Ústí n. L. – Jablonec 2:1 (kon.) | Č. Budějovice – Příbram 3:0 (kon.) | Hr. Králové – Brno 1:0 (kon.)
Bohemians 1905 – Mladá Boleslav 3:1 (kon.) | Liberec – Teplice 6:2 (kon.)
Bohemians Praha 1905
3:1 (1:1)
FK Mladá Boleslav
Neděle 24.04.2011, 17:00 • Synot Tip Arena • Gambrinus liga

Nejlepším hráčem domácích byl vyhlášen Martin Nešpor a "vyhrává" vyjíždu v Hummeru. Jelikož nejlepšího hráče hostí pořadatelé nevyhlašují, dovolujeme si to udělat my. Nejlepším hráčem Mladé Boleslavi byl řecký záložník Dimoutsos, který po celých jednasedmdesát minut, co byl na hřišti, působil velmi aktivním dojmem a pěkně spoluhráčům rozdával míče. (18:55:02)

Domácí v druhé půli zabrali a zaslouženě si vytvořili dvoubrankový náskok. Družina trenéra Stannera poté vypadala zcela bezzubě a utkání se už prakticky jen dohrávalo.

90
    Hartig přešel přes Johanu a z hranice velkého vápna nacetroval do vápna. Šeda na míč nedosáhl a Ibragimov ze záklonu o půl metru přepálil odkrytou branku!

90
    Ještě dvě minuty se budou hrát, jak signalizuje čtvrtý rozhodčí Ochotnický.

89
    Zatímco na hřišti leží mladoboleslavský Táborský posílá trenér Hoftych do hry Hartiga, z trávníku odchází Moravec.

88
    Klokani si vesele kombinují na středu hřiště...

87
    Nákop na Chramostu nejenže lehce odvrátil Nikl, hostujícímu útočníkovi byl navíc odpískán ofsajd.

86
    V posledních minutách jsou jasně aktivnější domácí, Mladá Boleslav jako by už byla smířena s porážkou a nevyvíjí příliš snahy skórovat.

83
    Kysela srazil ve vápně Bartka. Zákrok na hraně vyhodnotil sudí jako čistý a nechal hru, k nelibosti domácího útočníka, pokračovat.

82
    Domácí hrají na brejky. Do jednoho se zrovna pouštěl čerstvý Bartek, na poslední chvíli ho ale zastavil Kysela.

81
    Boleslav se drží na půlce Bohemky, ale nemá se k centru do vápna ani ke střele.

79
    Držík je při chuti. Jeho střelu musel nadvakrát "umravňovat" Šeda.

78
    Domácí podruhé střídají: Dvougólového Nešpora nahrazuje na hřišti Bartek.

78
    Dnešní zápas sleduje 2 946 diváků.

77
    Štohanzl je při chutí, ani další jeho střela z dvaceti metrů se ale mezi tři tyče nevešla.

74
    Štohanzlův pokus zpoza vápna proletěl vedle pravé Šedovy tyče.

71
    Hosté po brance střídají. Aktivního Řeka Dimoutsose střídá Ivo Táborský.

70
    Bohemians právě vstřelili branku!

Domácí kopali po faulu Mendyho přímý kop z levé strany. Na centr Rychlíka vyskočil nejvýše MILAN ŠKODA, jenž hlavou usměrnil balón přesně k tyči!

69
    Držík se naprosto neuvěřitelně uvolil přes tři obránce a zcela sám běžel na Šedu. Když cítil, že už ho dobíhá Johana, z puntíku pro penalty vypálil. Jeho střelu brankář nechytil a jen se otočil. Avšak bohužel pro domácí, bohudík pro hosty, následovala jen tyč!

68
    Moravec si tak dlouho rozmýšlel, kam pošle nabíhajícímu Ibragimovovi míč, až se uzbecký forvard zastavil. Balón pak z Moravcovy nohy zamířil jen do země nikoho.

66
    Aktivní Dimoutsos se málem dostal k míči na rohu malého vápna, Cseh mu ho v poslední chvíli ukopl na roh. Ten ale hosté zahráli mizerně, takže bude následovat Sňozíkův odkop od brány.

65
    Poté co vybojoval Ibragimov vhazování na dohoz brance, přihrál Nešpor Držíkovi, jehož centr do vápna však našel jen vstyčené Šedovy rukavice.

65
    Ibragimov se na levém křídle dostal přes Kyselu, jeho následnou střelu ale zblokoval Dimitrovski.

64
    Nešpor zakončil protiútok domácích slabou střelou přímo do Šedovy náruče.

61
    Nikl trefil odkopem ruce Chramosty, od kterých se míč odrazil mladému útočníkovi do běhu. Chramostovo snažení ale vzápětí uťal hvizd sudího Jecha.

61
    Škoda vypálil z více jak třiceti metrů. Jeho přízemní ránu nechal brankář Šeda doletět mimo jeho branku. K nejen jeho překvapení však Škodova střela "lízla" ještě tyčku.

60
    Štohanzlovi sklepl míč na nohu Škoda. Domácí záložník si s ničím nelámal hlavu a ihned z hranice velkého vápna balón napálil. Jeho pumelice však o metr přestřelila branku.

59
    ... a odcházejí Kúdela se Šírlem.

59
    Dvojité střídání hostů: Do hry jdou Procházka a Mach...

58
    Volejbalista Dimoutsos si zpracoval míč levou rukou, ale naštěstí pro něj si toho sudí nevšiml a nechal pokračovat boleslavský útok.

57
    Útočným faulem se na polovině Bohemians 1905 provinil Kúdela.

54
    Ihned po brance klokani střídají. Rohového specialistu Krause nahrazuje Uzbek Ibragimov.

53

Škoda se uvolnil po pravé straně a z úhlu postupoval na hostující bránu. Místo střely zvolil přihrávku na nabíhajícího MARTINA NEŠPORA, jenž už neměl problém zakončit do odkryté brány!

50
    Nákop Šírla po levé autové čáře mířil na Fabiána, k adresátovi se ale míč nedostal, dříve skončil v zámezí.

48
    Štohanzl nadvakrát z vápna zahrozil. Nejdříve nastřelil jen před sebou stojícího obránce, ale míč se k němu odrazil zpět a jeho druhá střela měla krásné parametry a jen o pár centimetrů netrefila šibenici Šedovy brány!

46
    Druh poločas začal náporem Boleslavi, ale Chramosta nedoběhl finální cnetr a tak Sňozík bude vykopávat.

46

První poločas začal velmi aktivním přístupem obou mužstev. Hned ve 4. minutě poslal hosty do vedení Mnedy, ale Nešporova přesná střela v 19. minutě srovnala skóre. Druhá polovina prvního poločasu byla již znatelně pomalejší a pro oko diváky nepohledná.
    Druhý poločas začne v cirka 18:02.

45
    Moravec se dostal až k Šedovi, ale pohotový Dimitrovski ho od míče odstavil a hostující brankář si poté pro bezprizorní balón doběhl a vykopl ho.

44
    Dimitrovski v půlicím kruhu podrazil Nešpora a může být rád, že neviděl žlutou kartu. Kdyby totiž Nešpor nespadl, jistě by vyslal do úniku nehlídaného Škodu, jenž už číhal na ofsajdové linii.

43
    Opiela se chtěl dostat přes Cseha, avšak v souboji s ním ztratil stabilitu. Rozhodčí Jech ho gestem zvedá ze země.

39
    Štohanzl si na pravé straně obhodil Fabiána, na Dimitrovského si však už nepřišel.

38
    Sňozíka při výkopu zastavil rozhodčí s tím, že je na ploše druhý míč. Poté oba chvíli koukali po mladém pořadateli, jestli pro míč seběhne a odklidí ho. Chlapec se však ani nehnul, a tak musel Sňozík k rohovému praporku sám a míč uklidil. Poté se vrátil k původnímu balónu a vykopl. I tak se dá strávit minuta na fotbale...

37
    Střela Kúdely z přímého kopu však letěla nad Sňozíkovu bránu.

36
    Kraus šel do souboje s Dimoutsosem příliš důrazně a byl mu odpískán faul.

35
    Dva po sobě jdoucí útoky Boleslavi vyřešila domácí obrana bravurně, když nenechala hostující záložníky ani odcentrovat. Míč je však stále u nohou hostů.

35
    Na hřišti zůstal chvíli ležet Nešpor, který ale ve hře bude pokračovat.

34
    Škoda u půlicí čáry skopl Johanu, což rozhodčí Jech dobře viděl a odpískal nedovolený zákrok domácího útočníka.

32
    Nenápadný pokus Štohanzla z dvaceti metrů proletěl metr nad Šedovým břevnem.

30
    I k druhému rohu se postavil Kraus, ale i nyní hosté odvrátili, i když se míč hned vrátil zpět do vápna, ale pohotový Šírl Moravce ve vápně obral. Boleslav u balónu.

29
    Hosté rozehráli přímý kop prachbídně, Mendy míč doslova odevzdal domácím, kteří se vydali do rychlého brejku. Škoda postupoval téměř od poloviny hřiště sám na Šedu, ten ale jeho střelu dokázal konečky prstů vytěsnit na roh.

29
    Krausův rohový kop odvrátil Fabián na další roh.

28
    Jindřišek sťal unikajícího Mendyho, rozhodčí Jech mu poté důrazně vyhuboval.

27
    Hra se v posledních minutách uklidnila, žádný z týmů se nemůže dostat do soupeřova vápna.

24
    Po nepřesném pasu Šírla na Chramostu se zkušený bek na svého spoluhráče rozzlobil, že si lépe nenabíhal.

23
    Fabiánův roh našel hlavu Vladimira Dimitrovského, který ale vystřelil jen do Sňozíkovy náruče.

22
    Opiela vybojoval na Jindříškovi rohový kop.

19

Škoda vybojoval rohový kop, ze kterého Kraus necentroval do vápna. Po několika odrazech se míč dostal k MARTINU NEŠPOROVI, který z levého rohu malého vápna trefil přesně k pravé tyči Šedovy branky a srovnává tak stav dnešního zápasu na 1:1.

17
    Po pohledné narážečce centroval do vápna Fabián, Nikl byl ale na správném místě a balón hlavou odvrátil do autu.

16
    Opiela zase hledal útočníky ve vápně, ale Sňozík jeho centr vystihl a vyboxoval mimo vápno.

15
    Škoda se sice odpoutal od Dimitrovského, jeho střela z rohu pokutového území však letěla hodně mimo.

13
    Šírlův centr z přímého kopu z pravé strany brankář Šeda vyrazil do bezpěčnějších míst.

12
    Kraus se po lehkém kontaktu se Šírlem svalil na zem, avšak sudí Jech nechal pokračovat ve hře. V přerušené hře pak mladému špílmachrovi naznačil, že příště by za podobné počínání mohl vidět kartu.

10
    Opielův centr do vápna našel jen rukavice připraveného Sňozíka.

10
    Moravec si vyšlápl na Dioutsose, hosté budou kopat přímý kop ze čtyřiceti metrů.

7
    Jan Chramosta se zapomněl za obranou Bohemians 1905, pomezní Moláček mu tak odmával ofsajd.

6
    Krausův rohový kop odvrátil do zámezí Šírl. Domácí ještě vybojovali vhazování, ze kterého ovšem nezahrozili.

6
    Agilní Nešpor se po pravé straně neprodral přes Dimitrovského, získal alespoň roh.

4
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!

Po rychlém útoku našel Kysela přízemním centrem ALEXANDRE MENDYHO, který ráznou střelou z deseti metrů otevírá účet dnešního zápasu.

1
    Dimoutsos ukázal již na začátku zápasu, že mu koluje v žilách jižanská krev, když tvrděl sestřelil na zem Krause, a ač tím vybojoval míč, tak o něj ihned přišel. Sudí Jech pískl faul a důrazně řeckému záložníkovi vyhuboval.

1

Velikonoce nejsou nakloněny pražskému fotbalu. Do ochozů zatím dorazilo jen několik stovek diváků.

Hráči jsou již na trávníku, hosté museli zvolit růžové barvy dresů. Utkání začne během pár okamžiků.

V souboji pátého se šestým týmem Gambrinus ligy se v Synot Tip Areně střetnou Bohemians 1905 s Mladou Boleslaví. Hosté v sestavě postrádají kanonýra Kuliče. Klokany stále trápí marodka, trenér Hoftych tak nominoval jen 5 náhradníků.

Bohemians 1905: Sňozík - Jinřišek, Držík, Nikl, Rychlík - Cseh, Kraus, M. Nešpor, Štohanzl - Škoda, Moravec

FK Mladá Boleslav: Šeda - Šírl, Johana, Dimitrovski, Kúdela - Fabián, Kysela, Opiela, Mendy, Dimoutsos - Chramosta

Rozhodčí: Jech - Teuber, Moláček.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.