Třinec – Litvínov 1:3 (kon.) | Kladno – Liberec 0:3 (kon.) | Zlín – Sparta 3:0 (kon.)
Mladá Boleslav – K. Vary 5:3 (kon.) | Kometa Brno – Motor ČB 2:5 (kon.) | Pardubice – Vítkovice 4:0 (kon.)

Slavia právě vstřelila branku!
    TOMÁŠ SVOBODA si za svůj nájezd připisuje vítězný gól.

Tentokrát si Kopřiva hodně povyjel a poté už jeho střelu vyrazil vyrážečkou. Slavia tak vítězí 4:3 na nájezdy!

Za Plzeň je na ledě Straka a musí dát.

A ten Salfického překonal střelou mezi nohy - 3:2.

Otáčí se pořadí a za Slavii jede opět Svoboda.

A Jiří Vašíček vystřelil mimio.

Rozhodnout může Vašíček, proti kterému se v brance objevil Salfický!

A Kopřiva čekal jeho zakončení mezi betony a puk vyráží - 2:2.

Třetím indiánem je Vlasák.

Michal Vondrka si počkal na pohyb brankáře a poslal mu puk mezi betony.

Na ledě slávista Vondrka.

A kapitán hostů nic nevymýšlel a poslal puk přesně do levého horního rohu - 1:2.

Za Plzeň jede Straka.

Svoboda předvedl ukázkový bekhendový blafák a srovnává - 1:1.

Svoboda proti Horčičkovi.

A Hanzlík kličkou do bekhendu a zakončením pod Kopřivu posílá Plzeň do vedení.

Nakonec první jede Hanzlík proti Kopřivovi.

Před nájezdy ale ještě Martin Straka reklamuje u rozhodčích špatně upravený led.

Za Slavii jede Tomica, v brance Plzně Horčička.

65:00
    Slávisty teď od pohromy zachránila siréna, protože po lobované přihrávce mířil sám na branku Kopřivy Benák.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:43
    Z protiútoku pálil Micka. Horčička vyrazil betonem.

64:15
    Sklenář nezachyti přihrávku a 45 sekund před koncem prodloužení se bude vhazovat před Kopřivou. Na led samozřejmě za Plzeň skáče Straka a rovná si obránce na buly.

63:27
    Žižka v souboji hráčů s číslem 5 padl Jeřábkovi do střely a puk schoval pod svým tělem.

62:56
    Po Krenželokově průniku do pásma pálil od modré Žižka, ale branku netrefil.

62:22
    Vašíček díky svému důrazu vybojoval vhazování v útočném pásmu.

61:52
    Doležal se dvakrát dostal ke střele, ale první mu vyrazil Horčička a při druhé minul.

60:59
    Svačina se snažil přes Žižku dostat před bránu, nakonecv zakončil, ale Kopřiva v pohodě puk zachytil.

60:18
    Vašíček se dostal sám před Horčíčku, ale mířil nad.

60:01

Hosté dnes sice hrají hodně aktivně, ale co se týče gólů, vždy tahají za kratší konec. Třikrát prohrávali, ale třikrát dokázali srovnat, a tak utkání dospělo do prodloužení, které začne za malou chvíli.

60:00
    Konec třetí třetiny.

59:54
    Tečované nahození Vašíčka končí mimo.

59:19
    Jeřábek si teď nerozuměl se spoluhráči a poslal puk do zakázaného uvolnění. Buly před Horčičkou.

58:44
    Hostujícím se ale signál po buly nevydařil a vpřed šli slávisté. Nakonec také Horčička drží puk v rukavici, protože rychle k němu přijížděl Micka.

58:10
    Plzeň chce urvat tři body pro sebe. Trenér si bere time-out.

58:10
    Kopřiva raději podržel puk před dotírajícím Strakou a vhazovat se bude po jeho pravici.

57:09
    Po shrumáži před Kopřivou se puk dostal k volnému Heřmanovi, který ale trefil jen Kopřivův položený beton.

55:42
    Tomica se dostal k dorážce, ale z mezikruží minul.

54:54
    Třetina objel branku nikým nehlídán a málem bekhendem překonal Horčičku. Ten ale nechal hůl na ledě a utěsnil tak mezírku mezi betony.

54:03

53:30
    Jeřábek se dostal do ideální pozice v pravém kruhu, ale jeho dělovku z první fantasticky vyrazil Kopřiva do chranné sítě.

52:31
    Straka dostal přihrávku mezi dva obránce, ale pul se mu zamotal mezi bruslemi, a tak nemohl zakončit.

51:59
    Petr Jelínek teď nedovoleně bránil obránce, který se chtěl rozjet na útočníka s pukem a dostává dvě minuty.

51:06
    Martin Straka je stále pečlivě hlídán Markem Tomicou, který kolem něj celý zápas krouží jako jeho stín.

49:45
    Na dneční Historic game se přišlo podívat 7771 diváků.

49:08
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Jak se proměňuje nájezd předvedl ukázkově TOMÁŠ VLASÁK, který dostal ideální příhrávku za obranu od Jakuba Jeřábka, počkal si až se Kopřiva položí a poté vystřelil pod břevno. Asistence: Jakub Jeřábek a Martin Straka.

48:54
    Ale Jelínek nájezd neprovedl vůbec dobře. Při kličce mu puk hokejkou vypíchl Horčička a útočník se tak vůbec nedostal k zakončení.

48:54
    Petr Jelínek vystihl rozehrávku hostů a ujížděl sám na branku, ale byl faulován Hanzlíkem a rozhodčí nařídil trestné střílení.

47:21
    Domácí předvedli pohlednou akci, kterou rozjel ve středním pásmu Třetina, za modrou přihrál TOMÁŠI MICKOVI, ten si obhodil obránce Hanzlíka a zamířil přesně k tyči. Asistence: Miroslav Třetina a Jiří Doležal.

46:08
    Krenželok vyprášil Horčičkovi vyrážečku.

45:14
    Šance teď měli slávisté. Vondrka opět zpoza branky zadovkou hledal spoluhráče. K puku se dostal Krenželok, ale Horčička chytil jeho střelu i dorážky Rotha.

44:14
    Krejčík neuhlídal u pravého mantinelu rozjetého PAVLA VOSTŘÁKA, který se dostal před něj a poté přesnou střelou k bližší tyči vyrovnal. Asistence: Jakub Jeřábek.

34:38
    Útok plzeňských hráčů ze zámoří se neprosadil a Lammers i Johnson střídají.

42:33
    Krejčík s Kubošem se srazili ve středním pásmu, puk se dostal ke Dvořákovi, který pádil na Kopřivu. Brankář ho ale překvapil rychlým vyjetím a kotouč mu tělem sebral. Stejný zákrok tady udělal Kopřiva i minulý zápas, evidentně si na výjezdy z brány věří.

42:03
    Plzeň už ale opět tlačí. Plášek chtěl překvapit zpoza brány Kopřivu, ale ten byl u své pravé tyčky včas.

41:51
    Po souboji v rohu rozhodčí raději hru přerušil.

40:50
    Přestávka asi přišla domácím vhod. Vondrka hezkou zadovkou přihrál před bránu JIŘÍMU VAŠÍČKOVI, který nadvakrát překonal ležícího brankáře. Asistence: Michal Vondrka a Tomáš Svoboda.

40:30
    Slavia dohrává přesilovku, ale právě teď se hosté osvobodili vyhozením.

40:01

Plzeň ve druhé třetině slávisty hodně zatlačila, ale i díky Kopřivovi v bráně Slavie tlak nedokázala přetavit v gól. Další třetina začne přibližně v 20:01.

40:00

39:40
    Slávistům se opět nedaří založit útok a rozestavit přesilovkouvou kombinaci.

38:58
    Početní výhoda tentokrát pro domácí. Potrestán je Modrý za podražení Sklenáře.

38:23
    Kopřivu teď z úhlu prověřil Stránský. Brankář raději podržel puk ve výstroji.

37:33
    Vašíček napřáhl na modré, ale jeho střela byla ztečována těsně mimo.

36:36
    Až teď můžou unavení slávisté střídat díky icingu hostů.

36:14
    Slávisté se ale ještě bránili, vyhodili na icing a tentokrát trenér Růžička dává odpočinout svým hráčům díky vyžádanému time-outu.

36:06

35:20
    Slavia střídala a na modré byl chvíli osamocen Vlasák, ale prudkou přihrávku si příliš dlouho zpracovával.

35:00
    Hosté už roztáčeli přesilovkový kolotoč, ale po nepovedené přihrávce slávisté vyhazují.

34:26
    Straka na modré nepřešel přes Vašíčka.

34:04
    Navíc Poletín teď dostává dvě minuty za vysokou hůl a tlak Plzně tak asi ještě vzroste.

33:03
    Plzeň se pořádně rozjela a slávisté už dlouho nebyli v jejich pásmu. Horčička v brance nemá žádnou práci.

32:13
    Až teď se Slavia dostala z tlaku a oba mohli vystřídat.

31:40
    Roth přišel o hůl, tu mu půjčil Jelínek, ale je na druhou stranu. Hosté tak mají výhodu.

30:48
    Nepřesnou rozehrávku domácích zachytil Lammers a okamžitě vypálil na Kopřivu, ten musel hodně rychle sklapnout betony, aby puk alespoň vyrazil.

30:17
    Kuboš přišel ve středním pásmu o puk a ránu Vostřáka musel Kopřiva vyrazit vyrážečkou.

29:16
    Až teď se několika z nich podařilo vystřídat.

29:01
    Další zakázané uvolnění domácích. Slávistická pětka je na ledě už pěkně dlouho a je vidět, že hráči toho mají dost.

28:36
    Lammers při pokusu o střelu zlomil hůl.

27:45
    Další tečovaná střela tentokrát od Benáka jen proplachtila nad brankou. Kopřiva se stačil pouze ohlédnout.

27:37
    Snad první přerušní ve druhé třetině obstaral icing Slavie.

26:26
    Modrého střelu tečoval Rachůnek, ale Kopřiva reflexivně vykopl proti puku svůj beton.

25:36
    Až teď se před Horčičkou zjevil zcela volný Jaškin, ale střelu mezi betony gólman kryl.

24:43
    A už opět probíhá tuhý boj o střední pásmo. Hra je plná osobních soubojů a jen málokterý hráč má čas na zakončení.

23:34
    Až teď útočí také hosté. Plášek s Hamanem se ale nedostali ke střele.

22:19
    Slávisté vstoupili do druhé třetiny mnohem aktivněji, dokáží se udržet v pásmu a soupeř musí jen vyhazovat puky.

21:34
    Třetina dlouho míchal s pukem za bránou, nakonec mu najel Kolařík a Horčíčka vůbec nevěděl, jak kotouč vyrazil.

20:13
    Tomica přihrával Mickovi a ten jen těsně na kotouč nedosáhl. Jinak by pálil do odkryté sítě.

20:01

Sešívaní se dostali rychle do vedení, ale díky dobře sehrané přesilovce hosté srovnali. Další třetina začne přibližně v 19:12.

20:00

19:16
    Micka obral před plzeňskou brankou Modrého o puk, poté si i položil gólmana, ale nakonec minul!

18:05
    Ale Lammers také usedá na trestnou za nafilmovaný pád.

18:05
    Opět nadělal Lammers problémy slávistům a opět si vykoledoval faul. Tentokrát ho podrazil Tomica.

17:52
    Po Rothově střele si před brankou něco důrazně vysvětlovali Krenželok s Frolem. Rozhodčí ale vylučovat nebude.

15:23

16:45
    Vostřák dlouho míchal s pukem na vrcholu kruhu, před ním byl obránce. Vostřák nakonec poslal puk na modrou, kde z první pálil Hanzlík, ale Tomica se mu vrhl do střely.

16:12
    Vostřák trefil přesouvajícího se Kopřivu.

15:34
    Vlasák z otočky těsně minul.

15:22
    Do protiútoku se vydal Lammers, ale byl podražen Sklenářem a hosté si tak zahrají druhou přesilovku.

14:43
    Slávisté jsou delší dobu v útočném pásmu, ale hosté je nepouštějí ke střelám.

13:18
    Krejčík nabral rychlost ve vlastním pásmu, ale jeho střelu bez problému Horčička chytil do lapačky.

12:27
    Lammers hezk potáhl puk po pravé straně, bekhendem nahodil na Kopřivu a k dorážce se málem dostal Johnson.

11:47

11:36
    Až teď Slavia dobře zakombinovala a Třetina zblízka nejspíš trefil Horčičku do ramene!

10:58
    Domácí nejsou schopni se ani do pásma dostat, natož se tam udržet.

10:15
    Sešívaní zatím nic nepředveli, hosté se dobře brání.

09:46
    Přesilovku si zahrají teď slávisté. Za vysokou hůl je vyloučen Haman.

08:45
    Tomica obětavě padl Hanzlíkovi do střely.

07:55
    A hosté bleskurychle početní výhodu využívají. Jeřábek vypálil od modré nad, ale puk se záhadně odrazil zpět před bránu, kde stál připravený TOMÁŠ VLASÁK a nedal překvapenému Kopřivovi šanci. Asistence: Jakub Jeřábek.

07:45
    Plzeň si zahraje první přesilovku v zápase. Za faul na Svačinu si odpyká dvě minuty Vašíček.

07:26
    Už dlouho jsme neviděli žádnou střelu. Lammers teď nahodil puk příliš brzo a je tu další icing.

06:04
    Probíhá tuhý boj o střední pásmo.

04:56
    Nepříjemná střela Tomici ze středního pásma nadělala Horčičkovi problémy. Puk vyrazil a Slavia se na chvíli usadila v pásmu.

04:33
    Stránský nezachtil prudkou přihrávku a puk končí v zakázaném uvolnění.

03:35
    Horčička si při rozehrávce nerozuměl s obránci, ale Pospíšilovi v šanci puk přeskočil hokejku.

03:04
    Rachůnek si příliš dlouho hrál s pukem na modré a nakonec Plzni rozhodčí pískají offside.

02:03
    Modrý se vydal na útočný výlet a projel mezi dvěma beky jako nůž máslem. Jeho bekhendový pokus Kopřiva vyrazil a Svačina už se k dorážce nedostal.

01:44
    Icing hostů.

01:28
    Na druhé straně tečovaná rána Jeřábka málem překvapila Kopřivu, ale ten ji nakonec chytil do lapačky.

00:39
    Tak to je start jako hrom. Hned první střela končí v síti. Puk v rohu získal Svoboda, přihrál jej před bránu, kde se ho zmocnil PETR JELÍNEK a trefil se přesně mezi brankářovy betony. Asistence: Tomáš Svoboda.

00:01

A čestné buly bylo právě vhozeno. Pan Bubnk si vysloužil aplaus ve stoje od všech diváků.

A v retro stylu je i kostka, která běží jen černobíle!

Hráči Plzně vyjeli na led. Na sobě mají modré dresy s bílými motivy a na prsou staré logo plzeňské škodovky. Slávisté mají půlené červenobílé dresy a s tradiční červenou hvězdou.

Dnešní zápas bude rozhodně unikátní. Oba týmy nastoupí v retro dresech bez reklam. Úvodní buly pak vhodí Augustin Bubník, legenda československého hokeje.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.

Patrik Kubečka

Branky a nahrávky: 1. Jelínek (Svoboda), 41. Vašíček (Vondrka, Svoboda), 48. Micka (Třetina , Doležal), 65. Svoboda - 8. Vlasák (Jeřábek), 45. Vostřák (Jeřábek), 50. Vlasák (Jeřábek, Straka)

HC Slavia Praha: Kopřiva - Roth, Vašíček, Kuboš, Barák, Kolařík, Žižka, Krejčík - Krenželok, Třetina, Vondrka - T. Svoboda, Jaškin, Tomica - Micka, P. Jelínek, Doležal - Pospíšil, Sklenář, Poletín.
    HC Škoda Plzeň: Horčička - Benák, Jiří Hanzlík, Jeřábek, Modrý, Dresler, Frolo, St. Pierre - Vostřák, Vlasák, Svačina - Stránský, Straka, Dvořák - Lammers, M. Heřman, Johnson - T. Rachůnek, Haman, Plášek - Petruška

Rozhodčí: Minář, Trombík - Kis, Prchal