FC Viktoria Plzeň
2:1 (0:1)
FK Mladá Boleslav
Pátek 22.07.2011, 17:30 • Městský stadion Štruncovy sady, Plzeň • Superpohár

Plzeň tedy pokračuje v úspěšné šňůře, která začala příchodem Pavla Vrby. Doufejme, že jim tato vítězná euforie vydrží minimálně do dalších zápasů v Lize Mistrů. Tímto Vám děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera a slunečný víkend. (19:37:00)

František Ševinský přebírá pohár.

Plzeň tak na druhý pokus získává Superpohár.

Jakub Hora tedy rozhodl dnešní zápas, když nejprve 5 minut před koncem vyrovnal a nyní proměnil rozhodující pokutový kop.

Plzeň právě vstřelila branku!
    JAKUB HORA proměňuje tvrdou ranou do pravé šibenice. Plzeň tak vyhrává po penaltách 4:2.

Co teď udělá Wojnar?

Zkusil to vpravo nahoru. Ačkoliv Miller tečoval, je to 2:2.

Co na to Kolář?

Kúdela proměňuje, ačkoliv Daněk vystihl směr. 1:2

Druhý hráč Boleslavi je Kúdela.

Fillovu střelu do prostřed brány Miller chytá. Stav je stále 1:1.

Dále přichází Fillo.

Ten také poslal brankáře na opačnou stranu. 1:1

Za Mladou Boleslav bude kopat Řezníček.

Ďuriš proměňuje. Miller šel na opačnou stranu. 1:0

Zdá se, že první bude kopat Ďuriš.

Ve druhém poločase, dá se říci, že byla mírně lepší Plzeň. Odměnou jí byl vyrovnávací gól. Stav je tedy po 90 minutách nerozhodný, což znamená, že uvidíme penaltový rozstřel.

Druhý poločas skončil.

90
    Poslední střídání v zápase. Odchází Opiela, nahrazuje ho Wojnar.

89
    Ďuriš z 18 metrů obstřelil zeď. Do branky se však jeho střela nevešla.

88
    Rychlý protiútok Plzně byl zastaven faulem. Kysela za tento faul vidí žlutou kartu.

86
    Do hry nastupuje Řezníček. Odchází Táborský.

85
    Jiráček poslal přízemní centr na malé vápno, ke kterému doklouzal JAKUB HORA a zakončil do odkryté brány.

84
    Chramosta téměř sám před Daňkem, Daněk vytáhl efektní zákrok.

83
    Fillo vyslal Horu až k rohovému praporku. Jeho centr však příliš ruchu ve vápně nepřinesl.

82
    Oba dva týmy předváději spoustu nepřesností při přechodu do útočné fáze.

81
    Ďurišův centr našel Ševinského, který hlavičkoval nad.

80
    Ďuriš s Jiráčkem vybojovali díky své kombinaci roh.

79
    Daridův centr vyboxoval Miller k Jiráčkovi. Ten střílí nad.

78
    Plzeň stále tlačí. V konečné fázi však kvalita chybí.

77
    Hodně nepovedený odkop od branky předvedl Miller, když míč z jeho kopačky směřoval přímo do autu.

76
    Darida opět uvede míč od rohového praporku.

73
    Jiráčkova přihrávka do vápna byla sražena. Miller musel zasáhnout.

72
    Brazinský odklízí do autu míč směřující do vápna.

71
    Mladá Boleslav drží míč na půlce Plzně.

70
    Dnešní utkání sleduje 2920 diváků.

69
    I plzeňští se dopouštějí žlutých faulů. Tentokrát viděl žlutý kartónek Trapp.

68
    Centr do vápna vyřešil Miller.

67
    Ještě před střídáním dostal Kulič žlutou kartu za faul uprostřed hřiště.

67
    I tým Mladé Boleslavi střídá. Ze hřiště odchází Kulič, nahrazuje ho Štohanzl.

66
    A je to tady. Kolář nahrazuje Krmenčíka.

65
    Plzeňskou ofenzivu posílí Daniela Kolář.

64
    Jiráčkův nebezpečný centr odvrátil Rolko.

63
    Plzeňští po kombinaci kolem vápna ztrácejí míč v zámezí.

62
    Ďuriš se dostal ke střele z vápna. Míč však Millera neohrozil.

61
    Procházka po ztrátě míče okopával Ďuriše tak dlouho, až si vysloužil žlutou kartu.

60
    Darida se pokoušel přelobovat Millera. Míč končí na horní síti.

59
    Další nepřesná přihrávka z nohy hráče Boleslavi.

58
    Plzeňští se stále snaží tlačit. Hosté zatím tlak nedovolují.

57
    Míč z nohy Jiráčka pouze proletěl brankovištěm.

56
    I Trapp odevzdává míč soupeři nepřesnou přihrávkou.

55
    Hra Mladé Boleslavi je plná nepřesností. Útočit bude Plzeň.

54
    Procházkovu tvrdou střelu při zemi vyrazil zpět do hry Daněk.

53
    Ďuriš fauloval 35 metrů od branky.

52
    Neuwirth s Millerem si několikrát vyměnili balon. Boleslav evidentně nikam nespěchá.

51
    Kúdela opět kazí přihrávku za obranu.

50
    Brezinský zastavuje postup soupeře zahráním míče do zámezí.

49
    Miller bude rozehrávat.

47
    Plzeň se snaží opět o útočné pojetí.

46
    Trenér Pavel Vrba se rozhodl do druhého poločasu obměnit sestavu. Na trávu vběhli Rajtoral a Jiráček. Naopak ve sprše zůstali Limberský a Čišovský.

46

Druhý poločas začne přibližně v 18:35 .

V prvním poločase jsme neviděli příliš pohledného fotbalu a i přes viditelnou snahu obou mužstev plzeňští diváci jen těžko hledají to, na co jsou zvyklí. Přesto jsme jednu branku viděli. Z penaltového puntíku se trefil Táborský. Průběhu prvního poločasu by však slušela spíše remíza.

45
    Zahraje si i Daněk.

44
    Stejně tak si počínal jeden z domácích hráčů.

43
    Kúdela nepřesnou přihrávkou obral svůj tým o možnost skórovat podruhé.

42
    Fillova střela zpoza vápna míří velký kus mimo branku.

41
    Hráči Boleslavi je zastavují faulama.

40
    Plzeň se snaží držet míč.

39
    Krmenčíkův centr nenašel adresáta. Limberský se dostal k míči a napálil Neuwirtha do ruky. Píšťalka rozhodčího mlčí.

38
    Darida hledal ve vápně Ševinského. Ten hlavičkový souboj prohrál.

37
    Domácí se nevzdávají a vytváří si tlak.

36
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Míč si na penaltu postavil IVO TÁBORSKÝ, aby jej následně poslal k tyči. Daněk skákal na opačnou stranu.

34
    Byla nařízena penalta. Zakroucený míč od Kuliče směřoval na vzdálenější tyč, kde jeden z obránců fauloval Rolka.

33
    Mladá Boleslav začíná atakovat už od Daňka a Plzeňští s tím mají trochu problémy. Trestný kop ze 40 metrů bude zahrávat Kulič.

32
    Míč byl odkopnut až k Daňskovi.

31
    Hora svým pressingem vystrašil Rolka. Tomu pomohl Miller.

30
    Plzeň drží míč na půlce soupeře.

29
    Hráči Plzně končí akci v rohu. Za předchozí faul však inkasoval žlutou kartu Opiela.

28
    Po faulu má Plzeň výhodu a uniká do brejku.

27
    Ďuriš špatně zpracoval míč, díky čemuž se dostala Boleslav do přečíslení. Chramostovi ve velkém vápně ve skluzu ukopl míč Čišovský.

26
    Plzeň si opět vybojovala míč.

25
    Ševinský našel centrem Krmenčíka. Ten však hlavou nasměroval míč zhruba 5 metrů mimo branku.

24
    Plzeň stále usiluje o vstřelení úvodní branky. Prudký centr Limberského pouze proletěl vápnem.

23
    Boleslav si tuto standartní situaci s přehledem ubránila.

22
    Plzeň si díky aktivitě vybojovala roh.

21
    Plzeňští hluboko atakují rozehrávku. Středočeši pouze odkopávají míč.

20
    Ďuriš vyzkoušel štěstí ze 30 metrů. Míč se ale sotva doušoural za brankovou čáru.

19
    Míč končí za brankovou čarou. Rozehrávat bude Miller.

18
    Po faulu na půlce uvede do hry míč Limberský dlouhým nákopem.

17
    Zřejmě Opiela vyzkoušel Daňkovu pozornost.

16
    Boleslav se vymanila ze sevření dlouhým odkopem a vybojovaným vhazováním.

15
    Plzeň si bojovností vytváří platonický tlak.

14
    Opiela našel Kuliče v ofsajdu.

13
    Kuličův roh byl moc dlouhý. Boleslav zůstává u míče na půlce Viktorie.

12
    Hosté na druhé straně vybojovali rohový kop.

11
    Ševínský dvakrát hledal spoluhráče ve vápně. Prvně ale našel soupeřovu obranu, podruhé Millera.

10
    Následný trestný kop hosté odvrátili.

9
    U pomezní čáry byl zfaulován Krmenčík.

8
    Plzeňská obrana si počínala výborně a vyráží do brejku.

7
    Kulič na druhé straně pořádně protáhl Daňka. Boleslav bude kopat roh.

6
    Ďuriš zpracoval nákop na prsa a poslal míč Horovi do vápna. Ten ale obranný val nepřešel. Míč se však odrazil k Limberskému, který vyslal první střelu, která doletěla do brány. Miller však neměl s tímto pokusem nejmenší problém.

5
    Ani ti neohrozili branku. Hra je plná nepřesností. Ani jeden tým není schopný si vynutit sebemenší tlak.

4
    Trestný kop z poloviny hřiště nijak neohrozil branku Millera, naopak se do útoku vydávají Středočeši.

3
    Zfaulovaný Limberský leží mimo hrací plochu.

2
    Utkání rozehráli výkopem hráči hostí.

1

Tóny české státní hymny právě dozněly.

Hráči už jsou na hřišti. Za chvíli zazní státní hymna.

FC Viktoria Plzeň: Daněk - Brezinský, Čišovský, Ševínský, Limberský - Ďuriš, Trapp, Darida, Krmenčík, Fillo - Hora

FK Mladá Boleslav: Miller - Kysela, Rolko, Neuwirth, Kúdela - Opiela, Šírl, Procházka, - Kulič, Chramosta, Táborský

Rozhodčí: Královec - Mencl, Košec.

Při pohledu do soupisky Plzně vidíme hned několik překvapení. V úvodní sestavě nastoupí pouze dva hráči základní jedenáctky. Jsou jimi obránci Limberský a Čišovský. Naopak kapitán Pavel Horváth nebude sedět ani na lavičce, stejně jako brankář Roman Pavlík.

Dámy a pánové usaďte se, historicky druhý boj o český Superpohár začíná.

Mladá Boleslav vstoupí do soutěžní sezóny právě tímto utkáním. Pro Středočechy je dnešní zápas zároveň ostrou generálkou před vstupem do kvalifikace Evropské Ligy, ve které se tento český zástupce postaví Larnace.

Plzeň vstoupila do sezóny velmi dobře a uštědřila dva debakly ve 2. předkole Ligy Mistrů Arménskému Jerevanu Pjunik. Dnes ale bude bojovat o jedinou českou trofej, kterou tento tým ve své sbírce ještě nemá. Aktuální mistry ligy však dnes čeká mnohem složitější zápas. Na západ Čech přijíždí Mladá Boleslav, což je tým, se kterým mají domácí nejhorší bilanci za poslední léta. Vzhledem k nabytému programu Plzně se dá očekávat, že Pavel Vrba nechá některé hráče základní jedenáctky sedět na lavičce.

Vážení sportovní přátelé a fanoušci fotbalu,
    vítejte u onlajn přenosu z fotbalového zápasu. Na přestavovaném stadionu ve Štruncových sadech v Plzni se utká Viktoria Plzeň s Mladou Boleslaví o český Superpohár. Superpohár se hraje v historii českého fotbalu podruhé a i tentokrát se tohoto souboje zúčastní Viktoria Plzeň.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.