Rusko – Slovensko 8:2 (kon.) | Finsko – Norsko 5:2 (kon.) | Švýcarsko – USA 1:2 (kon.)
Česko – Švédsko 2:1 (kon.)
Česko
2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
Švédsko
Čtvrtek 14.04.2011, 19:30 • EnergieVerbund Arena • Mistrovství světa do 18 let

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

Hezký večer z Drážďan, kde se koná mistrovství světa hráčů do osmnácti let.

Český tým se dnes představí ve svém prvním zápase na turnaji a čeká ho pěkně tvrdý oříšek. Soupeřem mu totiž bude Švédsko, které loni skončilo na U18 v Bělorusku stříbrné.

Česko: Machovský (Pavelka J.) - Kvapil, Hrbas, Šidlík, Musil, Jeník, Růžička, Pavelka T. - Frk, Hyka, Faksa - Hampl, Hertl, Jaškin - Matai, Švihálek, Rousek - Moravec, Beránek, Beran.

Švédsko: Lundström (Lassinantti) - Vikstrand, Klefbom, Bengtsson, Johansson, Blomkvist, Nilsson - Boyce Rotevall, Rask, Zibanejad - Arvidsson, Nermark, Wedin - Bjorklund, Karlsson, Forsberg - Blomstrand, Lilliestrom Karlsson, Lundber Froberg.

Rozhodčí: Sidorenko (BLR), Warschaw (USA) - Müller (SUI), Wahl (USA).

Hráči už absolvovali krátké rozbruslení a za několik málo minut bude vhozeno úvodní buly.

Turnaj byl právě nyní oficiálně zahájen a hokejovou EnergieVerbund Arénou zní symbolicky písnička "Noví hrdinové", kterou naživo zpívá skupina Letzte Instanz.

Hala se nám pomalinku zaplňuje a podle počtu českých vlajek by tu Češi měli mít takřka domácí prostřední.

Na led už nastupují čeští hokejisté, následují je hráči Tre kronor.

00:01

0:02
    Úvodní buly pro český celek.

0:20
    Za švédskou brankou bojuje Frk o kotouč.

0:40
    Švédové ho ale rychle odzbrojili a postupují směrem na českou branku.

1:00
    Boyce Rotevall vyzkoušel z mezikruží pozornost českého brankáře, ten betonem vyráží.

1:20
    Klefbom v obrovské šanci trefuje Machovského do vyrážečky. Žlutomodří si vytvořili hned v úvodu zápasu obrovský tlak a Češi jsou všude o krok pozadu.

2:00
    Česká obrana jen vyhazuje do středního pásma.

2:55
    Machovský má v úvodu zápasu hodně veliké starosti. Blomstrand v další šanci nechává vyniknout českého muže s maskou, ten pak přikryje puk betonem.

2:55
    Za českou brankou se objevila rýha v ledě, a tak se chvilku hrát nebude.

3:01
    Češi, dnes vedeni jako domácí celek, vyhazují na zakázané uvolnění.

3:07
    Puk po teči na české střídačce a vhazovat se bude opět před Machovským.

3:30
    Švédové forčekovali ve třech hráčích a pro Čechy se otevírala zajímavá brejková situace. Vše ale ztroskotalo na nepřesném pasu. Tre kronor pak raději zahráli puk na icing.

4:05
    Arvidsson prověřil střelou švihem lapačku Machovského. Český brankář neudržel puk a obrana ho odpaluje do rohu.

4:13
    Hertl dostává 2 + 10 minut za krosček a Švédové budou hrát přesilovou hru. 5/4 - Švédsko.

5:00
    Český celek se zatím s přehledem brání a vyhazuje jeden puk za druhým ze svého obranného pásma.

5:20
    Hampl zavezl puk až za Lundströma.

5:56
    Puk opět po dalším vyhozením až za Lundströmem.

6:13
    Češi kompletní.

6:25
    Rousek prověřil vůbec první českou střelou Lundströma. Švédský brankář ale s jeho pokusem z pravého kruhu neměl problém.

6:30
    A další šance Česka. Ihned po buly nadvakrát zakončoval do připraveného betonu Beran.

7:33
    Frk pálil od pravého mantinelu, ale jeho pokus se mezi švédské tři tyče nevešel.

7:50
    Boyce Rotevall dostává dvě minuty za vysokou hůl. 5/4 - Česko.

8:30
    Švédové vyhazují až za českou branku.

9:00
    Čeští hráči se usadili před Lundströmem, ale nedokázali propálit švédský obranný val.

9:20
    Beránek byl zapomenut na levé straně, ale jeho pokus příklepem si švédský muž s maskou s přehledem pohlídal a ztlumil ho výstrojí před sebe.

9:50
    Švédové v plném počtu.

10:30
    Arvidsson nenápadnou střelou se snažil překvapit Machovského, jeho pokus ale byl docela nepřesný.

10:49
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    A je to 0:1! FILIP FORSBERG si sklepl přihrávku Bjorklunda na české obranné modré, proskočil českou defenzívou a střelou k tyči nedal Machovskému šanci. Asistence: Gustav Bjorglund. 0:1.

11:00
    A pro Čechy mohlo být ještě hůř. Nilsson trefuje z pravého kruhu tyč!

12:00
    Švédové hrají i nadále aktivně a český celek se po první brance soupeře nemůže vůbec nadechnout.

12:25
    Machovský raději přikryl puk před dotírajícími Švédy.

13:02
    Beránek si vzal kotouč za švédskou svatyní a šikovnou kličkou se prosmýkl až před Lundströma, který si ale jeho finesu po ledě pohlídal.

13:32
    Růžičkovi se otevřela dálnice k Lundströmovi, ale český hráč vůbec netrefil branku.

13:59
    Češi mají možnost srovnat. Dvě minuty za hákování dostává Johansson. 5/4 - Česko.

14:15
    Jaškin zkoušel prostřelit švédského gólmana po ledě, ten si ale prostor mezi betony pohlídal.

14:41
    Beran zbytečně zajel do Boyce Rotealla a musí si jít odpykat menší trest za vysokou hůl. 4/4.

15:00
    Hra ve čtyřech zatím vyhovuje více švédskému celku.

15:59
    Švédsko v plném počtu.

16:27
    Rousek vyhazuje přes všechny čáry.

16:41
    I Češi přežili krátkou přesilovku soupeře a jsou kompletní.

17:15
    Lilliestrom Karlsson vystřelil od modré a Machovský měl těžkosti, aby vyrazil jeho pokus do bezpečí.

17:45
    Hyka tečoval puk těsně před Lundströmem mezi jeho betony. Švédský brankář ale dokázal srazit nohy k sobě. Prakticky hned z protiútoku zahrozili v situaci 2 na 1 žlutomodří. Celou akci zakončil po asistenci Nermarka Arvidsson, Machovský se ale dokázal skvěle proti jeho pokusu přesunout.

18:30
    Ke konci třetiny se nám hraje hodně aktivní hokej.

19:00
    Běží poslední minuta první třetiny.

19:29
    Forsberg to zkoušel nadvakrát, ale ani jednou nedokázal prostřelit Machovského v české kleci.

19:45
    Machovský je bez hole a využít se toho snažil Forsberg. Jeho pokus šel ale těsně nad českou branku.

19:49
    Menší trest za vysokou hůl dostává Musil. 5/4 - Švédsko.

20:00

Další třetina začne přibližně v 20:20.

Švédové byli v první třetině malinko lepším celkem, a tak dá se říci, že vedou zaslouženě 0:1 po brance Filipa Forsberga.

Střely na branku: 6:15.

Hráči už nám opět krouží po ledové ploše. Jako první se objevili Švédové, Češi si dávali trošku na čas.

Češi budou začínat druhou periodu v oslabení. Z trestu Musila zbývají ještě necelé dvě minuty.

20:01

20:17
    Švédům v úvodu třetiny neklapla rozehrávka, a tak puk doputoval až na zakázané uvolnění.

20:40
    Švédové si opět nerozuměli. Tentokrát to bylo v útočném pásmu a pro Mataie tak nebyl problém vyhodit puk až za Lundströma.

21:12
    Machovský teď český celek uchránil od druhé inkasované branky! Bengtsson našel krásným pasem před brankou osamoceného Nermakra, který ale vyhořel na parádním zákroku českého brankáře.

21:49
    Češi se ubránili a jsou kompletní.

22:30
    Machovský předvedl další excelentní zákroky. Nejprve vyrazil betonem střelu Forsberga do rohu a o chvilku později si vychutnal bekhendové zakončení Bjorklunda.

23:30
    Blízko první české brance byl Jaškin, který si vybruslil s kotoučem z rohu kluziště, jenže ve finální fázi netrefil branku.

24:10
    Boyce Rotevall střílel z levé strany a Machovský vyráží jeho dělovku špičkou betonu do rohu.

24:30
    Nermark švihem pálí z mezikruží těsně vedle. Český tým je pod obrovským tlakem.

25:00
    Švédská trojice Rask, Zibanejad a Boyce Rotevall mačkala českou obranu jako citrón, ale český brankář jejich nápor ustál.

26:00
    Češi hrají v šesti, protože se bude vylučovat.

26:30
    Tak i český celek ukázal, že umí přidat vyšší rychlost a pořádně zatopil před Lundströmem.

26:37
    Blomkvist dostává menší trest za podražení. 5/4 - Česko.

27:08
    Česká početní převaha netrvala dlouho a na trestnou míří Švihálek za nedovolené bránění. 4/4.

27:45
    Hyka od modré prověřil pozornost Lundströma, v hale to jen zahučelo.

28:08
    Na zemi zůstává ležet Rousek, který byl ve středním pásmu jasně faulován při českém brejku. Píšťalka obou sudích ale zůstala němá. Nic nezmůžou ani protesty českého kapitána Hrbase.

28:37
    Švédsko je kompletní a bude hrát kratičkou přesilovku.

28:57
    Hampl vyhazuje až za Lundströma.

29:08
    Češi přežili krátkou přesilovku Tre kronor a jsou kompletní.

29:48
    Češi dnes možná budou litovat neproměněných šancí. Frk předvedl parádní zadovku a poslal do brejku Hyku, jehož střelecký pokus se odrazil od betonů Lundströma přesně na hůl Frka. Český útočník napálil kotouč vší silou a přišpendlil ho pouze mezi betony švédského brankáře.

30:13
    A další šance českého celku, kterou ukončuje menší šarvátka v brankovišti. Za hrubost odcházejí na trestnou Jaškin (CZE) a Blomkvist (SWE). 4/4.

30:33
    Machovský dnes drží české akcie zatím v plusu. Český gólman musel předvést opět svůj skvělý brankářský um proti Johanssonovi.

31:10
    Frk si obhodil švédského beka a přihrál na modrou, kde celou akci zakončil Hrbas.

31:24
    Froberg odchází na trestnou za podražení. Češi budou hrát přesilovku 5 na 3.

32:31
    Tak to je neuvěřitelné, co se teď děje v drážďanské hale. Nejdříve Češi spálil dvě tutovky před Lundströmem a pak vyskočil z trestné Blomkvist, který prchal úplně sám na Machovského. Český gólman ale vystihl jeho blafák do bekhendu a poradil si i s dorážkou Boyce Rotevalla, jenž střílel prakticky do prázdné branky.

33:00
    Šance jsou teď vidět na obou stranách. V další veliké šanci se ocitl Musil, ale ani on gólově nezakončil.

34:00
    Hraje se nám hokej nahoru dolů a oba brankáři si musí dát obrovský pozor.

34:47
    Faksa přejel útočnou modrou rychleji než kotouč a čároví pískají ofsajd.

35:11
    Boyce Rotevall hodně zlobí českou obranu ve druhé třetině. Machovský měl při jeho pokusu tentokrát i veliké štěstí, když vyrazil jeho pokus lapačkou do rohu. Puku se ale ihned ujal Rask a zkoušel ho propasírovat škvírkou ve výstroji českého brankáře.

35:40
    Johansson v dobré příležitosti zlomil hůl a odchází střídat.

36:05
    Rousek dostává dvě minuty za hákování. 5/4 - Švédsko.

36:09
    Zibanejad pálil od modré a Machovský mu ukázal červenou na semaforu. Za tento efektivní zákrok si vysloužil solidní aplaus tribun.

36:20
    A další zákrok Machovského, který vyrazil střelu Zibanejada od mantinelu.

37:38
    Nilsson dostává dvě minuty za krosček. 4/4.

37:51
    Trojitá šance Mataie končí bez úspěchu. Český útočník se snažil z ostrého úhlu prošťouchat puk za Lundströma.

38:04
    Český útočník Matai opět v akci, ale ani tentokrát mu nedovolil Lundström skórovat.

38:05

39:00
    Švédové vyhazují až za Machovského.

39:30
    Tým Tre kronor se zatím brání znamenitě a prakticky nepouští puk ze svých holí.

39:51
    Český tým pod tlakem raději vyhazuje až na zakázané uvolnění.

40:00

Další třetina začne přibližně v 21:10.

I ve druhé periodě byli lepší Švédi, kteří několikrát nepříjemně ohrozili českou branku, ale bez gólového úspěchu. Velký podíl na tom má brankář Matěj Machovský, jenž se blýskl několika famózními zákroky. Češi se v druhé fázi zápasu zlepšili, ale i Lundström je na druhé straně kluziště pozorný. Po čtyřiceti minutách kvalitního hokeje nám zatím svítí na ukazateli stav 0:1 pro skandinávský tým.

Střely na branku ve 2.tř.: 12:16

Hráči nám už krouží na ledě.

40:01

40:17
    A začínáme obrovskou šancí Zibanejada, který z pravé strany mohl zakončovat do poloprázdné české klece, Machovský se ale hbitě přemístil.

41:34
    Hampl se pokoušel zpoza branky zakončit k tyči, ale v pádu netrefil puk ideálně. Na druhé straně se pak Machovský musel natáhnout po střele Arvidssona.

42:55
    Lilliestrom Karlsson se prosmýkl až před Machovského, ale gólovou příležitost mu zmařil.

42:57
    Vikstrand dostává dvě minuty za nedovolené bránění. 5/4 - Česko.

43:15
    Češi se usadili v útočném pásmu.

43:28
    Česko právě vstřelilo branku!
    Češi srovnávají v přesilové hře. Marek Hrbas přihrál na modrou, kde čekal s napřažený TOMÁŠ KVAPIL a jeho přesná dělovka vymetla všechny pavučinky ve švédské brance. Asistence: Marek Hrbas, Martin Frk. 1:1.

44:04
    Švédové trochu znervózněli a dopouštějí se zakázaného uvolnění.

44:27
    Čeští hráči teď pozorně brání a nepouštějí Švédy do rychlých protiakcí.

45:15
    Machovský si ze vzduchu stáhl střelu Arvidssona a rozehrál.

45:56
    Špatná rozehrávka vrátí hru zpět před Lundströma.

46:17
    Machovský fantasticky vychytal Karlssona, který si zajel za českou defenzívu a střelu zakončil do jeho výstroje.

46:40
    Z Machovského musí už mít Švédové deprese. V situaci 2 na nikoho vychytal po pasu Björklunda Karlssona, který se snažil najít kousíček místečka nad jeho lapačkou.

47:50
    Švédové viditelně přidali, ale Češi zatím srdnatě brání všechny jejich útoky.

48:18
    Tým Tre kronor to ale s napadáním přehnal a půjde pykat. Arvidsson dostává dvě minuty za vysokou hůl. 5/4 - Česko.

48:50
    Češi se usadili v útočném pásmu a kombinují před Lundströmem.

49:10
    Tak až teď žlutomodří vyhazují.

49:30
    Nermark mohl v oslabení zaskočit českou obranu, ale Machovský ho parádně vychytal. Švédský hráč pak zlostně sekl hokejkou o mantinel.

49:41
    A své nervy neudržel a vzal i jednoho českého hráče sekerou a půjde na dvě minuty na trestnou. 2 minuty Nermark - sekání. 5/3 - Česko.

50:22
    Češi teď obléhali švédskou branku, ale Lundström předvedl několik skvělých zákroků.

50:39
    Musilův pokus od modré jen zaduněl o mantinel.

Dnešní zápas sleduje 1548 diváků.

51:33
    Tak to je neuvěřitelné, Češi obracejí stav zápasu. Druhá využitá přesilová hra dává českému celku vedení. Do rychlého protiútoku se dostal DMITRIJ JAŠKIN, který přesnou střelou k pravé švédské tyči rozsvítil červené světlo za zády Lundströma. Asistence: Petr Beránek. 2:1.

52:17
    Další fantastický zákrok předvedl zřejmě muž zápasu Machovský. Už téměř překonán se stihl přemístit ke své druhé tyči a lapil pokus Arvidssona mezi betony.

52:39
    Lundström kryje další český nápor a raději přerušuje hru.

52:42
    Rusk dostává dvě minuty za nedovolené bránění. 5/4 - Česko.

53:10
    Češi hrají před švédskou brankou. Puk ale nakonec po kombinaci za brankou končí po teči žlutomodrých v hledišti.

53:35
    Lilliestrom Karlsson utekl české obraně, ale tváří v tvář Machovskému nedotáhl svůj blafák k dokonalosti, když český brankář vyrazil jeho pokus betony do bezpečí.

53:45
    Na druhé straně se musel zase předvést Lundström, který vytáhl pokus Hyky za branku.

54:20
    Připravuje se další vyloučení švédského celku.

54:30
    Blomkvist dostává dvě minuty za hrubost. 5/3 - Česko - 12 vteřin.