zároveň se solidní bilancí. V posledních čtyřech zápasech totiž vždy bodovali. Naposledy porazili před televizními kamerami Zlín 2:1.

Hezké odpoledne z Třince.

Extraliga kvapí do svého finiše a rozdávat se bude už jen šestnáct bodů. O první tři z poslední kolekce budou dnes usilovat dva celky. Papírový favorit a lídr soutěže HC Oceláři Třinec a o play-off bojující HC Benzina Litvínov.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Adam Sušovský

Branky a nahrávky: 24. Květoň - 6. Hübl V. (Lukeš, Černošek), 27. Hübl V. (Lukeš), 34. Majdan (Gerhát, Švarný)

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Vojtek) - Seman, Hrabal, Zíb, Richter, Hudec, Lojek, Krajíček, Peterek - Růžička, Polanský, Květoň - Adamský, Peterek, Zagrapan - Varaďa, Bonk, Polák - Orsava. McGregor, Hrňa - Mičulka

HC VERVA Litvínov: Volke (Hübl J.) – Černošek, Kubát, Švarný, Gula, Stříteský, Skuhrovec, Hora – Trávníček, Vopat, Jánský - Kubinčák, Hübl, Lukeš - Černý, Jenáček, Kracík - Majdan, Gerhát, Rindoš

Rozhodčí: Hodek, Turčan - Gebauer, Lederer