Hlučín – Třinec 1:3 (kon.) | Kladno – Zlín 2:0 (kon.) | Znojmo – Sparta B 2:1 (kon.)
Varnsdorf – Jihlava 0:0 (kon.)
FK Varnsdorf
0:0 (0:0)
FC Vysočina Jihlava
Neděle 06.03.2011, 14:30FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Příjemné nedělní odpoledne z Varnsdorfu. Zimní přestávka je za námi, a tak nás čeká jarní maraton utkání druhé nejvyšší fotbalové soutěže. Na úvod jara přivítají v tabulce desátí fotbalisté Varnsdorfu hráče Jihlavy, kterým patří čtvrtá pozice s odstupem osmi bodů na vedoucí pražskou Duklu.

SK Slovan Varnsdorf: Porcal - Kotiš, Pimpara, Stehlík, Jordák, Procházka Jiří, Jakobovský, Hozda, Chod, Rudnytskyy, Ježdík.

FC Vysočina Jihlava: Uvarenko - Da Silva, Dort, Kopic, Mešanovic, Tlustý, Veselý, Gába, Karlík, Halama, Šilinger.

Rozhodčí: Jílek - Ubias, Urban.

Na marodce hostujícího týmu jsou Šimonek, Gavrič, Vaculík a také Tomáš Kučera. Mimo hru jsou rovněž Dolejš a Krutý, kteří se teprve nedávno zapojili do tréninkového procesu.

Domácí fotbalisté měli pestrou zimní přípravu, ve které sehráli celkem patnáct utkání, z nichž šest dovedli do vítězného konce a devětkrát soupeřům podlehli. Změřili síly dokonce s několika celky hrajícími Gambrinus ligu, dvakrát se utkali i s týmem z Německa.

První vzájemné střetnutí této fotbalové sezony sehráli oba celky již 30. července a tehdy se z těsného vítězství 1:0 radoval domácí tým z Vysočiny. O jedinou branku zápasu se postaral v 77. minutě Šimáček.

Hlavní rozhodčí Jílek již přivádí oba celky na hrací plochu, za několik momentů může utkání vypuknout.

1

2
    Domácí začali aktivně a hned ze své první útočné akce vybojovali rohový kop.

3
    Jordák se nakonec ujal jeho exekuce, ale hostující obrana si situaci pohlídala. Bude se rozehrávat od branky Uvarenka.

5
    Běží nám právě pátá minuta a ani jeden z celků si ještě nedokázal vytvořit zajímavou příležitost, aktivnějším týmem jsou přesto Varnsdorfští.

9
    Domácí si vytvořili první náznak šance, když poslali krásný míč za jihlavskou obranu. Unikajícímu Jordákovi byl nakonec správně odpískán offside.

13
    Všechny akce obou celků končí ještě před hranicí velkého vápna, na první střeleckou příležitost tak stále čekáme. Troufám si říci, že příliš branek v dnešním střetnutí asi neuvidíme.

16
    Stále se nám na hřišti prakticky nic neděje, hra se odehrává převážně ve středu pole.

19
    Na utkání zavítala také skupinka asi třiceti fanoušků celku z Vysočiny a dávají o sobě od úvodního hvizdu pořádně vědět svým hlasitým povzbuzováním.

20
    Varnsdorf předvedl přítomným divákům pěknou kombinační akci, ale ta opět ztroskotala na pozorné jihlavské obraně.

22
    Hlavní rozhodčí Jílek ukazuje žlutou kartu jihlavskému záložníkovi Jiřímu Gábovi.

24
    Máme tady další žlutou kartu, dostává ji domácí obránce Lukáš Jakobovský.

28
    Útočník Jaroslav Jordák vyslal vůbec první střelu na branku v utkání, Maksims Uvarenko však s ní nemohl mít sebemenší potíže.

30
    Domácí jsou stále aktivnější a mají míč častěji na svých kopačkách, ale jejich útočné choutky končí často nepřesnostmi a když už se dostanou ke střele, tak ta končí daleko mimo prostor tří tyčí.

32
    Varnsdorf bude zahrávat další rohový kop.

33
    Jordák, prozatím nejaktivnější hráč zápasu, nastřelil pouze boční síť jihlavské branky.

36
    Hosté vůbec poprvé v zápase zahrozili. Dalekonosný pokus Gabriela Da Silvy však končí výrazně mimo branku. Radek Porcal je tedy stále bez práce.

39
    Další šikovnou individuální akci třiadvacetiletého obránce Da Silvy zastavuje praporek pomezního sudího - offside.

42
    Další náznak domácí šance. Miroslav Hozda poslal šikovný nadýchaný centr na Jordáka, jenže míč nakonec skončil na hlavě jihlavského obránce, který jej poslal do bezpečí.

44
    První rohový kop si zahrají také hostující hráči, varnsdorfská obrana vše vyřešila bez větších problémů.

45
    Rozhodčí Jílek nenastaví nic nad rámec pětačtyřiceti minut.

První poločas nám toho ve Varnsdorfu příliš nenabídl. Možná překvapivě jsou zatím aktivnějším týmem domácí fotbalisté, ale ani ti si nedokázali vypracovat žádnou výraznější gólovou příležitost. Věřme, že druhá část hry nám přinese zajímavější fotbal a také nějaké góly.

46

48
    Zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se ve druhé půli měl obrázek hry změnit.

49
    Hostující obránce Gabriel Da Silva inkasuje od sudího Jílka žlutou kartu.

51
    Pronikající domácí záložník Pavlo Rudnytskyy byl atakován ve vápně, píšťalka sudího Jílka však zůstala němá, takže o penaltový zákrok pravděpodobně nešlo.

55
    Máme tady první střídání. Ze hřiště odchází jihlavský Jiří Gába, nahrazuje jej Radek Görner.

58
    Jihlavští jsou v těchto momentech aktivnější, ale chybí tomu moment překvapení a především střelba.

61
    S jihlavskou aktivitou jsem to pravděpodobně zakřiknul, protože opět se hraje převážně ve středu hřiště. Dnešní utkání skutečně prozatím příliš kvality nepobralo.

64
    Střídající Radek Görner se šikovně opřel do míče, brankář Porcal jeho pokus musel vytěsnit alespoň na roh.

66
    Po rohovém kopu se hned dvakrát v řadě dostal do dobré střelecké příležitosti Da Silva, v obou případech trefil tvrdě pouze bránící domácí hráče.

67
    Domácí Václav Ježdík musí být dokonce ošetřován.

68
    Hosté podruhé v utkání střídají. Hřiště opouští nepříliš viditelný útočník Muris Mešanovic, kterého nahrazuje Martin Bača.

69
    Uvarenko příliš dobře nevyhodnotil své vyběhnutí z branky. K míči se dostal aktivní Jaroslav Jordák a v jednoznačné gólové šanci, kdy měl před sebou prázdnou jihlavskou kasu, zamířil jen těsně vedle pravé tyče!

71
    Konečně vidíme zajímavější podívanou, které nechybí střelecké příležitosti a šance. Veselý tentokrát ohrozil Porcala, který opět jeho pokus pouze vytěsnil na roh.

72
    Sotva hosté rozehráli rohový kop, budou kopat další.

72
    Do třetice si Jihlavští vyzkoušeli rohový kop, ale tentokrát už domácí obrana hrozbu odvrací.

73
    Cestu na varnsdorfský fotbalový stadion si dnes našlo 800 diváků.

77
    Ve druhé půli, a především v posledních minutách, sledujeme aktivnější pojetí fotbalu. Ze zimního spánku se probudili dokonce i domácí příznivci.

80
    Domácí se chystají k rozehrání rohového kopu, jmenovitě Vlastimil Chod.

81
    Míč poslal na hlavu Pavla Rudnytskeho, který trefil pouze připraveného Uvarenka.

82
    Poslední střídání na hostující straně. Filipa Dorta nahrazuje na hřišti Jan Kosak.

84
    Po jihlavském rohovém kopu se domácí hnali do rychlého protiútoku, ale faulem vše včas uhasil Bača.

84
    Martin Bača za svůj zákrok dostal logicky žlutou kartu.

85
    Střídá také Varnsdorf. Ze hřišti odstupuje Jaroslav Jordák, nahrazuje jej Roman Mach.

88
    Druhé domácí střídání. Jiřího Procházku nahrazuje Klavík.

89
    A poslední střídání - hřiště opouští Pavlo Rudnytskyy a místo něj přichází na poslední minutky Petr Kulhánek.

90
    Hlavní rozhodčí Jílek přidává k devadesáti minutám další dvě.

Skončilo nám úvodní jarní představení Varnsdorfu a Jihlavy. Branku jsme bohužel neviděli, a tak si po bezbrankové remíze oba celky připíší po bodu. První poločas nám toho i přes větší aktivitu domácích příliš nenabídl. Naopak druhá půle již byla sehrána z obou stran v aktivnějším duchu. V největší šanci zápasu netrefil Jordák úplně prázdnou jihlavskou branku. Remíza se však jeví jako spravedlivý výsledek.

To je pro tuto chvíli s varnsdorfského fotbalového stánku vše, já se s vámi loučím, přeji příjemný zbytek víkendu a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou. (16:21:05)