Slovensko – Švýcarsko 0:6 (kon.) | Česko – USA 1:3 (kon.) | Rusko – Kanada 0:5 (kon.)
Švédsko – Finsko 4:3 (po pr.)
Švédsko
4:3 (0:1, 2:0, 1:2 - 1:0)
Finsko
Pátek 12.08.2011, 19:00 • Alcaplast aréna, Břeclav • Hlinka Gretzky Cup

Forsberg a Markokula vyhlášeni nejlepšími hráři utkání. Já se s Vámi z Břeclavi loučím a někdy napočtenou. (21:08:30)

65:00

64:04
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Finále vystřelil Švédům FILIP FORSBERG. Z metru se nemýlil a teď ho spoluhráči zavalili. Asistence Lindholm. Finále se tak odehraje zítra odpoledne v Břeclavi a Švédi se poperou o zlato s Kanadou.

64:01
    Minuta nás dělí od nájezdů.

62:55
    Stromwalll měl na holi finále. Z úhlu však trefil jen tyč Korpisalovy branky!

61:34
    Fini se usadili v útočném pásmu.

61:15
    Dvojice Švédů za svou brankou srazila Jussiho Ikonena, ale hraje se dál.

60:26
    Týmy hrají ve čtyřech na obou stranách. Vhazuje se před Danskem.

60:01

Tak týmy se rozešly smírně 3:3 a bude následovat tříminutová pauza a poté hned pětiminutové prodloužení.

60:00

58:03
    Hraje se nahoru dolů. Branka visí ve vzduchu. Ale na které straně padne?

56:21
    Následuje timeout, oba týmy se nadechují před závěrečnými minutami základní hrací doby.

55:37
    Švédi jsou lační po brance a agresivně doráží na finskou branku. Zatím však bezúspěšně.

53:19
    A je to tady. Jsem to zrovna ukázkově zakřikl. Pod víko Korpisalovy branky se trefil parádně MALTE STROMWALL. Flaška na jeho bráně jen poskočila. Asistence: Sandberg.

53:01
    Finové dávají Švédům lekci z produktivity. Vedení je stálo minimální úsilí, zatímco Tre Konor se zdají být vyšťavení. Třeba ještě překvapí.

51:43
    Korpisala vyřešil další závar před svou brankou. byla z toho menší potyčka. ale rozhodčí od sebe kohouty oddělili.

50:18
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Z ničeho nic je vedení zase na straně Finů. Trefil se HENRI IKONEN. Asistence: Lehkonen.

50:08
    Korpisalo teď pokryl střelu Collberga i dorážku Stromwalla.

48:51
    Finský brankář je teď ve spršce střel. Zatím ale drží.

Martin Daneš

Branky a nahrávky: 33. Lindholm, 37. Burakowsky (Petterson), 54. Strowall (Sandberg), 65. Forsberg (Lindholm) - 8. Ikonen (Lehkonen), 46. Kulmala (Lehkonen), 51. Ikonen H. (Lehkonen)

Švédsko: Dansk (Hogberg) - Bystrom, Petersson, Arnesson, Andersson, Cederholm, Westlund, Krupic, Nyberg - Fosberg (C), Lingholm, Burakowsky - Karlsson, Kalin, Collberg (A) - Stromwall, Wallmark, Sandberg - de la Rose, Rydahl, Fornell
    Finsko: Korpisalo (Auren) - Pokka, Vanonen (C), Ristolainen, Tikkinen, Lindell, Lehtonen - Ikonen, Barkov, Teräväinen - Lehkonen, Kulmala, Ikonen - Tauriainen, Tanus, Markokula - Patronen, Nättinen, Lindsten

Rozhodčí: Pešina, Šindler - Tošenovjan, Hlavatý