Djurgården – Sparta 4:2 (kon.) | Frölunda – Salzburg 3:2 (kon.) | IFK Helsinky – Jokerit 4:1 (kon.)
HC Slovan – Kärpät 4:1 (kon.) | Luleå – Slavia 1:2 (kon.) | Färjestad – Eisbären 4:3 (po pr.)
Pardubice – HV71 3:2 (kon.) | Kometa Brno – Linköping 5:4 (po s.n.) | Vienna Capitals – Kuopio 2:4 (kon.)
Frölunda HC
3:2 (1:1, 0:1, 2:0)
EC Red Bull Salzburg
Sobota 13.08.2011, 16:00European Trophy

Děkuji za pozornost a přeji pěkný zbytek dne. (18:27:42)

Hvězdy zápasu: Patrick von Guten (FRO), Joshua Tordjman (SLZ), Jari Tolsa (FRO).

Ve třetím dějství byla lepším celkem Frölunda, která vsítila dvě branky a dostala se do vedení, které udržela až do konce zápasu.

Střely na branku ve třetí třetině - 10:5.

58:14
    Těžké chvíle pro Salzburg. Na trestnou usedá Lawrencer (SLZ) - 2 minuty za sekání.

58:14
    Další Andersenův zákrok. Tentokrát proti střele Abida.

56:13
    Střelu Heinricha ukryl Andersen. Bude se vhazovat.

Dnešnímu utkání přihlíží 2471 diváků.

54:18
    Domácí jsou kompletní.

53:00
    Frölunda dobře brání a nedává soupeři možnost střílet.

52:18
    Vyloučen Lasu (FRO) - 2 minuty za hákování. Šance pro Salzburg.

51:00
    Skvělý zákrok Tordjmana, který vychytal střelu Olimba z bezprostřední blízkosti.

49:19
    Frolunda právě vstřelila branku!
    MIKA PYÖRÄLÄ posílá své barvy do vedení! Asistence: Fredrik Pettersson.

48:28
    Kahnberg těsně minul rakouskou branku!

47:48
    Vyloučen Williams (SLZ) - 2 + 10 minut za kroček.

47:48
    Axelsson byl tvrdě krosčekován. Bude se vylučovat.

47:09
    Hosté jsou kompletní.

46:00
    Salzburg pokračuje v dobré obranné hře.

45:09
    Vyloučen Aubin (SLZ) - 2 minuty za hákování.

43:55
    Olimb v šanci, ale taktokrát byl rakouský gólman pozorný.

41:51
    Je vyrovnáno! Salzburg již byl v plném počtu, ovšem Frölunda udeřila. FREDRIK ERIKSSON uklidil kotouč za záda Tordjmana. Našel volný prostor v levém horním rohu. Asistence: Henrik Tömmernäs.

41:30
    Salzburg velmi dobře brání. Domácí tým se dostává do šancí jen stěží.

40:01
    Domácí hrají přesilovku.

40:01

Salzburg byl v úvodu třetiny dominantním celkem, avšak domácí se nevzdávají a v poslední pětiminutovce si vytvořili několik slibných šancí.

34:10
    Salzburg je doposud lepším týmem na ledě.

Střely na branku ve druhé třetině - 9:20.

Ve druhém dějství přidal Salzburg druhou branku a zaslouženě vede.

40:00

39:46
    Vyloučen Trattning (SLZ) - 2 minuty za sekání.

39:01
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:35
    Tým Frölunda dostal hosty pod tlak.

36:26
    Kahnberg, Tolsa, a Lundqvist se dostali přes obranu Salzburku. První jmenovaný však z dobré pozice minul.

34:45
    Tömmernes se dostal do samostatného úniku, ovšem gólman Tordjman jeho nebezpečnou střelu zastavil.

33:01
    Zápas se přehoupl do své druhé poloviny.

29:31
    Kahnberg nevyužil svoji šanci.

28:45
    Frölunda vyhazuje puk z obranného pásma a tlak hostů končí.

28:14
    Salzburg se dostal do obrovského tlaku, avšak přesilovku pět na tři nevyužil.

26:14
    Eriksson a Tömmernes (oba FRO) - 2 minuty za sekání. Slazburg si zahraje přesilovku pět na tři.

26:10
    Salzburg měl během přesilovky dvě velké šance, ale skóre se nemění. Domácí jsou kompletní.

24:10
    Vyloučen Persson (FRO) - 2 minuty za hákování.

23:50
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Rakouský celek jde do vedení! DANNY BOIS tečoval střelu Markuse Schlachera za brankovou čáru. Asistence: Markus Schlacher.

21:20
    Abid se dostal do šance, ovšem Andersen zabránil gólu Salzburku.

20:01

Střely na branku po první třetině - 9:7.

K vidění bylo i několik dalších slibně vypadajících šancí, avšak další branky se diváci v Gothenburgu během prvních dvaceti minut již nedočkali. Hraje se velmi útočný hokej.

První dějství zápasu přineslo po jedné brance na obou stranách. Nejprve poslal domácí tým do vedení Tolsa, ovšem Salzburg během přesilové hry vyrovnal, konkrétně se o branku svého týmu postaral Regier.

20:00

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

15:20
    Oba týmy jsou v plném počtu.

13:39
    Skvělý zákrok rakouského gólmana, který vykryl velkou šanci Johanssona.

13:20
    Vyloučení na obou stranách. Bois (SLZ) a Tömmernes (FRO) - 2 minuty za hrubost.

10:03
    Je to tak! STEVE REGIER vyrovnává během přesilové hry. Asistence: Danny Bois, Doug Lynch.

08:42
    Salzburg bude mít šanci vyrovnat. Vyloučen Koivisto (FRO) - 2 minuty za hákování.

07:52
    JARI TOLSA otevírá skóre dnešního zápasu. Asistence: Joel Lundqvist, Magnus Kahnberg.

07:24
    Hosté se ubránili. Schiechl je na ledě a Salzburg v pěti.

05:24
    Přehnaná agresivita možná bude rakouský tým mrzet. Na trestnou usedá Schiechl (SLZ) - 2 minuty za hákování.

04:20
    Hned od úvodního buly hrají oba týmy ze všech sil. Hra má pravý evropský náboj.

02:08
    Velká šance Magnuse Kahnberga. Rakouský gólman byl však pozornější.

00:01

Týmy jsou připraveny na ledě. Zápas za malou chvíli začne.

Frölunda Indians: Andersen (Fernström) - von Gunten, Johnsson, Eriksson, Persson, Tömmernes, Svedberg - Pyörälä, Olimb, Pettersson - R. Lindqvist, Axelsson, Umicevic - Tolsa, J. Lundqvist, Kahnberg - Koivisto, Johansson, Lasu - Backman.

EC Red Bull Salzburg: Tordjman (Höneckl) - Trattnig, Latusa, Lynch, Welser, Reitz, Schiechl - Abid, Regier, Aubin - Lawrence, Erlich, Hunt - Bois, Raffl, Heinrich - Labrecque, Williams, Schlacher, Pöck.

Rozhodčí: Johansson, Sjöberg.

Oba týmy již odehrály v rámci turnaje jeden zápas. Švédští Indiáni hostili ve čtvrtek německý Berlín, nad kterým zvítězili jednoznačně 6:0.

Salzburg má za sebou utkání s týmem Färjestads, což je úřadující mistr nejvyšší švédské ligy. Hráčům celku Red Bull se podařilo zvítězit poměrem 4:0.

Do začátku utkání zbývá třicet minut. Týmy se na ledě rozbruslují.

Příjemné sobotní odpoledne. Mezinárodní turnaj European Trophy dnes pokračuje dalšími devíti zápasy. Švédský tým Frölunda Indians přivítá v Gothenburg rakouský celek EC Red Bull Salzburg.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Lukáš Caha

Branky a nahrávky: 8. Tolsa (Lundqvist, Kahnberg), 42. Eriksson (Tömmernäs), 50. Pyörälä (Pettersson) - 11. Regier (Bois, Lynch), 24. Bois (Schlacher)

Frölunda HC: Andersen (Fernström) - von Gunten, Johnsson, Eriksson, Persson, Tömmernes, Svedberg - Pyörälä, Olimb, Pettersson - R. Lindqvist, Axelsson, Umicevic - Tolsa, J. Lundqvist, Kahnberg - Koivisto, Johansson, Lasu - Backman.

Rozhodčí: Johansson, Sjöberg