Krčín – 1. NH Brno 12:12 (kon.) | Plzeň-Újezd – Nýřany 18:17 (kon.) | 1. NH Brno – Nýřany 11:12 (kon.)
Plzeň-Újezd – Krčín 21:13 (kon.)
1. NH Brno
11:12 (4:6)
TJ Dioss Nýřany
Sobota 19.03.2011, 14:20 • Městská hala míčových sportů Vodova (Stará hala), Brno • Národní házená - Český pohár muži

Krásné a dramatické utkání končí, možná by utkání slušela více remíza, ale i takový je sport, Nýřany si šly za vítězstvím hned od úvodu, Brno se dostalo do hry poměrně pozdě. A i když bojovalo, tak to nebylo nic platné. Program dnešního dne však nekončí. Čekají nás ještě dva duely. Nejprve Přeštice s Hlinskem a závěrem Plzeň s Krčínem. (11:12) (15:21:42)

Máme tu závěr utkání, brněnský tým nakonec těsně prohrál s Nýřany a hodně si tak pokazil cestu za obhajobou, která je nyní pouze v oblasti teorie. (11:12)

Konec zápasu. (11:12) (0:0)

25
    Jaroslav Horák v závěru snížil z pokutového hodu, ale to už bude asi málo. (11:12) (0:0)

25
    Již běží nastavený čas a domácí se marně snaží dostat se do tlaku. (10:12) (0:0)

25
    Po druhé žluté kartě je vyloučen kapitán 1. NH BRNO Zdeněk Filípek. (10:12) (0:0)

24
    Domácí opět pokazili útok a zápas se blíží do svého cíle. (10:12) (0:0)

23
    Brňané ztrácejí míč a hra se překlopila na druhou polovinu, kde opět Václav Brada překonává Holáska. (10:12) (0:0)

22
    Odehrávají se možná klíčové minuty utkání, rozdílový gól střílí kapitán Nýřan Brada. (10:11) (0:0)

21
    Jaroslav Horák se tentokrát nemýlil a překonává výborného gólmana Nýřan. Přetahovaná tak pokračuje. (10:10) (0:0)

19
    A navíc budou zahrávat Nýřany pokutový hod. Ten bez problémů proměnil Václav Brada. (9:10) (0:0)

18
    Brňané ale ani další útok nedávají. Hosté se ubránili. (9:9) (0:0)

17
    Jaroslav Horák dnes dostává řádně od obránců naloženo, sám nyní po faulu zahrával trest, ovšem Hrách míč vyráží na aut. (9:9) (0:0)

16
    A sám postižený vyrovnává. (9:9) (0:0)

16
    Zdeněk Filípek zastavil Bradu a sám potrestaný jde zahrávat šestimetrový hod. (9:8) (0:0)

14
    Opět sledujeme kvalitní podívanou, které nechybí dramatická zápletka, góly, karty a plno emocí na hřišti. Drama po krátké pauze pokračuje. (9:8) (0:0)

13
    Emoce jsou znovu na pochodu, pro jistotu si trenér Nýřan Koranda bere oddechový čas. (9:8) (0:0)

12
    Na střídačce neudržel nervy na pochodu Josef Lev a rovnou z rukou rozhodčích vidí červenou kartu. (9:8) (0:0)

11
    Své by o tom mohl vyprávět Marek Gabriel, který z parádní pozice trefil jen Holáskovu ruku. Brněnský gólman se vyznamenal. (9:8) (0:0)

10
    Brada neproměnil trestný hod, který chytá přesný Holásek. Jak se Brnu v prvním poločase nedařilo střelecky, tak v tom druhém je to přesně naopak. Nýřanským se nedaří proměnit ani ty nejvyloženější šance. (9:8) (0:0)

9
    1. NH BRNO poprvé v tomto utkání vede, z trestu dává branku Petr Bukovský. (9:8) (0:0)

8
    Jaroslav Horák zahrával další z mnoha trestů svého týmu, teď ale trefil pravou nohu brankáře Hrácha. Ten je dnes celý den velice spolehlivý. (8:8) (0:0)

7
    Jakub Faifr nesrovnal zrovna ideálně mířidla a s jemnou tečí břevna míč zapadl do zámezí. (8:8) (0:0)

6
    Z pokutového hodu je opět v brněnské hale na Vodové vyrovnáno, trest proměnil Petr Bukovský. (8:8) (0:0)

6
    Oba týmy se roztřílely, tentokrát se prosadil před brněnskou obranu Jakub Faifr. (7:8) (0:0)

5
    Jenže ani Jaroslav Horák neměl pro špatný výsledek pochopení a posílá výsledek opět do nerozhodného stavu. (7:7) (0:0)

4
    Marek Gabriel ale dlouho nerozhodný výsledek nenechal na světelné časomíře a opět Nýřany vedou. (6:7) (0:0)

3
    Rázem je vyrovnáno, Pavel Křemínský se dokázal individuálně prosadit a poprvé v tomto zápase vyrovnává. (6:6) (0:0)

2
    Marek Novotný jako levoruký útočník uplatnil své přednosti a krásnou ránou překonává gólmana Nýřan. (5:6) (0:0)

1
    Útok zahajují brněnští házenkáři, kteří ve druhém poločase mají rozhodně co napravovat. (4:6) (0:0)

Začal druhý poločas. (4:6) (0:0)

Uvidíme, co přinese druhý poločas, který začíná za několik málo okamžiků. (4:6)

Máme za sebou první poločas, ve kterém jsme neviděli přiliš velké množství branek, spíše byla první pětadvacetimutovka bohatá na žluté karty. Za domácí dostala žlutou kartu hned trojice defenzivních hráčů - Musil, Filípek, Martinec, navíc se k nim přidal útočník Novotný. Za hosty jsme viděli jednu kartu, pro Jakuba Lva. I když 1. NH BRNO prohrávalo již o čtyři branky, dokázalo se v závěru poločasu malinko zvednout, Nýřany však zatím působí daleko lepším dojmem, hlavně v útočné činnosti, kde naopak tým z města pod Špilberkem má velké problémy. (4:6)

První poločas skončil. (4:6) (0:0)

25
    Křemínský mohl znovu snížit, jeho rána letěla ale vedle. Navíc Marek Novotný vyfasoval další žlutou kartu domácí celku. (4:6) (0:0)

24
    Potrestán je i domácí kapitán Zdeněk Filípek. Celá obranná trojice Brna inkasovala za první poločas žluté karty. (4:6) (0:0)

23
    Tak přeci jen přichází korekce, trefuje se Pavel Křemínský. (4:6) (0:0)

23
    Bukovský mohl vsítit další branku Brna, ale proti byl dnes vynikající Hrách. (3:6) (0:0)

22
    Zdeněk Filípek se ukázal jako velký bojovník, nyní získal míč, který byl již téměř na odpis. (3:6) (0:0)

21
    Z trestu se elegantně prosazuje Marek Novotný, který snižuje pět minut před koncem prvního poločasu. (3:6) (0:0)

20
    Další útok Nýřan je znovu využitý, Faifr zvyšuje. (2:6) (0:0)

19
    Po krásné kombinační akci se konečně domácí prosazují, raduje se Pavel Křemínský. (2:5) (0:0)

18
    Václav Brada je úspěšný a posílá svůj celek do výrazného vedení. (1:5) (0:0)

18
    Do chapadel dvojice Filípek - Musil se nyní chytil Brada a je pískán trest. (1:4) (0:0)

17
    Ani střídající útočník Šimeček neproměnil v pořadí sedmý trest Brna a střelecká nemoucnost domácího celku nebere konce. (1:4) (0:0)

16
    Navíc je potrestán David Martinec žlutou kartou. (1:4) (0:0)

16
    Již to tak není, Ferko dává další branku Nýřan. (1:4) (0:0)

15
    Z dobré palebné pozice mohl snížit Bukovský, jeho trest byl, dá se říci, za trest. Neproměnil a stav je stále stejný. (1:3) (0:0)

14
    Brada měl možnost dát čtvrtou branku, ale jeho trestný hod vyráží do bezpečí Holásek. (1:3) (0:0)

13
    Následně se znovu pokazil brněnský útok, který neměl dlouhého trvání. (1:3) (0:0)

13
    Dioss navíc zvyšuje své skóre, Vojtěch Ferko obstřelil Holáska a stav je již o dvě branky. (1:3) (0:0)

13
    Nepřesná souhra a rozehrávka brněnského týmu končí znovu u hráčů Nýřan. (1:2) (0:0)

12
    Jenže brněnským zatím vůbec nejde střela, své útoky nedokáží přetavit v gólový moment. (1:2) (0:0)

12
    Výborně v obraně zapracovala dvojice Martinec-Musil, nepustili svého soupeře k zakončení. (1:2) (0:0)

11
    Brněnský obránce Jan Musil je potrestán žlutou kartou. (1:2) (0:0)

11
    A tak se také děje. Jakub Faifr překonává Holáska, jenž na míč nedokázal reagovat. (1:2) (0:0)

11
    Nýřany drží míč častěji ve svých rukou a opět mají šanci překonat Holáska. (1:1) (0:0)

10
    Jakub Faifr to zkoušel přes obránce, ale jeho pokus byl zablokován Filípkem. (1:1) (0:0)

8
    Ferko tvrdě vypálil, Holásek chytá a následnou dorážku Brady zablokoval takřka volejbalovými bloky obránce Brna Jan Musil. (1:1) (0:0)

8
    Z něj se ale následně Křemínský neprosadil. (1:1) (0:0)

7
    Domácí útočník opět v akci, tentokrát z něj málem sundal dres Vurm, píská se trestný hod. (1:1) (0:0)

6
    Jakub Faifr z ideální palebné pozice zamířil pouze do břevna. (1:1) (0:0)

5
    Po trestném hodu vyrovnává Jaroslav Horák. (1:1) (0:0)

4
    Sledujeme faul na Bukovského a Jakub Lev je potrestán žlutou kartou. (0:1) (0:0)

3
    Nýřany jdou do vedení, trefuje se za záda Holáska Václav Brada. (0:1) (0:0)

3
    A oba brankáři zatím chytají dobře. Jak Hrách, tak Holásek si připisují první úspěšné zákroky. (0:0) (0:0)

2
    V bráně Brna Petr Holásek, v bráně Nýřan Luděk Hrách. (0:0) (0:0)

1
    O první střelu se pokusil Jaroslav Horák, ale trefil břevno a navíc sudí Votava odpískal již předtím faul. (0:0) (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0) (0:0)

Druhý zápas brněnského celku za malou chvíli začně, hráči jsou na hřišti, Nýřany zatím nemají na svém kontě ani bod, musí tedy v tomto zápasu vyhrát. Brňané mají na svém kontě jeden bod, i oni by ale chtěli v tomto mači zvítězit. (0:0)

1. NH Brno: Mühlhandl (Holásek) - Filípek, Musil, Martinec, Bukovský, Novotný, Horák, Šimeček, Křemínský, Orel.

Rozhodčí: Tomáš Votava, Jaroslav Bukovský (oba Žatec).

Druhý zápas brněnských národních házenkářů bude pokračovat krátce po 14 hodině. V prvním duelu Brno remizovalo s Krčínem, Nýřany podlehly těsně Plzni. Pro oba týmy to bude klíčové utkání vzhledem k dalšímu průběhu turnaje. (0:0)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:20.

Roman Zajíček

TJ Dioss Nýřany: Hrách (Bihary) - Lev, Vurm, Vácha, Faifr J., Brada, Wisura, Ferko, Borecký, Faifr A., Gabriel, Zvěřina, Volek, Lev.

Rozhodčí: Votava, Bukovský