Rakousko – Slovinsko 3:2 (kon.) | Bělorusko – Lotyšsko 3:6 (kon.) | Dánsko – Německo 4:3 (po s.n.)
Norsko – Kanada 2:3 (kon.) | Finsko – Slovensko 2:1 (kon.) | USA – Francie 3:2 (kon.)

Bělorusko právě vstřelilo branku!
    Bělorusko nakonec ještě přece jen upravuje skóre! DMITRI MELESHKO prostřelil Masalskise střelou z kruhu mezi betony. Asistence: Andrei Kostitsyn, Alexandr Kulakov.

59:43
    Time-out Lotyšsko.

59:25
    Bělorusko má šanci zřejmě na poslední útok, který začne za Mezinovou bránou.

58:59
    Bělorusové ještě nic nevzdávají, ale v cestě jim stojí výborný Masalskis.

57:55
    Kulda (LAT) vyloučen za sekání.

57:29
    Lotyšsko právě vstřelilo branku!
    Lotyši zřejmě uznali, že nejlepší obranou je útok, a tak Bělorusům, kteří otevřeli obranu, zasadili zřejmě poslední ránu. KASPARS SAULIETIS dostal přihrávku zpoza branky a do protipohybu Mezina skóruje. Asistence: Mikelis Redlihs.

56:30
    Bělorusové se na poslední chvíli snaží něco udělat se stavem, ale mnoho času už na zvrat nemají.

55:00
    Až teď se Lotyši pořádně usadili v útočném pásmu, ale ne na dlouho, puk putuje opět k Masalskisovi.

54:00
    Za hákování vyloučen Kovyrshin (BLR).

52:18
    Mezin musel v samotném závěru přesilovky předvést dva zákroky, jinak ale mnoho práce neměl.

49:49
    Gotovets (BLR) vyloučen za hákování.

49:54
    Co se nepovedlo napoprvé, se podařilo na druhou stranu. MARTINS CIPULIS dostal přihrávku mezi kruhy a střelou z první překonal Mezina. Další využitá přesilovka Lotyšů. Asistence: Arvids Rekis, Aleksandrs Nizivijs.

49:32
    Redlihs měl šanci na skórování, dostal přihrávku před odkrytou branku, ale minul.

48:34
    Za nedovolené bránění vyloučen Kolosov (BLR).

47:13
    Hra je ve třetí třetině zatím velice rozháraná, veškerá kooperace, kterou jsme viděli v předchozích dvou částech, jako by byla pryč.

46:00
    Bělorusové musí znovu začít až od Mezinovy branky, přechod do útoku se jim nedaří.

44:48
    Kulda (LAT) vyloučen za hákování.

44:35
    Lotyši se stáhli spíše do obrany a nechávají hrát Bělorusy, což by se jim ale také nemuselo vyplatit.

44:00
    Na střely 27:23.

43:35
    Demagin teď unikl lotyšské obraně a pálil ze strany na Masalskise, skulinu v lotyšské brance ale nenašel.

41:25
    Sice se hraje z jedné strany na druhou, ale ani jeden brankář nemá práci, protože hráči v poli si nepřihrávají přesně.

40:25
    Bělorusko v první šanci, ale Masalskis pozorný.

40:01

Druhá třetina přinesla úplně odlišný hokej, Bělorusko převzalo iniciativu, snížilo až na rozdíl jediné branky, ale vyrovnání nedosáhli. Místo toho Lotyši získali zpět dvoubrankové vedení, což Bělorusy zřejmě zase zaskočilo. Třetí třetina začne přibližně ve 13:52.

40:00

38:58
    V přesilovce Lotyši branku téměř neohrozili, už si chtějí jen pohlídat, aby do šatny odešli zase s dvoubrankovým náskokem.

36:58
    Meleshko (BLR) vyloučen za hákování.

36:17
    Jako blesk z čistého nebe přišel lotyšský gól. Po dlouhém běloruském tlaku skóruje soupeř. Cipulis dostal přihrávku z rohu kluziště, z mezikruží vypálil nepovedenou střelu a ALEKSANDRS NIZIVIJS do ní ještě vložil hůl a nepatrně změnil její směr a rychlost, což Mezina zaskočilo. Asistence: Martins Cipulis, Herberts Vasiljevs.

34:55
    Velmi záludnou střelu teď musel chytat Mezin, Redlihs napřáhl ještě za útočnou modrou, ale jeho spoluhráč střelu ztečoval svou holí. Běloruský gólman si ale poradil.

33:12
    Zakázané uvolnění Bělorusů.

32:57
    Hra přerušena, i Masalskis teď klečí v brankovišti a vydechuje po náročné přesilovce.

32:50
    Lotyši se nemohou vymanit z běloruského sevření, Masalskis ale zatím drží svůj tým.

32:07
    Až teď musel opět lotyšský gólman vytáhnout několik těžkých zákroků proti běloruským střelám.

31:49
    Polovina přesilovky pryč, Masalskis zatím bez práce.

30:49
    Pujacs (LAT) vyloučen za hákování.

30:11
    Puk teď putoval až k Mezinovi poté, co jej Redlihs na modré vypíchl, ale ke štěstí Bělorusů nestihl Redlihs puk včas dojet, Mezin proti němu vyjel a odpálil kotouč do bezpečí.

29:45
    Masalskis je teď velkou oporou svého týmu, čelí spršce běloruských střel.

28:29
    Andersons (LAT) vyloučen za sekání.

28:20
    Masalskis teď musel řešit dvě ošemetné situace, střela od modré končila ještě dorážkou, kterou lotyšský gólman rozštěpem pokryl, vzápětí ale šel puk zpět na modrou, takže Masalskis musel rychle zpět na nohy a znovu řešit střelu a následnou dorážku. Se vším si ale poradil.

27:25
    Bělorusové teď nebezpečně pálili od modré, ale puk skončil ve změti těl před brankou.

26:57
    Lotyši teď dva na jednoho, přihrávka přes obránce ale neprošla a Lotyši se musí rychle vracet, protože Grabovski unikal sám na Masalskise. Ani toto ale gólem neskončilo.

25:57
    Na střely 12:16,

24:07
    Lotyši teď kombinovali až příliš, příčná přihrávka z rohu na modrou jim už neprošla a musejí do útočného pásma znova.

23:45
    Redlihs prověřil Mezina a je z toho ještě strkanice před běloruskou brankou. Tentokrát ale bez vyloučení.

23:05
    Mezin utrpěl další srážku s padajícím lotyšským útočníkem, oba jsou ale v pořádku.

22:13
    Je zde další vyloučení, tentokrát na straně Bělorusů, Kitarov (BLR) si odsedí dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí.

21:15
    Masalskis (LAT) vyloučen za zdržování hry.

20:53
    Tak přesilovky jsou dne opravdu nebezpečnou zbraní. Bělorusko snižuje na rozdíl jediné branky. Střela od modré dnes zkrátka zabírá. Tentokrát je přesným střelcem DMITRI KOROBOV. Asistence: Dmitri Meleshko.

20:23
    Druhá třetina začíná vyloučením. Pujacs (LAT) vyloučen za nebezpečnou hru vysokou holí.

20:01

První třetina přinesla hokej spíše proti papírovým předpokladům, ale odráží to, že Lotyši ještě nevzdávají boj o záchranu. Bělorusko si vytvořilo tlak na začátku třetiny, pak ale převzali otěže Lotyši a vypracovali si, hlavně díky využitým přesilovkám, až tříbrankový náskok. Ten Bělorusko snížilo až gólem do šatny, který by mohl tým v červeném konečně nakopnout. Druhá třetina začne přibližně ve 13:05.

20:00

19:31
    Nakonec ale Bělorusko přece jen využívá přesilovku. Střela VIKTORA KOSTYUCHYONOKA od modré čáry propadla Masalskisovi mezi rukou a tělem až do branky. Asistence: Alexander Kitarov, Artyom Demkov.

19:05
    Ani teď si ale Bělorusové nejsou schopni vypracovat výraznější šanci.

17:38
    Druhé vyloučení Lotyšů, Meija (LAT) vyloučen za nedovolené bránění.

17:19
    Nedali, a tak dostali. Přesně podle starého pravidla. GREGORIJS PUJACS napřáhl na levém kruhu a poslal puk do levého horního růžku Mezinovy branky, čímž mu nedal nejmenší šanci. Asistence: Mikelis Redlihs.

16:53
    První přesilovka běloruského týmu končí a nepřinesla žádné výraznější ohrožení Masalskisovy branky.

16:23
    Puk opět až u Mezina.

16:00
    Běloruská přesilovka zatím značně bezzubá.

14:53
    Kulda (LAT) vyloučen za hrubost.

14:52
    Bělorusové teď hodně tlačili na Masalskise, až si vykoledovali faul.

13:23
    Nakonec přeci jen lotyšský tým využívá další přesilovku! GREGORIJS PUJACS se dostal k vyraženému kotouči a poslal jej do prázdné branky. Nic na tom nemohl změnit ani obětavý skok běloruského obránce. Asistence: Andris Dzerins, Mikelis Redlihs.

12:56
    Lotyšům se po první šanci nedaří usadit se v útočném pásmu.

11:35
    Lotyši opět okamžitě v obrovské šanci, Mezin zachránil s velkou porcí štěstí, když už ležel na zádech a puk putoval do branky, ještě po něm zvládl máchnout lapačkou a poslat jej mimo tyče.

11:27
    Kulakov (BLR) vyloučen za nebezpečnou hru vysokou holí.

11:05
    Na střely 5:6.

9:26
    Lotyši využívají velmi rychle přesilovku a jejich nasazení tak konečně přineslo ovoce. Puk šel po buly hned na modrou, odkud po ose hřiště putovalo lehké nahození na Mezina, které ale MARTINS CIPULIS těsně před branou tečoval a nedal běloruskému gólmanovi šanci. Asistence: Arvids Rekis, Aleksandrs Nizivijs.

9:20
    Mezin potrestán dvěma minutami za zdržování hry, vyhodil puk mimo hřiště.

7:25
    Bělorusové se po delší době také přihlásili o slovo a snaží se prověřit Masalskise, což se jim ale zatím nedaří a hraje se spíše v rozích lotyšského obranného pásma.

7:00
    Lotyši teď jeli dva na dva, Berzins pálil, Mezin chytil, ale vzápětí padající lotyšský útočník vrazil jak do brankáře, tak do brankové konstrukce. Všichni jsou ale v pořádku.

5:30
    Lotyši v další velké šanci, ale Mezin vytáhl bravurní zákrok lapačkou.

4:01
    Lotyši se odhodlali ke střele, Nizivus pálil a puk byl těsně před Mezinem ještě tečován, ale běloruský gólman si poradil.

3:07
    Kostyuchyonok (BLR) vyloučen za podražení.

3:05
    Teď se do tlaku dostali také Lotyši, Mezin si sáhne na kotouč. A dokonce si lotyšský útočník vykoledoval faul.

1:57
    Jakmile vybojovali puk v rohu, měli Bělorusové, jmenovitě Andrei Kostitsyn, dobrou šanci, pálil z mezikruží na Masalskise, ale těsně minul.

1:25
    Masalskis v lotyšské brance má prví práci, ale vzápětí se strhávají líté boje o kotouč právě za lotyšskou brankovou čárou.

0:15
    Bělorusové se okamžitě ženou do útoku a chtějí potvrdit svou pozici vedoucího celku v základní skupině.

00:01

Vítáme vás u přenosu utkání skupiny G mezi Běloruskem a Lotyšskem. Zápas začne za několik málo minut.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:15.
    Cestu našich mladých reprezentantů U18 šampionátem ve Finsku si můžete připomínat originálním dresem. Ten nyní můžete získat v této aukci.

Jan Brumlík

Branky a nahrávky: 20. Kostyuchonok (Kitarov, Demkov), 21. Korobov (Meleshko), 60. Meleshko (Kostitsyn A., Kulakov) - 10. Cipulis (Rekis, Nizivijs), 14. Pujacs (Dzerins, Redlihs M.), 18. Pujacs (Redlihs M.), 37. Nizivijs (Cipulis, Vasiljevs), 50. Cipulis (Rekis, Nizivijs), 58. Saulietis (Redlihs M.)

Bělorusko: Mezin (Shabanov) - Kostyuchyonok, Korobov, Goroshko, Kolosov, Ryadinski, Gotovets, Stasenko - Ugarov, Meleshko, Grabovski - Mikhalyov, Stas, Demagin - Kulakov, Kostitsyn A., Kovyrshin - Demkov, Stepanov, Kitarov, Pavlovich
    Lotyšsko: Masalskis (Raitums) - Rekis, Pujacs, Kulda, Cibulskis, Sotnieks, Redlihs, Andersons - Vasiljevs, Nizivijs, Cipulis - Saulietis, Dzerins, Redlihs - Bukarts, Berzins, Meija - Stals, Kenins, Pecura, Ankipans

Rozhodčí: Partanen, Piechaczek - Gebauer, Terho