Německo – Finsko 4:5 (po s.n.) | Kanada – USA 4:3 (po s.n.) | Česko – Slovensko 3:2 (kon.)

57:48
    Francouzi se opravdu snaží dosáhnout alespoň jedné branky, ale v cestě jim stojí skvělý Fasth.

56:50
    Za držení vyloučen Kruger (SWE)

56:23
    Obrovský závar před francouzskou brankou, byla zde úplná valná hromada hráčů, na jejímž spodku ležel Lhenry. Puk ale byl stále ve hře, Švédové ho ale nedokázali přes tu změť těl do branky dostat.

56:02
    Berglund prověřil Lhenryho, ten betonem vyrazil.

54:15
    Zato Francouzi se snaží alespoň o čestný úspěch.

53:30
    Švédové víceméně kombinují v útočném pásmu, sem tam vystřelí, už se nikam neženou.

51:46
    Meunier (FRA) vyloučen za hákování.

51:15
    Švédové zatím z přesilové hry vytěžili pouze Nilssonovu střelu do boční konstrukce.

50:22
    Je tu i boxerská vložka, Besch (FRA )se pustil do křížku s Tedenbym (SWE). Švéd dostává dvě minuty za hrubost, Francouz za vyprovokování šarvátky o dvě minuty navíc.

50:00
    Neuvěřitelné číslo ve střelách na bránu: 50:26.

49:30
    Petrasek na modré zlomil hůl, čehož Francouzi využili k protiútoku, který ale švédská obrana zase zmařila.

48:00
    Bachet (FRA) vyloučen za hákování.

47:00
    Lhenry teď nadvakrát zachránil proti Paarajavimu, který se dostal do úniku a zakončoval situaci dva na jednoho. Francouzský gólman ale pokryl i dorážku.

45:34
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    STAFFAN KRONWALL prokličkoval snad mezi všemi hráči Francie, najel si až na osu hřiště před branku a bekhendem nemilosrdně poslal puk do horního růžku. Asistence: Oliver Ekman Larsson, Mikael Backlund.

45:10
    Lhenry musel betonem zasáhnout proti pokusu Berglunda.

43:30
    Paarajavi střílel z vrcholu kruhu, ale přímo do výstroje Lhenryho.

43:16
    Za hákování vyloučen Bachet (FRA).

41:15
    Francouzi se teď na chvíli dostali do tlaku, Fasth ale neměl mnoho práce.

40:05
    Švédsko začíná třetí třetinu v přesilové hře, takže se hra logicky okamžitě stěhuje před Lhenryho.

40:01

Do francouzské branky se opět staví Lhenry, který ve druhé dvacetiminutovce pokryl 20 střel.

Ačkoliv švédský tým stále drží taktovku hry, druhá třetina přinesla o něco vyrovnanější hokej, než ta první. Francouzi ale odcházejí z ledu zbití a otázkou je, jestli budou ve třetí třetině ještě schopni klást nějaký odpor. Třetí třetina začne přibližně ve 21:47.

40:00

39:28
    Na střely 39:22.

38:33
    Švédsko bude hrát další přesilovku, Gras (FRA) vyloučen za držení.

36:58
    Francouzi teď dělají ohromnou chybu v obraně, Berglund se zmocnil volného kotouče, sám jel na brankáře a už Lhenryho položil, stačilo pohodlně zakončit, ovšem místo toho švédský útočník končil laxní posunutí forhendem a trefil pouze beton francouzského brankáře a připravil se tak o vstřelení branky.

36:28
    Francouzi teď hodně ohrožují Fasthovu branku, švédský brankář si ale zatím počíná bezchybně.

27:20
    Tým ve žlutém v další šanci, Lhenry ale zatím bezchybný.

25:45
    Francouzi mají přesilovku dobře nacvičenou, při Fasthovi teď stálo i štěstí, když vysoko letící střela od modré byla těsně před ním tečována a jen o několik centimetrů minula švédskou branku.

24:22
    Da Costa měl velkou šanci, která ale skončila snad trochu zbytečnou šarvátkou Tardifa (FRA) a Berglunda (SWE). Oba skončili na trestné lavici za hrubost, kde snad hlavy vychladnou.

23:43
    První švédské vyloučení, Wallin (SWE) vyloučen za nedovolené bránění.

23:15
    Sjorgen v šanci, obdržel přihrávku zpoza branky, ale střela z voleje mu nesedla a pomalu klouzající puk Lhenry v klid chytil.

22:56
    Berglund hledal najíždějícího spoluhráče vysokou žabičkou, Lhenry si pro ni ale vyjel a přerušil hru.

22:11
    Střely na branku: 20:8.

21:15
    Na Fastha mířila první střela druhé dvacetiminutovky, ale švédskému gólmanovi stačilo ji jistit pohledem, mířila asi metr mimo.

20:15
    Buly sice vyhráli Francouzi, ale Švédové jim okamžitě puk sebrali a jali se útočit na Lhenryho.

20:01

Ve francouzské bráně dochází ke změnám, mezi tyče se staví Fabrice Lhenry.

První třetina přinesla hokej víceméně podle očekávání, Francie se do útoku dostává víceméně sporadicky, u kormidla jsou Švédové, čemuž odpovídá i brankový stav. Druhá třetina začne přibližně ve 21:00.

20:00

19:37
    Francouzi ale přece jen ještě zaměstnali Fastha, i když ten střelu z ostrého úhlu v klidu pokryl.

18:55
    Švédové už si v klidu přihrávají ve svém obranném pásmu, pravděpodobně už jen chtějí v klidu dohrát třetinu.

17:29
    Huet lapil do lapačky švédské nahození od vlastní modré a daroval tak soupeři vhazování v útočném pásmu.

15:39
    Švédové přidávají další branku, po samostatném průniku Paarajaviho dorazil už ze snadné pozice PATRIK BERGLUND. Asistence: Magnus Paarajavi.

13:51
    Švédové využívají přesilovku, lehké nahození od modré OLIVERA EKMAN LARSSONA nakonec končí až v síti, a to díky odrazu od kalhot francouzského obránce. Asistence: Staffan Kronwall.

12:51
    Roussel (FRA) vyloučen za podražení.

12:50
    Martin Thornberg měl obrovskou šanci v ponechané výhodě, obdržel přihrávku napříč pásmem a střílel do odkryté branky. Huet se ale včas přesunul a jeho střelu lapil.

12:15
    Fasth musel znovu zasahovat proti Francouzi, který se odvážně vydal mezi čtyři švédské bránící hráče a elegantně mezi nimi prokličkoval a dostal se až ke střele.

11:40
    Huet betonem proti další švédské střele od modré, opět úspěšně.

8:31
    Huet teď musel pohotově zasáhnout proti střele Backlunda, který obdržel přihrávku zpoza branky a okamžitě pálil z bezprostřední blízkosti.

7:51
    Gras (FRA) vyloučen za podražení, Švédové budou hrát první přesilovku utkání.

4:34
    Švédsko se po velkém tlaku ujímá vedení! Střelcem je ROBERT NILSSON. Asistence: Daniel Fernholm, Tim Erixon.

3:53
    Fasth se teď musel vytáhnout proti unikajícímu Meunierovi, proti samostatnému nájezdu ale uspěl

3:21
    Zakázané uvolnění Francie.

3:00
    Už zase ale Švédsko v útočném pásmu, zatím se ale hráči ve žlutém spíše hledají, Huet mnoho práce nemá.

2:25
    Francie opět zahrozila z útoku, nakonec Fleury ale trefil jen boční síť Fasthovy branky.

1:07
    Teď už ale u puku Švédové a začíná jejich sezení v útočném pásmu. První střelu musel už likvidovat i Huet.

0:45
    Fasth ve švédské brance si jako první osahal kotouč po francouzském příklepu.

00:01

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.
    Cestu našich mladých reprezentantů U18 šampionátem ve Finsku si můžete připomínat originálním dresem. Ten nyní můžete získat v této aukci.

Jan Brumlík

Branky a nahrávky: 5. Nilsson (Fernholm, Erixon), 14. Ekman Larsson, 16. Berglund, 46. Kronwall (Ekman Larsson, Backlund)

Švédsko: Fasth (Ersberg) - Gunnarsson, Petrasek, Ekman Larsson, Kronwall, Fernholm, Erixon - Thornberg, Berglund, Paarjavi - Eriksson, Nilsson, Backlund - Tedenby, Kruger, Silfverberg - Sjorgen, Ericsson, Wallin
    Francie: Huet (Lhenry) - Auvitu, Besch, Bachet, Hecquefeuille, Janil, Roussel, Trabichet - Meunier, Bellemare, Treille - Tardif, Desrosiers, Da Costa - Romand, Henderson, Gras - Fleury, Lamperier, Arrossamena, Raux

Rozhodčí: Ronn, Šindler - Hribar, Semionov