Balticflora Teplice – Pardubice 6:2 (kon.) | Tango Brno – Bohemians Futsal 8:3 (kon.) | Zruč n/S – Vysoké Mýto 6:2 (kon.)
FC Tango Brno
8:3 (2:0)
Bohemians 1905 Futsal
Pátek 01.04.2011, 19:30 • hala Vodova • 1. Futsal liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

Příjemný první aprílový večer z Brna z haly Vodova, kde dnes budeme svědky rozhodujícího pátého zápasu série mezi, dnes domácím Tangem Brno a soupeřem z Prahy Bohemians 1905

Co lze říci o této sérii ? Zatím platí dvě pravidla, a to, že vyhrávají vždy domácí mužstva a prohrávají ti, kteří první skórují. Uvidíme jak tomu bude dnes. Domácí fanoušci, kterých se dnes očekává opravdu hodně, doufají, že jim domácí hráči nepřipraví nějaký ten aprílový vtípek v podobě případného vyřazení. To už si zažili totiž loni ve čtvrtfinále se Slavií a i sami hráči by to určitě neradi opakovali, uvidíme co na tyto "brněnské" plány dnes odpoví hráči Bohemky. Utkání začína přibližně za 5 minut

Týmy natupují na hrací plochu. Tango v bílém, Bohemians klasicky v zelenobílých pruzích

Zahajovací čtveřice na hřišti budou:
    Tango: Kubíček - Belej, Chadzidis, Veljkovic, Havel Josef
    Bohemians: Bellada J. - Dlouhý, Player, Vodecký, Kopecký

1

FC Tango Brno: Zrzavý, Kubíček - Belej, Pagáč, Havel Jan, Havel Josef, Chadzidis, Mareš, Outrata, Veselovský, Veljkovic

Bohemians 1905: Bellada J. - Player, Junek, Kopecký, Bellada V., Šnídl, Stejskal, Vodecký, Dlouhý, Frohna, Málek

Rozhodčí: Kaštánek, Kresta, (Mráz).

1
    Od prvních minut je evidentní, že to bude boj o každý centimetr hrací plochy, ale to stejné se bude odehrávat i v ochozech, jelikož z Prahy přijela vcelku početná skupinka fans Bohemky

1
    První náznak šance, Vodecký si udělal kličko do středu hřiště, ale pálil mimo

2
    Na hřišti je druhá čtverka Tanga ve složení Outrata, Pagáč, Havel Jan, Veselovský, Bohemians stále nechávají zkušenější první formaci

2
    Druhá střela na bránu ze strany Bohemians, Bellada však jen prověřil z dálky připravenost Kubíčka

4
    Futsalisté Tanga zatím nemohou nic vymyslet na zformovanou obranu Bohemians

4
    Chadzidis pálil hodně nad

5
    Teď to zkouší kombinací hosté, ale taktéž narážejí na připravenou domácí obranu, střelu Playera vytáhl Kubíček na roh

5
    Po jeho exekuci pálil nad Dlouhý

6
    Kopecký v zatím největší šanci zápasu pálil do dobře postaveného Kubíčka

6
    V těchto chvílích jsou hosté mírně lepší, ale střídají svojí lepší čtyřku, uvidíme jak si povede jejich druhá formace

7
    Hodně nebezpečně pálil z otočky Frohna, Kubíček se bez reakce za jeho střelou jen ohlédl, naštěstí pro Brna šla těsně vedle

8
    První náznak šance i na brněnské straně, Outrata pálil jen do boční sítě

8
    Bohemians presují po celé ploše hřiště, což Brnu činí evidentní problémy s rozehrávkou

9
    Ruka hostujícího kapitána dává možnost zajímavé standardky Brnu

9
    Ale signál se příliš nezdařil, proto se nějaká větší šance nekonala, stav faulů - 0:1

10
    Kopecký ztratil míč při rozehrávce, Veljkovicovi se nabídla šance ze střele, kterou skluzem na poslední chvíli zmařil Vodecký

11
    faul Michala Beleje - 1:1

11
    Pagáč si stáhl míč na levačku, ale pálil do prostředka brány, kde čekal Bellada

12
    Tentokrát Pagáč hasil skluzem protiútok hostí, ale trefil i nohy protihráče a po právo vidí žlutou - 2:1

12
    faul hosté - 2:2

12
    Brňanům chybí moment překvapení, finální přihrávkou, kterou by se dostali do šance, zatím mají méně ze hry než jejich soupeč

13
    Hezká kombinace po ose Dlouhý - Kopecký, který měl volný prostor ke střele z nebezpečné vzdálenosti, ale Pagáč špičkou kopačky změnil směr jeho střely, která šla tím pádem těsně vedle

13
    faul Brno - 3:2

14
    V další velké šanci byl Junek, ale Kubíček včasným vyběhnutím zabránil nejhoršímu - hala teď skanduje jeho jméno

16
    Dlouhému se nepochopitelně odkryl obrovský prostor před Kubíčkem, který dalším skvělým zákrokem drží čisté konto

16
    Tango Brno právě vstřelilo branku!
    Otřepané "nedáš dostaneš" platí i dnes, Brno ihned z protiútoku trestá, Belej uvolnil Havla, který trefil přesně mezi nohy brankáře hostí

17
    Brňané jsou při chuti, velmi nebezpečně pálil Outrata, Bellada reflexivně vyráží

17
    Na hřišti se i dosti přitvrzuje, Pagáč se teď srazil s gólmanem hostí, který se těžce a dlouho zvedal z hrací plochy, faul Brna - 5:2

17
    Tentokrát za stažení soupeře vidí žlutou kartu hostující hráč.

17
    Time out Brno

17
    Nabídnuté standardky využívá levačka Michala Beleje, který nádherně zakroutil svoji střelu do horního růžku branky

18
    Do varu se dostává i brněnská hala, kde je na futsalové poměry vynikající atmosféra

20
    30s do konce poločasu, Bohemians mají míč, chtějí dát gól nebo si dojít alespoň pro 6 faul

20
    Dlouhy našel úplně volného Pleyera, který střelou z voleje orazítkoval tyč, potom měl ještě z dorážky šanci Vodecký, ale skvělý Kubíček opět na svém místě

Máme po prvním poločase, v jehož začátku byli jasně lepší hráči Bohemians, kteří si vytvořili 2-3 šance ke skórování, ale domácí fantom brány Kubíček za svoje záda nepustil jedinou z jejich střel a tak udeřili brňané. V 16. minutě po nevinně vyhlížející akci otevřel skóre domácí kapitán Josef Havel a o minutu později krásně trefeným volným přímým kopem zvyšoval na 2:0 Belej. V závěru poločasu sevřeli hosté Tango na jeho polovině, ale i s velkým přispěním štěstí, mají brňané stále 0 na kontě inkasovaných gólů. Rozhodně ještě není nic rozhodnuto, naopak bych řek, že utkání je stále dosti otevřené a přinese ještě velké drama. Druhý poločas začíná přibližně za 10 minut

21

21
    20 minut čistého času dělí momentálně Tango od postupu do semifinále, kde už čeká ligový suverén ERA-PACK Chrudim

21
    Vypadá to, že Tango bude sázet na rychlé brejky ze zabezpečené obrany

22
    Hosté to budou mít nesmírně těžké, ale určitě to nevzdávají, Vodecký teď v prvním náznaku šance, ale trefil jen vlastního spoluhráče

22
    Obrovská šance Brna, už Belej byl sám před golmanem, ale ještě posunul pod sebe na Chadzidise, čímž akci trochu přibrzdil a hostující obránce se stihl vrátit, aby Chadzidisův pokus zblokoval

23
    Dva fauly Brna v rychlém sledu po sobě - 2:0

24
    Hra má teď neuvěřitelný spád, Havel Jan prošel krásně středem soupeřovi obrany a špičkou sálovky pálil do připraveného Bellady

24
    faul hostů - 2:1

25
    Outrata šel teď sám mezi tři, už od začátku neměla jeho akce šanci na úspěch

26
    A opět Tango v obranném bloku čeká co vymyslí soupeř, tomu se zatím příliš nedaří

26
    Belej se dostal k odraženému míči, pálil z první, ale mimo bránu

27

27
    Za řeči vidí kartu Stejskal

27
    A ihned vzápětí za skluz na protihráče vidí druhou žlutou v zápase Belladu Václav, tudíž červená a přesilovka pro Brno

27
    Bohemians se to samozřejmě vůbec nelíbilo a jejich tréner je za řeči vykázán na tribunu

28
    Shrňme si v rychlosti uplynulé sekundy, Tango hraje přesilovku za žluté Václave Bellady a trenér hostí byl za řeči směrem k rozhodčímu vykázán na tribunu

29
    Brno obléhá trojici Bohemians, ale zatím je to bez střel

30
    A je to přesilovce, kromě skoro dvou minutové kontroly balónu z ní Tango nevytěžilo nic

30
    Obrovská chyba v rozehrávce Bohemians, kteří namazali přímo na nohu Outraty, který si ještě kličkou vylepšil střeleckou pozici a nekompromisně pod břevno zvýšil vedení Tanga na 3:0

31
    Do konce zápasu zbývá přesně 10 minut a dá se už hovořit o tom, že Tango je jednou nohou v semifinále, ale nepředbíhejme

31
    Kopecký pálil těsně vedle pravé tyče

31
    Bohemians právě vstřelili branku!
    Brno se nepoučilo, po rohu opět dostal prostor ke střele Kopecký, jehož střele by v bráně pravděpodobně skončila i bez teče Petra Pleyera

31
    Zápas má nový náboj, teď po gólových šancích na obou stranách, nejdříve Pleyer pálil do Kubička, na druhé straně Veljkovic prostrkával mezi nohy Bellada, je z toho jen roh

32
    Nacvičený signál z rohu, kdy Josef Havel našel Chadzidise, který tvrdý střelou propálil vše co mu stálo v cestě

32
    Za zachranou brzdu musel zatáhnout Šnídl

32
    Brněnská hala propuká v jásot, důvod je jasný. Krásná kombinace první čtverky Brna, která úplně vyšachovala hostující obranu, Veljkovic mu předložil přihrávku před prázdnou bránu, kterou by nepohrdl snad nikdo z nás

33
    Bohemians už nezbývá moc času, proto místo brankáře pouštějí do hry pátého hráče

33
    Brno si je vědomo svého náskoku, trpělivě čeká na své polovině v obranném bloku a čeká na chybu soupeře, který to stále zkouší v 5

34
    Faul a následná žlutá karta za řeči pro Veselovského - stav faulů 3:3

34
    Další faul Brna - 4:3

34
    Fanoušci v Brně jsou dnes opravdu skvělí a i díky výkonu brněnského Tanga tu vládne atmosféra skoro jako v nedalekém Rondu při zápasech Komety

35
    Presingem po celém hřišti komplikují brňané rozehrávku Bohemians

36
    Veljkovic se snažil z vlastní půle trefit odkrytou bránu, mířil však vedle

36

36
    Hosté nadějně kombinovali, ale finální přihrávka nenašla adresáta, tak jde k míči Tango a hosté musí vrátit golmana

37
    Zbytečný pátý faul pro Brno - 5:3

38
    Jak z učebnice teď rozebrali hosté v pěti čtveřici Tanga a tak mohl Kopecký zakončovat do prázdné brány, ale jestli už na snížení není pozdě....

38
    V Brně to bude ještě drama, do konce chybí ještě 2,5 minuty, Tango má 5 faulů a rozdíl ve skóre je po střele Šnídla a teči Dlouhého pouze dvougólový

38
    Naprosto školácká chyba hostů, kteří byli v pěti v poli. Ale musíme pochválit i skvěle se pohybujícího Beleje, který získal míč a dával do prázdné brány

39
    Pravděpodobně je hotovo, Belej tentokrát střelou přes celé hřiště zvyšuje opět na rozdíl 4 branek.....fanoušci začínají slavit

39
    V exhibici začínají proměňovat dnešní zápas hráči Tanga, tentokrát Dimo Chadzidis vystihl rozehrávku, položil si bránícího hráče a zakončoval pohodlně do prázdné

40
    20 vteřin do konce, diváci tleskají už dobrou půl minutu ve stoje

40
    Ještě jedna komická situace na závě, Kubíčkům výkop přes celé hřiště mířil do odkryté brány, ale v roli brankáře se tentokrát ocitl Belej, který chtěl gol pravděpodobně pro sebe, ale nezpracoval a míč se od něj odrazil do autu :)

Je konec v Brně se slaví....

Tak ač je pátek 1.4., žádný aprílový forek ze strany futsalistů Brna se nekonal a poprvé v historii postupují do semifinále domácí ligy. Ač skóre 8:3 vypadá jednoznačně, průběh zápasu takový nebyl a je potřeba vyseknout i hostům obrovskou poklonu za bojovnost. Ale to domácí fanoušky nezajímá a vyvolávají jména svých miláčků a taky se mohou těšit minimálně na jeden zápas s lídrem a největším favoritem soutěže z Chrudimi. S konstatováním, že v Brně se bude slavit dnes dlouho do noci se s Vámi loučím a u semifinálové série nashledanou (21:39:46)

Martin Fabián

Branky: 16. Havel Josef (Belej), 17. Belej, 30. Outrata, 32. Chadzidis (Havel Josef), 32. Belej (Veljkovic), 38. Belej, 39. Belej, 39. Chadzidis - 31. Pleyer (Kopecký), 38. Kopecký (Dlouhý), 38. Dlouhý (šnídl)

Karty:   12. Pagáč (TAN), 34. Veselovský (TAN) - 17. Bellada V. (BOH), 27. Stejskal (BOH), 32. Frohna (BOH)   27. Bellada V. (BOH)

Bohemians 1905 Futsal: Bellada J. - Player, Junek, Kopecký, Bellada V., Šnídl, Stejskal, Vodecký, Dlouhý, Frohna, Málek

Rozhodčí: Kaštánek, Kresta, (Mráz)