HC Slovan – Trenčín 2:5 (kon.) | Banská Bystrica – Zvolen 2:1 (kon.)
HC Slovan Bratislava
2:5 (2:0, 0:3,0:2)
HK DUKLA Trenčín
sk Středa 09.03.2011, 18:00 • Zimný štadión Vladimíra Dzurilu, Bratislava - Ružinov. • Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 18:00.

Dnes musí padnúť rozhodnutie. Ten kto dokáže vyhrať ide ďalej medzi posledných štyroch.

Hladina adrenalínu stúpa.

Začiatok siedmeho stretnutia hokejových rivalov HC Slovan Bratislava vs Dukla Trenčín už o dve hodiny

Stretnutie v ktorom ide o postup medzi posledných štyroch sa začne presne o 18,00 a hokejportal.sk nemsie pri tejto udalosti chýbať.

Vitajte!

Vitajte všetci, ktorí fandíte hokeju dnes prostredníctvom textového prenosu, ktorým vás bude sprevádzať opäť Fajták Jozef. Pekný večer všetkým, ktorí sa nás rozhodli sledovať.

Hokejový štadiónik, ktorý nesie meno legendy Česko Slovenska Vladimíra Dzurillu, je pripravený prijať do svojich útrob niečo viac ako 3800 fanúšikov domáceho ale aj hosťujúceho mužstva.

Uvidíme, komu bude priať dnešná popolcová streda od ktorej sa začína 30 dňový pôst až do Veľkej noci. V popolcovú stredu niekto z dnešných aktérov zostane pred bránami najlepšej štvorky.

Dnes sa musí rozhodnúť. Komu bude priať šťastie ten sa dostane medzi najlepších štyroch. Bude to Slovan? Bude to Trenčín? Nech je to kto chce, nech vyhrá hokej.

Dvadsať minút do začiatku posledného duelu v sérii play off medzi HC Slovan Bratislava a Duklou Trenčín.

O pätnásť minút to na zimnom štadióne Vladimíra Dzurillu v bratislavskom Ružinove prepukne duel medzi HC Slovan Bratislava vs HC Dukla Trenčín.

Predpokladané zostavy, v ktorých môžu nastať iba malé korektúry.

Úvodné zostavy:

HC Slovan Bratislava: 42 Konrád, 83 Bakoš, 5 Bohunický, 62 Buc, 11 Bulík, 64 Cartelli, 33 Hájek, 90 Hudáček. 19 Hujsa, 7 Huna Ri., 93 Huna, 55 Jackman, 47 Jendek, 18 Kapuš, 91 Lipiansky, 26 Nedorost, 28 Preisinger, 24 Rullier, 96 Skokan, 12 Trška, 79 Uram.

HK Dukla Trenčín: 30 Kováč, 91 Bedár, 14 Blatný, 28 Daňo, 83 Ďuriš, 38 Gašparovič, 68 Hruška, 26 Chovan, 21 Jánoš, 25 Jarábek, 31 Koložváry, 82 Kopecký, 45 Melichárek, 16 Mikula, 72 Naurov, 89 Pardavý, 77 Sekeráš, 75 Tomko, 71 Trefný, 37 Tvrdoň, 10 Tybor.

Rozhodca: .

Dnes sa rozhodne o postupujúcom, očakáva sa kvalitný duel z ktorého postúpi ten lepší.

Čakáme na aktérov dnešného duelu, zimný štadión Vladimíra Dzurillu beznádejne vypredaný a skvelá kulisa k tomu.

Prichádzajú domáci hokejisti HC Slovan Bratislava...

... a po domácich hráčoch sú tu hráči Dukly Trenčín...

Valné hromady pred oboma bránami...

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Prvá tretina stretnutia o všetko sa práve začala.

Prvá strela na bránu Kováča smerovala z hokejky Buca.

2:00
    Vhadzovanie v strednom pásme, bližšie k bráne Dukly Trenčín a Kováčovi,

3:05
    Hudáček v šanci Kováč proti jeho strele odolal.

Hujsova snaha vyšla nazmar pred Kováčom sa nepresadil.

3:30
    Gašparovič v rohu klziska dokázal sa uvolniť a prihrať Tyborovi, tomu sa strela nevydarila. Stav zostáva na nule.

4:00
    Kováč v ďalšej ukážke svojej šikovnosti, keď odvrátil nebezpečný pruk pred svojou bránou, ktorý poslal do rohu klziska do bezpečia.

5:40
    V úvode prvej tretiny je pri puku častejšie, ako hostia a hrá sa o každý meter ladu, teraz ju ruší reklamná prestávka...

6:10
    Kde je puk, vo výstroji domáceho brankára Konráda, vhadzovanie po jeho pravici, Trenčania sa pripravili o pásmo a musia chybu napravovať.

6:12
    Slovan sa dostal do šance a prvý gól si mohol no nepripísal Hujsa, ktorý v nájazde z pravej strany nedokázal prekonať hosťujúceho brankára.

6:45
    Puk na trenčianských hokejkách, puk pred Kováčom nakoniec sa vhadzuje v strednom pásme.

7:08
    Veľmi dôležitý prvý gól v stretnutí dáva kanonier Skokan, ktorý prekonal Kováča. Rozhodcovia si neboli istí, či puk prešiel brankovú čiaru preto sa v Ružinove telefonovalo videorozhodcovi, ktorý potvrdil gól domáceho mužstva.

7:33
    Slovan dáva druhý gól keď sa z pravej strany klziska dostal k puku Róbert Huna, ktorý pod hornú tyčku zavestil druhý gól domáceho mužstva.

11:03
    Tvrdoňov pokus smeroval k pravej tyčke Konrádovej brány, ten je však pozorný.

11:21
    Výlučenie na jednej i druhej strany Hujsa a Chovan, hrá sa 4/4

Volnejší lad pre štvorky, ktoré sú na hracej ploche.

Slovan bude hrať presilovú hru, vylúčený je Trenčan Hruška

12:57
    V trenčianskom obranom pásme sa vhadzovalo, Jackmenovi ušiel puk na modrej čiare, domáci hráči sa musia natlačiť pred Kováča.

13:36
    Hujsa bojuje o puk a pekná akcia Hujsa Jackmen a stav sa nemení po nepresnej akcii domácich. Domáci do prekombinovali.

14:23
    Domáci hokejisti presilovú hru nevyužili a Lipiansky s Hujsom mohli zvýšiť stav stretnutia a Dukla je pod velkým tlakom...

15:23
    Puk pod dohladom hlavného rozhodu Jeřábka, pískať nemusel no domáci hráči sa k nemu nedostali, puk na hokejkách hostí, ktorých vyrušila reklamná prestávka.

16:37
    V strednom pásme sa vhadzovalo, pri puku Bakoš, ktorý sa dostal aj do zakončenia z pravej strany no puk bol slabý a v podstate hosťujúceho brankára neohrozil.

17:00
    Pardavý na hracej pluhe poslal iba puk za ktorým sa musel prehnať Hruška, Fruhauf na Lipianskeho, trenčania pri puku a v proti útoku dvaja na dvoch.

18:00
    Tybor nahodil puk Tvrdoňovi, no na zmenu stavu stretnutia v prvej tretine to nestačilo. Konrád drží nulu.

Trenčania sa v týchto chvíľach natlačili pred Konráda, bolo by to radosti ak by s aim podarilo dať kontaktný gól, gólom do šatne.

19:20
    Hostia sú nasťahovaní pred Konrádom strieľajú z každej možnej a nemožnej parkety, no gól nie a nie dať.

19:45
    Domáci majú puk pod kontrolou, Hájek mal ešte možnosť na zmenu stavu stretnutia no Kováč v bráne bol proti.

Siréna.

20:00
    Prvá tretina skončila.

Hokejisti Dukly Trenčín sú už na ľadovej ploche zimného štadióna Vladimíra Dzurillu o niekoľko sekúnd sa začne druhá tretina veľmi dôležitého duelu.

Kováč si upravuje bránkovisko, Konrád sa snaží tiež.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:25
    Trenčania nasťahovaní pred Konrádom, vhadzovalo sa Tvrdoň hneď po vhadzovaní strieľal no brankár domácich bol pozorný.

20:59
    Puk na domácich hokejkách Kováčik za bránou Konráda chystá sa na útok dopredu.

22:O8
    Hostia sa dostali pred Konráda, kde bránu ohrozoval Sekeráš, no neprekonal domáceho brankára, stav sa nemení. Trenčania iniciativnejší.

23:08
    Hudáček sa dostal k puku na modrej čiare, no nedokázal nič vymyslieť a prišiel oň a hostia idú smerom na Konráda.

24:11
    Slovan a jeho zakázané uvolnenie, sťahovanie sa do tretiny domáceho mužstva.

24:40
    Hujsova chyba pri mantineli prišiel o puk, Tvrdoň ho poslal na ľad, no Gašparovič ktorý mal dobrý pokus smerom k bráne Konráda sa nepresadil.

25:05
    Puk v strednom pásme v ruke rozhodcu, kde sa vhadzovalo, Kopecký a Koložváry v snahe o kontaktný gól do siete Konráda.

Slovan - nedal, Kováčik od modrej netrafil bránu.

26:13
    Potvrdilo sa to staré otrepané nedáš - dostaneš. Z rýchleho protiútoku hostia dávajú kontakntý gól a dal ho bombou Navrou.

27:05
    Trenčín si vzal príklad z domách hokejistov a dal dva zlepené góly keď sa po Pardaveho prihrávke dostal do zakončenia Gašparovič ktorý vyrovnáva stav stretnutia na 2:2.

28:05
    Hosťujúce mužstvo Dukly Trenčína otáča výsledok, keď autorom gólu bol Tybor, ktorý zúžitkoval prečíslenie na ľadovej ploche. Hostia vedú o jeden gól.

30:00
    Nóoó kvalitný hokej sa hrá v Ružinove, Hunova možnosť na vyrovnanie neskončila v sieti Kováča.

31:08
    Puk v rohu klziska v útočnom pásme SLovana a bude sa vylučovať Tvrdoň - trestná lavica

Trenčania iba vyhadzujú puk, nie je sa čo čudovať, hrajú v oslabení a zbierajú cenné sekundy. Preisinger nenabral odvahu na strelu a Lipiansky prihrával Preisingerovi, tomu zamrzol sowtver.

Hostia v plnom počte.

33:24
    Tybor ktorého vysunul opäť Gašparovič sa rútil sám na Konráda, neprekonal ho.

34:11
    Slovan aj keď prehráva snaží sa o zvrat v stretnutí je nasťahovaný pred Kováčom, no gólovo mu nejde.

34:33
    Hudáčkov pokus nepresný, a znovu oddýchový čas - Reklamná prestávka.

Domácich fanúšikov nie je počuť, ružinovským štadiónom znie Dukla, Dukla.

36:24
    Lipiansky na vhadzovaní, puk na domácich hokejkách, Kováčikovo pošmyknutie ho stálo, že prišiel o puk.

Zakázané uvolnenie o ktoré sa postaral Kapuš, vhadzuje sa v domácej tretine pred Konrádom.

Jánoš takmer prekvapil všetkých hráčov, ktorí boli pred Konrádom no v koncovke zlyhal, puk mu ušie z hokejky.

Nedorost na vhadzovaní, ktoré vyhral Kopecký a puk je už na hokejke Kolozváryho, ktorému puk z hokejky vzal domáci hokejista.

38:59
    Hruška - trestná lavica

Hostia a ich vyhodený puk do útočného pásma. Druhá tretina je na jej konci.

Siréna

40:00
    Druhá tretina skončila.

Poďme nech vieme kto pôjde ďalej, Slovan ? a či Dukla ? otázka pre ďalších dvadsať minút tretej tretiny.

40:01
    Začala tretia tretina.

Hruška na trestnej lavici, Slovan hrá presilovú hru takmer jednu minútu.

40:59
    Trenčín presilovú hru ustál, je v plnom počte, posunutá brána..

41:34
    Cartelli - trestná lavica

Kováč priťukol Chovanovi a už sa hostia rútia do tretiny Slovana, presilovka im však nevychádza.

43:22
    Hostia z Trenčína dali štvrtý gól počas trvania presilovej hry, Tvrdoň tvrdo vystrelil, Konrád puk vyrazil a Tybor, ktorý si nabehol na odrazený puk prekonal jedovkou Konráda.

Koložváry ponúkol domácemu mužstvu šancu v podobe presilovej hry.

44:50
    Nedorost následne Bakoš a puk je už nasmerovaný za bránu domáceho brankára, odkial góly nepadajú.

Kapuš,Lipiansky a Jackman si nevedia poradiť so žlto - červenou roletou, ktorá je stiahnutá pred Kováčom.

Trenčín v plnom počte.

Hujsa v útočnom pásme, zlá prihrávka na Jackmana a puk je už v strednom pásme. Cartelli čaká pokial mu spoluhráči vystriedajú.

49:09
    Slovan sa dostal do šance - na zimnom štadióne sa telefonuje... Bol či nebol puk v sieti pred posunutím brány? Všetko bolo O.K.

Chovan trestná lavica, pre posunutie brány.

50:00
    Nedorost, Jackman Hájek a spol proti štyrom trenčanom Rullier vybojovbal puk za Kováčovou bránou, Hujsov

Slovanisti sa dostali do šance pred Kováča, no nevyšla im koncovka, hostia v plnom počte.

51:21
    Bakoš sa snažil o individuálne presadenie sa, no jeho strela netrafila Kováčovú bránu.

52:40
    Richard Huna v rohu klziska, kde rozhodcovia hru prerušili a Jackman prilahol puk pri mantineli.

53:46
    Slovan a jeho hráči v útočnom pásme, kde doviezol puk Kapuš a poradil si s Kopeckým spod ktorého vystelil no Kováča neprekonal.

56:20
    Tyčka za Konrádom zvoní ešte v týchto chvílach, na druhej strane bude vylúčený Sekeráš.

Slovan má možnosť streliť kontaktný gól, hrá presilovú hru.

57:34
    Trenčania v šanci, dostali sa v oslabení pred Konráda .neprekonali, do konca už veľa nezostáva.

Konrád je von z brány

57:53
    Dve minúty a sedem sekúnd do konca tretiny, Tolko času zostáva Slovanu na vyrovnanie.

Dve minúty...

Hujsa, Nedorst a Cartelliho strela a do konca jedna minúta.

19:03
    Blatný je autorom piateho gólu, keď mu asistoval Tybor. Blatný pochoval všetky nádeje Belasého Slovana, pre ktorého sa dnešným dňom končí sezóna 2010/2011.

Trenčín je víťazom dnešného duelu, my mu k úspechu gratulujeme. Súperom im budú Košice.