Chrudim – Slavia 6:0 (kon.) | Tango Brno – Bohemians Futsal 11:4 (kon.)
FK Chrudim
6:0 (2:0, 4:0)
SK Slavia Praha
Pátek 18.03.2011, 20:001. Futsal liga

A je to tady. Slavie bojovala ve všech vzájemných duelech statečně včetně toho dnešního ale odnáší si hrozivé skóre 0:18, které moc lichotivě nevypadá. Od všech přítomných si ale hráči z Prahy zasloužili potlesk protože podali velmi solidní a především fair-play výkon, což bohužel není v dnešní době vždy samozřejmostí. Z chrudimské sportovní haly se s Vámi loučím, přeji Vám tímto úspěšný nadcházející víkend a pokud budete skórovat všude, kde potřebujete, v takovém počtu, jako hráči Chrudimi, tak na sebe můžete být náleitě pyšní. U příštího futsalové zápasu z letošního play-off tady v Chrudimi nashledanou. (21:37:55)

39:50
    A asi se nedočká zpásy. Naopak Era-Pack slaví postup a ochozy jsou na nohou a tleskají svému celku.

39:22
    Slavie to statečně zkouší ale asi zakončí sérii 120 minutovým prodlením bez vstřelené branky.

38:59
    Chrudim právě vstřelila branku!
    A další branka v síti Slavie. Na své konto si ji připisuje DENTINHO.

38:50
    Hosté pokračují po time-outu v power play.

38:44
    Naopak přichází tvrdý trest v podání 5. branky v síti Slavie a i 5. branky na kontě MAXE v tomto play-off.

37:44
    No, tak i přes rozháranou rozehrávku hostů z toho byla obrovská šance Slavie ale ani po 118 minutách bez gólu z pohledu Slavie tato hrůzná statistika nekončí.

37:00
    Hosté zkouší power-play!

36:33
    Po přihrávce vytažené jako z učebnice futsalu se hosté dostali do první vážnější šance ve druhé půli. Meller ale vyrazil. A málem bych zapomněl, autorem této bravurní přihrávky byl Oliva.

34:59
    Rešetár zasáhl do hry z lavičky, za což byl po mohutných protestech Slávistů ohodnocen žlutou kartou.

33:30
    Už vím, proč Cacau povolal z Kairatu novou krev jménem Sidney. Tento hráč má doslova dynamit v nohou, což nyní opět prokázal a dostal se do slibného zakončení. Jeho rychlení je skutečně obdivuhodné a dalo by se srovnávat s výkonem některých profesionálních sprinterů.

33:24
    Sidney prošel přes dva Slávisty a byl zcela evidentně faulován při náběhu před branku, rozhodčí ale faul přehlédli.

32:30
    Tak za fair-play by si dnes celek z Prahy alespoň tu jednu branku v síti Chrudimi zasloužil. Po odraženém balonu ukázal rozhodčí na rozehrávku od branky ale Sešívaní poopravili výrok sudího a je z toho roh pro Chrudim.

32:01
    Oproti první půli je Slavie značně méně aktivnější a vyplývá z toho i počet šancí, který se ocitá na bodu mrazu aneb na nule.

30:38
    Velmi sportovní gesto v duchu fair-play, kterému zatleskala celá hala předvedl Knobloch, když křiknul na svého spoluhráče ať zahraje balon do autu i přesto, že Slavia byla ve slibné situaci. Roman Mareš ale pokulhával u branku Sešívaných a proto se slávistický gentleman k takovémuto gestu odhodlal.

29:52
    Po pár akcích nahoru-dolů se v zakončení představil Michal Mareš a Knobloch měl velké problémy.

28:11
    Po pár hluchých vteřinách, ve kterých si domácí hráči vyměňují jednu přihrávku za druhou a hráčům Slavie nezbývá nic jiného, než běhat jako cvičení králíci, se odhodlal ke střele chrudimský kapitán Vladyka. Knobloch ale vyráží.

25:46
    Au! Po střele Sidneyho budou Knoblocha pálit prsty snad celý následující víkend.

24:43
    Máme to tu dnes v Chrudimi celkem značně i instrumentální. Doughlas totiž zahrál velmi posměšně na housle hostujícímu brankáři a Knobloch se červená až za ušima. Nic ale v přečíslení dvou proti nikomu dělat nemohl.

23:56
    Levá tyč za Knoblochem se po dělovce v podání Rešetára chvěje ještě teď. Brankář Slavie se za prudkou střelou, která by porušila i rychlostí limit na českých dálnicích stačil pouze ohlédnout.

23:23
    Chrudimský drtička jménem Era-Pack Chrudim se nám evidentně rozjela s přibývajícím časem na plné obrátky a Slávisté se opět dostávají do těžkých chvil.

22:42
    Druhý akumulovaný faul v neprospěch hostů.

22:12
    Dentinho opět u míče, tentokrát z toho ale branka není. Spolupráce s Marešem totiž nebylo přesná.

21:00
    Už jsem to psal několikrát, že Dentinho je hráčem typu "Dejte mi balón a já dám branku" a nebylo od toho daleko ani v této akci. Brazilský čaroděj si obhodil obhodil obránce a přesně na milimetr našel nikým neatakovaného MAXE. Asistence vytažená jak z kouzelného klobouku, nad kterou zaplesalo srdce každého futsalového nadšence. Asistence: Dentinho

21

19:00
    Chrudim nechce riskovat, zcela zámerně drží balón na svých kopačkách a dohrává s poklidem první půli.

18:05
    A poslední dvě minuty se budou hrát Chrudimi hůře. Na konto totiž přibyl pátý faul a každý další znamená penaltu ve prospěch Slávie.

17:23
    Expres Sidney - Vladyka - Vladyka přidává druhou branku. Zcela záměrně jsem napsal druhého jmenovaného dvakrát, protože právě PETR VLADYKA byl hlavním iniciátorem této akce a především on zaslouží obdiv za ukázkovou kličku přes obránce a následné chladnokrevné zakončení za Knoblochova záda. Asistence: Sidney

16:57
    Oliva to vzal na sebe, což se ukázalo v tuto chvíli jako ne moc dobrý nápad. Nastřelil totiž pouze domácí hráče.

16:54
    Další faul v neprospěch Chrudimi plus standartka z úctivé vzdálenosti.

16:45
    Sidney znamenitě zabránil rozehrávce Slavie a možná i první brance za Mellerem.

16:43
    Máme tu druhý oddechový čas v prvním poločase.

16:43
    Oliva nenosí kapitánskou pásku svého celku náhodou. Rozhodně patří mezi nejlepší na zdejší palubovce a nyní vybojoval hned dva fauly pro svůj celek. Stav faulů z pohledu Chrudimi 3:4.

16:31
    Inkasovaná branka ale s hráči z Prahy příliš neotřásla a i nadále kypí celkem sebevědomím dojmem.

15:57
    MICHAL MAREŠ vzal otěže zápasu a svá bedra a prostřelil zahrál tak na jesličky nejen obránci pražské Slávie ale i Knoblochovi.

15:40
    R. Mareš zkazil přihrávku a doslova tak zamezil první brance.

15:05
    A opět Dentinho u kulatého nesmyslu a opět Knobloch s obrovským problémem vyráží.

14:25
    Centimetr po centimetru se teď přibližovali domácí ke svatyni hostů. Knobloch se pořádně zapotil, aby na střeli chrudimského kanonýra jménem Dentinho dosáhl.

13:29
    Kosina vybojoval míč i přesto, že v držení byli zcela jasně hráči Chrudimi. Nevídaný to jev, který si zaslouží minimálně trochu obdivu a pokory.

13:07
    A opět. Chrudimští v obrovské šanci, konrkétně Roman Mareš, který to ale překombinoval a stav se nám zde v chrudimské sportovní hale opět nemění.

12:04
    Utkání se nám přehouplo do 13. minuty, tudíž vstupujeme do druhé třetiny a obrana sešívaných stále odolává přesile několika Brazilců na palubovce jako Sparťané u Thermopyl.

11:08
    Sidney přeběhl schválně rozehrávku a ke střele se odhodlal Rešetár. Knobloch vyráží.

11:07
    A společně s třetím faulem hostů si berou Slávisté oddechový čas.

10:37
    Střela od Sidneyho by se nevešla ani mezi rugbyové tyče, což se ve futsale moc často od brazilksých profíků nestává.

10:11
    Standartka pro Chrudim, stav akumulovaných faulů prozatím 1:2 ve prospěch Chrudimi.

9:35
    Tak to pozor! Holeček velmi šikovně clonil před Mellerem a ten jen snad za pomocí toho, že si neostříhal nehty, vyrazil střelu mimo tři tyče.

9:21
    Sešívaní to dnes budou zřejmě zkoušet především nastřelenými přihrávkami po zemi, zatím to ale úspěch neslaví.

8:30
    Běží nám už 9. minuta a i přesto, že z vymačkané štávy, kterou už dnes Era-Pack vytlačil ze svého soupeře by se dal s klidem nalít půlitr až po okraj, branku jsme ještě neviděli.

7:25
    Ťuk, ťuk, ťuk a je z toho 100% příležitost pro Chrudim aneb trio Mareš, Mareš, Max a Knobloch mohu děkovat pánu bohu, že brazilský mladíček netrefil plachtící míč.

6:41
    I mistr tesař se někdy utne, což by se dalo ironicky říci po střele Dentinha. Ten byl totiž nikým neatakován více než 5 vteřin, což ve většině případů znamená branku, nyní ale minul.

6:47
    Holeček s Kosinou zkusili nacvičenou kombinaci a nechybělo mnoho, aby se druhý jmenovaný řitil zcela sám na Mellera.

5:00
    Sidney to zkusil takřka z půlky a jeho střela měla futsalové parametry. Nebýt teče jednoho ze Slávistů, zapadla by nejspíše do levé horní šibenice.

4:12
    A první nacvičená akce mezi trpaslíky ze země velkého fotbalu i futsalu (Brazílie) a před Knoblochem to hoří. Div, že Vladyka nezakončoval do prázdné brány hostů.

3:30
    Celkem důležitý fakt, který by mohl zajímat domácí přiznivce i veškerou futsalovou veřejnost je, že se na palubovce poprvé v této sezóně objevil v dresu ERA-PACKU Chrudim hráč s číslem 15 jmnem Sidney.

3:06
    Dentinho hledal Maxe ale jeho přihrávka adresáta nenašla.

2:28
    Oliva se snažil protáhnout jako myška středem hřiště ale přes domácí tvrz neprošel.

1:01
    Ihned od úvodních třein se sešívaní svého soupeře zdaleka nezalekli a aktivně napadají domácí rozehrávku, což je velmi sympatické.

0:01
    Poprvé v této sérii se hned v úvodu utkání postavil mezi domácí tři tyče Meller. Na traně hostů je v bráně Knobloch.

1

Příjemný podvečer z chrudimské haly. Máme před sebou třetí zápas první části letošního play-off. Souboj obra s trpaslíkem aneb bitva mezi gigantem jménem ERA-PACK Chrudim a Slávií Praha. První vzájemný duel nebyl zdaleka tak jednoznačný, jak vypovídá skóre 5:0. Chrudimi se dlouho nedařilo vstřelit vedoucí branku a mírná nervozita byla na kopačkách evropského top celku velmi znatelná. Poté se ale vše zlomilo a Chrudim utkání jasně ovládla.

V minulém duelu hraném v Praze už šlo o jednoznačnější průběh prakticky ihned od prvních sekund a Era-Pack zvítězil 7:0. Prozatimní vzájemné skóre je tedy 12:0 ve prospěch Chrudimi. Podaří se dnes Slavii vzdorovat déle či vstřelit alespoň jednu branku? Toť otázka, hráči už vstupují na palubovku, tak pojďmě na to!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Dany

Branky: 15. Mareš M., 17. Vladyka Petr (Sidnei), 21. Max (Dentinho), 24. Douglas, 38. Max, 38. Dentinho

Karty:   34. Rešetár (CHR)

FK Chrudim: Meller (Žďánský) - Kroulík, Mareš R., Max, Dentinho, Vladyka, Mikan, Sidney, Douglas, Rešetár, Mareš. M.
    SK Slavia Praha: Knobloch (Kučera) - Beránek, Holeček, Oliva, Kokeš, Hrdina, Zapletal, Matějka, Kosina

Rozhodčí: Nagy - Lasch, Krupa