Česko – Bělorusko 0:1 (kon.) | Švýcarsko – Španělsko 0:2 (kon.)
0:1 (0:0)
Bělorusko
Sobota 25.06.2011, 15:00 • Aalborg Stadion, Aalborg. • Mistrovství Evropy U21

Přeji Vám hezký zbytek večera a někdy opět na počtenou. (16:59:50)

Večer nás čeká ještě poslední utkání na ME, kdy se o celkové vítězství budou ucházet Španělé a Švýcaři.

Takže český tým se nakonec na OH 2012 nepodívá. Musí se ale přiznat, že po úvodnímu náporu toho Češi moc nepředváděli. Ve druhém poločase se agilnějším celkem stalo Bělorusku. Rozhodujícím moment zřejmě byla červená karta, kterou obdržel Vácha. Česko se pak zatáhlo, ale i přesto se běloruskému mužstvu podařilo proti oslabenému soupeři prosadit. V nastaveném čase mohl sice snížit Kozák, jeho zakončení ale minulo branku.

90+3
    To snad není možné! Kozák se probojoval až před Gutora, v těžké situaci ale minul jen o milimetry pravou šibenici běloruské svatyně!

90+2
    Míč drží Bělorusové, zřejmě k vyrovnání nedojde.

90+1
    Rekish běžel sám proti Vaclíkovi, zastavil ho ale pomezní rozhodčí, který odmával ofsajd.

90
    Ke srovnání budou mít tři minuty navíc.

90
    Češi se sice hrnou dopředu, ale budou to mi to velmi, ale opravdu velmi těžké.

88
    Tak jsem to bohužel zakřiknul! Po centru Draguna se do balónu opřel ve vápně neobsazený FILIPENKO, jehož střela rozvlnil síť ve Vaclíkově brance!

87
    Bělorusové sice mají častěji míč na svých kopačkách, jenže neví, kudy projít přes zformovanou českou defenzivu.

86
    Kadlec si to sice odvážně namířil proti několika běloruským hráčům, logicky ale ztratil v souboji s nimi míč.

84
    Z hranice vápna střílel vedle Baga.

83
    Střídají i Bělorusové, za Skavyshe přijde Rekish.

83
    Poslední výměna hráčů na české straně. Kadlec nastoupí za Chramostu.

82
    Další karta pro českého hráče. Gecov ji získal za šlapák na Sivakova.

81
    Hra je přerušena, Suchý je na zemi.

79
    Domácí se nyní hlavně brání, zřejmě už jim nezbývá nic jiného, než spoléhat na rychlé brejky.

78
    Za faul při hlavičkovém souboji obdržel Kozák žlutou.

77
    Češi to budou mít nyní velmi těžké, Bělorusové vycítili svou šanci.

75
    Velmi nepříjemná situace pro českou reprezentaci. Vácha zahrál rukou, a rozhodčí mu tak ukázal druhou žlutou kartu, z čehož samozřejmě vyplývá, že musela následovat i červená.

74
    Česká záloha si nyní nerozuměla s útokem, jmenovitě Dočkal nenašel Kozáka.

73
    Vácha dlouho čekal s rozehrávkou, tak mu Dragun skluzem sebral míč. Naneštěstí pro běloruský celek s ním sjel až do autu.

71
    Po parádním centru Kovaříka se ve vápně dostal k hlavičce Kozák, jeho zakončení ale skvěle zastavil Gutor!

70
    Když už to vypadá, že by domácí mohli založit nějakou šanci, tak většinou skončí na nepřesné přihrávce.

69
    Technika se v tomto zápase už pomalu vytrácí, nahrazuje ji bojovnost.

68
    Hořava chtěl uvolnit Charmostu, ten ale stál v ofsajdu.

67
    Kovařík ho ale přetáhl, takže vzrušení bylo zbytečné.

67
    I Češi s vypětím všech sil nakonec dokázali vybojovat rohový kop.

65
    Po Bragově centru se k míči dostal Dragun, jeho následný pokus byl zblokován na roh.

64
    Český tým zřejmě už neví, co znamená útočení, pŕotože se neustále musí bránit.

63
    Tentokrát si na další roh Běloruska naběhl Dragun, který hlavou poslal míč jen těsně vedle pravé Vaclíkovy tyče!

62
    Hosté zahrávali rohový kop nakrátko, málem ale vyslali soupeře do protiútoku, Nakonec se jim podařilo odcentrovat, Češi ale byli pozorní.

61
    Suchý zastavil nedovoleně Skavyshe na polovině hřiště.

60
    Běloruskému útočníkovi se nelíbil verdikt rozhodčího, za coč vyfasoval žlutou kartu.

60
    Nyní se nedomluvila domácí obrana, Skavysh naštěstí fauloval.

59
    Češi se krkolomně probíjejí přes obrannou hradbu Bělorusů, jejich snaha nakonec končí hostujícím autem u rohového praporku.

57
    Kozák stál v ofsajdu, míč opět získají hosté.

56
    Čechům se dopředu příliš nedaří, další šance skončila v Gutorově náručí.

55
    Nekhaychik se snažil ohrozit českou svatyni z autu, když na jeho hod čekalo sedm běloruských vlčáků. Jeden z nich však fauloval domácího beka, takže Bělorusové přišli o šanci.

54
    Hořava se opět těsně před vápnem odhodlal ke střelbě, opět ale byl jeho pokus sražen.

52
    Přišla ještě jedna běloruská hlavička, ta ale směřoval nad.

51
    Dvakrát nyní zahrozili hosté! Nejdříve z pravé strany zkoušel zakončit Nekhaychik, Vaclík ho však vychytal! Poté přišel do vápna centr, který nezasáhl ani český gólman, ani volný Skavysh, který mohl míč doklenout do odkryté svatyně.

50
    Čeští mladíci si zatím neví rady s běloruským mužstvem, na půlce faulovali Bagu.

49
    Centrovaný balón hostů byl sražen do autu.

48
    Bělorusko stojí na české polovině a přemýšlí, co vymyslí za akci.

47
    Hořavův pokus byl vyražen hlavou běloruského obránce mimo.

46
    Za Hlouška naskočil do hry Kozák.

46

Druhý poločas začne přibližně v 16:04.

Český celek vstoupil do zápasu velmi aktivně, prvních deset minut skoro vůbec nepůjčoval soupeři míč. Pak ale nápor Čechů opadl, díky čemu se Bělorusové stále častěji dostávali na polovinu domácích. Žádnou vážnější šanci si ani jeden celek ale nevypracoval, takže snad druhá část nabídne lepší podívanou.

45+2
    Sudí nyní odpustili hostům úmyslné hraní rukou, Češi na to málem doplatili gólem, domácí obrana se ale naštěstí včas vzpamatovala.

45+1
    Čeští hráči operovali na malém prostoru, což se jim vůbec nevyplatilo. Balón získali Bělorusové.

45
    Budou se nastavovat dvě minuty.

44
    Voronkov si přidržel Hořavu, za což ho rozhodčí "odměnil" žlutou kartou.

44
    Hosté se nikam příliš neženou se svou rozehrávkou, první poločas tak zřejmě skončí bez vážnějších šancí.

42
    Suchý se snažil roztáhnout hru do stran, bohužel ale nepřihrál přesně, takže míč končí v zázemí.

41
    Jejich zakončení ale nerozhodilo Vaclíka.

40
    Bělorusové díky bojovnosti pomalými krůčky dostávají blíže k české brance.

39
    Hloušek už několik minut leží za postranní čarou po zásahu vysokou nohou. Rozhodčí tento střet nepovažoval za nedovolený.

37
    Kovařík posadil míč na hlavu běloruskému fotbalistovi, který ho nasměřoval z vápna pryč. Následná střela Dočkala byla zblokována.

36
    Češi dostávají výhodu v podobě volného kopu z levé strany.

35
    I hosté brzo střídají, dolů jde Perepechko, nahoru Baga.

34
    Jenže ani s tímto rohovým kopem neměli Bělorusové problémy.

33
    Hloušek se opět dral do hlavičkového zakončení, které se následně odrazilo od bránícího běloruského fotbalisty na roh.

32
    České mužstva ale po slibné začátku docela ulevilo, hraje se nudný fotbal uprostřed hřiště.

30
    Jenže Bělorusové míč vzápětí ztrácí.

29
    Tentokrát musel Vaclík odkopávat balón do zázemí po aktivním napadání soupeře.

28
    Jenže Perepechko našel jen prvního českého hráče.

27
    Hloušek na pravé straně zezadu smetl Draguna, nabízí se zajímává příležitost pro hosty.

26
    První žlutý trest v zápase vidí za držení Veretilo.

25
    Hostující akce nemají dlouhého trvání hlavně kvůli tomu, že Bělorusové si nedokáží alespoň třikrát přihrát.

23
    Český tým má problém přejít dobře postavenou defenzivu soupeře, Bělorusko má ale ještě větší, když nedokáže přejít českou ofenzivu.

22
    Z toho ale Češi nic nezískali.

22
    Hlouškova střela byla sražena na rohový kop.

21
    Čelůstku zahákoval Nekhaychik, bude se zahrávat volný kop zhruba ze sedmadvaceti metrů.

20
    Češi napadají hodně vysoko, Bělorusko má problémy s rozehrávkou.

19
    Vácha nejdříve motal na pravé straně hlavu běloruským hráčů, poté odcentroval před hostující svatyni, kde číhal Hloušek. Český záložník ale mířil hlavou mimo.

17
    Váchova střela byla sražena, následný pokus o dorážku byl označen jako ofsajdový.

16
    Hloušek na polovině zastavil rozbíhajícího se Nekhaychika.

14
    Bělorusové se konečně dostali do nějaké šance, Perepechko ale ve výskoku netrefil centrovaný míč.

13
    Za zraněného Lecjakse naskočí Kovařík.

12
    Další odkop od brány zachytávají opět české barvy.

11
    Lecjaks si při pádu poranil ruku v zápěstí, zřejmě se tak dočkáme brzkého střídání.

10
    Další dlouhý balón z české strany zachytává Gutor.

9
    Hloušek se snažil proniknout po levé straně, naneštěstí si míč předkopl příliš daleko, takže hosté získávají odkop od brány.

8
    Dočkal nezpracoval těžký nákop Lecjkase.

6
    Vácha na půlce podrazil Draguna, balón tak získává Bělorusko.

5
    Bělorusové nedokáží udržet míč, zatím také hrají jen Češi.

4
    Chramosta dobře napadal gólmana Gutora, který pod tlakem odkopl míč jen na české kopačky.

3
    Hořava se hnal do vápna, zastavila ho obranná hráz hostů.

2
    Centr se snesl do šestnáctky, kde nadělal problémy běloruským hráčů, kteří ale nakonec dokázali dopravit míč do bezpečí.

1
    Chramostu fauloval pětadvacet metrů před vlastní bránou Politevich.

1

Češi budou hrát v červených barvách, Bělorusové v bílých.

Obě mužstva už nastoupila, hrají národní hymny.

Bělorusko si na úvod skupiny A poradilo s Islandem 2:0, pak ale dvakrát prohrálo. Nejdříve nestačilo v poměru 1:2 na Dánsko, poté dostalo trojku od Švýcarska. I přesto se Bělorusové díky nejlepšímu skóre v minitabulce, ve které byli s Dány a Islandem, dostali do semifinále. Tam na ně čekalo silné Španělsko, kterému podlehli 1:3 až po prodloužení.

Česko ve skupině B porazilo Ukrajinu 2:1, utrpělo porážku od Španělska 0:2, a nakonec si postup vydobylo v posledním utkání s Anglií, kde ještě pět minut před koncem lvíčata musela dotahovat jednogólové manko, aby nakonec vyhrála 2:1. V semifinále narazili Češi na Švýcarsko, se kterým po ne příliš dobrém výkonu ztratili naději na vítězství na ME, když mu podlehli 0:1 po prodloužení.

V tomto klání, ve kterém jsou mírnějšími favority čeští borci, půjde o hodně. Přestože obě mužstva mají jisté bronzové medaile, jen vítěz získá vstupenku na OH 2012 v Londýně.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.