Velká Británie – Jihoafrická rep. 7:0 (kon.) | Slovinsko – Slovensko 6:5 (kon.) | Argentina – Nový Zéland 5:6 (kon.)
Finsko – Německo 7:5 (kon.) | Rakousko – Austrálie 4:3 (kon.) | Česko – Švédsko 6:3 (kon.)
Chorvatsko – Maďarsko 2:5 (kon.) | USA – Kanada 6:3 (kon.)
USA
6:3 (0:1, 4:2, 0:0, 2:0)
Kanada
Úterý 21.06.2011, 20:00Mistrovství světa v inline hokeji IIHF

To je z Pardubic pro dnešní den vše. Zítra je na MS volný den, turnajové boje tak pokračují ve čtvrtek. (21:30:03)

Američané po celý zápas byli jasně lepší a připisují si zasloužené vítězství. S devíti body ovládají svou základní skupinu a do čtvrtfinále postupují z prvního místa. Naopak Kanada do play-off vstoupí ze třetí pozice.

36:00

47:40
    USA právě vstřelilo branku!

Ale ani tento zákrok nestačil. Hned z další akce se individuálně prosazuje KYLE KRAEMER a potvrzuje vítězství USA! Bez asistence.

47:30
    Obětavý zákrok Kirka Frenche zachránil Kanadu od inkasované branky při power-play! Kanadský bek se vrhl do odkryté klece a vyrazil puk směřující do branky.

45:19
    Kanaďané se zatáhli, zatímco Američané mají znatelnou převahu.

42:37

Grassi na trestné lavici nestrávil dlouhý čas. Američané totiž po trefě ITANA CHAVIRI bleskově využívají početní výhodu. Asistence: Beilsten.

41:41
    Grassi tedy dostává minutu a půl za podražení.

41:40
    Neuvěřitelné! Američané mají signalizovanou výhodu, ale přesilovku si udělali už nyní a Kanaďanům na dvě minuty nepůjčili puk. Woods navíc trefil břevno!

39:22
    Sigmund si při bekhendovém blafáku položil kanadského gólmana na zem, ale poté zamířil vedle!

38:38
    Další souboj Chavira vs. Leggat! Kanadský brankář vyrazil ramenem střelu do protipohybu!

37:28
    Itan Chavira neuspěl tváří tvář proti Legattovi. Ten jeho pokus perfektně vykryl!

36:25
    Adam Ross dorážel u kanadské branky, Redmann situaci pokryl.

36:01
    Začátek čtvrté čtvrtiny.

36:00
    Konec třetí čtvrtiny.

34:10
    David Hammond hasil situaci před brankou a po faulu v podobě podražení nabízí Američanům přesilovku.

33:50
    Anthony Miner to zkoušel ze střední vzdálenosti, Leggatův beton byl však připraven.

32:02
    Nathan Sigmund tečoval kotouč před brankou, který končí na břevně kanadské branky!

31:35
    Zblízka pálil kanadský útočník Joshua Foote!

30:17
    Kombinační akce Kanady zakončená tvrdou střelou Davida Hammonda!

29:38
    Kanaďané drží puk, ale nic vážnějšího se neděje.

28:24
    Američané mačkají Kanaďany při přesilovce, ale stále se nemohou prosadit.

26:35
    James Beilsten putuje na trestnou lavici za hákování.

25:34
    Ross se snažil překvapit Redmann zpoza branky.

24:01
    Začala třetí čtvrtina.

24:00
    Druhá čtvrtina skončila.

23:39
    Leggat se musel natahovat po pokusu Kraemera.

22:03
    V dobré pozici míjí Americkou branku Hammond!

22:44
    Kanada právě vstřelila branku!

To jsou věci! Ve druhé čtvrtině padá do sítě téměř každý puk. Do té Americké se nyní prosadil KYLE HENDERSON. Nowakowski.

19:50

Javorový list svou početní výhodu využívá! Na dostřel dvou branek dostává svůj tým DAVID HAMMOND. Asistence: Grassi.

18:32
    První vyloučení Američanů. Útočného faulu v podobě sekání se dopustil Kyle Kraemer.

16:44

Nyní se hraje už pouze na jednu branku. Čtvrtou trefou USA pokořuje Leggata RAFAEL RODRIQUEZ. Asistence: Gawrys.

15:25

Američané se prosazují z každé akce! Třetí zásah týmu USA přidává SHAWN GAWRYS. Asistence: Walster, Yoder.

14:22

Založení útoku jako z hokejové učebnice. Američané postupovali od vlastní brankové čáry a po dvou bleskových přihrávkách, na jejichž konci stál ITAN CHAVIRA se dostávají do vedení. Asistence: Cadiz, Doran.

12:12

Ihned po buly se Američané natlačili před kanadskou branku, přičemž CHARLES YODER prostřelil kanadského brankáře. Asistence: Chavira.

12:01

V úvodní čtvrtině měli více ze hry hráči USA, Kanaďané se spíše soustředí na obranu a díky brejku Joshua Foota se dostali do vedení.

12:00
    První třetina čtvrtina.

11:48
    V závěru úvodní části ještě přichází vyloučení. Jimmy Carter zahákoval a jako třetí kanaďan v pořadí míří do "penalty boxu".

10:53
    Cadiz trefuje Leggata do masky!

9:46
    Leggat kryje i pokus Chaviry, který najížděl z pravého rohu.

9:19
    Američané se usadili u branky Kanady, ta opět odolává.

7:53
    USA drží puk na svých hokejkách, Kanada ovšem dobe brání střední pásmo a nepouští soupeře k ničemu většímu.

6:45
    Obléhání kanadské branky, Leggat stále podává bezchybný výkon.

4:54

Neuvěřitelné! Kanada je téměř pět minut pod tlakem a její první útočný výlet končí gólem! JOSHUA FOOTE to vzal na sebe a se štěstím překonal při blafáku amerického brankáře. Bez asistence.

4:21
    Ukázkový semafor Leggata po střele Kraemera.

3:24
    Nepříjemná střela Itana Chaviri, Brett Leggat v kanadské brance je však nadále bezchybný.

3:00
    Těsně vedle ještě v přesilovce mířil Anthony Miner.

2:13
    V oslabení se ke střele dostal David Hammond.

1:44
    Kanada na to jde od podlahy. Druhá minuta zápasu a na trestnou lavici putuje další hráč javorového listu. Charles Yoder je vykázán za napadení.

1:01
    Tým USA rozehrál přesilovkový čtverec, nebezpečně pálil James Beilsten.

0:26
    Na první vyloučení se nemuselo dlouho čekat. Kanaďan Adam Roose se dopustil podražení a oslabí svůj tým.

00:01

Předchozí duel v ČEZ Areně nabídl skvělý in-line hokej okořeněný hattrickem Petra Tenkráta a hromadnou bitkou, do které se zapojili všichni hráči na ledě. Jak zábavný bude souboj zámořských týmů?

Dobrý večer z Pardubic! Po zápasu českého týmu se Švédskem přichází na řadu zámořské derby v podání Kanady s USA. Za favorita utkání je považován výběr Ameriky, ale je jasné, že javorový list nebude chtít proti rivalovi zůstat pozadu.

USA: Redmann (Tartaglione) - Yoder, Rodriguez, Gawrys, Walser - Beilsten, Doran, Kraemer, Sigmund - Osterkamp, Miner, Chavira, Cadiz.

Kanada: Leggat (MacPherson) - Ross, Hammond, Grassi, French - Foote, Woods, Henderson, Eng - Carter, Nowakowski, Hutchinson.

Rozhodčí: Úlehla, Prchal (oba CZE)..

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Martin Pešout

Branky a nahrávky: 13. Yoder (Chavira), 15. Chavira (Cadiz, Doran), 16. Gawrys (Walster, Yoder), 17. Rodriquez (Gawrys), 43. Chavira (Beilsten), 48. Kraemer - 5. Foote, 20. Hammond (Grassi), 23. Henderson (Nowakowski)

Rozhodčí: Úlehla, Prchal (oba CZE).