Dánsko – Velká Británie 8:1 (kon.) | KLDR – Česko 0:5 (kont.) | Francie – Itálie 1:0 (kon.)
Dánsko
8:1 (3:1, 3:0, 2.0)
Velká Británie
Pondělí 04.04.2011, 13:30 • Patinoire de Caen La Mer • Mistrovství světa žen - 2. divize

Hraje se hymna na počest vítězek a Dánky mohou být se svým vstupem do zápasu maximálně spokojené. V zápase úplně jasně přehrály výběr Velké Británie a díky vysokému vedení v poslední třetině ušetřily i hodně svých sil do dalších utkání. (16:05:02)

Nejlepšími hráčkami zápasu jsou vyhlášený Josefine Jakobsen na straně Dánska a na straně Anglie Lauren Haliwell.

60:00

59:20
    Angličanky zkouší jednu z posledních rozehrávek. Ale zakázané uvolnění.

58:20
    Jedna z posledních šancí zápasu zřejmě. Dánka Jakobsen ujela do brejku, ale brankářka ji vychytala.

57:00
    Ochozy přejí Dánsku. Anglii francouzské děti v hledišti moc nefandí.

55:15
    Anglie se dostala do ojedinělé šance. Po dlouhé přihrávce z vlastního pásma se dostala do šance Wilkinson, ale mířila jen do brankářky.

52:40
    Jedna z nejlepších přesilovek dnešního zápasu. Dánky soupeřky prakticky nepustily ze třetiny, ale nedařilo se jim.

52:00
    Přesilovku Dánky rozehrály v pohodě. Udržely se v pásmu a dvakrát zkusily vystřelit do odkryté branky. Bez úspěchu.

51:37
    Lamb (GRB) – 2 minuty – podražení

50:00
    Na vedoucím celku v tomhle zápase je vidět, že už nikam nespěchá. Hra ztratila tempo a už se jen dohrává.

47:38
    Dánsko právě vstřelilo branku!
    Dánsko dnešnímu utkání jasně dominuje. Na led se už dostávají i hráčky, které v úvodu neměly tolik prostor. Po kombinaci třetí pětky se dostala ke střele ANNE CLAUSEN a mířila přesně.
    Asistence. Julie Davidsen.

43:55
    Celkem v poklidu se Dánky dostávají do dalšího vedení. ChARLOTTE DENSING se dokázal prosadit obranou soupeře a střelou nad rameno brankářky skórovala.

41:25
    Do poslední třetiny vstoupily oba týmy rozvážně. Žádná smršť se rozhodně nekonala.

40:01

40:01

Ve druhé třetině pokračovala převaha dánského družstva, které tým Velké Británie jasně přehrávalo. Třetinu na dlouhých deset minut přerušila nehoda, kdy kapitánka Velké Británie po jednom ze soubojů narazila hlavou do mantinelu a zůstala ležet na ledě. Nakonec byla odnesena na nosítkách do nemocnice.

40:00

39:56
    Dohrává se v pásmu Dánska, ale bez šance.

39:12
    Přesilová hra nic zajímavého nepřinesla. Angličanky se nedokázaly dostat do pásma a jejich hráčky si situace v pohodě kontrolovaly.

Roman Šperňák

Branky a nahrávky: 3. Jakobsen, 4. Jakobsen (Henriksen), 6. Olausson (Clausen), 23. Jensen (Henriksen, Jakobsen), 25. Jakobsen (Henriksen, Jensen), 26. Jakobsen (Henriksen, Jensen), 44. Densing, 48. Clausen (Davidsen) - 3. Taylor (Farman, Turner)

Dánsko: Glaas (Nielsen) - Louring, Jacquet, Asperup, Densing, Kuch, Davidsen, J. Andersen - Jakobsen, Jensen, Henriksen - Ch. Andersen, Ostergaard, Olausson - Clausen, Persson, Ernst - Rorth, Nielsen. Coach: Denis Larsen
    Velká Británie: Jackson (41. Maby) - Lamb, Farman, Ledger, Carr, Cornford, Halliwell, Bolton - Taylor, Allen, Turner - Wiggins, Ganney, Gale - Wilkinson, Newman, Aldridge - Summers, Herbert.Coach: Reggie Wilcox

Rozhodčí: Angela Blassimen (SUI) - Charlotte Girard, Rousselin Torribio (FRA)