Plzeň – Lovosice 24:24 (kon.) | Hranice – Zubří 27:30 (kon.) | Přerov – Třeboň 27:23 (kon.)
Frýdek-M. – Kopřivnice 25:19 (kon.)
Sokol HC Přerov
27:23 (15:12)
TJ Jiskra Třeboň
Neděle 08.05.2011, 16:00Chance Extraliga mužů

Přerov si z dnešního zápasu odnese zasloužené dva body, které mohou být v konečném zúčtování klíčové pro udržení nejvyšší soutěži tady na Hané. Já se s Vámi loučím a těším se u dalšího přenosu napřečtenou (27:23) (17:26:13)

60
    Konec zápasu. (27:23) (0:0)

60
    A Kavka přidává další trefu (27:23) (0:0)

60
    30 sekund do konce, Přerov drží míč (26:23) (0:0)

60
    Mošovský ještě snižuje (26:23) (0:0)

59
    Kavka v samostatném průniku přidáva razítko na domácí vítězství (26:22) (0:0)

59
    Plšek trefil horní tyč (25:22) (0:0)

59
    Loskotovu střelu vytěsnil Štolcar na tyč. Možná jsme viděli klíčový moment (25:22) (0:0)

58
    Přerov v šesti (25:22) (0:0)

58
    A výsledkem je úspěšný zákrok Schamse (25:22) (0:0)

57
    Třeboň kouskuje domácí atak (25:22) (0:0)

57
    Mošovský zaskočil Štolcara střelou z dálky, možná bude z koncovky dnešního klání ještě drama (25:22) (0:0)

56
    Třeboň opět u míče (25:21) (0:0)

56
    Kotlabovi se podařilo snížit (25:21) (0:0)

56
    Nohava faulován a Zemánek oslabí domácí tým, navíc bude Třeboň zahrávat sedmičku (25:20) (0:0)

55
    Kavka vrací klid Přerovu střelou k levé tyči (25:20) (0:0)

55
    Time-out pro domácí (24:20) (0:0)

55
    Nohava vykřesal naději pro hosty (24:20) (0:0)

54
    Kavka porušil pravidlo o krocích (24:19) (0:0)

54
    Štolcar jej však podržel svým zákrokem (24:19) (0:0)

54
    Kovařík neskutečně před prázdnou brankou trefil horní tyč (24:19) (0:0)

53
    Loskot se trefuje do šibenice (24:19) (0:0)

53
    Kovařík teď dobře zastavil hostující útok (24:18) (0:0)

52
    Hradil pálí mimo (24:18) (0:0)

52
    A také Plšek ji zazdil (24:18) (0:0)

51
    Kovařík faulován a to bude další sedmička proti hostům, tentokráte bude exekutorem Plšek (24:18) (0:0)

51
    Vytáhlý Jordák překonal Štolcara z levé spojky (24:18) (0:0)

50
    Kroky Kovaříka (24:17) (0:0)

49
    Hosté se opět neprosadili skrz přerovský blok (24:17) (0:0)

49
    Jordákovu střelu kryje Štolcar (24:17) (0:0)

48
    A vystřídavší Kosatík ji vyškrábl mimo (24:17) (0:0)

48
    Rozhodčí to teď rozsedmičkovali a na hostující straně ji bude tentokrát zahrávat Loskot (24:17) (0:0)

48
    Na druhé straně zahrával sedmičku Kovařík a svůj pokus opřel do levé tyče (24:17) (0:0)

48
    Kotlaba se nemýlil (24:17) (0:0)

47
    Jordák si vykoledoval na Valáškovi faul na dvě minuty, k tomu navrch dostal sedmičku (24:16) (0:0)

47
    Potiška potřetí vyloučen na dvě minuty, což v házené znamená červená karta (24:16) (0:0)

47
    Schams sice předvedl dobrý zákrok ale takovou volejbalovou rybičkou dotlačil míč do sítě Kovařík (24:16) (0:0)

47
    Jordák snižuje svou první trefou (23:16) (0:0)

46
    Kovařík ji proměňuje technicky (23:15) (0:0)

45
    Za faul na Kovaříka vyloučen Mošovský. Sedmička pro domácí (22:15) (0:0)

45
    Mošovský minul (22:15) (0:0)

44
    Zemánkův ostrý projektil prošel z levé spojky až do sítě (22:15) (0:0)

43
    Přerov v plném počtu. Kotlaba pálí do tyče (21:15) (0:0)

43
    Perničkův oblouček označil horní tyč (21:15) (0:0)

42
    Štolcar ale drží přerovské akcie pevně v rukou (21:15) (0:0)

42
    Plšek si počínal nedovoleně loktem (21:15) (0:0)

41
    Kotlaba přešlápl, do útoku míří Přerov (21:15) (0:0)

41
    Valášek sáhl Brchaňovi do obličeje a v zápise přibude další jméno v kolonce "vyloučení Domácí" (21:15) (0:0)

41
    Jenže ani Kavka ji neproměnil (21:15) (0:0)

40
    Valáškova střele letí mimo, ale byl faulován a Přerov bude zahrávat sedmičku (21:15) (0:0)

40
    Měchura se trefuje z pravého křídla (21:15) (0:0)

39
    Příšernou hostující kombinaci se bude snažit kouč Vladislav Jordák přerušit oddechovým časem (21:14) (0:0)

39
    Další hostující chyba poslala do trháku Kavku, který se nemýlil (21:14) (0:0)

39
    Zemánek v samostatném průniku nedal (20:14) (0:0)

39
    Hosté teď ztrácí míč za míčem (20:14) (0:0)

38
    Třeboň v plném počtu. To ale nic nemění na tom, že se prosazuje Zemánek (20:14) (0:0)

38
    Kotlaba překonal domácího brankáře tváří v tvář (19:14) (0:0)

37
    Štolcar opět neprůstřelný a díky Kavkovi pokračuje Přerov v raketovém nástupu do druhé půle (19:13) (0:0)

37
    Hosté si vůbec nerozumí v útoku, ale Valášek je sám proti Schamsovi nepotrestal (18:13) (0:0)

36
    Pernička však nabídnutou šanci nevyužil (18:13) (0:0)

36
    Loskot fauloval a bude to za dvě minuty, navíc je nařízen sedmimetrový hod (18:13) (0:0)

36
    Kotlaba nepřelstil Štolcara (18:13) (0:0)

35
    Hradil s Valáškem skvěle zablokovali Čapku a Kavka v následném protiútoku navyšuje domácí náskok (18:13) (0:0)

35
    2+2 minuty dostal Martin Potiška (17:13) (0:0)

34
    Hosté teď vytvořili zvláštní obrazec, když na pravé straně nebyl vůbec nikdo, což přivedlo Třeboň do problémů (17:13) (0:0)

34
    Pravice sudích signalizovaly pasivitu, ale Mojmír Valašek se i přesto prosadil (17:13) (0:0)

33
    Schams osvědčil reflex proti střele Plška, avšak Přerov bude v útoku pokračovat (16:13) (0:0)

32
    Brchaň vymetl pavučinky v levém rohu (16:13) (0:0)

32
    Kavka se doslova vznesl nad hostující blok a nechytatelným projektilem málem protrhl síť (16:12) (0:0)

31
    Teď už hrají Sokoli v plném počtu (15:12) (0:0)

31
    A nyní už domácí ekypa útočí, ač v početní nevýhodě (15:12) (0:0)

31
    Začal druhý poločas. (15:12) (0:0)

Rozhodčí se asi spolu s domácími hráči dívali na konec první třetiny hokeje, protože nastupují společně přesně po jejím konci (15:12)

30
    První poločas skončil. (15:12) (0:0)

30
    A v době, kdy se celý národ raduje z gólu Jakuba Voráčka se trefuje Kavka (15:12) (0:0)

30
    A levá tyč opět zvoní po střele Plška (14:12) (0:0)

29
    Štolcar teď zlikvidoval jak ránu Brchaně, tak i dorážku Měchury (14:12) (0:0)

29
    Time-out pro Přerov (14:12) (0:0)

29
    Další vyloučení domácích, tentokráte potrestán Jakub Schmalz (14:12) (0:0)

28
    Valáškovu ránu stihl Schams jen zbrzdit, přesto míč doskákal za brankovou čáru (14:12) (0:0)

28
    Přerov v plném počtu (13:12) (0:0)

28
    Třeboň ale získala a zásluhou Brchaně využívá přesilovku (13:12) (0:0)

27
    Přerov drží míč tak, aby uběhlo co nejvíce z oslabení (13:11) (0:0)

26
    Po ráně Loskota se Štolcar natahoval marně (13:11) (0:0)

26
    Kavka bránil na brankovišti a Přerov bude hrát v pěti (13:10) (0:0)

26
    Kavka pokračuje v ničení hostující obrany, která se teď nemůže vzpamatovat (13:10) (0:0)

25
    Kroky odpískány Loskotovi (12:10) (0:0)

24
    A 24. minuta by se mohla přejmenovat na minutu Michala Hradila, ten nyní viděl žlutou kartu (12:10) (0:0)

24
    Po dalším zákroku přerovského gólmana se v trháku prosazuje Hradil (12:10) (0:0)

23
    Teď ovšem Hradil parádně našel Kovaříka, který už to měl snadné (11:10) (0:0)

23
    Pravidlo nedáš dostaneš opět potvrdil Kotlaba (10:10) (0:0)

22
    Hradil jen potvrdil, že se v drese Sokol trápil, když zazdil stoprocentní šanci (10:9) (0:0)

22
    Pernička upaloval sám na Schamse a ačkoliv měl problémy, tak svůj pokus proměnil (10:9) (0:0)

21
    Loskotův pokus kryje Štolcar (9:9) (0:0)

21
    Obranný pivot domácího celku viděl žlutou kartu (9:9) (0:0)

20
    Zemánek se jako lasička protáhl až ke střelecké pozici, kterou bez váhání proměnil (9:9) (0:0)

20
    Mošovsky chytře přehrál Štolcara i celou domácí obranu (8:9) (0:0)

19
    Plšek vyrovnal nekompromisní ránou do šibenice (8:8) (0:0)

19
    Jak Valášek, tak Hradil však pokračují ve hře (7:8) (0:0)

19
    Hostující hráči teď shodili Hradila a na něj ještě Valáška, oba zůstávají na hromadě, rozhodčí nebude vylučovat (7:8) (0:0)

18
    Při signalizované pasivitě pálí Loskot hodně mimo (7:8) (0:0)

18
    Valášek si počínal nebojácně a odměnou mu budíž vstřelený gól (7:8) (0:0)

17
    Nohava fauloval Hradila, který se konečně objevuje na hřišti a síly se vyrovnají (6:8) (0:0)

17
    Navíc zahrávali hosté sedmičku, kterou Kotlaba proměnil (6:8) (0:0)

17
    Kavka stoupl Loskotovi do cesty bokem a půjde si na dvě minuty sednout (6:7) (0:0)

16
    Další robinzonádu předvedl Štolcar, ale ani Schams se nenechal zahanbit (6:7) (0:0)

16
    Plšek překonal Schamse chytrou střelou o zem která skončila v levém horním rohu (6:7) (0:0)

16
    Kavka opět trefil tyč, na druhé straně se ale neprosadil Mošovský (5:7) (0:0)

15
    Na Loskotovu ránu si počkal Štoclar (5:7) (0:0)

14
    Kavka to nemyslel zle, ale jeho oblouček se snesl pár decimetrů vedle hostující svatyně (5:7) (0:0)

14
    Loskot si našel skulinu v přerovské obraně a skóruje (5:7) (0:0)

13
    Pernička snižuje stav střelou z pravého křídla (5:6) (0:0)

12
    Kavka však trefil tyč a z protiútoku zvýšil Loskot (4:6) (0:0)

12
    Štolcar sklidil za svou pohybovou kreaci zasloužený potlesk a Přerov může vyrovnat (4:5) (0:0)

11
    Dvojice Kavka - Kovařík vtrhla do útoku a druhý jmenovaný trhá černou šňůru Přerova (4:5) (0:0)

11
    Domácí získali míč a Čapkovi nezbývalo nic jiného než stáhnout osamoceného Potišku k zemi, za čež si půjde odsedět trest (3:5) (0:0)

10
    Na Perničku si počíhal Schams (3:5) (0:0)

10
    Brchaň dává čtvrtý gól Třeboně v řadě (3:5) (0:0)

9
    Hosté teď pohybem rozebrali přerovskou obranu a po sérii rychlých přihrávek poslal Jiskru do vedení Loskot (3:4) (0:0)

8
    Kavka pálí do horný tyče a míč vylétl do deváté řady (3:3) (0:0)

8
    Hostující pivot si v souboji proti Kovaříkovi počínal nedovoleně (3:3) (0:0)

7
    Domácí šestice trestuhodně zapoměla na Mošovského, který bez problému zavěsil (3:3) (0:0)

6
    Kavkovu jedovku se štěstím zkrotil Schams (3:2) (0:0)

5
    Loskot oklamal domácí hráče naznačením střely a vypálil přesně pod víko (3:2) (0:0)

5
    Valášek procpal míč přes Schamse až do sítě (3:1) (0:0)

5
    Brchaň stáhl Plška a vidí žlutý kartonek (2:1) (0:0)

4
    Kavka se blýskl v obraně a získal míč (2:1) (0:0)

4
    Přerov ale ztrácí míč v kombinaci (2:1) (0:0)

4
    A poprvé o sobě dal vědět také Štolcar, který zlikvidoval ránu Nohavy (2:1) (0:0)

3
    A faulovaný hráč posílá Sokoly do vedení, když otřel svou střelu o tyč (2:1) (0:0)

3
    Kotlaba potrestán žlutou kartou za faul na Kavku (1:1) (0:0)

2
    Do střely Mošovského sáhl Kavka, ale Štolcarovi nepomohl (1:1) (0:0)

2
    A daří se to Robertu Plškovi, který natáhl z devíti metrů a trefil se přesně (1:0) (0:0)

1
    Kostelecký ale hodil míč do autu, a proto bude moci otevřít skóre Přerov (0:0) (0:0)

1
    Třeboň útočí na branku, kterou střeží Petr Štolcar (0:0) (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0) (0:0)

-1
    Diváků nakonec trochu přibylo, přesto jich tu více než 40 nebude... (0:0)

-2
    Místní hlasatel představuje hrstce diváků soupisky obou týmů, hosté nastoupí v bílo-modré kombinaci, domácí v černém. (0:0)

-8
    Přerov dnes potřebuje nutně bodovat, jinak bude jeho situace ve spodní polovině kritická. Tým, který začínal na druhém místě skupiny nevozí body z venku a po vysoké porážce proti Frýdku-Místku padá stále níž a od sestupu jej dělí už jen jeden jediný bodík. Do sestavy zapracovává posilu z Rakouské soutěže Hradila, ten ale zatím zaujal jen počtem červených karet, ukáže své nesporné kvality právě dnes?? Třeboň je na tom úplně stejně a proto jde dnes v podstatě o 4 body, kdo zvítězí, hodně se přiblíží záchraně, poražený se dostane do potíží. (0:0)

-13
    V hale sedí nyní celkem 12 diváků, což jen dokazuje nesmyslnost termínu dnešního utkání (0:0)

-15

Sokol HC Přerov:
    Kosatík, Štolcar - Heider, Zbránek, Zedek, Kopal, Černošek, Pernička, Mužík, Halašta, Kovařík, Buček, Potiška, Plšek, Schmalz, Zemánek, Hradil, Valášek
    TJ Jiskra Lázně Třeboň:
    Jareš, Prištaš - Kubík, Měchura, Kotlaba, Kostelecký, Mareš, Čapek, Mošovský, Baierling, Loskot, Nohava, Šulc, Brcháň

Rozhodčí: .
    Kohout, Novák (0:0)

-20
    Dobré odpoledne z Hané přeje všem fanouškům a fanynkám házené a všem těm, kteří se chtějí v neděli bavit házenou Martin Vojáček. V hale by se dnes člověk až bál, jak prázdné ochozy zde jsou. Bohužel se český svaz házené nedohodl na přeložení z důvodu hokejového zápasu na MS v hokeji, a tak v konfrontaci se střetnutím proti Ovečkinovi a spol. si možná házenkáři budou připadat jako na tréninku... (0:0)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.