Omsk – Magnitogorsk 4:3 (po pr.) | Kazaň – Ufa 0:1 (kon.)
Avangard Omsk
4:3 (2:2, 1:0, 0:1)
Metallurg Magnitogorsk
Čtvrtek 17.03.2011, 14:00Play-off KHL

Máme za sebou dlouhý zápas, který rozhodl gólem ve druhém prodloužení Andrej Pěrvišin. Hokejisté Omsku tak dokonali obrat v sérii, protože po úvodním domácím dvojutkání prohrávali 0:2 na zápasy, ovšem nyní vedou už 3:2. Ke dvěma výhrám na ledě Magnitogorsku dnes přidali třetí na vlastním ledě a v šestém duelu už mohou Jágr a spol. rozhodnout o svém postupu do semifinále. Z ruského Omsku se s vámi loučí Michal Šandor, děkuji vám za pozornost a někdy u dalších on-line přenosů opět na počtenou. (17:17:11)

80:00

85:45
    Avangard právě vstřelil branku!
    Puk se dostal na modrou čáru k ANDREJI PĚRVIŠINOVI, který nechytatelnou střelou posílá Omsk do vedení 3:2 na zápasy.

85:27
    Rána Klimenka sražena do ochranné sítě.

84:51
    Averin nahazoval a o změnu směru kotouče se snažil Kuljaš, ale Gelašvili byl na místě.

84:21
    Kontiola si nabruslil do kruhu a pěknou střelou vyzkoušel pozornost Ramöho.

84:01
    Kotouč opustil ledovou plochu.

83:27
    Vampola zakombinoval s Popovem, ale Gelašvili nemusel zasahovat.

82:20
    Útok Olega Kvaši operoval v útočném pásmu, ale Ramöho v podstatě neohrozili.

81:30
    Druhé prodloužení začalo prakticky stejně, jako to první. Oba týmy začaly opatrně.

80:01
    Druhé prodloužení začalo.

80:00
    První část prodloužení skončila.

79:50
    V závěru první části prodloužení nadělali Vampola s Jágrem před Gelašvilim pořádnou neplechu, ale finální Jágrova střela skončila vedle.

78:36
    Platonov napřáhl až ke světlům, ale Ramöho branku netrefil.

77:35
    Kajgorodov dával na teč Aaltonenovi, který na touš nedosáhl.

76:40
    Po Kaljužného přihrávce pálil Jágr a Gelašvili vůbec nevěděl, kde má puk. Ten naštěstí pro hosty skončil mimo tři tyče.

76:19
    V krátkém časovém sledu pálil třikrát Aťušov, ale ani jednou nemusel Ramö zasahovat.

75:18
    Omsk výtečně brání svou modrou čáru a nepouští hostující hráče do útočného pásma.

74:30
    Po Birjukovově střele vznikl před Ramöm plamínek, který však gólman Omsku stačil včas uhasit.

74:16
    V početní převaze si nyní zahraje Mettalurg, na trestnou usedl Averin za nebezpečnou hru vysokou holí.

Radek Barkman

Michal Šandor

Branky a nahrávky: 3. Jágr (Vampola), 7. Semin (Popov), 34. Volkov (Kalinin, Popov), 86. Pěrvišin - 6. Rolinek (Atjušov), 11. Platonov (Kajgorodov), 51. Varlamov (Atjušov)

Avangard Omsk: Ramö - Angell, Kuljaš, Škoula, Bondarev, Pěrvišin, Bělov, Pavcakin - Vampola, Pěrvušin, Volkov, Popov, Averin, Pěrežogin, Kalinin, Semin, Šiškanov, Vlasenkov, Jágr, Kaljužnyj.
    Metallurg Magnitogorsk: Gelašvili - Niskala, Mišarin, Malenkich, Ljubušin, Aťušov, Varlamov, Birjukov - Kvaša, Fedorov, Čistov, Chlystov, Platonov, Zdunov, Kontiola, Aaltonen, Kajgorodov, Rolinek, Klimenko, Abdullin, Potechin.

Rozhodčí: Semjonov, Bělov