Slovensko – Dánsko 4:1 (kon.) | Francie – Norsko 2:5 (kon.) | Rusko – Finsko 2:3 (po s.n.)
Švýcarsko – USA 5:3 (kon.) | Německo – Česko 2:5 (kon.) | Kanada – Švédsko 3:2 (kon.)

Finsko: 32. (18:52:14)

Tímto se s Vámi loučíme a děkujeme za pozornost!

Finská vlajka vystoupala za doprodu státní hymny až ke stropu Orange areny a Finové slaví společně se svými fanoušky důležité vítězství, které jim může zařídit konečné druhé místo ve skupině E, a tedy čtvrtfinále proti Norsku. Rusové obsadí ve skupině E čtvrté místo a narazí na vítěze z večerního duelu Kanada - Švédsko v Košicích.

Nejlepším hráčem na straně poražených je zvolen Nikolaj Kuljomin. Nejlepším Finem se stává střídající gólman Teemu Lassila.

65:01
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Rozhodující nájezd proměnil JARKKO IMMONEN.

Za Rusy jel Alexej Morozov a musel nájezd proměnit, ale zvolil střelu mezi betony, kterou si Lassila pohlídal.

Nyní se rozjížděl kapitán Finska Mikko Koivu a svým blafákem překonal Barulina!

Za Rusy uzavřel první ze tří sérií útočník New Jersey Devils Ilja Kovalčuk. Nic nevymýšlel a chtěl Lassilu zaskočit rychlou ránou, jenže netrefil bránu.

K puku se jako první postavil Fin Jarkko Immonen a svým bekhendovým blafákem si s Barulinem bezproblémů poradil!

Samostatné nájezdy začínají.

Ani pět nastavených minut o vítězi tohoto duelu nerozhodlo. Na řadu tak musí přijít poslední možnost - disciplína zvaná samostatné nájezdy. Začneme za pár minut, až pořadatelé upraví led.

Střely na branku v prodloužení:

Rusko: 3.
    Finsko: 5.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:46
    Finové vyhráli ve svém pásmu zřejmě poslední vhazování tohoto prodloužení a puk zřejmě udrží na svých holích až do jeho konce.

64:37
    Další tvrdou ránu Kukkoly Barulin nejprve betonem ztlumil a pak lapačkou přikryl.

64:25
    Kukkonenovi nabil Aaltonen, ale prvně jmenovaný napálil pouze brankáře Barulina.

63:28
    Ovečkin dostal dobrý puk od Kuljomina a prohnal se kolem Salmely, ale jeho kličku poté vystihl Lassila a dobrou šanci Rusů likviduje.

63:09
    Finské dlouhé snažení kolem modré čáry končí ofsajdem.

62:33
    Kulikov ujel spolu se Zaripovem, ale rána druhého jmenovaného trefila pouze plexisklo za finskou svatyní.

61:50
    Kovalčuk se kličkou do středu hřiště dostal před Aaltona a skrz jeho nohy vyslal zajímavý projektil. Letící guma ovšem netrefila bránu.

61:30
    Kapanen našel za kruhama volného Aaltonena, ale střela mu příliš nesedla a Barulin kotouč v pohodě chytá.

61:00
    Finové získali pásmo. Od modré nahazoval Salmela, ale Barulin na kotouč dobře viděl.

60:18
    Ovečkin chtěl překvapit Lassilu nenápadnou ránou od pravého mantinelu. Trefil ale jen brankářovy chrániče.

60:01

Zápas tak dospěl do prodloužení, které začně za pár sekund.

I ve třetí třetině se pokračovalo hodně zajímavým hokejem. Finové si vypracovali několik velkých šancí v dlouhé početní výhodě 5 na 3, ale nedokázali je proměnit. V závěru zápasu se zase více do útoku tlačili Rusové, ale také Teemu Lassila v bráně Finska působil hodně jistým dojmem...

Střely na branku ve třetí třetině:

Rusko: 11.
    Finsko: 12.

60:00

59:57
    Gorovikov ale zablokoval soupeře při buly a znemožnil Finsku rychle vystřelit. Zápas jde do prodloužení.

59:56
    Po úmyslném ofsajdu Ruska se bude ještě jednou vhazovat před Barulinem.

59:40
    Kovalčuk si s Afinogenovem několikrát vyměnil kotouč ve finském pásmu a druhý jmenovaný pálil od modré jen kousek vedle pravé tyčky Lassilovy branky.

59:30
    Rusové za pískotu tribun rozjíždějí možná poslední akci základní hrací doby. Puk veze do třetiny Kovalčuk.

59:00
    Radulov v plné rychlosti při přechodu do útoku narazil na modré do obránce.

58:28
    Aaltonen nahodil kotouč z mezikruží na Barulina a ten jej raději schoval v rukavici. Buly před ruskou klecí.

58:10
    Finové zabetonovali prostředí třetinu. Neprošla ani prudká přihrávka Kulikova.

57:46
    Kuljomin v pásmu soupeře získal kotouč a předložil jej Arťuchinovi, jenže ten jeho nabídkou pohrdl a poslal puk zpět do ruské třetiny.

57:30
    Po souboji u střídačky Rusů se ztratil puk z dohledu rozhodčích. Sudí proto přerušili hru a vhazovat se bude ve středovém kruhu.

57:21
    Rusové chtějí vyhrát a tlačí se dopředu. Nyní to zkoušla dvojice Zaripov - Zinovjev. Také marně.

57:07
    Tjutin střílel od modré, Radulov v brankovišti kotouč tečoval, ale Lassila si puk i přes značné potíže pohlídal.

56:35
    Těrešenko rychle zavezl puk do pásma, ale Kornějev jeho zadovku na modré nezpracoval. Rusové musejí vyklidit pásmo.

55:50
    Finsko se nyní pokoušelo dostat do útočného pásma dalším nahození, ale Koivu jej na modré nezpracoval a Rusové jej okrádají o touš.

55:28
    Lajunen špatně přihrál. Jeho nepřesný pas nikdo netečoval, a tak se po zakázaném uvolnění bude vhazovat před Lassilou.

54:57
    Rusové jsou již kompletní a vhazuje se ve středním pásmu.

54:38
    Niskala střílel od modré a v mezikruží se kotouč snažil tečovat Kapanen, ale jeho přiklepnutí si cestu k Barulinovi nenašlo.

54:12
    Od modré střílel Salmela a k dorážce se dostal Janne Pesonen. Konstantin Barulin ale i teď bleskovým zákrokem drží bezbrankový stav!

53:35
    Rusové již hrají ve čtyřech a zároveň Finsko přišlo o útočné pásmo.

53:55
    Kuljomin vysokým lobem posílá puk k Lassilovi.

53:25
    Přesilovka Finska 5 na 3 je ale dost statická. Od modré čáry zkoušel propálit val před Barulinem Niskala. Nepovedlo se.

53:14
    Koivu vybídl k tvrdé ráně Immonena a jeho dělovou ránu vyrazil Barulin s velkými problémy před sebe. Nikdo z finských hráčů však ke kotouči nedorazil včas.

52:55
    Aaltonen tvrdou přihrávkou přes brankoviště našel u pravé tyče Mikko Koiva, který z první trefil jen brankáře! Rusko posléze vyhodilo.

52:31
    Granlundova přihrávka je zblokována ruskou obranou, ale ve stejném čase se podražením provinil Afinogenov, takže Finové budou hrát přesilovku pět na tři.

51:50
    Kalinin mohl po obranném zákroku Afinogenova vyhodit, ale trefil jen finského hráče, který rozjel přes obránce na modré rychlou kombinaci. Další křižná přihrávka šla na čepel Kapanena, který z pravého kruhu trefil jen boční síť. Půlka arény se radovala zbytečně.

51:35
    Přesilovka pro Finy. Za vražení na hrazení je vyloučen Kulikov.

51:20
    Rusové hrají s větší chutí a nasazením. Kuljomin si na útočné modré zády k brance a v plné rychlosti přebral dlouhou přihrávku přes dvě třetiny. Když se ale mohl dostat do střelecké pozice, upadl.

50:50
    Hokejisté čeekají před Lassilovu klecí na vhazování, zatímco Orange arenou projíždějí mexické vlny.

50:37
    Radulov posunul na Těrešnka, který lehkou tečí vyslal na zteč Lassilovy brány Kovalčuka. Jeho rána z plné rychlosti zapadla do lapačky finského brankáře.

50:22
    Zinovjev si za bránou vyměnil puk s Morozovem a mohl vybruslit do brankoviště. Lassila i tento nájezd, sice s obtížemi a nadvakrát, chytá.

49:34
    Velikánská šance Ovečkina! Ten získal někde před útočnou modrou kotouč a jel sám na Lassilu, který jeho bekhendový blafák betonem zneškodnil.

49:09
    Lepisteho přízemní nahození prolétlo až k Barulinovi, který ho betonem vykopl do rohu.

48:37
    Ruutu přišel v rohu kluziště o kotouč, ale ruský protiútok vedený Gorovikovem ztroskotal již ve středním pásmu.

48:12
    Kovalčuk přihrávkou kopírující modrou čáru nabil u druhého mantinelu Aťušovovi, který puk vůbec netrefil. Finové se i této akci ubrání.

47:40
    Utkání sleduje 9299 diváků.

47:31
    Radulov si pomohl za Lassilou o konstrukci brány, zbavil se Jaakoly a mohl do střelecké pozice. Jeho ránu ještě důrazně tlačil za brankovou čáru Těrešenko. Lassila puk udržel!

47:13
    Přihrávka rukou vykazuje další finský útok do středního pásma.

46:50
    Slibně se rozjíždějící ruský protiútok zastavil Puistola, jenž ve středním pásmu odzbrojil Zaripova.

46:25
    V závěru krátké finské přesilovky nahazoval puk před bránu Koviu. Ruutu se ale k odraženému kotouči nedostal.

45:28
    Afinogenov nenahrál Ovečkinovi přesně, Rusko proto muselo zpět, protože by se jinak vystavilo do ofsajdu.

45:06
    Na druhé straně zase pokus Kovalčuka z levé strany, ale Lassila jeho střelecký pokus v pohodě kryje.

44:53
    Hraje se ze strany na stranu. Finský obránce Salmela obrovskou silou vystřelil. Přízemní pokus minul pravou tyč o půl metru.

44:21
    Přesilovka Rusů končí. Za hákování je vyloučen kapitán Morozov, který si pomohl hokejkou v souboji s Puistolou.

43:37
    Rusové budou hrát přesilovky. Janne Lajunen dostává dvě minuty za držení. Následně se strhla za bránou Lassily mela, kterou rozhodčí trestat nebudou.

43:24
    Arťuchin nyní ustál dva ataky finských beků v útočném pásmu, ale vzápětí mu puk uzmul Pihlström a založil protiakci, kterou na jejím konci zastavil včasným zalehnutím puku jeden z ruských zadáků.

42:40
    Akce Rusů ale pokračovala a Ovečkin se prosadil svým mohutným tělem. Důrazným průnikem se dostal před brankáře, ale při pokusu o blafák upadl v souboji s bránícím Lepistem.

42:21
    Další velká šance Ruska! Ovečkin projel do útočné třetiny a servíroval puk Afinogenovi, který v jasné šanci u volné pravé tyče tentokráte netrefil bránu!

42:10
    Kornějev ještě před modrou tvrdě vypálil. Trefil jen zadní mantinel.

41:50
    Afinogenov dostal přihrávku do brankoviště a svou dorážkou rozezvučel tyčku finské svatyně!

41:20
    Barulin si připsal první snadný zákrok ve třetí třetině. Lehce lapačkou lapil nepříliš prudkou střelu od obránce.

40:44
    Nikulin na modré zachytil odražený kotouč a vypálil. Do trajektorie jeho střely ovšem lehl Granlund, a nepustil ji tak dál.

40:21
    Teč Arťuchina zpoza brány padala přes Lassileho do brankoviště. Salmela puk vysokou holí odpálil. Rozhodčí tak přerušil hru a v rohu hřiště došlo ke konfliktu ruského bojovníka se Salmelou. Rozhodčí je k sobě nepustili.

40:01

Finové ve druhé třetině dokázali minimálně srovnat krok a s velkým nadšením vyrovnali skóre hry. Zajímavé utkání proto před třetí třetinou dostalo ještě větší náboj. Těšme se, na kterou stranu se překlopí pomslné misky vah. Rozhodnout může, ale také nemusí, třetí perioda, která začne přibližně v 17:52.

Střely na branku ve druhé třetině:

Rusko: 7.
    Finsko: 11.

40:00

39:55
    Kovalčuk ještě v závěru třetiny dobře viděl přijíždějícího Těrešenka, který volejem od levého mantinelu minul pravou tyč.

39:39
    Immonen v rohu doslova zlikvidoval Aťušova, ten se jen těžko zvedá z ledu.

39:05
    Kulikov střílenou přihrávkou přes celou třetinu hledal u pravé tyče Afinogenova. Ten už se chystal ke střele, Pesonen mu ale v pravou chvíli zvedl hokejku.

38:51
    Rusové se stále drží v pásmu Finů a vypadá to ještě na velký nápor v závěru druhé tercie,

38:39
    Zaripov s velkým štěstím vyháčkoval puk před bránu. Ze šance byl ale sám hodně zaskočený a než se vzpamatoval, puk mu ujel do rohu hřiště.

37:34
    Ovečkin vystihl finskou rozehrávku a přihrál kotouč do míst, kde se pohyboval Afinogenov, ten ale na chvíli zaváhal a puk ztratil.

36:50
    Finové jsou namlsaní vyrovnávající brankou a Immonen nyní nastřelil po svém průniku po pravém křídle tyčku ruské svatyně!

36:39
    Je vyrovnáno! Finové udeřili učebnicovým způsobem! Immonen vyhrál čistě buly na modrou čáru, kde s nápřahem až ke stropu haly vypálil JANNE NISKALA! S ránou jako z děla nemohl Barulin nic dělat, i kdyby se chtěl rozkrájet. Asistence: Jarkko Immonen.

36:27
    Ruutu našel přes šíři pole úplně volného Puistolu, ale jeho dělovku zlikvidoval pohodovým zákrokem Barulin,

36:04
    Salmela už jede na trestnou lavici. Dostává dvě minuty za sekání.

36:04
    Už se bude hrát zase ve stejném počtu na obou stranách: Kuljomin ujížděl sám na brankáře, udělal blafák, ale zakončení proti bezmocnému Lassilovi mu v poslední chvíli znemožnil Salmela!

35:48
    Gorovikov si proti Aaltonenovi pomohl faulem a putuje na trestnou lavici za hákování.

35:30
    Aaltonen se dostal za bránícího hráče, ale svůj blafák na brankáře vytáhl mimo střelecký úhel, proto musel objet bránu a pak neměl komu přihrát!

34:49
    Kornějev důrazným zákrokem na hranici faulu zboural u hrazení Pihlströma, který si tak z dnešního utkání zřejmě odnese spoustu modřin.

35:12
    Morozovova zadovka na Zaripova neměla pochopení u Jaakoly.

33:55
    Finové tlak Rusů ubránili. Drží puk a už v pěti střídají.

33:47
    Kovalčuk na sebe vzal zodpovědnost a zkoušel to sám střelou z pravého kruhu. Lassila však byl připraven.

33:20
    Rusové již v pěti kombinují před Lassilou. Kornějev se bál vystřelit.

32:50
    Pihrávku Immonena před bránu srazil Aťušov. Rusové jedou dopředu, za chvíli budou hrát přesilovku.

32:23
    Ovečkin získal v rohu kluziště kotouč a projel s ním de facto celé hřiště, ale ve finském pásmu černou hmotu ztratil.

31:48
    Síly na ledě se vyrovnají. Za přeseknutí Kalininovi hokejky vyfasoval dvouminutový trest Ruutu.

31:40
    Až teď si na ránu věřil Salmela. Bránu ale minul.

31:30
    Finská první lajna rozhýbala bránící čtveřici, ale zatím nevystřelila.

31:12
    Za držení putuje na trestnou lavici Alexander Radulov.

30:48
    Pokus o rychlý přechod zpět do útoku končí finským zakázaným uvolněním.

30:36
    Granlund zboural za ruskou svatyní Aťušova a publikum mu za jeho hit s obdivem zatleskalo.

30:21
    Tuomo Ruutu přečetl přihrávku Arťuchina a mohl s pukem na hokejce za útočnou modrou. Jeho táhlá rána končí v náručí brankáře.

29:45
    Od modré čáry střílel nebezpečně Lepistö, ale Barulin byl pozorný a střelecký pokus finského obránce vyrazil.

29:28
    Pihlström se v plné rychlosti pustil do obrany Ruska. Sjížděl si mezi kruhy a chystal puk ke střele. V poslední chvíli zasáhl Nikulin.

28:59
    Finsko zahrálo zakázané uvolnění.

28:46
    Z hranice levého kruhu to zkusil také Gorovikov, ale rozezvučel pouze mantinel za ruskou svatyní.

28:10
    Ovečkin se dostával za obranu, ale v souboji s obráncem upadl a doklouzal mimo střeleckou pozici. Z brankové čáry proto musel přihrávat před bránu, kde nikdo nebyl.

27:32
    Finů je najednou na ledě plno. Kornějev s Aťušovem nemohou pod tlakem založit útočnou akci.

26:59
    Finové snižují na rozdíl jediného gólu! Pasi Puistola tvrdě vypálil z dálky a letící kotouč tečoval před Barulinem clonící MIKKO KOIVU. Asistence: Pasi Puistola.

26:45
    Rusové s přehledem brání, navíc i dost nepříjemně zlobí v útoku. Afinogenov nabil na modrou zadovkou Kornějevovi, který trefil jen střed brány.

25:40
    Rusové vyhodili kotouč do třetiny Finů.

25:20
    Puk proskákal před Barulina, kde ho ze vzduchu v solidní pozici netrefil Niko Kapanen.

24:51
    Teď už to Rusové s agresivitou přehnali. Zinovjev dohrál u mantinelu některého z Finů a dostává dvě minuty.

24:21
    Zinovjev selhal v rozehrávce a nabídl kotouč Kapanenovi, ale ten tváří v tvář Barulinovi přestřelil ruskou svatyni.

23:57
    Zlý muž Arťuchin mimo hru atakoval lehkým krosčekem Niskalu. Ten mu to oplatil zase rtvrdou sekerou přes nohy. Rozhodčí si ničeho nevšimli.

23:20
    Kajgorodov prošel po pravé straně do finské třetiny a přihrávkou hledal Kulikova, ale ten ji dostal na brusle, a tak Finové sbírají kotouč.

22:55
    Rusové se ujali puku, ale ještě ve vlastním pásmu chybovali. Z první tak mohl pálit Nokelainen. Vyjetý Barulin ránu vyrazil.

22:40
    Lasse Kukkonen si od modré sjel za bránu a chtěl překvapit obránce rychlou zadovkou. Ta skrz brankoviště neprošla.

22:26
    Od modré střílel také Jaakola. Kotouč prosvištěl brankovištěm, ale skončil těsně vedle.

21:45
    Rusové jsou i v úvodu druhé třetiny daleko živější. Finská obrana je ale zatím to vážných příležitostí nepouští.

21:12
    Tjutin vystřelil od modré, ale jeho rána postrádala kromě razance také přesnost a skončila na plexiskle za finskou svatyní.

20:48
    Ruutu vyslal dopředu rychlého Pyoralu, ale tomu se nepovedlo obhodit si Nikulina.

20:20
    Arťuchin se objevil v první formaci po boku Morozova. Finská elitní formace s ním neměla slitování a hned ve střední třetině mu naložila jednu od cesty.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:04.

Rusové v první třetině jasně dominovali a v páté minutě si během jedenácti sekund vypracovali luxusní dvoubrankový náskok. Další branky mohli přidat v závěru třetiny, kdy měli krátkou přesilovku 5 na 3. Střídající Lassila ale velké šance sborné pochytal a udržel Finům naději se zápasem něco udělat.

Střely na branku po první třetině:

Rusko: 14.
    Finsko: 3.

20:00

19:50
    Jaakolovo nahození nadělalo nerozchytanému Barulinovi velké komplikace. Dorážet mohl z brankoviště Nokelainen, ale v těžké pozici poskakující puk promáchl.

19:20
    Radulov vybojoval puk v rohu, ale jeho příhra adresovaná Kovalčukovi byla finským bekem vystihnuta.

19:05
    Neprosadil se ani Ovečkin se Zaripovem. Finové rychlým přístupem znemožnili ruským hráčům rozehrávku a zbytek oslabení zvládnou daleko od své brány.

18:30
    Finové už klasické oslabení zvládají na jedničku. Ruské hvězdy se nemohou dostat pásma.

17:50
    Salmela osvobodil Finskou vyhozením přes celou délku kluziště.

17:18
    Kukkonen po vyhraném buly FInů nedokázal vyhodit a Rusové mohli začít kombinovat. Dvakrát pálil ohromnou silou od modré Aťušov. Proti první ráně Lassila nemusel zasahovat, proti druhé se ale hodně nadřel S enormním úsilím dokázal bombu od modré ztlumit lapačkou!

17:20
    Finové jsou ve čtyřech.

17:04
    Finové se budou bránit pouze ve třech, ale pouhých 16 sekund. Jaakola trefil vysokou holí do obličeje Kovalčuka a putuje na trestnou lavici.

16:52
    Finové se nejprve vysvobodili, pak ale zahráli vysokou hokejkou a vhazovat se bude před Lassilou.

16:08
    Nikulin se prezentoval další bombou od modré a Lassila s vypětím všech sil vyrazil kotouč svým betonem.

15:55
    A právě Morozov našel mezi kruhy Zaripova, který se natáhl do zakončení. Puk po ledě míjí bránu jen o centimetry.

15:43
    Morozov zavezl puk do pásma a řídí velký ruský tlak.

15:31
    Ovečkin vybídl ke střele Nikulina a jeho pumelici s velkými problémy vyrazil Lassila. K dorážce se však nikdo z Rusů nedostal.

15:20
    Finové si hraní v plném počtu dlouho neužili a kvůli chybě při střídání půjdou znovu do čtyř. Trest pro hráčskou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Antti Pihlström.

14:53
    Finové se v oslabení ubránili a mohou směle s pukem dopředu.

14:42
    Komarov vystihl ruskou rozehrávku a mohl v závěru oslabení do úprku. Přes Nikulina se natlačil k bekhendové ráně. Puk ale mířil zhruba metr vedle.

14:15
    Fin Komarov si teď zahrával s ruskými nervy, když nastřádal dlouhé vteřinky v pásmu sborné.

13:45
    Nikulin napálil puk do obětavého Nokelainena. Díky jemu se sice puk odrazil do středního pásma, sám finský útočník toho má ale dost a s hodně bolestivou grimasou odjíždí střídat.

13:10
    Jaakola se mohl zbavit puku, ale odpálil jej pouze na hokejku Nikulina.

13:15
    Lasse Kukkonen znovu osvobozuje Finsko.

13:00
    Zinovjev prohrá buly a Kapanen může poslat puk k Barulinovi.

12:53
    První přesilovou hru v tomto duelu si zahrají Rusové. Za krosček si jde na trestnou lavici odpočinout Pesonen.

12:42
    Od modré tvrdě vypálil finský zadák Puistola a Barulin musel puk vyrážet svým betonem.

12:02
    Konstatnin Gorovikov si správně všiml zapomenutého Ovečkina a poslal za obranu milimetrový pas. Ovečkinovi stačilo v plné rychlosti jen natáhnout hokejku a střílenou přihrávku tečovat. Lassila rychle položeným betonem chytá!

11:07
    Koivu po narážečce s Ruutuem přihrával před bránu. Puk ale sebral pozorný Kornějev, který může vyvést puk ven z pásma.

10:27
    Rusové se nedostali do útočného pásma - byl jim odpískán ofsajd.

10:01
    Pihlström našlápl své rychlé nohy, vysmýkl se bránícímu Tjutinovi a přestože byl hodně důrazně bráněn, dokázal i zakončit. Bekhendový pokus finského expresu z úhlu ale Barulin chytá.

9:52
    Zinovjev nahodil puk na Lassilu ze středního pásma a finský gólman raději kotouč přikryl.

9:30
    Kornějev hledal přes dvě třetiny rozjetého Ovečkina. Čárový rozhodčí nebyl k ruské star ani trochu benevolentní a odpískal Ovečkinovi ofsajd. Ruské křílo sebralo puk o chlup později, než bylo třeba.

9:11
    Komarov se obtočil kolem ruské klece a vypálil z velké blízkosti na Barulina, ten jeho kotouč zastavil lapačkou, a tak se vhazuje před jeho brankou.

8:45
    Finská elitní formace se neprosadila. Prostor mezi kruhy, kde se hlásil o přihrávku Koivu, čistil Jemelin.

8:13
    Arťuchina pískot publika zřejmě ještě více motivuje. Ruský buldok hraje s velkou chutí. Nyní utekl po levém křídle a mířil na vzdálenější tyč. Lassila našel jeho pokus v lapačce.

7:44
    Kovalčuk přihrál do jízdy Radulovovi, který chtěl celou akci vyšperkovat zpětnou přihrávkou, ale jeden z finských beků ho zahnal až za Lassilovu svatyni a po chvilce ho odzbrojil.

7:25
    Kovalčuk v útočném pásmu nepochopil úmysl Radulova. Finové tak snadno získávají kotouč.

6:28
    Zaripov se proháčkoval mezi dvěma finskými zadáky, ale na Lassilu v brance Finska nevyzrál.

5:45
    Afinogenov přesprintoval půl hřiště, ale narazil na útočné modré do obránce.

5:20
    Před bránou Ruska nepříjemně dorážel Koivu. Barulin nemusel zasahovat.

4:37
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Rusové pálí jak u Stalingradu a spustili obrovskou ofenzivní smršť. Po jedenácti vteřinách přidávají další branku! Při rychlém výpadu do obrany Suomi si mezi kruhy poklepal ILJA NIKULIN, dostal přesnou zadovku od Zaripova a z první mířil přesně pod vyrážečku Vehanena! Finové reagují oddechovým časem, Vehanen odchází z brány, nahradí ho Teemu Lassila. Asistence: Denis Zaripov, Alexej Morozov.

4:26
    Rusové se ujímají vedení v zápase! Dmitri Kulikov vystřelil zpoza kruhů a jeho ránu tečoval NIKOLAJ KULJOMIN za záda bezmocného Vehanena. Asistence: Dmitri Kulikov, Jevgenij Arťuchin.

4:25
    Ařtuchin odměněn pískotem hýřil vody v útočné třetině. Jeho otočka kolem brány se neujala.

4:10
    Dmitrij Kalinin dostal nabito na modrou, ale nestihl puk před čárou. Rusové se sami připravují o pásmo.

4:00
    Po levém křídle se prodral do zakončení Afinogenov a Vehanen musí zasahovat. Vhazování před finskou brankou.

3:50
    Od modré pálil po zemi Janne Niskala. Puk prolétl chumlem těl a pak těsně minul pravou tyč.

3:28
    Co do tvrdosti se nenechal zahambit ani Mikko Koivu, který sundal posledního Nikulina a společně s Ruutem přečíslil obranu. Ruutu ale špatně přihrál.

2:40
    ... a právě tento obrovitý hráč předvedl svůj první ostrý zákrok, když u mantinelu sundal Pihlströma.

2:05
    Jaakola poslal puk do ulice Nokelainenovi. Ten nechal puk za sebou. Na led naskakuje Arťuchin.

1:36
    Ovečkin přišpendlil na mantinel Vaananena a vysloužil si aplaus ruských fanoušků.

1:20
    Nepříjemný finský forčeking překonal až Radulov a před Vehanenem rázem hořelo. Centr druhé ruské formace prošel středem hřiště a vypálil. Finský brankář jeho ránu vyrazil před sebe, kde se málem dostal k dorážceTěrešenko.

0:50
    Nikulin nenašel cestu přes střední pásmo, proto musel udělat oblouk zpět za vlastní bránu.

0:19
    Rusové začínají vyhozením Zaripova přes všechny čáry na icing.

00:01

Ve skupině E je sice rozhodnuto o všech postupujících do čtvrtfinále, ale v tomtu duelu půjde o co nejlepší výchozí postavení do další části mistrovství. Pokud Rusko zvítězí a zároveň Češi oberou o body Německo, tak se Rusové posunou ze čtvrté pozice v tabulce na druhé místo. To bude hájit právě jejich dnešní soupeř - Finsko. Jestli však sborná v tomto střetnutí prohraje, skončí na čtvrté příčce a ve čtvrtfinále se setká s Kanadou nebo Švédskem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.
    Cestu našich mladých reprezentantů U18 šampionátem ve Finsku si můžete připomínat originálním dresem. Ten nyní můžete získat v této aukci.

Jan Šimek

Adam Sušovský

Branky a nahrávky: 5. Kuljomin (Kulikov, Arťuchin), 5. Nikulin (Zaripov, Morozov) - 27. Koivu (Puistola), 37. Niskala (Immonen), 66. Immonen

Rusko: Barulin (Košečkin) - Nikulin, Bělov, Aťušov, Tjutin, Kalinin, Kornějev, Kulikov, Jemelin - Zaripov, Zinovjev, Morozov - Těrešenko, Radulov, Kovalčuk - Ovečkin, Gorovikov, Afinogenov - Kuljomin, Arťuchin, Kajgorodov.
    Finsko: Vehanen (5. Lassila) - Lepistö, Salmela, Valivaara, Niskala, Vaananen, Puistola, Kukkonen, Jaakola - Koivu, Ruutu, Pyorala - Kapanen, Aaltonen, Komarov - Pesonen, Immonen, Granlund – Lajunen, Nokelainen, Pihlström.

Rozhodčí: Kurmann (SUI), Larking (SWE) - Carlson (CAN), Murchison (CAN)