Žilina – Piešťany 4:2 (kon.) | HC Slovan – Trenčín 1:2 (kon.) | Banská Bystrica – Zvolen 1:2 (po s.n.)
MsHK Žilina
4:2 (2:0, 2:2, 0:0)
ŠHK 37 Piešťany
sk Sobota 05.03.2011, 17:00Tipos Extraliga (SR)

60:00
    Koniec zápasu. (19:15:12)

58:50
    Hráči Žiliny akoby sa predbiehali v zahadzovaní šancí. Tentoraz Kokavec nedokázal skórovať z blízka cez ležiaceho Tomeka.

58:44
    Hostia v plnom počte.

57:00
    Vylúčený hráč Žiliny Rúfus 2 minúty za sekanie.
    Vylúčený hráč Piešťan Zajac, 2 minúty za narazenie na mantinel+osobný trest 10 minút za nešportové správanie.

57:00
    Už aj Rúfus spálil svoju šancu a potom sa dostal do konfliktu so Zajacom.

56:44
    Vylúčený hráč Piešťan Baran, 2 minúty za podrazenie.

55:04

54:50
    Faith spálil v rozmedzí pár sekúnd dve tutovky. Najskôr mu pred prázdnou bránou puk utiekol pomedzi nohy a o niečo neskôr z dobrej šance netrafil napoly odkrytú bránu hostí.

53:30
    Kokavec po priťuknutí od Hreusa dobre pálil z krídla, Tomek ostal pozorný.

53:04
    Vylúčený hráč Piešťan Lušňák, 2 minúty za podrazenie.

51:46
    Hra sa dostala do stereotypu. Domáci sa dopredu netlačia a hostia akoby nemali záujem dnes ešte niečo uhrať.

49:33
    Prokop spálil veľkú šancu keď z blízka dobre trafil skackajúci puk, jeho rana sa však do brány nezmestila.

49:24
    Domáci v plnom počte.

48:30
    V oslabení sa do prečíslenia 2 na 1 rútili Rataj a Petruška, ale druhému menovanému ušiel puk a tak z akcii nič nie je.

48:00
    Druhá presilovka Piešťan v krátkom časovom úseku.

47:24
    Vylúčený hráč Žiliny Dlouhý, 2 minúty za sekanie.

45:57

Dnešné stretnuite sleduje 2747 divákov.

43:57
    Vylúčený hráč Žiliny Petruška, 2 minúty za nedovolené bránenie v hre.

43:21
    Hosťujúci Pupák inkasoval tvrdú ranu do ruky, chvíľu ležal otrasený na ľade ale potom sa za pomoci spoluhráčov pobral na striedačku.

41:40
    Po Petruškovej prihrávke z krídla pred bránkovisko si dal skoro vlasný gól Bučka. Jeho ,,strela" roztrepala iba bočnú sieť.

Žilina dala gól!
    Žilina vedie o dva góly. Pri hre 4 na 4 Kokavec potvrdil, že mu dnešný zápas vyšiel a dobrou prihrávkou spoza brány našiel Dlouhého, ktorý aj nevýraznou strelou prekonal Tomeka.

39:10
    Poďme si objasniť začo dostal Devečka 2 minúty. Po úniku Barana v oslabení sa do bránenia zapojil aj obranca Devečka, ktorý vtedy nemal na hlave prilbu a tak si ,,vyslúžil" dvojminútový trest.

39:09
    Vylúčený hráč Žiliny Devečka, 2 minúty za nepovolenú výstroj.

37:46
    Vylúčený hráč Piešťan Peško, 2 minúty za narazenie na mantinel.

37:12
    Žilina opäť vedie. Po peknej biliardovej akcii domcich a pri presilovej hre strelil gól zaspatý kanonier domácich MICHAL KOKAVEC.

36:24

35:00
    Do hry vstúpila nervozita, čoho dôsledkom je zvýšený počet vylúčení.

35:26
    4 na 4. Vylúčený hráč Piešťan Zajac, 2 minúty za sekanie.

35:00
    Teraz akoby rozhodcovia hrali trocha s hosťujúcim celkom, keď neodpískali pár sporných zákrokov Piešťan, ale Troligou faul ohodnotili ihneď dvoma minútami.

34:24
    Vylúčený hráč Žiliny Troliga, 2 minúty za údery.

33:20
    Ďalšia mega šanca Barana, tento raz Piešťanský útočník minul prázdnu prázdnu žilinskú bránu.

32:42

31:41
    Piešťany dali gól!
    Je vyrovnané. Presne po minúte hry 5 na 3 a obrovskom tlaku hostí, si gólovu strelu na svoje konto pripísal MARTIN ZAJAC.

31:00
    Veľká šance Piešťan vyrovnať keď majú hostia možnosť početnej výhody o dvoch hráčov viac ako jeden a pól minúty.

30:42
    5 na 3. Vylúčený hráč Žiliny Dlouhý, minúty za krosček.

30:13
    Vylúčený hráč Žiliny Devečka, 2 minúty.

30:05
    Obrovská šanca hosťujúceho Barana, ktorý ostal pred Murínom úplne sám, ale ukázal, že aj z takejto pozícia sa dá neskórovať.

28:40
    V Žiline zhruba rovnaký počet divákov ako včera, čo je pod Dubňom nadpriemer, ale dnes tu chýbajú futbaloví fanatici, ktorí boli povzbudiť šošonov v zápase proti Dubnici.

26:51
    Piešťany znižujú. Po dobrej práci Patrika Lušňáka sa z gólu teší TOMÁŠ BUČKA. Gól padol pri signalizovanom vylúčení.

25:00
    Baran prihrával spoza brány ale spoluhráč Pupák sa k strele nedostal. Je to znak že aj hostia sa začali tlačiť dopredu.

23:50
    Dobrú atmosféru a pekný hokej kazia iba brankári, ktorí zabraňujú jednému gólu za druhým.

22:00
    Úvod druhej tretiny sa nesie v rovnakom tempe na aký sme v tejto sérii zvyknutí. Aktívna Žilina tlačí svojho súpera, ktorý hrozí nebezpečnými brejkmi.

18:03
    Žilina má v presilovej hre jasný tlak, ale hosťujúci Tomek sa už asi rozchytaj.

17:00
    Zákrok aký predviedol Novák na Kokavca sa do hokeja nehodí a ani do žiadneho iného športu.

16:58

16:51
    Vylúčený hráč Piešťan Novák, 2 minúty za faul kolenom+10 minút osobný trest za nešportové správanie.

15:47
    Hostia majú v presilovej hre možnosť streliť kontaktný gól, ktorý by im pomohol.

14:58
    Vylúčený hráč Žiliny Vala, 2 minúty za sekanie.

14:31
    Domáci už majú na prvú tretinu nahrané, je načase aby niečo ukázali hostia, ktorí to takisto vedia.

12:58
    Žilina zvýšila svoj náskok, a ak chcú hostia ešte dnes zabojovať mali by svoju hru zlepšiť.

11:01
    Žilina vedie už o dva góly. Pekná akcia štvrtej žilinskej formácie. Drevenák pekne pred prázdnu bránu prihral MARTINOVI HÁJNIKOVI, ktorý si dnes pripísal už druhý gól.

09:50
    Stupka dal o sebe vedieť strelou z kruhu a iba tesne minul Tomekovu bránu.

09:00
    Opäť sa ozvali aj hostia po tom čo Lušňákovu strelu Murín vyrazil ale nikto z Piešťancov puk doraziť nedokázal.

07:01
    Hra Žiliny pripomína miestami presilovku, domáci dokážu súpera zatlačiť na dlhé sekundy a z toho dokážu vyťažiť pár dobrých šancí.

05:50
    Rýchle vysunutie domáceho Nemca, ktorý mal na druhej strane Hreusa, no prvý menovaný skúsil strelu z krídla ale nevýrazný projektil nemohol Tomeka ohroziť.

05:16
    Po inkasovanom góle ožili aj hostia, dobrou strelou od modrej sa prezentoval Lušňák.

04:02
    Úvodný tlak sa domácim vyplatil. Po dlhom striedaní a peknej akcii skóre dnešného zápasu otvára MARTIN HÁJNIK.

03:15
    Od úvodu aktívnejší domáci, ktorí sa prezentovali už pár strelami na včera výborne chytajúceho Tomeka.

02:00
    Druhý zápas baráže o extraligu začal tak, ako ten prvý skončil, hrá sa svižný a rýchly hokej, ktorý sa musí páčiť fanúšikom tohoto športu.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Úvodné zostavy:

MšHK Žilina: Murín (M. Laco) – Devečka, Rúfus – Krčula, Dlouhý – Milovanovič, Heš – Horský, M. Leško - Smotrila, Vala, Faith – Nemec, Hreus, Kokavec – Petruška, Rataj, Stupka – Hájnik, Troliga, Drevenák

SHK 37 Piešťany: Tomek – A. Kolník, Kalafút – Bučka, Zajac – Vrána, Kristán Grman – Poláček, Magušin – Baran, Prokop, Pupák – Románek, Peško, Haring – Gálik, Novák, Lušňák – Rybárik, Učeň, Chylo

Rozhodca: Kubuš – Gašparík – Valach, Gajan Delegát a videorozhodca: Beniač .

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Peter Taraba

Branky a nahrávky: 5. Hájnik (Kokavec, Hreus), 12. Hájnik (Drevenák, Troliga), 38. Kokavec (Hreus, Nemec), 40. Dlouhý (Kokavec, Nemec) - 27. Bučka (Učeň, Lušňák), 32. Zajac (Peško, Bučka)

MsHK Žilina: Murín (M. Laco) – Devečka, Rúfus – Krčula, Dlouhý – Milovanovič, Heš – Horský, M. Leško - Smotrila, Vala, Faith – Nemec, Hreus, Kokavec – Petruška, Rataj, Stupka – Hájnik, Troliga, Drevenák
    ŠHK 37 Piešťany: Tomek – A. Kolník, Kalafút – Bučka, Zajac – Vrána, Kristán Grman – Poláček, Magušin – Baran, Prokop, Pupák – Románek, Peško, Haring – Gálik, Novák, Lušňák – Rybárik, Učeň, Chylo

Rozhodčí: Kubuš – Gašparík – Valach, Gajan Delegát a videorozhodca: Beniač