Pátek 01.07.2011, 16:00Wimbledon - muži - Wimbledon (tráva)

Druhou šanci však loňský šampion proměňuje a je opět ve finále!

5:4
    40:0 - Skvělý přechod na síť a tři match bally pro Rafaela Nadala.

5:4
    A ani další Španělův return nedopadl na místo určení. Teď však bude Rafa servírovat na zisk zápasu.

5:3
    40:30 - Dvojchybou dává Murray Nadalovi match ball!

5:3
    Return mimo kurt znamená Nadalovu čistou hru. Končící světová jednička je tedy jeden game od zápasu se svým nástupcem.

4:3
    Přímým bodem z podání Murray stále drží šanci na zvrat v tomto semifinálovém duelu.

4:2
    Return zahučel za základní čáru a Rafael Nadal tentokrát uhrál své podání bez problému.

3:2
    A stejným způsobem nakonec Murray svůj servis podržel.

3:1
    Andy Murray zariskoval jenže míček dopadl decimetr za základní čáru. Velmi důležitý game tak získává Nadal.

2:1
    40:A - Je tu další možnost pro Brita díky dobré ofenzivě.

2:1
    Nadalův return dopadl za základní čáru. Murray se stále ještě aspoň trochu drží ve hře.

2:0
    Výborný servis Nadala donutil Murrayho k chybě na returnu. Španělská jednička kráčí za výhrou.

1:0
    Stejně jako v setu minulém i nyní prohrává Andy Murray hned své první podání. Stále chybuje, zatímco Nadal hraje prostě úžasně.

0:0
    40:15 - Neuvěřitelnou obranu předvádí Rafael Nadal! Nyní zakončil výměnu brilantním prohozem. Dva breaky.

6:2
    Druhý set ball již končící světová jednička proměnila i díky malé pomoci pásky na londýnském centrkurtu.

5:2
    40:15 - Míček za základní čárou znamená dva set bally pro Rafu!

5:2
    A dokonalým prohozem se Rafael Nadal dostává na dosah zisku třetího setu. Stačí mu vyhrát své následné podání.

4:2
    40:30 - Přesto má nakonec Nadal šanci na break po nevynucené chybě britského tenisty.

4:2
    A po dalším zbytečném Murrayho autu získává Rafael Nadal další game.

3:2
    A esem si britský tenista připisuje druhý game ve třetí sadě.

3:1
    Rafael Nadal nedal ani při dalším svém servisu svému soupeři žádnou šanci a stále má tedy výhodu jednoho breaku.

2:1
    Esem potvrzuje zisk čisté hry nasazená čtyřka.

2:0
    Pětadvacátá nevynucená chyba Andyho Murrayho v zápase.

1:0
    Jedna z nejdelších výměn zápasu končí další forhendovou chybou Brita. Rafael Nadal tedy získává break hned v první hře tohoto setu.

0:0
    40:40 - Esem srovnává Andy Murray.

0:0
    40:15 - Jenže následuje jeho druhá dvojchyba v zápase. Dva breaky pro Rafu.

6:2
    Return skončil mimo kurt a Rafael Nadal srovnává krok!

5:2
    40:15 - Murrayho aut znamená dva set bally pro nasazenou jedničku.

5:2
    A míček po Murrayho úderu konči překvapivě v síti... Nadal je blízko zisku druhé sady a nyní jasně dominuje.

4:2
    40:30 - Murray opět neomylně poslal balonek do sítě a je tu další Nadalův break.

4:2
    Avšak ani ta mu nepomohla, když z ní vypálil míček jen do sítě. Rafael Nadal tedy získal tři hry po sobě.

3:2
    Andy Murray zasmečoval daleko za základní čáru a Rafael Nadal tak získává výhodu jednoho breaku. Dosud koncentrovaný Brit vypadá, že lehce ztrácí půdu pod nohama a kazí zdánlivě jednoduché míče.

2:2
    40:30 - První dvojchyba v zápase znamená break pro Nadala.

2:2
    Díky dobře mířeným ostrým ranám se Nadal dostává k zisku další hry.

1:2
    Vítězný forhend domácího hráče znamená bod po čisté hře.

1:1
    A po dalším velmi těsném Murrayho autu, zahlášeném sudím na umpiru, je to 1:1 ve druhé sadě.

0:1
    Což britského tenistu nerozhodilo a zareagoval esem.

5:7
    Do pásky nasměroval svůj bekhend Rafael Nadal a jeho britský sok se tak ujímá vedení 1:0 na sety.

5:6
    0:40 - Skvělě zahrál na síti Andy Murray. Má nyní k dispozici tři breaky, které jsou zároveň set bally!

5:6
    Po velkém boji nakonec domácí tenista získal i svůj šestý servis, Rafael Nadal bude tedy podruhé servírovat na udržení se v setu.

5:5
    Nadal se rozhodl zaútočit a na síti opět uspěl.

4:5
    Až teď přišla dlouhá výměna, kterou si Nadal sám prohrál, když zbytečně přitlačil na pilu a míček poslal do autu.

4:4
    Velmi rychlá čistá hra v podání dosluhující světové jedničky.

3:4
    Ovšem ani nyní nedopouští Brit shodu či dokonce break a esem si připisuje čtvrtý bod v zápase, který rozhodně není typickým pro travnatý povrch. Dlouhé výměny připomínají spíše hru na antuce.

3:3
    A ten se rozhodl, že zkusí štěstí na síti, což mu vyšlo.

2:3
    Čistou hru si Murray drží podání.

2:2
    Hodně daleko za základní čáru teď namířil svůj forhend Andy Murray.

1:2
    Rafael Nadal opět zacílil jen do pásky a Murray si tak podržel i druhé podání.

1:1
    A i Rafael Nadal končí svůj první servis esem.

0:1
    Avšak druhým esem odpovídá Murray a ujímá se vedení.

0:0
    Rafael Nadal do zápasu vstoupí s vědomím, že od pondělí již nebude světovou jedničkou. Semifinálovým vítězstvím nad Tsongou si totiž zajistil místo vládce mužského tenisu Novak Djokovič.