Česko – Dánsko 6:0 (kon.) | USA – Norsko 4:2 (kon.) | Lotyšsko – Finsko 2:3 (po s.n.)
Švédsko – Rakousko 3:0 (kon.)
USA
4:2 (0:2, 0:0, 4:0)
Norsko
Pondělí 02.05.2011, 16:15Mistrovství světa

Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost! (18:28:34)

.. střelec dvou branek a velmi aktivní Nick Palmieri.

A na americké straně byl nejlepším hráčem zvolen...

Nejlepším hráčem Norů je zvolen Ole-Kristian Tollefsen.

Je konec! Po první třetině, která patřila jednoznačně Norům, což dokazuje dvoubrankové vedení po dvaceti minutách, přišla čtyřicetiminutovka USA. Ve druhé třetině se Američané neprosadili, ale ve třetí třetině dokázali svůj tlak proměnit ve čtyři branky.

60:00

59:53
    Shattenkirk drží kotouč za svou brankou.

59:37
    Američané drží kotouč a hlídají konec zápasu.

59:07
    Tímto momentem je utkání podle všeho rozhodnuto. Roymark (NOR) tvrdě atakoval Shattenkirka do obličeje a dostal menší dvouminutový trest.

59:00
    Poslední minuta utkání!

58:34
    USA právě vstřelilo branku!
    Američané pravděpodobně rozhodují utkání! Svou trpělivostí dokázali zatlačit Nory až do branky a po sérii rychlých přihrávek přišla střela Stepana, kterou tečoval do branky CRAIG SMITH. Asistence: Derek Stepan, Jack Johnson

58:17
    Zámek USA je silnější a silnější.

57:42
    Série střel brankou nekončí. Haugen drží naděje Norů.

57:09
    Na trestnou zamířil Lorentzen (NOR) a odpyká si dvouminutový trest za hákování.

57:09
    Na druhé straně se neujala ani střela Portera.

56:53
    Další brejk Norů skončil neúspěšnou střelou.

56:14
    Utkání jde do finiše a nabírá obrovské tempo. U puku jsou opět Američané, ale v těchto chvílích se to každou vteřinou mění.

55:36
    Norský brejk končí na hokejkách Američanů.

55:05
    To je ovšem velmi tvrdý oříšek, protože Norsko se snaží napadat rozehrávku USA, což se mu daří.
    Cestu našich mladých reprezentantů U18 šampionátem ve Finsku si můžete připomínat originálním dresem. Ten nyní můžete získat v této aukci.

Daniel Ryl

Branky a nahrávky: 42. Palmieri (Kreider, Shannon), 46. Skille (Stapleton, McDonagh), 54. Palmieri (Shannon, Shattenkirk), 59. Smith (Stepan, Johnson) - 9. A. K. Olimb (Holtet), 10. Bastiansen

USA: Montoya - Johnson, Fayne, Stuart, Fowler, McDonagh, Shattenkirk, Wilson, Komisarek - Stepan, Smith, Wheeler, Skille, Porter, Gaustad, Kreider, Palmieri, Shannon, Brown, Stastny, Stapleton
    Norsko: Haugen - Bonsaksen, Tollefsen, Holos, Spets, Koivu, Hansen, Csiszar - Skröder, Roymark, Fredkriksen, Bastiansen, Ask, Olimb M., Holtet, Martinsen, Olimb K. A., Lorentzen, Forsberg, Laumann Ylven

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Ronn (FIN) - Novák (SVK), Terho (FIN)